Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Imam jedno pitanje ljudi.Da li da stavim 10ke ili 11ice na Ibanez Icemana koji stimujem u drop C a da bude tenzija ista kao na 9kama na standard tuningu?

 

11 ako hocesh istu tenziju kao 9. Ja ti preporuchujem 10-52 za drop C. Meni radi posao u H, ne vidim zashto ne bi bilo ok u C.

 

A mozesh da pokushash i sa zakk wylde 10-60 :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma to su ti one GHS boomers il kako vec, al nisu neshto zice

 

meni rade posao bolje od ernie ball-a i dean markley-a. Zapravo, sad se setih da sam pre par godina uzeo dean markley signature series 10-52, trajale su, ali su brzo postale mutave.

Furam GHS tek od proshle godine i super su. Mogu da se pohvalim da mi te zice nikad nisu pucale, za razliku od ernie ball koje nisu mogle da spoje mesec dana kod mene, a ja trzam poprilichno nezno (gay :mhihi:).

 

D'addario ne smem da spomenem :D

 

@bravo - imash u mix musicu i na zelenjaku u music trade-u. Cene su od 550 do 690 dinara (valjda???)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi da ja vas pitam nesto!!Koja je razlika izmedju pasivnih i aktivnih magneta???? :confused:

Prvo i osnovno, aktivni magneti rade na 9V baterije.

 

Jedna stvar je sigurna, aktivni magneti imaju nesto vise sustaina jer je magnetno polje koje deluje na zice blaze i manje sputava njihovo vibriranje, a tonalno, misljenja su podeljena. Nekima su savrsheni, a po mnogima nemaju transparentnost i dinamiku pasivnih magneta. U sustini, aktivni magneti u sebi imaju pretpojacalo koje pumpa pokupljen signal sa zice i uglavnom ih najvise cene "DZ DZ 24/7" likovi.

Bezveze je generalizovati, ali mnogi tvrde da pasivni magneti mogu da pokriju mnogo vise stilova i da imaju vise tona i "dushe", ali postoje muzicari koji i iz aktivnog magneta izvuku chuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad gledam, taj Cort je brat blizanac Schecter C seriji. Takodje polovno?

Mozda Dersu i ostali indijanci znaju vise, ja Cort nisam svirao. Deluje korektno.

Da, polovna. Navodno se teško nabavljaju ali su bolje epiphone Les Paula. Za Schectera c-1 nemam baš para. A za ovu polovnu bih mogao da izdvojim. Na netu je jako hvale al me zanima da li je neko imao iskustva sa njom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Nemanja_P

Prodajem Ariu iz ARX serije. Ta serija je izgleda ukinuta pa se vise ne moze naci u Sky Musicu, a i tesko gde u Srbiji. Mislim da su samo dve ili tri prodate ovde uopste.

 

To je jedna jako dobra gitara, ja sam na njoj svirao godinama, ocuvana je, rasvirana i usvirana. Telo mahagoni, fingerboard insijski palisander. Gitara ima dva Duncanova humma, bez ikakvog tremola. Pune 2 oktave (24 praga). Dizajn je paterniran i vuce na crveno.

 

Cena 400 evra.

 

Uz nju ide i futrola i onaj lock kais. Eto to je to.

 

E da, i jos ovo. Ko je zainteresovan neka mi se javi na mail, molim vas, nisam siguran da li ce ovo cudo od programa uopste slati notifikacije.

 

mail: [email protected]

moze i na telefon: 065/552-3366

 

 

P.S. Takodje imam i novog Fender USA Stratocastera u koferu sa svim papirima i opremom koja uz njega ide. On je hiljadu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam ovo za drugara.

Svira Mejdene, Megadet... solo gitaru i treba mu neka pedala koju bi koristio prvenstveno za solaze. Od opreme ima nekog

ibaneza mislim da je neki RG340 (siguran sam da je RG ali za taj broj pored nisam), HOT ROD(digitech) pedalu koju koristi za

ritam i neko malo pojacalce. Znaci koju pedalu bi mu preporucili da tera za solaze. U bendu je jos jedan gitarista koji

svira samo ritam(ako je to uopste bitno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje me zanima gornje pitanje + me zanima kakav im je Noise Gate, i da hocu da uzmem BOSS ne mogu, jer u celom Novom Sadu nemaju nikakvu pedalu tog tipa sem tog Berindzera.

 

Probaj u Stringeru kod Katolicke porte, oni imaju BOSS pedale i to su otprilike kataloske cene, kada sam poslednji put bio u Novom Sadu (pre mesec dana) video sam da imaju NS2 tj. Noise Supressor. A plasticni Beringer je dobar za po kuci, na prvo jace sitskanje zali pare sto si dao (tako da svirke otpisi osim ako ih ne drzis u nekoj kutiji za pedale) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drazo, mogoa bi da koristi boss DS1, Digitech Bad Monkey ili neku eq pedalu. To je ono, manje-vise standard ovih dana...

 

Jel DS1 onda ide kao buster ili sama za solaze?

 

Moja prva ideja je bila da kupi cestitu pedlu za ritam, a taj hot rod da koristi za solo. Jel bi isla ta varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...