Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Mozes naravno, zato i sluzi taj mixer izlaz. Ne znam za tu pedalu, ali meni Metal Master daje dobre rezultate kad ga tako usnimim. Sasvim pristojan snimak. Doduse, skoro uvek isto zvuci, ali to je ipak pedala. Vazno je da je emulacija dobro odradjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gracie

Emulacija je po meni extra samo mi je krivo sto je mono.

Kako mislis mono???

 

 

Zavisno koju karticu imas ako imas integrisanu ne bi se zajebavao sa distom....

 

Ma nema sanse da ti osteti nista, jer ima emulaciju. Ne zbunjuj coveka.

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, cena zna da skochi u slucaju kombinacije skupe gitare, hehrdjajucih/zlatnih pragova, vrata sa bindingom, novim lakiranjem itd.

Retko, ali teorijski moguce.

Realno, ja bi se zaista zbunio kada bi odneo 30 godina mator LP i trazio sve gore pomenuto, a da mi lik kaze "nema frke matori, 50 evrica za tebe" :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

OVako tvoja sound karta integrisana moze da primi odredjeni broj signala i odredjene jachine jer nije pravljena za snimanje nego za mikrofon za igrice...Znam izgorela mi je jedna koja nije bila integrisana ali isto nije bila za snimanje a sa integrisanom je josh zajebanije jer moze da ti ode ploca i tako to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije stereo nego je mono izlaz.

A to lepo odes do bilo koje radnje elektronike, i "sastavis" kabl od nastavaka tako da ti na jednom kraju bude muski 6.35mm koji ide u stereo prikljucak (2 kanala), a koji se potom spaja u jedan i ide u Line in. ;)

Ne znam ovako da ti objasnim, samo objasni sta hoces prodavcu (dakle, to hoces da dobijes stereo izlaz) i pomoci ce ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije stereo nego je mono izlaz.

A to lepo odes do bilo koje radnje elektronike, i "sastavis" kabl od nastavaka tako da ti na jednom kraju bude muski 6.35mm koji ide u stereo prikljucak (2 kanala), a koji se potom spaja u jedan i ide u Line in. ;)

Ne znam ovako da ti objasnim, samo objasni sta hoces prodavcu (dakle, to hoces da dobijes stereo izlaz) i pomoci ce ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, cena zna da skochi u slucaju kombinacije skupe gitare, hehrdjajucih/zlatnih pragova, vrata sa bindingom, novim lakiranjem itd.

Retko, ali teorijski moguce.

Realno, ja bi se zaista zbunio kada bi odneo 30 godina mator LP i trazio sve gore pomenuto, a da mi lik kaze "nema frke matori, 50 evrica za tebe" :)

 

Jeste, zavisi od tipa vrata, lakiranja, itd... Javor ili binding podižu cenu, ali ne do neba.

A Les Paul može da bude i od juče, a i iz 1959, cena promene pragova je ista, osim ako neko hoće da te opali po ušima jer mu se može, i jer misli da si naivan.

Zapravo poenta je što mislim da je cena nerealna.

Spominjao si "u Novom Sadu".

E pa u pomenutom gradu bih neki vredniji komad instrumenta smeo da odnesem jedino Kikiju (uz svo dužno poštovanje Raši i Dedi), a i on kad bi mi rekao 160 evra za pragove, bih se hladnokrvno odlučio za varijantu da kupim povratnu kartu za 2000 dinara i odnesem instrument u Budimpeštu. Tamo bar imaš zdravu konkurenciju, i ozbiljn(ij)e majstore (Medgyesi, Fibenare, Vintage 59, itd...), i realne cene.

Okej, 160 evra jeste realno za recimo LP vrat sa bindingom, sa nekim cyber pragovima, ali ne da mi radi neko od ovih u NS...

 

To je barem neko moje viđenje.

 

Ne znam za majstore u Beogradu. Svirao sam na jednom basu koji je pravio onaj Šanjika, i uopšte nisam oduševljen. Ima okej zvuk, ali je brate mili fosna. Štrči iz aviona da je ručni rad. Kao sekirom da je sekao. Okej, ne treba suditi po jednom komadu, pa ću ostati pri komentaru "Ne znam za majstore u BG".

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumemo se ;) Btw, nisam ja toliko hteo da propagiram cenu od 160, koliko si je ti uzeo na zub ;) Samo sam napisao sta moze da se dogodi, ali sam pomenuo i 60 evra, kao potpuno realnu cifru u nekim slucajevima. :pivopije:

 

Kiki je i moj pick, verujem coveku 100%, a i sve sto sam video od njegovog posla je odradio uredno.

 

Sto se tice tih Pestanskih majstora, kakve su njihove cene?

 

 

 

 

 

Edited by Tom Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice tih Pestanskih majstora, kakve su njihove cene?

 

Pa cirka od 60 do 160 evra :) :) :) :)

I zapravo u tom čuču grmi zec.

Mene zapravo nervira ona ovdašnja filozofija "Matori, pa to je svuda u svetu toliko"...

Kod nas, obzirom da je majstora za gitare premalo, cenu ne određuje kvalitet, već stav "može mi se". Nemanje konkurencije - monopol.

Ja ću onda radije da odem "svuda u svet" u servis, a razlog tome je upravo kvalitet.

 

Evo, spomenusmo Kikija. Čovek radi jako dobro, i definitivno je najbolji u NS. Jedini problem u tome je što ti je to kao da je neko najbolji plastični hirurg u Starim Ledincima. :)

Dobra stvar doduše kod Kikija je da se zaista trudi i da je iz dana u dan sve bolji. Zaista voli svoj posao. Da ima mogućnosti, kurseve, seminare, i konkurenciju koju bi imao preko, verujem da bi bio i još bolji.

Bio sam u Budimpešti nekih pet godina, i živeo od (veoma aktivnog) sviranja, pa je logično da sam i majstore redovno posećivao, i upoznao. Bitna razlika između onoga tamo i ovoga ovde je u tome što taj zanat tamo već ima neki status, i neku uslovno rečenu tradiciju. Ljudi imaju škole/kurseve/workshopove za te stvari. Dolaze firme iz sveta, prave prezentacije, ili pak oni idu na usavršavanje negde gde ima ko da ih nauči. Znanje je "na izvol'te" što se ono kaže. Toga ovde nema. I povrh svega toga postoji neka zdrava konkurencija, koje opet ovde nema.

I kako sad meni neko ovde da tvrdi da zna sve jednako kvalitetno kao i oni tamo?

Ne kažem da je Budimpešta najbolje rešenje, naravno. Jebiga, da mogu, nosio bih u Los Anđeles da mi budže instrumente, i verovatno bi me i tamo koštalo oko 60-160 evra, no sticajem okolnosti, one majstore u Pešti već znam dobro, nisu toliko daleko, a bolji su od domaće ponude.

 

Zapravo nisam uzeo konkretno tih 160 evra na zub, nego mi je sve to stalo na taj neki žulj koji imam oduvek, a to je taj neki stav ovde.

Kao da sad u "Zastavi" krenu da pričaju u fazonu "Matori, pa 20000 evra je neki minimum za kola, eno pogledaj u svetu, pošto su normalni automobili..."

 

Anyway, izvinjavam se ako si stekao utisak da ja sad nešto tebe napadam...

Taman posla!

Čisto sam skeptičan prema odnosu cena/kvalitet u slučaju 160 evra na domaćem terenu.

Nisam ni u kakvom elitističkom fazonu, jednostavno pokušavam da budem realan, i bio bih veoma srećan da ovo što sam pisao nema realne osnove.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ja nesrecu da sam prosao jeftinije od 60 evra. Neke davne '98 sam odneo akustaru kod izvesnog Brane u Pezosu da mi promeni/popravi cesalj. Lik je isprepravljao jos gomilu stvari i sve to naplatio 80 maraka. Kazem nesrecu, jer ajde sto je odrao klinca koji se ne razume u gitare, nego sto je kobilica pukla posle dve nedelje. Naravno kobilica je spadala u te extra prepravke koje niko nije ni trazio od njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cirka od 60 do 160 evra :) :) :) :)

:lol:

 

Anyway, izvinjavam se ako si stekao utisak da ja sad nešto tebe napadam...

Taman posla!

 

Ma ni u tragovima :pivopije:

Nemam ja sta da ti zamerim, sve sto pricas itekako ma smisla i potpuno je logicno da imas takav stav prema problemu kada si na svojoj kozi iskusio i majstore iz zdravije sredine. Ovde je zaista problem to sto si opisao, ljudi nemaju laku sansu da napreduju pa se (sem casnih izuzetaka), uglavnom vise sakuplja sujeta od znanja. Nemaju ljudi koga da pitaju, pa preslisavaju zajednicke musterije. Znas ono, odes da ti neko nesto uradi, pa krenu pitanja, ko ti je ovo radio, a ko ovo, a kako, a koliko. Nema prave skole, pa se sve prepipava. Tezak je to zanat ovde, tako da respect Kikiju za nivo koji je postigao u ovim uslovima, zaista.

 

Aj :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sta mislite o ovim zvucnjacima Omnitronic DS-83.

 

- tro-sistemska drvena zvucna kutija 75W

 

- 8'' bas,piezo tviteri

 

- osetljlivost 96dB

 

- 60Hz-18kHz

 

- tezina 8Kg

 

- 40 jevreja

 

Da li se isplati vise da kupim te zvucnjake ili da popracljam stare??? ...iii... Posecuje li iko ovaj forum? :{D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...