Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

A...

Ok...

 

Nego, šta vam je bre ta "deljivost"- da više kanala koristi isti EQ?

Ne znam na šta se misli, kako se to zove na engleskom- dividable, shareble, divisible, partible?

Nikad nisam čuo ove reči u kontekstu EQ, ili bilo kakve muzičke opreme, pa mi je zato čudno...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A...

Ok...

 

Nego, šta vam je bre ta "deljivost"- da više kanala koristi isti EQ?

Ne znam na šta se misli, kako se to zove na engleskom- dividable, shareble, divisible, partible?

Nikad nisam čuo ove reči u kontekstu EQ, ili bilo kakve muzičke opreme, pa mi je zato čudno...

 

ma da bre, vise kanala koristi jedan eq, mada i kod |Powerballa 2 kanala koriste prvi a 2 kanala drugi eq, ali to je ok posto su kanali vec drugacije "ofarbani" sami po sebi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svirao sam danas Washburn WI66pro i zapitao se da li neko u Srbiju brale radi buzz feitena? Verujem da niko ne radi, ali mozda neko neko ima informacije o razvoju te price na nama bliskim prostorima?

 

Rado bih otiso do Mix-a ali sam iz Nisa :surprised:

U BG-u nemam nikog poznatog a kamoli nekog ko svira gitaru :icon_ne::udri:

Tako da stvarno ne znam sta da radim.. Na gitaru sam se popalio zbog cene i izgleda :ph34r:

Znam da ne moze biti bas nesto jer "kolko para tolko muzike" , ali da li mi mozete malo bolje opisati koji su to rizici pri kupovini? :uhoh:

Sta je to sto gitaru cini "skart" i na sta treba posebno obratiti paznju?

 

Ako je tako, ti lepo naruci ono sto si hteo i ne brini nista. Ozbiljno, za pocetak ce ti itekako raditi posao a vremenom ces i sam poceti da shvatas sta je dobro a sta je skart. Kroz tu "prva gitara" skolu su prosli skoro svi, pa eto prodji i ti.

 

Racunaj da bi platio mnogo vise od 250 doloresa kad ti na to nakarikaju transport porez i carinu.

Ja bih ti u tom cenovnom rangu preporucio da ovde kupis Yamaha Pacifiku, ali ce ti ona sigurno izgledati dosadno i nezanimljivo naspram ovog djavolskog sokotjala :) Recimo da je to solidna a jeftina gitara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svirao sam danas Washburn WI66pro i zapitao se da li neko u Srbiju brale radi buzz feitena? Verujem da niko ne radi, ali mozda neko neko ima informacije o razvoju te price na nama bliskim prostorima?

 

Mrka kapa, ovi nasi majstori ni ne znaju sta je to :)

 

Inace, ja bih vrlo rado zeleo da prodjem taj kurs :da:

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee, majstori majstori :)

A buducnost je u tome, to su konfujteri :)

 

Pazi nisam nista znao o gitari, uzeo je i krenuo da sviram i kunem se, prvo sam primetio da je sjajno nastimana s obzirom da visi u prodavnici. Bas mi je ostavilo utisak. Onda sam to stavio na stranu i prosvirao je jos, ispitao neke druge stvari.

 

Sad dodjem na gajbu i odem na net da joj proverim "rodoslov", kad ono vidim da gitara iz fabrike izlazi buzz feiten tretirana.

 

Dakle stvarno je pizdarija, uopste mi na kraj pameti nije bilo da proveravam toniranje kad sam je uzeo, jednostavno se cuje samo od sebe da sve lezi gde treba.

 

Mozda sam istripovao, ali sve se slozilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj mi preporuchite neki procesor ili pedalu pogodnu a jeftinu za trash i heavy metal.

Ok, moze malo pojashnjenja koje su dobre, koje loshe strane, ovo je ok cenom za mene, samo da li je to to?

Pa pošto si postavio jednostavno pitanje koje su pedale pogodne za thrash, mi ti dajemo jednostavan odgovor...

 

Boss MT-2 - ova pedala je meni bila keva, dok nisam čuo

Rocktron Metal Planet - mnogo veća muda, veći nabod, deathinitvno je za thrash

Boss DS-1 - ovo mi je uvek imalo nekako pankićasti zvuk, ali brdo ljudi se kune u nju, i još pri tom iz nje izvlače neočekivano dobar zvuk...

 

Možeš da ih nađeš i preko YUma i oglasa...

Rocktron Metal Planet

:rockdevil::pivopije:

Mrka kapa, ovi nasi majstori ni ne znaju sta je to :)

 

Inace, ja bih vrlo rado zeleo da prodjem taj kurs :da:

E, molim vas, da ne ispadne da pametujem, ali to je samo malo bolji nut, i malo više vremena posvećeno toniranju...

Prošao si ti taj kurs, sigurno si sa tolikim iskustvom istonirao najmanje 10 gitara...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sredjujem ja stalno gitare drugarima i sebi ali koliko god dobro da istoniras gitaru i namestis vrat (ovako regularno), opet nece bas na svakom pragu da tonira savrseno...mislim ja sam sasvim zadovoljan kako mi gitare rade i bez tog sistema, ali vrlo rado bih voleo da probam neku gitaru sa Buzz Feiten-om i da vidim kako sljaka :da:

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest AcccA

Zahvaljujem se Usher-u i Metalbeer-u na savetima i odgovorima :pivopije:

Narucio sam je gitaru iz Mix-a..trebalo bi da stigne do ponedeljka ili tako nesto :opusteno:

24,000,00 dinara iliti 300 Evra.. malo sam prelistavao online prodavnice po svetu i uocio da se u USA MM Pack prodaje za 250 dolara a u Evropi za 300 Evra (220 i nesto funti) :confused:

Eh ti Ameri.. ali pohvala Mix-u jer ne naplacuje vise nego ostale radnje sirom EU. :lol:

 

Pozdrav! :cool:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali vrlo rado bih voleo da probam neku gitaru sa Buzz Feiten-om i da vidim kako sljaka :da:

Razumemo se... :pivopije:

Zahvaljujem se Usher-u i Metalbeer-u na savetima i odgovorima :pivopije:

U buduće nemoj uzimati savete za gitare od propalih basista :)

Narucio sam je gitaru iz Mix-a..trebalo bi da stigne do ponedeljka ili tako nesto :opusteno:

E, pa nek' ti je sa srećom! :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali vrlo rado bih voleo da probam neku gitaru sa Buzz Feiten-om i da vidim kako sljaka :da:

Ja sam ovo ischachkao u Artistu, washburn idol WI66pro. Idem ovih dana da ga opet prepipam, sa fokusom na BF. Bas da vidim jel sam labav u glavu ili stvarno vredi koliko mi se uchinilo :)

 

Zahvaljujem se Usher-u i Metalbeer-u na savetima i odgovorima :pivopije:

:givemebeer::)

Ma nema frke, bitno je da ti udjes u pricu sa necim sto te inspirise da sviras, a kasnije ces traziti sebe i gitaru koja ti jos vise odgovara ;)

U buduće nemoj uzimati savete za gitare od propalih basista :)

:lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ti ga pojacaj na 5 ako ne vredi na 3 :rolleyes:

salim se samo kazem da je razlika, pa covek kako voli i koliko ima para da se ispruzi. da je isto powerball i fireball onda bi se i zvali isto i kostali bi isto. sto se tice lampasa od 100w ja ga imam i na svirkama je uvek pojacan na 5-6 zavisi od prostora, eto zbog cega 100w.

 

Na naravno, ali i sam kazes da ga teras na 5-6. Da imas recimo 60W ti bi ga furnuo na sigurno vise od tih '5-6' i samim tim bi zasicenje i sto kazu ameri 'tube saturation' bilo vece i imao bi bolji zvuk( ovo ne pricam o Power/Fireball-u). O tome pricam ;)

 

Mustaine, naravno da je Powerball bolji, ima i vise lampi, ali samo kazem da mislim da ta razlika u ceni nije toliko opravdana. ;)

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na naravno, ali i sam kazes da ga teras na 5-6. Da imas recimo 60W ti bi ga furnuo na sigurno vise od tih '5-6' i samim tim bi zasicenje i sto kazu ameri 'tube saturation' bilo vece i imao bi bolji zvuk( ovo ne pricam o Power/Fireball-u). O tome pricam ;)

 

Mustaine, naravno da je Powerball bolji, ima i vise lampi, ali samo kazem da mislim da ta razlika u ceni nije toliko opravdana. ;)

 

To za "saturation" stoji, ali ako zatreba Powerball-u mozes vrlo lako da iseces tih 50W :da: ...samo izvadis dve snagaske laNpe i (u zavisnosti od kabineta) sa 16 ohm-a, prebacis na 8 i voila, dobijas Fireball sa deljivim EQ-om :opusteno: ...uradio sam to sa JSX-om jednom, ali mi se nije nesto preterano dopalo...bilo je manje punch-a, a to nije lepo :) ...mada, dobra je fora u svakom slucaju :da:

 

Ja sam ovo ischachkao u Artistu, washburn idol WI66pro. Idem ovih dana da ga opet prepipam, sa fokusom na BF. Bas da vidim jel sam labav u glavu ili stvarno vredi koliko mi se uchinilo :)

 

Cool, ionako sam planirao sutra da skoknem do Artista :muzicar:

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pošto si postavio jednostavno pitanje koje su pedale pogodne za thrash, mi ti dajemo jednostavan odgovor...

 

Boss MT-2 - ova pedala je meni bila keva, dok nisam čuo

Rocktron Metal Planet - mnogo veća muda, veći nabod, deathinitvno je za thrash

Boss DS-1 - ovo mi je uvek imalo nekako pankićasti zvuk, ali brdo ljudi se kune u nju, i još pri tom iz nje izvlače neočekivano dobar zvuk...

 

Možeš da ih nađeš i preko YUma i oglasa...

 

:rockdevil::pivopije:

 

Hvala obojici, imam neshto slichno DS kecu, mada samo slichno :violent:, MT dvicu sam chuo na Bossovom sajtu i to je ono shto trazim, a ako Metal Planet toliko razvaljuje, definitivno to uzimam.

Znachi, nikako procesor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni digitalni efekti nekako ne leže mom stilu, a ni thrashu...

Ako se ja pitam za distorziju, onda je to neka sa glave, a ako treba da bude u pedali, onda to što sam rekao...

 

Doduše, ja sam samo glupi basista, ne znam ja te vaše MT ovo roktron ono, kabl u glavu i piči... :lol:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije kupujem gitaru u inostranstvu: Svajcarska, Nemacka ili Austrija. Trazim polovnog Jacskon Dinky seriju (znam da nije Amerikanac). Vaznije mi je da imaju kvalitetan ton nego boju zvuka. Inace muzika koju sviram je hard rock/heavy metal. Sta mislite o tim gitarama? Potreban mi je vas savet.

Video sam nove oko 450 evra sa seymour duncan magnetom, ali ja ako bi naso plovnog sigorno bi jeftinije prosao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boja zvuka- mislim da nema svaka gitara istu boju zvuka, recimo seymour duncan i emg ne mogu da daju isti zvuk, to su ipak razliciti tonovi, na to sam mislio ali se nisam dobro izjasnio. Mada zaboravite na ovo. Prva opcija mi je vaznija... znaci da ima kvalitetan ton za razliku od skvajera i ostalih gitara koje imaju smesan zvuk. Jer nikad nisam probao Jacksona tj. dinky seriju tako da nista neznam o njima pa mi je potrebna mala pomoc i par saveta. :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nije bolje :)

 

Ako nadjes sa seymor duncan magnetima to bi bilo super, ja imam dinky 2 fs sa duncan dizajnd, sto je slabija varijanta, ali uporedjivao sam sa ibanez gilbert signatureom i jackson ima masniji zvuk, cak i sa devetkama, a na gilbertu su stajale desetke. Neces se razocarati ako uzmes :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a koji su magneti bili u gilbertu?

mislim ne mozes tako da generalizjues stvari, realno floyd je bolji na prestige ibanezu 100 puta, a svakako da ima koji komad i koji odskace od zadovoljavajuceg zvuka, probaj ti neki drugi ibanez iz prestige serije i videces da gresis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...