Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Nego jel zna neko gde imaju da se kupe Neutrik-ovi dzekovi? ...bio sam juce u Artistu i nemaju ih trenutno...

Meni konstantno nije jasno zašto ljudi traže i kupuju elektronske komponente, konektore i kablove u muzičkim radnjama... Postoje radnje koje se bave time, i samo time, i jeftinije su 10-20 PUTA.

 

Pazi sad kad će da kaže: "Sumnjivo mi je to nešto što je tako jeftino, nije to taj Neutrik, to je neki kinez...". Idi pogledaj u Silken elektroniku, u TCu u Balkanskoj ulici...

 

Evo ti ovde cene i sličice, pa klikći, ti ili koga god zanima...

 

Apelujem na sve YUmovce da iskuliraju kupovinu potenciometara, konektora, kablova, vezca, čičak traka, i ostalih sitnica u muzičkim radnjama. Tamo se kupuju neke druge stvari. Proći ćete jeftinije. U vašem je interesu. Hvala.

Edited by Usher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego jel zna neko gde imaju da se kupe Neutrik-ovi dzekovi? ...bio sam juce u Artistu i nemaju ih trenutno...

 

Ima u Mega Music-u, ali su skupi u pm... Bolje idi u radio klub i kupi obicne limene za 20 dinara, pa koliko traje...

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja preporučujem Kanibal na buvljaku, kućica 30 koliko se sećam, a imaju i radnju u gradu ne znam tačno gde. Imaju sve što treba i cene su korektne. Čak imaju neke komponente koje recimo nemaju u radnjama elektronskih komponenti npr. dobre ugaone muške mono džekove od 6.3mm (pozlaćene). Takođe imaju i one obične metalne ugaone mono džekove od 6.3mm sa šrafićima za patch kablove koji su prava retkost (50tak dinara).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni konstantno nije jasno zašto ljudi traže i kupuju elektronske komponente, konektore i kablove u muzičkim radnjama... Postoje radnje koje se bave time, i samo time, i jeftinije su 10-20 PUTA.

 

Pazi sad kad će da kaže: "Sumnjivo mi je to nešto što je tako jeftino, nije to taj Neutrik, to je neki kinez...". Idi pogledaj u Silken elektroniku, u TCu u Balkanskoj ulici...

 

Evo ti ovde cene i sličice, pa klikći, ti ili koga god zanima...

 

Apelujem na sve YUmovce da iskuliraju kupovinu potenciometara, konektora, kablova, vezca, čičak traka, i ostalih sitnica u muzičkim radnjama. Tamo se kupuju neke druge stvari. Proći ćete jeftinije. U vašem je interesu. Hvala.

 

Prvo Sale Glava iz Artista mi je jako dobar prijatelj i kada nesto hocu da kupim, prvo odem do njega...posto tamo imam "specijalne" cene ...a i u pitanju je komponenta od 200-300 dinara, tako da ono nisam bas razmisljao o nekoj ustedi :) ...ali sve sto si rekao stoji :da:

 

Ja biK inace apelovao YUmovcima da odu lepo do Raiffeisen banke, da izvade Visa Virtuon za 25 evra i da lepo batale sve ove lopovske radnje po gradu...cast izuzecima naravno...ovo vam govorim iz iskustva, ustedecete mnogo :da:

 

I da bate, fala za link! :);):pivopije:

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da bate, fala za link! :);):pivopije:

Nema na čemu, i drugi put. :pivopije:

inace to je Miloshev kulturan nacin da ti kaze:"nosi se u picku materinu..."

Već me je jednom hardcore isprozivao, tako da sam spreman na sve... :)

 

E, ljudi, recite mi gde mogu da pazarim solidnu futrolu (gigbag) za bass? Znam ja sve muzičke radnje u gradu, al' bih voleo kada bi mi skratili proces... Dakle, trebalo bi da bude što jeftinija, a da ima:

- onaj fini tapacirung iznutra, što se ne cepa od neurednih žica

- malo "mesnatije" ručke što idu na ramena

- gumenu stopicu na dnu, da može da se spusti vertikalno na pod (da se ne aka strap)

- makar jedan džep

- da mogu da si priuštim da poksinem, a da ne brigam za instrument

 

Predlozi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jedno pitanje koje me vec duze vreme muci, pa ko je upoznat sa materijom neka me malo prosvetli i otkloni nedoumice :confused:

kupio sam zvucnu kutiju za sitne pare, tj. samo drvo. kutija odlicna, ocuvana sa tockicima, mrezica napred kao nova, hvataljke i otvori za 12-tice, hiwat proizvodjac.

moja nedoumica je u tome kako da izaberem zvucnike za moje pojacalo (jcm 800 100w), a tako da se najbolje iskoriste mogucnosti pojacala.

sa otporom kod vezivanja redno i paralelno sam upoznat, samo ne znam kako ide sabiranje snage zvucnika i da li se to uopste radi.

nameracio sam se na zvucnike celestion vintage 30, ali oni su vidim 60w pa da li ce to smetati zvucnicima kada napanjim pojacalo, da kojim slucajem ne vrisnu. isto bi u obzir dosli i gt12-100 kojih ima u sky-u ali samo od 16 oma otpora, pa da li bi znacilo nesto da ih povezem sve u paralelnu vezu zbog 4 oma da li se dobija veca snaga sa tim ili je sve jedno. pojacalo moze da se podesava od 4 oma do 16 oma. zanima me sta se i time dobija.

eto mnogo pitanja, mozda su i malo konfuzna ali ako neko ima strpljenja mnogo bi mi znacilo da se resim vec jednom "bede". moze i neki link ka potrebnim informacijama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je mislio na to da je epiphone "zvuk Gibsona za male pare" a da je Gibson skup za ono što dobijaš... Što je inače istina, nema logika zašto novi Les Paul košta toliko koliko košta.

Ma samo se trudiš da budeš Mandušić Vuk, a onda nema veze za pušku :mrgreen:

Možeš da probaš da zbutaš neke bolje magnete unutra, ja sam sad zaboravio šta ima Gilbert na svojim gitarama i šta je bilo na prvim Gilbert modelima, da li PAF?. Ne kritikujem ja specijalno sad Gilbert model, na primer, tek je Jem potpuna prevara, što se tiče tona. Ono, ukrašeni RG ibanez pri čemu na ukrase ode više od pola cene gitare. I nije to sve loše, koliko mislim da se puno plaća a malo dobija. Konačno, ako tebi leži Ibanez vrat i najbolje sviraš na tome, drži se toga, možda samo zameni magnete.

 

 

Imenjace, Dutja objasnio... Epifon je po mom misljenju prihvatljiv po odnosu cena/kvalitet dok Gibson mislim da nikada necu ni pozeleti da kupim... jednostavno je to jebeno PRECENJENA gitara... i kraj price... a ono komada sto sam od epifona cuo je tako jebalo mame, da je to zlo... stoga sam se na iste i napalio... jednostavno, odes u nemacku od 100 izlozenih epifona izaberes najbolji i to je to :)

mada imam neke kombinacije da pravim gitaru ali o tom potom... bice to gitara u svakom slucaju kakvu NIKO nema ;)

 

a inace ja ne volim RG zvuk i stoga mi se ne svidja ni gilbert ni dzem ni nista od ibaneza... sem JS-a ;)

a sto se tice mandusica vuka, :) :) :) idem tim principom da mandusicu vuku nisu potrebni bolji magneti na gilbertu od ovih koje vec imam a to su skrnavi infinitiji :) tako da bolje da skupljam pare za neke druge stvari nego za magnete, bar ne trenutno ;) a i na ovim snimcima sto sam pravio sa gilbertom sve mi izlazi prilicno lepo tako da za neku promenu mogu i sacekati ;)

a gilberta kada sam kupovao sam ga namenski i uzeo da mu promenim magnete, a da sve ostalo valja u smeru u kom sam razmilsjao (na toj gitari) znaci to mi je bila sportska gitara, moze brzo da se svira, ima odlican floyd, pristojan zvuk i jedino mi se nije svidelo kako izgleda... tako da mi je to za onaj budzet koji sam tada imao, bila gitara ipo (a hteo sam novu gitaru da uzmem), i sada kad bih se vratio u to vreme mislim da bih isto uradio...

 

kako serem... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a inace ja ne volim RG zvuk i stoga mi se ne svidja ni gilbert ni dzem ni nista od ibaneza...

ja sam cuo da je ibanezom snimnjen "scenes from the memory". znaci, moze. ;)

sto vise distorzije, to zvuk vise zavisi od pojacala, po mom misljenju.

 

 

p.s. ali nista bez mandusica vuka. a, koliko sam ja slusao, ti jesi mandusic vuk, objektivno receno. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel Scenes From A Memory MEsa Boogie? jako lep zvuk gitare. :da:

 

gigbegovi - mozda ima u Mega Musicu?

 

@Mustaine - slazem se za Epiphone :bigblue: ali donekle - mislim da su komadi Gibona iz 60-ih i 70-ih neprocenjivi.. novi Giboni nisu "to to" za te pare, tu se slazem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da novi GiBoni ne vrede ni priblizno koliko kostaju, ali bih vas sve izmasakrirao (ako treba) za jednu 66-icu npr. :) :)

 

Sto rece Danilo, te gitare su od neprocenjive vrednosti.

 

 

Doduse ako se kojim slucajem pojavi neki Buckethead signachr Les Paul ima da ga kupim u roku od mesec dana ma koliko kostao :):da:

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam cuo da je ibanezom snimnjen "scenes from the memory". znaci, moze. ;)

sto vise distorzije, to zvuk vise zavisi od pojacala, po mom misljenju.

Pa ćuj... Evo čitao nešto "reportažu" sa snimanja novog King's X. E sad zavisi ko šta voli ali nije da je Ty Tabor neozbiljan gitaroš. Snimao gitare i kao kaže mu Wagener (producent) kako je dobar ton a on ga informiše da su žice na gitari stare 7 (i slovima SEDAM) godina, tj od kad ju je kupio. Znači nije da ne može ali može da bude lakše i da bude teže, i normalno ruka svirača.

 

a inace ja ne volim RG zvuk i stoga mi se ne svidja ni gilbert ni dzem ni nista od ibaneza... sem JS-a icon_wink.gif

a sto se tice mandusica vuka, icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif idem tim principom da mandusicu vuku nisu potrebni bolji magneti na gilbertu od ovih koje vec imam a to su skrnavi infinitiji icon_smile.gif tako da bolje da skupljam pare za neke druge stvari nego za magnete, bar ne trenutno icon_wink.gif a i na ovim snimcima sto sam pravio sa gilbertom sve mi izlazi prilicno lepo tako da za neku promenu mogu i sacekati icon_wink.gif

a gilberta kada sam kupovao sam ga namenski i uzeo da mu promenim magnete, a da sve ostalo valja u smeru u kom sam razmilsjao (na toj gitari) znaci to mi je bila sportska gitara, moze brzo da se svira, ima odlican floyd, pristojan zvuk i jedino mi se nije svidelo kako izgleda... tako da mi je to za onaj budzet koji sam tada imao, bila gitara ipo (a hteo sam novu gitaru da uzmem), i sada kad bih se vratio u to vreme mislim da bih isto uradio...

Hahaha, e kakvo izlaganje, mrak :)

pa dobro, ne znam šta da ti velim :mrgreen: Ako ti radi posao, radi ti, i to je to. Ono jednom kad smo izašli sa vama, ti je bio kul ton. Još da sedneš svom gitarskom saborcu na glavu i skupite pare od užine pa mu kupite neku ljucku pedalu, ne valja mu ton sa onim proc-om, treba u nešto drugo da se ubode čovek.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ćuj... Evo čitao nešto "reportažu" sa snimanja novog King's X. E sad zavisi ko šta voli ali nije da je Ty Tabor neozbiljan gitaroš. Snimao gitare i kao kaže mu Wagener (producent) kako je dobar ton a on ga informiše da su žice na gitari stare 7 (i slovima SEDAM) godina, tj od kad ju je kupio. Znači nije da ne može ali može da bude lakše i da bude teže, i normalno ruka svirača.

 

Hahaha, e kakvo izlaganje, mrak :)

pa dobro, ne znam šta da ti velim :mrgreen: Ako ti radi posao, radi ti, i to je to. Ono jednom kad smo izašli sa vama, ti je bio kul ton. Još da sedneš svom gitarskom saborcu na glavu i skupite pare od užine pa mu kupite neku ljucku pedalu, ne valja mu ton sa onim proc-om, treba u nešto drugo da se ubode čovek.

 

jbg, onda neko neka mi kaze da nisam konfuzan :P

 

ma u skcu generalno sam se naslusao svega i svacega... i nekada me mrzi da se docimam do bine da vidim sta ko svira od pedala, kablova gitara i glava :) i nekada mi se bas svidi neki "prizvuk" kad ono neka sklj gitara sa jos skljastijim procesorom... generalno u ovom poslu vazi: KOLIKO ZNAS, TOLIKO DOBRO I ZVUCIS... naravno ne mozes da budes neki mega svirach a da nemas gitaru, to se podrazumeva, ali generalno ako imas neki zdrav minimum, dosta toga mozes sa tim da zavrsis...

u planu su prinove sto se tice naseg live zvuka, izgleda samo u mojoj glavi :) ali neka ih tu, nikada se ne zna kada ce da se sprovedu u delo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel Scenes From A Memory MEsa Boogie? jako lep zvuk gitare. :da:

 

Ceo tim bre. Cuce, na levom krilu, DR Solo Head, 2x 2:90 snagasi; desno krilo: TriAxis preamp, MKIV i MKIIC+ glavurde.

 

jpmainrack2.jpgjpmainrack1.jpg

 

ja sam cuo

 

Da ne kazes da nisi i video :pivopije:

 

jpmdc.jpg

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...