Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

jel znas gde to ima da se nabavi ?

vidjeh na harmony centralu da je neki lik

platio 80 dolarcica pa mi bi smesno ...

 

mora da se radi o nekoj skupljoj gitari ...

 

zvuk na albumu je ekstra pa mi rekni ako

znas koje magnete ima ta gitara i sta je

Beki koristio od ostalih stvarcica pritom

mislim na pojacala,pedale itd.

 

GRACIAS MUCHOS unapred biggrin.gif

 

cheeR(Z) pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel znas gde to ima da se nabavi ?

vidjeh na harmony centralu da je neki lik

platio 80 dolarcica pa mi bi smesno ...

 

mora da se radi o nekoj skupljoj gitari ...

 

zvuk na albumu je ekstra pa mi rekni ako

znas koje magnete ima ta gitara i sta je

Beki koristio od ostalih stvarcica pritom

mislim na pojacala,pedale itd.

 

GRACIAS MUCHOS unapred biggrin.gif

 

cheeR(Z) pivopije.gif

Nema nista od toga, izbi' si to iz glave. BTW to sto ovi momci tupe na Harmony Central nije prava stvar. Becker-ov model je LTD-2. To su im uvalili u Japanu (i Marty je svirao istu firmi ali drugi model) nakratko. Posle toga Carvin, vrlo brzo.

 

Ne mre se takvo sto nabaviti. Magneti su DiMarzio, ne znam tacno koji sve. Ima toga negde po kojekakvim forumima (te Jasonov, te Marty-jev, te Racer X, te Paul Gilbert, you name it).

 

Peavey je napravio repliku te gitare pre nekoliko godina i trebalo je da se prodaje sirokim masama ali je tu nesto puklo oko ugovora (video sam tu Peavey djitru, ista fora ko original, headstock je malo izmenjen, ali vrlo malo, Peavey je ionako zdipio svojevremeno taj headstock).

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo ih zagrij lemilicom (ne previše - samo na par sekundi), pa ih onda skini bilo kakvim alatom kojim ćeš izbjeći oštećenje vrata. Samo nemoj bez zagrijavanja jer postoji mogućnost da se odlomi komad fretboarda.

Edited by BigNotBen

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo ih zagrij lemilicom (ne previše - samo na par sekundi), pa ih onda skini bilo kakvim alatom kojim ćeš izbjeći oštećenje vrata. Samo nemoj bez zagrijavanja jer postoji mogućnost da se odlomi komad fretboarda.

koje mi manete preporuujes???

 

Mi (brat i ja) smo mislili da stavimo ova dva :

 

DIMARZIO

DP184CHOPPERBK

 

DiMarzio

DP207 BK

 

Jel dobro ?

Edited by @@

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje mi manete preporuujes???

 

Mi (brat i ja) smo mislili da stavimo ova dva :

 

DIMARZIO

DP184CHOPPERBK

 

DiMarzio

DP207 BK

 

Jel dobro ?

Avangardna kombinacija i kompatibilna po izlaznim nivoima. DP207 (D-Sonic) preporucuju za niskofrekventno krljanje. Da li to planirate ili...?

 

Petrucci ga koristi odskora, imaj u vidu da on ima i 7-mozicne djitre za to duboko krljanje i da su njegove gitare od basswood-a tako da mu verovatno malo nedostaje 'bottom end' u startu, pa to malo kompenzuje magnetima. Pri tome ne zaboravi da on pici kroz Boogie RoadKing-a gde se ton da nabudziti do bola.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.thomann.de/thoiw9_line6_tone_co...f08a25288ce6dc4

 

sta mislite o tome???da li ste nekada svirali na uber metal???ja sam danas probao i bolje je od metal zone 2 xy puta...a ista je cena

PA ono zavisi ako si ga kupio a verovatno jesi u artistu a tamo ti zakachili na messa bogija normalno da je bolje :PPPAl nemoze da se poredi pre svega zato sto je uber metal digitalan pukeface.gifpukeface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA ono zavisi ako si ga kupio a verovatno jesi u artistu a tamo ti zakachili na messa bogija normalno da je bolje :PPPAl nemoze da se poredi pre svega zato sto je uber metal digitalan pukeface.gifpukeface.gif

nisam ga kupio idem ujutru pre nego sto krenem u bretanju...i kupuicu ga u parizu...probao sam ga na vox valve tronic http://www.thomann.de/thoiw9_vox_ad15vt_va...8a25288ce6dc4...

i upredo sam ga probao sa mt2...i nevorovatna je razlika...i mozes da radis sta hoces sa zvukom...dok je mt2 mnogo tezak da se podesi...definitivno uzimam uber metal cena je 110 eura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liike it fuckin' matters...

Jok i nema veze....

Uzmi gitare u istoj klasi koje su napravljene u USA i u npr. Maleziji i sviraj bilo shta na njima i ako nisi gluv cuces razliku...

 

Evo ti aktuelna komparacija:

Shta mislis zashto na Svetskom prvenstvu sude Englezi,Italijani,Spanci itd a ne Kazahstanci,Avganistanci i ostali?

Zato shto ovi drugi nemaju pojma o fudbalu. A shta mislis shta Kinezi i Malajci znaju o gitarama??? Bash nishta

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bio ozbiljan post al ajd.

A sta mislis zasto se sve racunarske komponente proizvode u kini, maleziji koreji, taiwanu. Zato sto se razumeju u mikroelektroniku no.gif ili zato sto su im ameri stvorili uslove u kojima mogu to da naprave, a koriste ih kao jeftinu radnu snagu.

Sviram kina gitaru i nista joj ne fali, americke su oko 1500e pa navise i sve su kastomi. A kakav je to kastom koji kosta 500e. Mozda je napravljen u americi, al za te pare gibson hardvera neces naci. A da nam nije kineza i ostalih mnoge stvari ne bi mogli ni da priustimo, jer nas standard i kupovna moc nije bas za finansiranje americkih radnika.

A sto se tice razlike u zvuku mozes ta ubacis magnete koje oces i da dobijes zvuk kakav zelis, najbitnije je da ti instrument fizicki odgovara ma gde on bio napravljen zvuk se lako da srediti.

Edited by blackbite

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...