Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

100% je upravo taj deo koji si menjao sve što treba da uradiš je da se konsultuješ sa iskusnim elktroničarem koji će ti tu staviti odgovarajući deo ( tj. isti taj deo,ali odgovarajuću vrednost )...

P.S: Nemoj nikako ići kod majstora za gitare poznaje ti ćale ili ćale tvog ortaka nekog eltroničara matorog 100% a njemu bi to bilo 5 min posla,nemoj da ti neko uzima pare za smešne stvari ( osim ako dotični deo nije ultra skup )

Edited by !!!SERAFIM!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj sa baterijom.

 

NE ZANIMA ME AKO JE POPRAVKA OKO 1000 DIN MAX,PLATICU...NE BI DA SMARAM NEKOG MATORCA

 

ORTAK MI KAZE DA JE NJEGA DEO KOSTAO OKO 500 DIN.

 

AKO SE ISPOSTAVI DA CE ME POPRAVKA IZACU SKUPLJE OD 1000 DIN,ONDA CU PEDALU DA PRODAM OVDE ZA 3000 ODMAH!!!

 

ZATO KAZEM: AKO IMA NEKOGA OVDE KO SE MALO BOLJE RAZUME U TE STVARI,ILI IMA NEKI BROJ TELEFONA DOBROG MAJSTORA NEKA MI SE JAVI!!! :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je pametan izbor za električnu gitaru oko 500 eura? Svirao bi najviše metal pa zatim i rock i blues...Ne bi uzimao Jackson, B.C. Rich baš iz razloga što se na njima može samo da se svira metal...Jel ima polovnih Les Paula za te pare??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest shan-doo
Jesi li siguran da nije bio u pitanju Rubinov Vinjak? :)

Prilicno mada mi jeste bilo sumljivo u pocetku.. :) Gitara jeste crvena ali nije vinjak...

ozbiljno zna li ko sta o tim gitarama??? stvarno me interesuje..

jos jedno pitanje-kakvo se polovno gitarsko pojacalo moze uzeti za 30-40evra?-hocu da nabacim neko za kucnu upotrebu ali ne znam kretanje cena i te stvari...

PS-oddovaram ovako kasno jer nisam bio u blizini kompa duuuuugggoooooooo...

poz!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meh, imam i ja neku vrstu problema sa dzekplejtom(ono plasticno oko dzeka na gitari). Prvo je naprso, a onda je puko na jednom od krajeva koji se shrafi u gitaru. Onda mi se javio josh jedan problem, pukla mi je zica koja je zalemljena za dzek iznutra. To sam zalemio jednom, ali je zica opet pukla(da l' zbog mog neiskustva sa lemljenjem ili cega vec). Da li da cimam komshu elektricara da mi zalemi ili da nosim techu? A za plejt, je l' moze da se nadje negde za pacificu ili mora da padne home-made varijanta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i meni je prvo bila naprsla, pa se vremenom unistavalo dok jednom nisam jace povukao kabal i sjebao sve. Imam probe svaki dan i normalno bodem kabal nekako, ali ako tako nastavim i ja cu da pokidam one "pracke". Hitno mi treba.... ima u musik produktivu ali je sex za narucivanje.

Lepio sam trakom i ne mogu da je gledam u ovakvom stanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa magnetom (SD Invader). Kada ukljucim gitaru u DS-1 i stisnem pedalu nivo signala opadne i to bas osetno. Zvuk je uzasan (nekako slabasan i pun basa). U gitari je samo taj magnet i to povezan samo za jedan potenciometar. DS-1 je nov, probao sam ga sa drugim gitarama i radi sasvim ok. Pojacalo je jcm800, mada sam probao i sa drugim pojacalima i situacija je ista. Kada ukljucim MT2 moram level da pojacam do kraja da bih izjednacio signale. Lemio sa serijski kao sto je preporuceno na sajtu. Da li je neko imao slicna iskustva ili neko mozda ima resenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa DS-1, dnekle slican problem ovom opisanom u prethodnom postu. Desava se a jednostavno nestane kontakt inista se ne cuje, i onda moram par puta da nagazaim na pedalu da se vrati signal, ili se desi drzaim je ukljucenu, sviram i sve ok, a kad iskljucim onda se potpuno utisa clean, ili jednostavno sviram na cleanu signal nestane, par puta upalim/ukljucim pedalu i onda proradi. Ima li neko ideju sta bi moglo biti u pitanju, pretpostavljam neki kontakt se malo sjeba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa DS-1, dnekle slican problem ovom opisanom u prethodnom postu. Desava se a jednostavno nestane kontakt inista se ne cuje, i onda moram par puta da nagazaim na pedalu da se vrati signal, ili se desi drzaim je ukljucenu, sviram i sve ok, a kad iskljucim onda se potpuno utisa clean, ili jednostavno sviram na cleanu signal nestane, par puta upalim/ukljucim pedalu i onda proradi. Ima li neko ideju sta bi moglo biti u pitanju, pretpostavljam neki kontakt se malo sjeba?

 

Jesi li proverio kablove?I da li si kao kaznjavator probao na drugim gitarama i pojačalima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa DS-1, dnekle slican problem ovom opisanom u prethodnom postu. Desava se a jednostavno nestane kontakt inista se ne cuje, i onda moram par puta da nagazaim na pedalu da se vrati signal, ili se desi drzaim je ukljucenu, sviram i sve ok, a kad iskljucim onda se potpuno utisa clean, ili jednostavno sviram na cleanu signal nestane, par puta upalim/ukljucim pedalu i onda proradi. Ima li neko ideju sta bi moglo biti u pitanju, pretpostavljam neki kontakt se malo sjeba?

 

To je moguci problem sa kablovima ili ti se razglavio ulaz na pedali sto je moguce kada se u pedalu ubacuje sve i svasta. To mi se dogadjalo pre nekoliko godina, pa sam zamenio pedalu jer me je mrzelo da je nosim na popravku.

Nego mene i dalje interesuje sta moze da bude problem sa Invader-om i DS-1. Da nije u potenciometru koji je 250k, dok se na sajtu preporucuje 500k. To cu danas da zamenim, mada nesto mi ne deluje da ce da bude sve u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa magnetom (SD Invader). Kada ukljucim gitaru u DS-1 i stisnem pedalu nivo signala opadne i to bas osetno. Zvuk je uzasan (nekako slabasan i pun basa). U gitari je samo taj magnet i to povezan samo za jedan potenciometar. DS-1 je nov, probao sam ga sa drugim gitarama i radi sasvim ok. Pojacalo je jcm800, mada sam probao i sa drugim pojacalima i situacija je ista. Kada ukljucim MT2 moram level da pojacam do kraja da bih izjednacio signale. Lemio sa serijski kao sto je preporuceno na sajtu. Da li je neko imao slicna iskustva ili neko mozda ima resenje?

 

jbg ja mogu da ti kazem da imam istu kombinaciju i iako vrlo retko koristim pedalu nisam imao takvih problema tako da nije problem u spoju ova dva vec u necem drugom :pivopije:

 

btw jesi probao sa nekom drugom pedalom?

 

Mozda nisi lepo zalemio nesto ako si sam turao magnet, ja bi to odneo kod nekog da mi sredi...

Edited by nerevarine

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi da nisi sjebao lem na konektoru u djitri.

 

Meni se sa invaderom desilo da su mi u radnji prodali pot od 500 ohm-a umesto od 500 kohm-a :D

Loshe su etiketirali proizvode. Znachi - proveri i pot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam sa MT2 i radi dobro, ali nosio sam ponovo u prodavnicu i probao jos 3 DS1 i sve imaju taj problem. Prvi put kada sam probao u prodavnici u pojacalu je bio ukljucen neki slabi drive tako da je izgledalo da pedala podize nivo, ali kada sam probao danas i namestio cist zvuk DS1 nije podigao signal. Samo nije mi jasno sto jos nekoliko DS1 pedala pokazuje isti problem. Da li je moguce da je BOSS sebi dozvolio takav luksuz da zajebe tako dobru pedalu!

 

Ahm, sto se tice lemljenja sve je radio tip koji je elektricar kojeg dobro znam, tako da bih to sa losim lemljenjem mogao da iskljucim... valjda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta bi, Milkmane, smorile te devetke, 'oces nesto novo, nesto tvrdje, nesto divlje :)

Shalu na stranu, ja sam presao sa .09 na .10 i nisam podeshavao truss rod, a vrat mi je prav k'o strela, barem onako kako ga ja vidim... No, kako ne zelim da odgovaram za puknute vratove, preporucujem da pitas nekoga s vecom predjenom kilometrazom. :pivopije:

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...