Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Verujem da jeste :) , a i da nije, moze se i o tome drugarski pricati :pivopije: ... 100 ljudi, 100 cudi, razliciti stavovi i ukusi...

 

dobrodosli, uvazeni mr. Rocket Roll, prepoznao sam vas po gitari. :bigblue::da:

 

ziveo King Tubby, a nesretnik odavno mrtav, ironija :) ... a vaistinu, bio je i ostao bozanstvo.

 

hor svima:

Jah praise I and I...

Loveful Heights.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me sledece...

 

Da li neko probao i zna da mi preporuci sluske aka Headphone jelte.. za snimanje i silent vezbanje (mozda bi trebalo da napomenem da sviram bass)... naravno da su dobre i za monitoring... do 100 eur +/- 10 eur

 

Troumim se izmedju AKG, Audio Technica i Beyerdynamic (mislim da prelazi moj budzet od 100eur).. naravno ako ima neko da doda jos neku firmu slobodno...

 

Dakle u pitanju su modeli:

AKG K-66, K-141Studio

Audio Technica M40fs, D40fs

Beyerdynamic DT100, DT150, DT250

 

eto pa ako moze sto pre pomoc, jer treba vec ujutru da pazarim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ovako, imam jedno pitanje... Imam Yamahu Pacificu 112 i microcube ali posto mi je to prva gitara, ja ne znam kako bi ona trebalo da zvuci(posto je polovnjak), nisam isprobavao u prodavnicama, pa me zanima da li bi neko mogao da okaci neki kraci klip, sto siroviji, da l' jamahe, da 'l neke tako jeftinije gitare, da se uverim da to nisu samo moji tripovi(posle slusanja satrijanija & co.) jer mi se cini da nije dovoljno "lepog zvuka"

Edited by High_Roller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoćeš da kažeš da si iznenađen time da jeftina gitara ne zvuči kao vrhunska gitara?

 

Da li ce da rade posao i ako se direkt steka iz izlaza zvucne?

Radiće ako pod "izlazom iz zvučne" podrazumevaš izlaz za slušalice a ne linijski izlaz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ovako, imam jedno pitanje... Imam Yamahu Pacificu 112 i microcube ali posto mi je to prva gitara, ja ne znam kako bi ona trebalo da zvuci(posto je polovnjak), nisam isprobavao u prodavnicama, pa me zanima da li bi neko mogao da okaci neki kraci klip, sto siroviji, da l' jamahe, da 'l neke tako jeftinije gitare, da se uverim da to nisu samo moji tripovi(posle slusanja satrijanija & co.) jer mi se cini da nije dovoljno "lepog zvuka"

мајкрокјуб има једну 5'' и иде на батерије. можда су ти се батерије потрошиле, провери да ли имају довољно џуса да потерају ту 5'' да режи.

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me sledece...

 

Da li neko probao i zna da mi preporuci sluske aka Headphone jelte.. za snimanje i silent vezbanje (mozda bi trebalo da napomenem da sviram bass)... naravno da su dobre i za monitoring... do 100 eur +/- 10 eur

 

eto pa ako moze sto pre pomoc, jer treba vec ujutru da pazarim..

AKG K240s definitivno, ako ih već nisi pazario...

Ja sam planirao da uzmem baš te za monitoring, a onda sam našao KOSS, i to za džabe. Samo sam ih tapacirao, prelemo, stavio džek da kabl može da se skida i to je to...

Naravno.

Eto, reče ti čovek.

Moja kartica npr. ima na sebi džampere da se podesi impedansa i RMS level na >SPEAKERS< i >PHONES<.

Meni naravno stoji na spikers, jerbo je uštekana u muzćku linju...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marty,sunce ti žarko,ajd budi ozbiljan. :)

Znam da si ti svoje pojačalo uvek fenom grejao. :)

 

Pitam jer sam to pročitao negdje na netu,a ja to nisam nikad radio sa svojim Avt-ovima,a još fiunkcinišu.A pošto oni nisu troo lampaši,rekoh možda je kod troo lampaša malo drukčije.Neću da sjebem pojačalo,čim ha dobijem.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

citao sam neke specifikacije AKG 240S i AKG 141S su poluotvorene sto bi trebalo da znaci da pustaju zvuk.. a AKG 171S su zatvorene i tamo na njihovom sajtu je navedeno da preporucuju DJevima i za broadcasting jer ne pustaju zvuk, tj dobro izolovane, pa da ne bi jebale pri snimanju.. e a meni bas treba nesto tako za recording vise nego za monitoring ali da su dobre.. predpostavljam da bi dobre radile koliko toliko dobro i monitoring (bolje od hi fi sluski.. valjda..)... eto pa ako ima jos neko neka iskustva ili nesto da preporuci nek vikne...

 

ps.. nisam jos kupio.. jer nisam zadovoljan ponudom sky-a (malo se odkidaju od cena), a u artistu nemaju model na lageru... jbg..

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam AKG 240DF, i odlicne su (bar meni)...

 

inace, zatvorene slusalice su dobre za snimanje, ali se javlja efekat skoljke (kad stavis morsku skoljku na uvo, cujes "more" kako sumi ;)) pa se zato ne koriste za te neke finije radove, ali za snimanje su odlicne jer ne pustaju zvuk napolje, a osetljiv mikrofon bi uhvatio taj zvuk...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

citao sam neke specifikacije AKG 240S i AKG 141S su poluotvorene sto bi trebalo da znaci da pustaju zvuk.. a AKG 171S su zatvorene i tamo na njihovom sajtu je navedeno da preporucuju DJevima i za broadcasting jer ne pustaju zvuk, tj dobro izolovane, pa da ne bi jebale pri snimanju.. e a meni bas treba nesto tako za recording vise nego za monitoring ali da su dobre.. predpostavljam da bi dobre radile koliko toliko dobro i monitoring (bolje od hi fi sluski.. valjda..)... eto pa ako ima jos neko neka iskustva ili nesto da preporuci nek vikne...

 

ps.. nisam jos kupio.. jer nisam zadovoljan ponudom sky-a (malo se odkidaju od cena), a u artistu nemaju model na lageru... jbg..

Sine, znam šta ti pričam...

Sumnjam da sada imaš gluvu sobu koja je totalno tapacirana, sa mekintošem koji se ne čuje kada radi i td i td, tako da ti nije nešto mnogo bitno ako zvuk "krvari" napolje...

Drugo, cirkumauralne sluške su jako neprijatne za rad, vrlo brzo (brže nego sa poluotvorenim) krenu da te bole uši (reč je o naporu mišića koji regulišu tenziju bubne opne)... A kao neko ko je makar malo vremena u svom životu posvetio mixanju, mogu da ti kažem da su poluotvorene sluške blagoslov, makar za mene koji znam da sedim za kompom i po 12 sati...

 

AKG ti je i dalje moj savet, imaš ih u Mitrosu, a tamo može i svašta da se proba... Ponesi neki džez i klasiku, nešto sa puno baseva i visokih i reci da ti to puste da probaš par modela...

 

Ima neka varijanta tog 240 modela sa manjom impedansom, kako bi se regulisao onaj problem što su 600-omke suviše tihe na savremenoj hifi opremi. A imaju u Mitrosu i neki model AKGa, sećam se da su skroz crne i da imaju prekidač koji sam gasi sluške kada nisu na glavi, bile su zatvorene i koštale su astronomski mnogo... Ne mogu da se setim modela, ali objasni im ovako slikovito, znaće na šta misliš...

 

To su ti moji neki skromni saveti, čekaj da Duća napiše nešto, pa onda postupi akordingli...

 

EDIT: htedoh da editujem, al' Imaginos je rekao to što sam hteo da kažem...

Edited by Usher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugo, cirkumauralne sluške su jako neprijatne za rad, vrlo brzo (brže nego sa poluotvorenim) krenu da te bole uši (reč je o naporu mišića koji regulišu tenziju bubne opne)... A kao neko ko je makar malo vremena u svom životu posvetio mixanju, mogu da ti kažem da su poluotvorene sluške blagoslov, makar za mene koji znam da sedim za kompom i po 12 sati...
Pa da rođače, ali sati provedeni sa sluškama su virtualna stvarnost. Realno na sluškama ništa ne može kako treba, nemaš realnu informaciju. Dobre su kad hoćeš da nešto radiš u sitne sate, postavljaš pesmu grubo, i čuješ neke detalje u zvuku za trenutak, ali na sluškama ne možeš da radiš pan, EQ, namestiš farbu, namestiš odnose, ama baš ništa. Mislim možeš, ali neće dobro da ispadne :D

 

Mislim meni je "Sluške za monitoring" samo po sebi oksimoron. StratO, ako ti treba za snimanje, štedi pare skupi par stotina evrića i kupi pošten par kutija. Sluške uzmi ovako neke tek da nisu kanta, ako treba da usnimiš nešto za pevača demo ili da radiš pesme u sitne sate. Mislim, kul je imati AKG-a od 100 i nešto evra ali to mi je kul kad imaš monitoring od 500 evra. Ovako to je kao imati skuplji procesor od pojačala ili gitare. Ja naravno pričam iz neke budžet "svaki dinar je bitan" varijante.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da rođače, ali sati provedeni sa sluškama su virtualna stvarnost. Realno na sluškama ništa ne može kako treba, nemaš realnu informaciju. Dobre su kad hoćeš da nešto radiš u sitne sate, postavljaš pesmu grubo, i čuješ neke detalje u zvuku za trenutak, ali na sluškama ne možeš da radiš pan, EQ, namestiš farbu, namestiš odnose, ama baš ništa. Mislim možeš, ali neće dobro da ispadne :D

Pa ja uglavnom mixam noću, jer tada imam vremena... Zato radim sa sluškama... I to radim "grubu skicu", provravam neke detalje i tražim najbolji setup za izbacivanje šuma... A kada treba da se radi ozbiljan deo posla, to ide na zvučnike, naravno...

 

Sluške su potrebne onoliko koliko i monitori, po mojoj nekoj logici... Sve ima svoju svrhu...

Očigledno čovek postavlja jednostavno pitanje za sluške, van konteksta ikakvih studija, monitora, mixanja, gluvih soba itd, a mi se ovde, s oproštenjem, proseravamo...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...