Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Nego sta!

 

Ja sam, bre najveci Srbin ovdi...imam 2 Ibanjeza :) :)

A u vezi ove djitre gore...obavezno pitaj koji su Dimarzio magneti u pitanju...jer ako nisu "pravi" vec neka govna tipa "IBZ" ili kako se vec zovu onda ga nateraj da ti spusti cenu :da:

 

Ti meni 2 Ibaneza ja tebi Les Paul-a...

Reci zbogom Floydu....

P.S.Moze i zamena za Peavey-a uz doplatu naravno... :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ibanezi iz RG serije (89, 90 i par godina napred) su jedne od najjacih gitara na svetu u toj klasi. :da:

 

kao sto je jugo 87. godiste najjace vozilo na planeti! :D

 

 

^^^ budimo realni... ibanez ce uvek biti ibanez kao sto ce uvek yugo biti yugo... :pivopije:

Edited by Mustaine

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ usher - granđeri ne volu LP, suvishe ima dobar zvuk :)

 

a ibanez zaista nije vrh + ga u ovoj zemlji toliko ima da je nemoguće otići na neku svirku, a da ga ne vidiš kod bar troje ljudi ;)

 

sviraj taj peavey i kenjaj :D

 

@ mustaine - ljudi su lepo rekli za zoom 505 i djitre od shperke. Isto ide i za behringer - potpala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ukapirajte da svaka roba ima svoje tržište (čak i Vorholovo govno, to sam negde pomenuo)... Behringer je Aiwa u gitarskoj tehnici. Radi, ispravno je, lako će se pokvariti, and it sounds like s**t. Ende.

 

I Maršala "u ovoj zemlji ima da je nemoguće otići na neku svirku, a da ga ne vidiš kod bar troje ljudi..."

Što ne znači da je loš...

A da ne pominjemo činjenicu da poloviini njih lampe nisu menjane od kako su kupljeni...

 

Sviram, sviram...

Konačno spokojan...

:pivopije:

Edited by Usher

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje bi bilo da si napisao (s)pokojan. Bilo bi metalnije :)

 

marshall se uvukao u sistem, ali marshall nije losh. Dodushe, kineske marshall kutije su loshe.

Ume chak i tranzistor marshall da da lep zvuk.

 

sa druge strane, inaneza ima dobrih i loshih. I jedni i drugi se mogu naci u skoro svakoj trve SrBskoj kuci :) :)

To mora da se menja :)

 

a za behr(u)inger - bofl boflovog bofla, a? Nije sony majka, prichali smo o tome

 

ne spominji popart xaxaxaxaxa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eeee..poz ljudi....treba mi savet...

mozd glupo sto ovako pitam..ali moram da budem siguran posto je velika kinta u pitanju....

dakle...imam jednu opciju..za kupovinu gitre.evo ovako glasi:

 

Ibanez RG570,made in japan,2000-to godiste - 750 eur

extra: DiMarzio Breed magnet u bridge poziciji

 

pa..me interesuje sta mislite..da li stvarno toliko vredi..

P.S apsolutni sam duduk sto se tice ibaneza :)

thanks..

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe..thanks..al bi se zeznuo...

no imam josh jedno pitanjce...

Jel moguce da je tolika cena zbog toga sto lik tvrdi da je pravljena za americko trziste...

i da je iz japana ????.. razlikuje se po inlayu od one na eBay-u...Ebay sharklyke

ova..kao stratokaster...tackice..:)

i recimo...sha bi mogao da kupim za 600-700e...??

sviram pretezno hard hock..

thanks..again

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta gitara u vr' glave vredi 350 eura, sa sve Breed-om...eventualno 370 evra, ali ni dinar preko toga :da:

 

http://cgi.ebay.com/Ibanez-RG-570-DX-with-...3QQcmdZViewItem

 

Brate sad i ti kenjash! Nije u ovoj zemlji obicaj i nepisano pravilo da sve sto izadje iz radnje, u trenutku kad izadje duplo jeftinije! Trebalo bi da je tako, onda bi ova gitara kostala do 400 jura! :bigblue:

To sto ti zivis u Americi iako si u Jerkovicu - to je tvoj problem! :) Ili mozda nije problem?!? ;)

 

Sve u svemu za tu gitaru do 500 jura i to je to! Sve preko je precenjivanje!

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu za tu gitaru do 500 jura i to je to! Sve preko je precenjivanje!

:pivopije:

 

totalna istina ;) toliko i vredi ta gitara! :pivopije:

 

 

inace za ono odozgo si delimicno u pravu... jedna stvar je najvaznija... da DOBRA PESMA, ce biti DOBRA i na Behringeru i na Manley-u, ili Aavalonu ili Neumanu ;) ili pak Asteru, Fenderu, Gibsonu, Gibanici ili Skvajeru ;)

 

vidimo se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imenjace, Dutja objasnio... Epifon je po mom misljenju prihvatljiv po odnosu cena/kvalitet dok Gibson mislim da nikada necu ni pozeleti da kupim... jednostavno je to jebeno PRECENJENA gitara... i kraj price... a ono komada sto sam od epifona cuo je tako jebalo mame, da je to zlo... stoga sam se na iste i napalio... jednostavno, odes u nemacku od 100 izlozenih epifona izaberes najbolji i to je to :)

 

 

 

kako serem... :)

 

 

duTcju necu da diram...iako mi ni njegov ni tvoj komentar nisu jasni...

 

jel vi obojica ovde mislite na isljucivo NOVE gibsone...

 

ako je tako onda ok...donekle...

 

 

ako generalizujete...onda to zvuci kao da izlazi iz usta nekog ko svira 3.5 dana...i ni sat vishe...

 

kao neko ko NIJE sentimentalno ni subjektivno vezan za LP-a...iako ga srecom imam...i to dobar komad...

 

svako parce gibsona kome je sve na mestu...(sendvicara telo,mahagonija vrat...itd.)

 

je beskompromisan instrument...

 

tacka.

 

u to ces vec da se uveris...(a to ce tebi biti jako bitno...posto se bavis produkcijom i snimanjem... :pivopije: )

 

da je best buy...jeste...ali u SVOJOJ kategoriji...(nadam se da znas kojoj kategoriji pripada...cisto da ne ubacis u pricu js-a ili ne znam sta...)

 

 

cisto poredjenja radi...pristojan LP moze da se kupi vec za 1100 evra...

 

a jedan mrak sg(koji je zapravo izmedju redova ultimate metal gitara bez flojda...) vec za 800-900 evra...

 

ta prica kako je BILO KOJI pazljivo izabrani epiphone iz neke "shijo mi ga djura" serije zvuci da otpadaju muda ne znam kako moze da stoji...

 

to je lepenka gitara...uglavnom...sa smecje magnetima...

 

to sto slowdiver ima dobar komad...koji STVARNO dobro zvuci tu za sta ga koristi...

 

ne govori nista o onih ostalih 99% modela...

 

ako hoces kopiju lp-a koja udara po mudima...onda ces potraziti stare ibanezove kopije...ludikud ima jednog...

 

a i ja sam nekad...

 

e to vec zvuci kao nesto...

 

a ne kosta nista...

 

i manite se vishe te price "izmisljam vrucu vodu..."...

 

ako hoces pouzdanu gitaru...a jeftinu...kupi pacifiku...ili gio ibaneza...(oba su ista klasa...NAJNIZA...)

 

i sredi mu lemove...potove...switch...MAGNETE...(neke fensi skupe...)...

 

i imas solidan instrument za zivu svirku...koji ne pišti...ciči...i ima definisan ton.

 

 

ja se sve ponavljam ko papagaj... :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

duTcju necu da diram...iako mi ni njegov ni tvoj komentar nisu jasni...

 

jel vi obojica ovde mislite na isljucivo NOVE gibsone...

 

ako je tako onda ok...donekle...

ako generalizujete...onda to zvuci kao da izlazi iz usta nekog ko svira 3.5 dana...i ni sat vishe...

 

kao neko ko NIJE sentimentalno ni subjektivno vezan za LP-a...iako ga srecom imam...i to dobar komad...

 

svako parce gibsona kome je sve na mestu...(sendvicara telo,mahagonija vrat...itd.)

 

je beskompromisan instrument...

 

tacka.

 

u to ces vec da se uveris...(a to ce tebi biti jako bitno...posto se bavis produkcijom i snimanjem... :pivopije: )

 

da je best buy...jeste...ali u SVOJOJ kategoriji...(nadam se da znas kojoj kategoriji pripada...cisto da ne ubacis u pricu js-a ili ne znam sta...)

cisto poredjenja radi...pristojan LP moze da se kupi vec za 1100 evra...

 

a jedan mrak sg(koji je zapravo izmedju redova ultimate metal gitara bez flojda...) vec za 800-900 evra...

 

ta prica kako je BILO KOJI pazljivo izabrani epiphone iz neke "shijo mi ga djura" serije zvuci da otpadaju muda ne znam kako moze da stoji...

 

to je lepenka gitara...uglavnom...sa smecje magnetima...

 

to sto slowdiver ima dobar komad...koji STVARNO dobro zvuci tu za sta ga koristi...

 

ne govori nista o onih ostalih 99% modela...

 

ako hoces kopiju lp-a koja udara po mudima...onda ces potraziti stare ibanezove kopije...ludikud ima jednog...

 

a i ja sam nekad...

 

e to vec zvuci kao nesto...

 

a ne kosta nista...

 

i manite se vishe te price "izmisljam vrucu vodu..."...

 

ako hoces pouzdanu gitaru...a jeftinu...kupi pacifiku...ili gio ibaneza...(oba su ista klasa...NAJNIZA...)

 

i sredi mu lemove...potove...switch...MAGNETE...(neke fensi skupe...)...

 

i imas solidan instrument za zivu svirku...koji ne pišti...ciči...i ima definisan ton.

ja se sve ponavljam ko papagaj... :)

 

 

da pricam o novim gibsonima... polovne ne uzimam u usta jer je to polovan... ako cemo tako mogu ja da kazem da prodajem gilberta i da ga cenim 100 evra... i garantujem da je to najpovoljnija cena istog, ali ne mogu da pricam generalno da gilberti mogu da se nadju za 100 evra... naravno govorimo o novim instrumentima...

 

koji Gibson moze da se nadje NOV vec za 1100 E ???

e-bay uopste nije merodavan jer ovo je srbija ako si slucajno nalazio podatke odatle ;)

 

a da Gibson ima ton... to stoji, a da vecina epifona koje sam probao zvuci odlicno za te pare, to stoji isto toliko cvrsto kao malopredjasnja izjava... ja bih najvise na svetu zeleo da sviram gibsona ali para nemam... pa cu da radim kako mogu ;)

 

poz!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...