Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

E bas to! Ne znam ni ja koliko je to dobro. Inace imam iskrine zvucnike model SOZ3201, dvosistemski, 50w. Na niskotoncu mi rilnulo ono izmedju membrane i ivice zvucnike(ono sto drzi membrani da ne landara mnogo) i sad dok radi samo nesto lupa, krci... Sad ne znam sta je najbolje, da kupim nove kutije(gore navedene), da zamenim stari zvucnik ili da pravim nove kutije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova kutija se ne isplati za izradu ako je za sitne pare.

 

zvuchnik ti je otishao, a moze da se zameni. Ne morash iskrin zvuchnik da montirash, samo pronadji neki koji odgovara u velichini, impendansi i snazi i turi u kutiju. Mada, pozeljno je da zamenish niskotonca i u drugoj kutiji, da se ne bi razlikovao zvuk.

Ima par firmica koje rade solidne zvuchnike za ok cifru. Ja sam lichno, bio prezadovoljan SAL-om. Dobar opseg, lepa izrada (nije zuti karton i fleke od lepka kao na Ei nishu :D), jeftino. Mislim da je bilo oko 900 djunti 5" ili 8" (jbg, nemam vishe te kutije na gajbi).

 

A mozesh da uzmesh one zvuchnike, samo ti je to skuplja varijanta u odnosu na obichnu zamenu zvuchnika :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako posto vidim da ovde ima iskusnih muzichara,a ja ne bih da ostanem glupav pa bolje da pitam..koja gitara,pojachalo i procesor su najbolji za pochetnike?meni je za oko zapao b.c. rich warlock a videh ovde na forumu i neku nemacku verziju,kakva je razlika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoputa spominano, sto ne jos jednom. Za te neke kombinacije ili Yamaha Pacifica 120(ona sto ima telo kao Telecaster) ili Ibanez GSA60. Pojacalo standard ono malo od Marshall-a od 10 ili 15w ili Fender Frontman od 15W. Kad vec imas malo para nemoj da uzimas shit procesor, a ako bas hoces idi u Mitros, bas sam juce video - imaju te male Digitech igracke na popustu 35%.

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas to! Ne znam ni ja koliko je to dobro. Inace imam iskrine zvucnike model SOZ3201, dvosistemski, 50w. Na niskotoncu mi rilnulo ono izmedju membrane i ivice zvucnike(ono sto drzi membrani da ne landara mnogo) i sad dok radi samo nesto lupa, krci... Sad ne znam sta je najbolje, da kupim nove kutije(gore navedene), da zamenim stari zvucnik ili da pravim nove kutije?

To se zove vešanje i crkava posle par decenija razumnog korišćenja ili par godina extremnog odvaljivanja. Samo vešanje može da se zameni i trebalo bi da košta par stotina dinara.

Ima tezga na buvljaku, zove se MAJSKA ZVEZDA ( :rolleyes: ) i ima sve vrste visokotonaca, vufera, piezo horni, membrana, vešanja, mreža itd... Mislim da ima čak i skretnice.

 

Lik se zove Zvonko, a telefoni su:

063 205 329

011 312 9417

 

BTW, broj tezge je 788, u 8. redu (tamo iza, daleko :) )

Naravno, ovo sve važi samo pod uslovom da hoćeš da prođeš jeftino... A verujem da si Srbin u duši...

 

zvuchnik ti je otishao, a moze da se zameni. Ne morash iskrin zvuchnik da montirash, samo pronadji neki koji odgovara u velichini, impendansi i snazi i turi u kutiju. Mada, pozeljno je da zamenish niskotonca i u drugoj kutiji, da se ne bi razlikovao zvuk.

Ima par firmica koje rade solidne zvuchnike za ok cifru. Ja sam lichno, bio prezadovoljan SAL-om. Dobar opseg, lepa izrada (nije zuti karton i fleke od lepka kao na Ei nishu :D), jeftino. Mislim da je bilo oko 900 djunti 5" ili 8" (jbg, nemam vishe te kutije na gajbi).

 

A mozesh da uzmesh one zvuchnike, samo ti je to skuplja varijanta u odnosu na obichnu zamenu zvuchnika :)

U jee... Sad si expetrt za zvučne kutije, a? Mudo, nema šta... Treba da vidiš ove što ih sad pravim...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovane kolege i kolegenice muzikanti imam pitanje:

Pre mesec dana sam imao prilike da probam digitech s200 procesor u rack varijanti i odusevio se istim.Ali taj proc kod nas nov kosta 30 000 din u mitrosu ( ODAKLE BRE PARE ZA TO U SRBIJI ) pa me interesuje vase misljenje o s100 (on je kanda oko 270e nov ) i uopste o procovima u rack varijanti.Ako nije problem da mi preporucite neke solidne modele ili firme koje proizvode solidne modele.Nije mi zapelo da pazarim nov tako da ako znate preporucite mi neke modele koji su dobri i u polovnoj varijanti pa cu da vrtim oglase i raspitam se.

P.S. Ne treba mi neki turbo mega giga skup ( niti cu ikada imati pare za isti ), posto znam da -> koliko para toliko muzike

Bez komentara molim da ne bi spamovali bezveze.

Aj ziveli :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad me zanima da li se na gitaru moze nakaciti Alesis Micro verb posto je on studijski efekat procesor,

tj da li njega mogu da nakacim u fx loop na pojacalu i da mi sluzi kao procesor za gitaru.

P.S. koje firme treba izbegavati pri kupovini procova, znam da je behringer katastrofa po ovom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bi ja mogo' da ti pomognem, ali moras prvo da mi kazes koliko bi para bio spreman da odvojis i da li ti proc. treba samo za efekte ili za sve (distorzije, simulacije pojacala itd. ) ...pa da vidim sta da ti preporucim posto imam dosta iskustva oko tih stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...