Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Moze i tako. Ne znam, ne koristim ja DS1 zasebno za solaze, vec ponekad kao buster jer mi treba masniji zvuk (doduse, DS1 i ne koristim kao buster tako cesto, vec za ritam, zajedno sa GE7icom). Ni ta tvoja ideja nije losa, moze i tako. Vazno je samo da kad svira solo pojaca srednje i visoke, vise pedala moze to da postigne, mada bih rekao da je najidealnije to ciniti eq pedalom.

Edited by HeAvY JeRk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj u Stringeru kod Katolicke porte, oni imaju BOSS pedale i to su otprilike kataloske cene, kada sam poslednji put bio u Novom Sadu (pre mesec dana) video sam da imaju NS2 tj. Noise Supressor. A plasticni Beringer je dobar za po kuci, na prvo jace sitskanje zali pare sto si dao (tako da svirke otpisi osim ako ih ne drzis u nekoj kutiji za pedale) :)

 

Nemaju u Stringeru, prvo sam tamo pogledao. A i ovako imam metalno kuciste jedne pedale koju ne koristim (Daphon Metal dist, zhivo sranje ali ima snaznu kutiju), pa nameravam da Noise Gate preselim za vucaranje po svirkama ako valja cemu.

Pozdrav :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da se u Stringeru moze i naruciti bilo koja BOSS pedala po kataloskim cenama. Da li si mozda pitao za tu opciju?

 

Nisam, videcu sa njima sledeci put. Dodushe, malo sam u zhurbi, a i ne daje mi se tri puta vishe novaca ako Behringer zavrshava posao, znas kako je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta mislite o BOSS DS 2? Pedala ima booster za lead sa posebnim izlazom za footswithch. Ajd ako ima neko iskustva sa tom pedalom, neka baci neki comment. :pivopije:

Ja mislim da je pedala odlicna i da se neces zajebati, medjutim ovde ima raznih predrasuda tako da nemoj ti nikoga da slusas nego probaj sam pa vidi... :da:

Inace po meni su skoro sve pedale dobre ako mozes tj. znas da im nadjes namenu... :pivopije:

 

Edited by Painkiller_JP

Share this post


Link to post
Share on other sites

hteo bi da zamenim postojeci magnet na stratu ima te li koju ideju za magnet ja sam se razmisljao za magnet seymour Duncan SHR-1 hot rails mada neznam da li ga ovde iko prodaje niti njegovu cenu ima li ko iskustva sa njim da li vredi posto nisam imao prilike da ga cujem pa kupujem napamet a ne bi da se zajebem

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA LI JE NEKO PROBAO BEHRINGER W-AMP 2??

CUO SAM DA JEBE KEVU,IMA DOBRE "BOJE",A NOVE MOGU DA SE RAZMENJUJU,DOWNLOADUJU I UPLOADUJU NA NJEGA?!!!?

OTICI CU I SAM DA GA PROBAM,ALI BILE BI MI KORISNE NEKE INFORMACIJE,POGOTOVO OD ISKUSNIJIH MUZICARA!!!???

 

CENA ME ISTO ZANIMA,JER NASE RADNJE IMAJU TAKO JADNO URADJENE SAJTOVE...UZAS!!!

ne mogu bash svaki dan da skoknem do bg-a!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thanks for phone ,

evo ja sad snimam u studiu u Nisu i koristim BEHRINGER V-AMP 2 , ono sto sam cuo od njega mogu ti reci da za te pare odlicna masina moje misljenje , a ti bi trebalo ako mozes da ga probas pa da vidis prema tvojim potrebama da li ti vrsi poso

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hteo bi da zamenim postojeci magnet na stratu ima te li koju ideju za magnet ja sam se razmisljao za magnet seymour Duncan SHR-1 hot rails mada neznam da li ga ovde iko prodaje niti njegovu cenu ima li ko iskustva sa njim da li vredi posto nisam imao prilike da ga cujem pa kupujem napamet a ne bi da se zajebem

 

 

Magnet je odlican za Heavy svirku!

Masti, masti i samo masti na sve strane. Ima ponajvise srednjih, takjo da extra dolazi do izrazaja, ima i baseva u odlicnoj kolicini, i tamn dovoljno visokih.

 

Imao sam HotRails i u neck poziciji...nije mi se svidelo...

Za Bridge je dusu dao.

 

I da ukoliko planiras neki clean i sl, cak iako ga splitujes, ZABORAVI.

 

Cena...

Polovan 50 - 80 EUR

 

Nov oko 100-110 EUR.

 

Pozz

 

E da, a na koje drvo ga stavljas....

Idi na www.seymour-duncan.com pa malo pretrazuj....

 

Imao sam i JBJr... prva liga pick-up...

Dosta pitomiji od HOT Rails-a, ali flexibilniji za svirku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se pragovi pojedu dotle da se nesto mora uraditi, naravno da se vise isplati nakucati nove pragove nego kupiti novu gitaru. Ako se uradi savesno, instrument cesto bude svirljiviji nego sto je ikada bio.

 

U Novom Sadu se cene uglavnom krecu od 60 do 160 eura, sve zavisi ko radi, kakav je vrat, (javor se uglavnom ponovo lakira) da li ima binding na vratu i jos poneki detalji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se pragovi pojedu dotle da se nesto mora uraditi, naravno da se vise isplati nakucati nove pragove nego kupiti novu gitaru. Ako se uradi savesno, instrument cesto bude svirljiviji nego sto je ikada bio.

 

U Novom Sadu se cene uglavnom krecu od 60 do 160 eura, sve zavisi ko radi, kakav je vrat, (javor se uglavnom ponovo lakira) da li ima binding na vratu i jos poneki detalji.

Pa ne verujem d se isplati dati toliko para za pragove za kopiju Strata ali ako je rezultat zamene odlican onda je cena ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...