Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ovo mi se nekako svidja icon_da.gif

 

user posted image

videh to na nekom sajtu da prodaju. to je neka nova limited serija

 

 

mada, po meni bi totalni sex bio neka takva iz 1984, poshto ih josh od tad prave sa tim 'izrezom'. bash je jedan lik prodavao takvu...ne bas za male pare, ali jeftinije nego ove nove

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

imam jedno pitanje za prisutne gitariste... icon_wink.gif

 

elem, za koju opciju se vi odlucujete...?

 

a) odpanjen master a umeren chanel level

 

cool.gif odpanjed chanel level a umeren master...?

 

c) neka treca kombinacija...? koja?

 

... neki komentar pozeljan...!

 

hvala unapred na misljenjima! icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem ti pitanje. To je potpuno tehnička stvar. Volume kanala služi da bi međusubno odnos samih kanala bio logičan, a sa obzirom na EQ svakog od kanala. Verovatno želiš da ti clean dist1 i dist 2 budu u nekim logičnim međusobnim odnosima Nije to nešto što je stvar preferiranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sta sviram, moras da poznajes svaku boju tona svog instrumenta i pojacala (kao i efekata), jedan dan lepo sedi i ceo dan sviraj nesto i tvikuj potove, pa ces naci zvuk kakav sam preferiras.

Spoznaj sopstvenu opremu, nikad se ne zna kakvu sve boju tona ume da krije icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jedno pitanje za prisutne gitariste... icon_wink.gif

 

elem, za koju opciju se vi odlucujete...?

 

a) odpanjen master a umeren chanel level

 

cool.gif odpanjed chanel level a umeren master...?

 

c) neka treca kombinacija...? koja?

 

... neki komentar pozeljan...!

 

hvala unapred na misljenjima! icon_wink.gif

Ja volim da mi poweramp (master) bude sto glasniji kako bih i sa manjim "decibelima" imao dosta punch-a...mada razlika je relativno mala...bar na mom pojacalu...lead i crunch volume su mi negde oko 2.5-3.0 a master mi je na 4, 5 ili 6 ...zavisi od doba dana icon_smile.gif

 

pivopije.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dushan S

pazi, ja clean i ne sviram... icon_redface.gif sve sto treba clean, solo... svira buraz... ja samo orem po jedno te istom distu... dugo sam svirao sa otpanjenim chanel levolom a master je bio umeren... onda sam probao obrnutu varijantu i video da tako ima mnogo vise (sto rece Marty) punch-a... za ovu nasu svirku ucinilo mi se da je tako bolje... (manje ratujem sa cinelom u godnjem regrtru i manje ratujem sa basom u donjem!) pa me interesovalo kako drugi to rade... hvala svima na komentarima u svakom slucaju! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

People treba mi mala pomoc.Ovako,ja sam zaljubljen u Bc rich Warlock-a i to prelepo cudoviste ima da se kupi u Mix Musicu sve sa Widow headstockom mrred.gifmrred.gifmrred.gif sto pre nije bilo na Bronze serijama,to je izgleda nesto novo za 2006godinu.Elem,meni trebaju saveti,da li to valja ili ne valja,kako zasto itd.Sto vise informacija to bolje! Thanx!!! musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima da i neko ima iskustva sa rucno pravljenim lampasima, i to od 20W - 30W RMS.

Koje je kabinete najbolje kombinovati sa lampama, a da su relativno jeftini. Moze i preporuka za membrane, a ja bi sam napravio kuciste, kapiram da tako moze jeftinije da ispadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dushan S

pazi, ja clean i ne sviram... icon_redface.gif sve sto treba clean, solo... svira buraz... ja samo orem po jedno te istom distu... dugo sam svirao sa otpanjenim chanel levolom a master je bio umeren... onda sam probao obrnutu varijantu i video da tako ima mnogo vise (sto rece Marty) punch-a... za ovu nasu svirku ucinilo mi se da je tako bolje... (manje ratujem sa cinelom u godnjem regrtru i manje ratujem sa basom u donjem!) pa me interesovalo kako drugi to rade... hvala svima na komentarima u svakom slucaju! pivopije.gif

Pa pazi, nisam hiper stručan za konstrukciju pojačala, ali najjednostavije, imaš preamp i poweramp sekciju. E sad, da ih imaš odvojeno, bilo bi ti očigledno, izlaz iz preamp-a ide u poweramp, i što ga više pojačaš to ti je zasićeniji ulaz u poweramp i po nekoj logici ubijaš dinamiku, a ako ti je preslab, pojačavaš veliko ništa, jer ti je originalno slab signal koji ulazi u poweramp. E sad kod poweramp-a ako je tranzistor, nema toliko veze, ali ako je lampa, na zvuk pojačala jako utiče da je poweramp otpanjen, jer lampe u njemu itekako utiču na zvuk, i to je jedan od razloga zašto recimo lampaški maršal zvuči ko kurac ako ga ne odvrneš i na master-u. Znači sve zavisi od pojačala do pojačala. Kod tranzistora sve to ima manje veze, kod full lampaša bih se trudio da imam dovoljno signala iz preampa, ali ne previše, i zavisno od prostora trudio se da otpanjim master što je više moguće.

 

Jel ti to neki odgovor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je od vas neko imao iskustvo sa Ibanez Artist gitarama? Danas sam u mItrosu probavao jedan, i delovao mi je sasvim korektno. Mada je master na pojacalu bio na jedan pa je sve bilo malko zumasto zujavo icon_smile.gif , delovala mi je tonski prilicno definisano, i nije predebeo vrat (navikao sam na tanje - kad uzmem LP-ja u ruke, uvek se malo rvem sa vratom). Vredi li po vasoj proceni 500 juda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je od vas neko imao iskustvo sa Ibanez Artist gitarama? Danas sam u mItrosu probavao jedan, i delovao mi je sasvim korektno. Mada je master na pojacalu bio na jedan

Je l'OVO? Mislim da ti je bolje da je sviras bez pojacala nego sa masterom na kecu. To ti je k'o da шалташ трактор у малињаку.

Share this post


Link to post
Share on other sites

People treba mi mala pomoc.Ovako,ja sam zaljubljen u Bc rich Warlock-a i to prelepo cudoviste ima da se kupi u Mix Musicu sve sa Widow headstockom mrred.gifmrred.gifmrred.gif sto pre nije bilo na Bronze serijama,to je izgleda nesto novo za 2006godinu.Elem,meni trebaju saveti,da li to valja ili ne valja,kako zasto itd.Sto vise informacija to bolje! Thanx!!! musik19.gif

E ljudi ajde pomagajte!Hica je! musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, nisam hiper stručan za konstrukciju pojačala, ali najjednostavije, imaš preamp i poweramp sekciju. E sad, da ih imaš odvojeno, bilo bi ti očigledno, izlaz iz preamp-a ide u poweramp, i što ga više pojačaš to ti je zasićeniji ulaz u poweramp i po nekoj logici ubijaš dinamiku, a ako ti je preslab, pojačavaš veliko ništa, jer ti je originalno slab signal koji ulazi u poweramp. E sad kod poweramp-a ako je tranzistor, nema toliko veze, ali ako je lampa, na zvuk pojačala jako utiče da je poweramp otpanjen, jer lampe u njemu itekako utiču na zvuk, i to je jedan od razloga zašto recimo lampaški maršal zvuči ko kurac ako ga ne odvrneš i na master-u. Znači sve zavisi od pojačala do pojačala. Kod tranzistora sve to ima manje veze, kod full lampaša bih se trudio da imam dovoljno signala iz preampa, ali ne previše, i zavisno od prostora trudio se da otpanjim master što je više moguće.

 

Jel ti to neki odgovor?

orangelistening.gif jeste, hvala!!! icon_rockdevil.gifmusik19.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...