Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ulaze dva cigana u radnju i kazu da hoce da probaju Hammer strelu (Mix-music i Ivan je tad radio), i sada likovi oupste nisu probali gitaru, sve vreme im Ivan nesto svirao i oni se napalili i hoce da je kupe...

Ivan zapakovao tamo jedan placa, a drugi uzeo Ivanovog strata (onaj handmade sa scalloped frets) i krenuo da nesto mase s njim, kada je ovaj video hte da ga ubije... Kaze ciga e bre nesto ti ovi pragovi se istrosili mnogo... Izvini nisam znao da je tvoja...

 

Ja sam se posle kidao, bas sam bio tu tada...Ha ha ha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atist je retko dobar dzitrashki (& rest) ducan - ja tamo zavrsio mog PEAVEYa XP Limited Series, a koliko znam, oni su jedini koji valjaju EH efekte u BGu (koje ja mucno dobavljam iz NYC). Istina, izbor EH pedala je vise no ocajan - ali posto nisu zastupnici nego narucuju na sitno i valjaju - bolje i to nego nista. Inace, sad izasla nova serija EH pedala - NANO - verujem da je kvalitet istim samo zbudzise u manja kucista, i ubacili stereo opcije na Small Clone, i Pulstar tremolo. I tu izbacishe i NANO SMALL STONE - mali, sladak, po obliku lici na MXR pedale,a dizajn NYC Small Stone reizdanje...da, da, verovali ili ne, sa ugradjenim TRUE BYPASSom - sto do sada ni jedan Small Stone nije imao - a cena ista. Ne znam, verdi ovo prbati, a meni zastoko treba dobar analogni phaser - a small stone definitivno jeste ludacki phaser efekat, tako mastan i sa unikatnom bojom dobar fejzer, mada su ova reizdanja i pored toga falicna (jedu visoke, jedu cak i signal malo)... za razliku od Sovtekovih originala - moj drugar (ex Fonograf gitarista) ima oroginal s pocetka sedamdesetih i to je bozansven efekat. Ajoj, od kako sam bataio vunu - ne mogu se iskontrolisati kad kuckam po netu...

pozd!

Edited by Abramelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da radi...bas sam se juce cuo sa covekom, treba da kupujemo neke lampe preko neta...

 

Telefon je 3471465

 

pivopije.gif

Hvala, bas ih nadjoh sad i na netu. Fin sajt, u stvari secam se da sam nesto sevrdao tamo dok je bio u izgradnji. Vrlo profi. Nego, koje lampe razmatrate? Ima li onih nasih Ei Gold tu da se uzmu? Ovde u poslednje vreme vecina Boogie-jevaca shiba JJ Tubes iz Slovacke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On ce za svoje Marshall-e da uzme JJ / Tesla E34L Blue Glass ...a ja za JSX-a najverovatnije uzimam JJ / Tesla 6L6GC ...inace na JSX-u fabricki stoje Electro Harmonix-ove EL34 samo sam citao po netu da vecina ljudi tera pojacalo na drugim lampama...kazu da tako jos bolje radi...ako budem imao kinte mozda uzmem i oba kompleta...da se malo igram icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atist je retko dobar dzitrashki (& rest) ducan - ja tamo zavrsio mog PEAVEYa XP Limited Series, a koliko znam, oni su jedini koji valjaju EH efekte u BGu (koje ja mucno dobavljam iz NYC). Istina, izbor EH pedala je vise no ocajan - ali posto nisu zastupnici nego narucuju na sitno i valjaju - bolje i to nego nista. Inace, sad izasla nova serija EH pedala - NANO - verujem da je kvalitet istim samo zbudzise u manja kucista, i ubacili stereo opcije na Small Clone, i Pulstar tremolo. I tu izbacishe i NANO SMALL STONE - mali, sladak, po obliku lici na MXR pedale,a dizajn NYC Small Stone reizdanje...da, da, verovali ili ne, sa ugradjenim TRUE BYPASSom - sto do sada ni jedan Small Stone nije imao - a cena ista. Ne znam, verdi ovo prbati, a meni zastoko treba dobar analogni phaser - a small stone definitivno jeste ludacki phaser efekat, tako mastan i sa unikatnom bojom dobar fejzer, mada su ova reizdanja i pored toga falicna (jedu visoke, jedu cak i signal malo)... za razliku od Sovtekovih originala - moj drugar (ex Fonograf gitarista) ima oroginal s pocetka sedamdesetih i to je bozansven efekat. Ajoj, od kako sam bataio vunu - ne mogu se iskontrolisati kad kuckam po netu...

pozd!

Reci mi bate kako sljaka ta Peavey djitra? ...pitam posto se ortak maksimalno nalozio da je kupi...

 

I da Electro Harmonix pravi keva pedale! ...jes da za sada imam samo jednu (Double Muff) ali me je odusevilo sve sto sam do sada probao...inace pre 3 meseca sam kod Saleta narucio POG i jos mi nije stigao icon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

On ce za svoje Marshall-e da uzme JJ / Tesla E34L Blue Glass ...a ja za JSX-a najverovatnije uzimam JJ / Tesla 6L6GC ...inace na JSX-u fabricki stoje Electro Harmonix-ove EL34 samo sam citao po netu da vecina ljudi tera pojacalo na drugim lampama...kazu da tako jos bolje radi...ako budem imao kinte mozda uzmem i oba kompleta...da se malo igram icon_smile.gif

Jebo ga Marshall laugh.gif . Ne bi me cudilo da i dalje negde stekuje onog starkelju sto je imao pre 20 godina. Taj je mislim bio pravljen u domacoj radinosti, ali 'original' icon_smile.gif .

Ti bese na JSX-u imas 'bias switch' pa moz' da menjas bilo EL-34 bilo 6L6 varijante. Vidim da je manje-vise vecina igraca usvojila taj (Boogie-jev, naravno) stos. S tim sto razni Boogie-ji mogu da ih sviraju istovremeno i to u razlicitim klasama (iliti simul-class mode).

 

Ja prodao u medjuvremenu svog Nomada pa sad jurim Mk IIc+, bas naleteh na nekog tipa, u pregovorima smo. 20 godina stara pojacala i sad su duplo skuplja neko 'list price' u ono vreme. Ovaj je doduse IIc pa moram da ga nosam gore oko Frisca, do fabrike na preradu u famozni IIc+. Tezak gastarbajterski zivot. Uzecu valjda do Nove Godine i onog Road King-a II, cisto da ga gledam, 'leba ne jede ph34r.gif . Pa kad moze onaj Petrucci...

 

Nego, ne rece mi, jes' probao ove nove domace (Ei Gold) lampe? Kako to sljaka? Uzgred, te JJ/Tesla 6L6GC sam imao i ja u Boogie-ju i jebu dadaiju. Naravno, zavisi i od preamp lampi, nisu sve 12AX7 iste, a jopet neki furaju malo 'cistije' 12AT7 (manje gaina ali fin ton, vise tweed Fender fazon).

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale = Marshall icon_smile.gif ...car!

 

Uzeo je skoro neku JMP-1 glavu...mint contidion...po nekoj bruka ceni...da ga vidis kako je samo bio srecan icon_smile.gif

 

Nisam probao te lampe, mada mislim da ih je Sale nesto hvalio...ne mogu da se setim...kada smo vec kod toga...bese preamp lampe ne moraju tako cesto da se menjaju kao snagaske?

Bilo kako bilo od vecih kupovina u skorije vreme nece biti nista sa moje strane...ali zato dogodine planiram da puknem koliko-god-bude-trebalo za jednog lepog, matorog Les Paul-a...vreme je da se uozbiljim icon_smile.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

JMP-1 glavu...

Mislis onaj nji'ov programabilni rack preamp? Imao sam to na gajbi nekoc ali me se nikad nije dojmilo. Nekako mi ADA MP-1 radila posao bolje (mada je imala relativno veliki sum).

 

Preamp lampe ne moras da menjas godinama. U Jugi decenijama.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci mi bate kako sljaka ta Peavey djitra? ...pitam posto se ortak maksimalno nalozio da je kupi...

 

I da Electro Harmonix pravi keva pedale! ...jes da za sada imam samo jednu (Double Muff) ali me je odusevilo sve sto sam do sada probao...inace pre 3 meseca sam kod Saleta narucio POG i jos mi nije stigao icon_cry.gif

ajojooj, napisao sam ludilo dugacak post o mojoj gitari, i svim Eh pedalama koje sam svirao i puce mi opera.... aaaaaa. neki drugi put, sad ne mogu. jbg, marty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis onaj nji'ov programabilni rack preamp? Imao sam to na gajbi nekoc ali me se nikad nije dojmilo. Nekako mi ADA MP-1 radila posao bolje (mada je imala relativno veliki sum).

 

Preamp lampe ne moras da menjas godinama. U Jugi decenijama.

Nisam dobro napisao...nije JMP-1 vec samo JMP ...tako mi je barem rekao...istu takvu glavu ima i Darijus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atist je retko dobar dzitrashki (& rest) ducan - ja tamo zavrsio mog PEAVEYa XP Limited Series, a koliko znam, oni su jedini koji valjaju EH efekte u BGu (koje ja mucno dobavljam iz NYC). Istina, izbor EH pedala je vise no ocajan - ali posto nisu zastupnici nego narucuju na sitno i valjaju - bolje i to nego nista. Inace, sad izasla nova serija EH pedala - NANO - verujem da je kvalitet istim samo zbudzise u manja kucista, i ubacili stereo opcije na Small Clone, i Pulstar tremolo. I tu izbacishe i NANO SMALL STONE - mali, sladak, po obliku lici na MXR pedale,a dizajn NYC Small Stone reizdanje...da, da, verovali ili ne, sa ugradjenim TRUE BYPASSom - sto do sada ni jedan Small Stone nije imao - a cena ista. Ne znam, verdi ovo prbati, a meni zastoko treba dobar analogni phaser - a small stone definitivno jeste ludacki phaser efekat, tako mastan i sa unikatnom bojom dobar fejzer, mada su ova reizdanja i pored toga falicna (jedu visoke, jedu cak i signal malo)... za razliku od Sovtekovih originala - moj drugar (ex Fonograf gitarista) ima oroginal s pocetka sedamdesetih i to je bozansven efekat. Ajoj, od kako sam bataio vunu - ne mogu se iskontrolisati kad kuckam po netu...

pozd!

koliko kosta taj phaser? jel stvarno najbolji phaser koji postoji?

 

(sad samo cekam da me Dersu prostreli pogledom i napise "a Bugi tamo?" icon_smile.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko kosta taj phaser? jel stvarno najbolji phaser koji postoji?

 

(sad samo cekam da me Dersu prostreli pogledom i napise "a Bugi tamo?" icon_smile.gif)

Na srecu, Boogie ne pravi phaser-e ph34r.gif .

 

ElectroHarmonix je nekad bila jaka firma a vidim ovi 'ambijentalni' likovi je gotive i dalje. MXR naravno pravi najjaci phaser od pamtiveka. Cena, sitnica.

 

MXR Phaser 100

 

Sad se setih da sam imao nekog ElectroHarmonix kombasa pre jedno 19 godina, sa sve ugradjenim SmallStone phaser-om. Ali nula distorzija. Tranzistorac neki bese, dsmra. Morao sam neku Ibanez Super Metal pedalu da picim ispred. I sta sve ne. Jebes tranzistorce. Cenim da ga se Sale seca, jer bi poginuo od smeha kad je svracao do mene.

 

Nego Marty, tebi kao coveku parajliji, koji ce ti moj taj POG. Uzmi brate Eventide najjeftiniji pa ko covek. Em ti radi te efekte (octave divide i multiply) em je u stvari intelEgentni harmonizer.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko kosta taj phaser? jel stvarno najbolji phaser koji postoji?

 

 

Phaser mi je jedan od omiljenih efekata... iskreno, danas u proizvodnji ne postoji legendarno dobar analogni phaser. Prosla su ta magicna funk i rok vremena sedamdesetih. icon_rolleyes.gificon_cry.gif

 

Iskreno, sva reizdanja phaser efekata su sranje za originalne vintage serije - MXRove i Electro Harmonixove. Znaci, ne moze se porediti, ali jebiga, posto su originali prakticno nemoguci za naci (sem eventualno na EBayu, ili pukom zivotnom srecom)... valja imati i koji se mogu naci u regularnoj prodaji.

 

Od dobavljivih MXR koje sam ja svirao, imas: MXR101 Phaser 90, MXR Phaser 100 i onaj Van Halenov sareni model MXR EVH90 - i svi su ok, mozda najbolji 100ka jer ima pot za wave form - ali nije nista sad posebno, mnogo su mi plasticni (na zvuk mislim naravno). Imaju taj JET fazon, ali nemaju Electro Harmonix dushu. Imas ih kod lopova Marica, koji ovaj najslabiji MXR90 valja za 110eura, koji na netu kosta 70$. Znaci, ako ces da kupujes MXR bez razmisljanja uzmi 100tku.

 

MXR Phaser 100 reizdanje

user posted image

 

MXR Phaser 100 oridjinale

user posted image

 

Od svih komercijalnih jeftinijih phasera u prodaji danas, najbolji je i EH Small Stone reizdanje - americko ili rusko - svejedno, razlika je samo u kutiji (i nesto malo u ceni, ustvari oba su americka, samo je fora kao ruski dizajn) i on ima ubedljivo najbolji phasing zvuk, dubinu i boju (taman ga malo organski zamascuje, jednostavan je - imas samo rate knob i switch za feedback), ali kao sto rekoh, reizdanja imaju tu manu - neka malo (skoro neprimetno) jedu signal i skidaju visoke, bar neki ovih par primeraka koje sam ja svirao.

 

EH Small Stone americko reizdanje, isplati se kupiti - daleko bolji, mocniji i lepsi phasing zvuk od MXRovih reizdanja.

 

user posted image

 

Ovaj najnoviji EH Small Stone o kom sam pricao, NANO model, jos nisam probao, ali bih ga kupio jer ima true bypass, sto ni jedan prethodni nema, a kosta samo oko 80 bucka... ako je istog kvaliteta ko standardno reizdanje + ima pravi bypass - kupuje se odmah, jer ne mogu gledati u kozju utrobu ocu li naleteti skoro na original.

 

user posted image

 

Ako, kojim cudom, uspes da nabavis ruski Sovtekov original SmallStone iz sedamdesetih, ili nekog ranijeg original Amera sa pocetka osamdesetih - zavrsio si posao za citav zivot - bez zezanja, rade ko zmajevi (plus sto imaju taj unikatan organski zvuk). Njih mozda povremeno mozes naci na EBayu ili nekim cudom gde drugo kod nas. Moj ortak je kupio Sovtekov ruski Small Stone (pre no sto su Electro Hrmonix otkupili Ameri) od neke bakice iz oglasa kojoj je sin to ostavio pre 25 godina i zapalio preko. To je od poznatijih phaser pedala. Mrzi me da trazim njihove fotke... icon_uhoh.gif

 

 

Od kultnih phasera imas par serija Electro Harmonix-ovih PolyPhasera, koji su pocetkom osamdesetih izlazili iz NY fabrike, jedan moj prijatelj madjar iz Peste, producentski dub guru i tezak vintage analog freak, imao jedan i pre 2 meseca ga prodao za 800 eura, odmah cim je izdao oglas. OK je i ovaj - kol'ko para tol'ko muzike, ali ne znam.... nije cudo zvuka koliko meni "cudno" kosta.

user posted image

 

 

Sad, ultimativni phaser svih vremena, magicna sprava na kojoj sve sto se ume pozeleti moze i izvesti je svakako MuTron-ov Bi-Phase. Ovu pedalu su krositili mnogi magovi zvuka od Lee Scratch Perrya do Joe Zawinula... ponegde na netu se moze naci original za par stotina dolara, a moze se skinuti i shema da se spravi stvarcica, i to ispada oko 200 eura samo delovi i ploca. Ortak ga pravi, pa ko ispadne stogod, javljam...

 

user posted image

 

istina, danas MuTron prave odlican envelope filter MuTron III+, ali nista od Bi-Phasera.

 

Ovo su phaser efekti sa kojima sam imao kontakta i za koje provereno znam kako zvuce... naravno imas legendarni Moog-ov analogni phaser za par stotina dolara, Studio Electronics ModMax Phaser, opasna sprava, ali to nisam probao, samo citao i slusao...

 

 

Nadam se da sam ti malo pomogao...

 

pivopije.gif

Edited by Abramelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako, kojim cudom, uspes da nabavis ruski Sovtekov original SmallStone iz sedamdesetih...

To bi bilo golemo cudo jer bi morao da vrati tocak istorije unazad i onda istu (istoriju) promeni.

 

Sovtek je osnovan 1988 godine od istog baje osnivaca EHX a prvu lampu je izbacio 1989. Pedale nisu pravili do 1991 ili 1992 nisam siguran, nije ni bitno.

 

Electro-Harmonix je americka firma, oduvek bila, i bice. Ruski modeli su 25-30% jeftiniji od amerskih (radna snaga i delovi) pa se zato i prodaju u toj meri mada i dalje 25% manje nego amerski. Znaci, firma nikad nije ni bila u rukama brace Rusa. Mike je samo kupio pogon za pravljenje lampi od Ruja i tu poceo da pravi Sovtek brand (firma se u stvari zvala New Sensor Corp.)

 

Anyway, poenta je da ne postoje nikakvi ruski EH proizvodi (ni pod Sovtek etiketom) izmedju perioda od osnivanja (1968) pa do 1991 ili tu negde (1984 EH je prestao sa radom zbog bankrota ali to je druga prica). Sem naravno gore pomenutih Sovtek lampi.

 

Ne znam bre, ko startuje te glasine, da ne kazem dezinformacije. Znaci, every single 'vintage' fucking EHX pedal was made in New York baby icon_da.gif . Manhattan da budem precizniji. Each and every one. Kakav crni vintage ruski no.gif .

 

By the way, rekoh vec, imao sam svasta od njih (original americko pre-1984) ukljucujuci i kombasa sa UGRADJENIM SmallStone phaserom.

 

pivopije.gif

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuuuuuuuuu...

Onda sam ja bio u gadnoj zabludi... svi ljudi koji kao nesto kenjaju o Sovteku imaju ovu pricu koju i ja prosipamm..... hvala za razbijene zablude. icon_smile.gif Sad cu se najebati majke drugarima - "velikim znalcma".... sta ti je kad slepo slusas price drugih ljudi.

 

Svejedno, sve vintage pedale koje sam slvirao su za klasu bolje od reizdanja... (Vox Wah, Small Stone...) - bar moje iskustvo je takvo.

Edited by Abramelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego Marty, tebi kao coveku parajliji, koji ce ti moj taj POG. Uzmi brate Eventide najjeftiniji pa ko covek. Em ti radi te efekte (octave divide i multiply) em je u stvari intelEgentni harmonizer.

Sta znam, slusho' sam Vai-ja sa tim tjudom i jos gomilu gitarosa i nekako mi gotivnije deluje POG...nego bio sam kod Glave u subotu i malo modifikovao narudzbinu...umesto POG-a uzimam HOG-a icon_smile.gif ...citao sam dosta toga po netu i slusao klipove i jos kada sam video da se dobija i expresion pedala zaljubio sam se wub.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...