Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

@Secracon: za ostale softvere ne znam, ali za G-rig treba bolja zvucna, sa niskom latencijom, recimo E-Mu 0404 o kojoj je ovde bilo reci pre koju godinu, cak je i tada kostala tipa 100e, sad je verovatno manje. Ja imam onboard (nVidia chipset) i imam primetniju latenciju. To je problem. Sto se tice XLR-a, takve ulaze imaju bas ti spominjani interface-i za snimanje.

 

Eto proverio, da ne bulaznim napamet. Na Creative SoundBlaster Live24bit šugavoj kartici koju mo'š nabaviti za pola bureka je latencija jedva primetna, meni ne smeta u sviranju. Mislim da za samo sviranje bez snimanja ti ni onaj ASIO4ALL ne treba.

 

Štap i kanap zakon a?

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu loši ti zoomovi (za potpalu su super ali neću sad o tome), ali u varijanti da neko ima ok pojačalo i da ih praktično koristi samo za delay i reverb u FX loop-u, a da se dist vuče sa pedale ili iz pojačala. Bitno je da glavni signal ne ide kroz procesor jer su komponente đubre i ojade ton.

 

Jer kad pogledam, ono realno, neke pedale (boss prvi primer odmah) su pljačka. Komplet mali Lexicon ili TC u rack-u i to dual engine, znači dva efekta istovremeno su napolju oko 200$ i ako me sad neko ubedi da je normalno da samo bosov Delay u pedali nov košta 160$... Bezobrazluk. Po oglasima inače ima s vremena na vreme sprava u rack-u za 100-150 eura, plus se ušteka nešto za foot controler kao onaj Behringerov ili se kupi neki jako matori procesor koji glavno ima midi izlaz da gura sve redom, i uz neku dist pedalu, banja. Definitivno mi je to bolja varijanta nego uzimati tuce pedala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno mi je to bolja varijanta nego uzimati tuce pedala.

 

 

mislim da je ovde "mi je" kljucan momenat. ;)

 

inace...opet meni nesto nejasno...od kad su to Boss pedale...(znaci jos nesto pored tog delay-a...) pljacka...?

 

i gde pishe da mora nova da se uzme...???

 

neki(ustvari solidna vecina) polovni boss-ovi su kriminalno jeftini...ne da su best buy...nego ono...ne znam koja je kategorija jedno 4 stupnja iznad best buy... :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je ovde "mi je" kljucan momenat. ;)
Pa da, zamisli, radi se o mom ličnom mišljenju :mrgreen:

 

inace...opet meni nesto nejasno...od kad su to Boss pedale...(znaci jos nesto pored tog delay-a...) pljacka...?
Od kad? Kad sam imao 15 godina, ćale mi je doneo Boss HM2 pedalu i koštala je samo malo više nego što sad košta neka Boss HM distorzija. Prošlo je ohohoho godina, pretpostavi samo koliko je od tada pala cena komponenti koje oni koriste, a njihove pedale i dalje vrlo slično koštaju. Tehnički, Roland po komadu sad zarađuje više u % nego što je zarađivao tada. Jednostavno su gitaristi ne mnogo fleksibilna raja a Boss je brand i onda se to plaća. Ne mislim naravno da je Boss jedini koji se tako ponaša, ima tu još "renomiranih" firmi, pa kad se još radi o "vintage" pedalama... Ih!

 

i gde pishe da mora nova da se uzme...???
Ne mora. ne mora ni da se uzme nov multiefekat, jel.

 

neki(ustvari solidna vecina) polovni boss-ovi su kriminalno jeftini...ne da su best buy...nego ono...ne znam koja je kategorija jedno 4 stupnja iznad best buy... :)
Znaš u čemu je problem, ako gledaš da ćeš imati neki jako jednostavan setup, tipa dist + neki delay za prostor + možda chorus, onda je u redu. To može da se kupi za 100-150 eura, daje kvalitetan rezultat i radi posao. I onda si u pravu, i pretpostavljam da je jedan od razloga što ti se to dopada što si ipak najviše vremena (ne se ljutiš) proveo svirajući kući i za svoju dušu. Evo ja sam jedno vreme sve radio sa H&K Tubeman-om i Boss-ovim Delay-om (hehe, upravo taj delay). Ali šta kad sviraš nešto složenije i kad ti je uživo potrebno da u roku od 10 sekundi sa nekog dist-a koji imaš za ritam pređeš na Clean sa upaljenim delay-om malo reverba, i kompresorom, odsviraš dva akorda, a zatim pređeš na solo na kom imaš glasniji delay, dist naravno, i bitno je da ti je sad taj solo glasniji nego ritam da bi se čuo? Ne ide to sa pedalama nikako, nema teorije. E ako ti treba takva fleksibilnost, i pogledaš da to možeš da dobiješ za 200 eura i full arsenal efekata, i onda pogledaš koliko bi te koštale sve pedale, pa kako bi ih još kontrolisao... Nešto ne bih rekao da je isplativo. Znači pričam iz ugla prakse, sad ako se svira kući ili je svirka jako strejt rockerska ili ako se radi o trojci gde će gitara dobro izlaziti kako god okreneš, onda nema veze. Volim ja i pedale varijantu i rack varijantu, samo realno mislim da dok se proizvođači digitalija i procesorskih sprava utrkuju ko će da napravi bolju stvar za manje pare, kad se radi o analogiji, cene se veštački drže visoko, a često se prodaje i magla!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to, upravo je fleksibilnost procesora njegova glavna prednost nad pedalam. Imas lepo banke efekata izmedju kojih mozes da surfujes, dok to sa pedalama nema sanse. Znaci, kao sto si rekao, dist odvojeno, protz u FX loop za efekte i cepaj :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kad? Kad sam imao 15 godina, ćale mi je doneo Boss HM2 pedalu i koštala je samo malo više nego što sad košta neka Boss HM distorzija. Prošlo je ohohoho godina, pretpostavi samo koliko je od tada pala cena komponenti koje oni koriste, a njihove pedale i dalje vrlo slično koštaju. Tehnički, Roland po komadu sad zarađuje više u % nego što je zarađivao tada. Jednostavno su gitaristi ne mnogo fleksibilna raja a Boss je brand i onda se to plaća. Ne mislim naravno da je Boss jedini koji se tako ponaša, ima tu još "renomiranih" firmi, pa kad se još radi o "vintage" pedalama... Ih!

 

zaradjuju na pedalama...kako ih nije sramota... :)

 

shalu na stranu...kapiram sta pricas.

 

samo ne razmisljam ko ti.

 

Znaš u čemu je problem, ako gledaš da ćeš imati neki jako jednostavan setup, tipa dist + neki delay za prostor + možda chorus, onda je u redu. To može da se kupi za 100-150 eura, daje kvalitetan rezultat i radi posao. I onda si u pravu, i pretpostavljam da je jedan od razloga što ti se to dopada što si ipak najviše vremena (ne se ljutiš) proveo svirajući kući i za svoju dušu. Evo ja sam jedno vreme sve radio sa H&K Tubeman-om i Boss-ovim Delay-om (hehe, upravo taj delay). Ali šta kad sviraš nešto složenije i kad ti je uživo potrebno da u roku od 10 sekundi sa nekog dist-a koji imaš za ritam pređeš na Clean sa upaljenim delay-om malo reverba, i kompresorom, odsviraš dva akorda, a zatim pređeš na solo na kom imaš glasniji delay, dist naravno, i bitno je da ti je sad taj solo glasniji nego ritam da bi se čuo? Ne ide to sa pedalama nikako, nema teorije. E ako ti treba takva fleksibilnost, i pogledaš da to možeš da dobiješ za 200 eura i full arsenal efekata, i onda pogledaš koliko bi te koštale sve pedale, pa kako bi ih još kontrolisao... Nešto ne bih rekao da je isplativo. Znači pričam iz ugla prakse, sad ako se svira kući ili je svirka jako strejt rockerska ili ako se radi o trojci gde će gitara dobro izlaziti kako god okreneš, onda nema veze. Volim ja i pedale varijantu i rack varijantu, samo realno mislim da dok se proizvođači digitalija i procesorskih sprava utrkuju ko će da napravi bolju stvar za manje pare, kad se radi o analogiji, cene se veštački drže visoko, a često se prodaje i magla!

 

to sve apsolutno stoji...nisi morao da pises ocigledno...ali versatilnost nije kljucni kriterijum za izbor bilo koje opreme ove vrste...

 

naravno da bi svako 5+ delay-eva iz snova(kome to uopste treba...jer ima ljudi koji sve sviraju kroz isti setup)...i da su svi samo "click on a footswitch"-daleko...

 

ali to tesko da ce doci ultra jeftino...ova tvoja varijanta zvuci zanimljivo...

 

 

vrsta svirke...(gitara-kabl...ili ludacki nogama po kontroleru...)...i jedno i drugo je rezervisano za ziv nastup zar ne majku mu...? ;)

 

uvek cu radije da kupim tri cetiri boss pedale(da zamislim situaciju da mi trebaju :) )...(ovde...na ovom forumu je neki momak prodao vintage od-1 za 25 jura... :cool: ...)

 

nema bolje-gore...ista cena...razlicite stvari se dobijaju...ukusi.

 

stoji kao planina da je za jednu striktnu listu efekata procesor najbolje resenje... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se neko susretao sa Dean gitarama i kakvi su mu utisci?

Snimih na sajtu rade za brda poznatih sviraca i deluju kao extra firma, plus jedan ok model od mahagonija, onako, solidno nabudzen kosta solidnih 800 jura (mada deluje mnogo skuplje).

 

Ima li nekih misljenja?

 

www.deanguitars.com

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Dean Hardtail select i veoma sam zadovoljan.

Sonicno je onako fino debela, skroz u LP/PRS spektru, elektronika je skroz korektna, sa pushpull potovima, a vrat je za moj ukus jako ugodan mada je masivniji od recimo ibanez shred vratova. Skroz old school "gibson style" gitara koja se lako svira, za razliku od nekih u tom segmentu. Vizuelno, shishaju konkurenciju po kvalitetu flame topova koje koriste u toj klasi, a i jos po nekim stvarima.

Sve u svemu, Dean nije zajebancija i neces se zajebati ako prisvojis jedan komad.

 

Na koju si bacio oko?

Edited by Metalbeer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Dean Hardtail select i veoma sam zadovoljan.

Sonicno je onako fino debela, skroz u LP/PRS spektru, elektronika je skroz korektna, sa pushpull potovima, a vrat je za moj ukus jako ugodan mada je masivniji od recimo ibanez shred vratova. Skroz old school "gibson style" gitara koja se lako svira, za razliku od nekih u tom segmentu. Vizuelno, shishaju konkurenciju po kvalitetu flame topova koje koriste u toj klasi, a i jos po nekim stvarima.

Sve u svemu, Dean nije zajebancija i neces se zajebati ako prisvojis jedan komad.

 

Na koju si bacio oko?

 

Pa bash na Hardtail select i to onaj blue finish, ne znam tacno kako se zove.

Gde si je kupio (pretpostavljam u inostranstvu) i koliko je kostala?

Steta sto nisi iz Bga, bas bih zeleo, ako nista drugo, cisto iz radoznalosti, da probam gitaru.

Inace, dobila je veoma dobre ocene na Harmony centralu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mikelandjelo Batio bese svire Dean?

Da. Stevie Stevens i Jerry Cantrell takodjer.

 

@Acid Rain:

 

Ja sam je dobio iz usa pa cena nije za razmatranje, ali znam da je u holandiji prodaju za 720e.

Ako ti ista znaci, uzmi u obzir da je plavi hardtail plav samo sa prednje strane. Strane i komplet pozadina su lakirane standardnom brown/red bojom, kao i amber model, ali se to na slikama ne vidi.

Ako te put nanese ovamo, ti se javi ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...