Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

e...zurim pa ne znam da li je pomenuto...

prosto pitanje....

 

kakav zvuk i koliko dobar pravi metall mester...digitech valjda..... ?????

i naravno za koji metal moz' da se koristi ??....mene treba thrash....."malo" jaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ga ja, upravo. Dobar je, znaci najbolje je da ga furas sa totalno klin pojacalom, koje uopste nema overdrive/dist kanal. Ali zamerka jedna, posto je digitalac, ima hladan zvuk, bez puno picking dinamike, i gain je uvek na maximumu. Takodje, ne koristi aktivne EMG-e sa njim, inace ode kuca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Megadex: haha :) jok, nego logicno je, EMG ionako daju pojacanje, valjda imaju neki predpojacivac, i nakalemi na to distorziju kojoj je gain uvek max i sta dobijes? Srusenu kucu :).

 

@Pagan: interesantno, nisam znao za to, probacu :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e...zurim pa ne znam da li je pomenuto...

prosto pitanje....

 

kakav zvuk i koliko dobar pravi metall mester...digitech valjda..... ?????

i naravno za koji metal moz' da se koristi ??....mene treba thrash....."malo" jaci

 

 

sranje je to... zaboravi to odmah... sve sprave sa nazivom METAL :D obicno tako i zvuce... a kome ce zapravo svidja takav zvuk?!?! metalni < bukvalno i sinteticki...

 

e' date='19. 12. 2006, 13:28' post='1256160']

Tajna, a? Mihajlovicu, jesi to zabo neki endorsement :lol: ?

 

pa ako ces bash, recimo da me je jedna ruka manje pokrala :) toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

@Megadex: haha :) jok, nego logicno je, EMG ionako daju pojacanje, valjda imaju neki predpojacivac, i nakalemi na to distorziju kojoj je gain uvek max i sta dobijes? Srusenu kucu :).

 

@Pagan: interesantno, nisam znao za to, probacu :da:

 

Zaboravio sam da kazem da pustis nakon sto si ukljucio kabl u MM tako da ti je u tom momentu MM ukljucen, ali to se valjda podrazumva majku mu?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno :da:

 

Inace Mustaine, sta seres da je sranje, nije pedala uopste losa, a i sta serinjas za naziv Metal, pa ti furas Metal Zone :)

 

Inace, zvuk joj nije sinteticki, vec hladan, sterilan, a ima bendova u cijoj muzici je takav zvuk primenjiv, vole i to ljudi. Meni radi dobar posao jer ima modelovan izlaz( 'mixer') koji kad prikljucis direkt na mixetu daje simulaciju pojacala, meni to do jaja radi posao kad snimam stvari kuci, pristojan je zvuk, cak i vise od toga. Naravno da ima boljih stvari, ali su one po ceni daleko iznad. Ko hoce przenje, ali bas przenje nek uzme Mastera( nemojte Death Metal Digitech-a, to je previse), a ako hoces suvlji zvuk onda Boss DS-1, i to je to, barem sto se pedala tice. Mada sam cuo i da je Roktronova Guber metal pristojna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno :da:

ima modelovan izlaz( 'mixer') koji kad prikljucis direkt na mixetu daje simulaciju pojacala, meni to do jaja radi posao kad snimam stvari kuci, pristojan je zvuk, cak i vise od toga.

 

mislim da je to! Ona prica koju sam pricao daje ti mnogo bolju simulaciju (4 puta nestoneznamsta) pa probaj ako vec nisi! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto htedoh da kazem...Ali da me ne razapnete...Talijanci imaju havarija pojacala...mislim da je samo Mesa Boogie malcice 'boogie', vise od njih (red reci u recenici, znam...namerno). No, mozda imam krivo??? Nisu jeftina. Ali kiiiiiiidaju. K'o Boogie :da: . E sad, kome nije jasno da je M/B No. 1, sha ' mu radim...???

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cijenio bih ako mi neko moze hitno (u naredna 24 - 48h) odgovoriti na ovo pitanje. :)

 

Koju novu elektricnu gitaru do 400 eura bi preporucili pocetniku i gdje se moze kupiti? Ovo se odnosi za gitare koje se trenutno nalaze na lageru u prodavnicama u BEOGRADU!!!!

Mnogo je bitnije da je gitara dobre izrade, da je zvuk dobar i da ce dugo sluziti, nego da nosi neko poznato ime ili da je nesto sto mnogo dobro izgleda, mada ni to ne bi bilo lose.

 

Btw. to mi treba za jednu prijatеljicu koja bi posle prilicno dobro savladane akusticne gitare da predje na elektricnu. Ja nemam pojma kakvo je stanje u Bg u zadnje vrijeme pa ne bih da je pogresno uputim.

 

poz. :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

neka uzme epiphon, neku od gothic serije, explorer bi bio najbolji. odlicno drvo, solidni magneti, trajace godinama, a moze da se zamenom magneta preuredi i u napredniju gitaru. ima ih sigurno u bg-u (probaj sky ili mitros), a ako ih kojim slucajem nema moze da se skokne i do novog sada u noti ih ima sigurno (pariski magazin, prizemlje), mada sam ih video u mitrosu u ns-u. cena je oko 400 eura, nisam bas siguran zavisi od modela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cijenio bih ako mi neko moze hitno (u naredna 24 - 48h) odgovoriti na ovo pitanje. :)

 

Koju novu elektricnu gitaru do 400 eura bi preporucili pocetniku i gdje se moze kupiti? Ovo se odnosi za gitare koje se trenutno nalaze na lageru u prodavnicama u BEOGRADU!!!!

Mnogo je bitnije da je gitara dobre izrade, da je zvuk dobar i da ce dugo sluziti, nego da nosi neko poznato ime ili da je nesto sto mnogo dobro izgleda, mada ni to ne bi bilo lose.

 

Btw. to mi treba za jednu prijatеljicu koja bi posle prilicno dobro savladane akusticne gitare da predje na elektricnu. Ja nemam pojma kakvo je stanje u Bg u zadnje vrijeme pa ne bih da je pogresno uputim.

 

poz. :):)

Neka gitara koja ima kraću skalu bi bila dobra (ipak ona ima manje ruke i verovatno je sitnija), i koja ima klasičniji oblik... Ne znam zašto baš nova gitara (uobičajeno pitanje sa moje strane kad se radi o kupovini) Ja da uzimam gitaru za prijateljicu, potražio bih neku kopiju les paul-a a što kaže Dersu da nije mnogo teška (kopije uglavnom i nisu). Recimo video sam par starih Ibaneza, kopija les paul-a koji su bombona, samo je bitno da su čivije u dobrom stanju. SG može da bude ok ako je ne nervira oblik (mene recimo nervira). Takve Ibanez kopije su po oglasima oko 200 evra najviše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...