Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

mozes .za 50-60e nadjes polovan..Alesis Midiverb II rack procesorcina.kad sam ga probao..

odlepih..lepsi ton nisam cuo u zivotu...za tu kintu..ne moz..naci bolji koliko sam ja obavesten..

P.S to cudo ima osnovne efekte tipa Delay,Echo,Chorus,Reverb....bez distorzije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocetnik sam u muzickim vodama i hteo bih da kupim el. gitaru,pa svi saveti koje imate da mi uputite su dobro dosli.

Znaci radi se o sumi od oko 250 evreja,i definitivno gitara mora da ima Les Paul look,i hteo bih da kupim novu gitaru. :)

Sta mozete da mi preporucite za te pare. Za sada sam uspeo da pronadjem Aria PE-STD i Slammer (ali Slammer mi izgleda nekako cheap).

Dakle otvoren sam za sve predloge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoces Les Paul look, onda uzmi nekog Epiphone-a :da: ...za te pare najverovatnije mozes i novog da nadjes...

 

Aria, Slammer, Aster, Stagg su dobre samo za potpalu :) ...sto dalje od toga.

 

Heh, ja bih i hteo nekog Epiphone-a,ali oni bas ne spadaju u taj cenovni rang.

Onaj Aster me bilo strah i da ga pipnem,Slammer takodje,Stagg-a nisam video,jedino mi se Aria ucinila solidnom za one novce koje ja posedujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, ja bih i hteo nekog Epiphone-a,ali oni bas ne spadaju u taj cenovni rang.

Onaj Aster me bilo strah i da ga pipnem,Slammer takodje,Stagg-a nisam video,jedino mi se Aria ucinila solidnom za one novce koje ja posedujem.

 

Ma mora da moze da se nadje...ortak je pre jedno 4 godine kupio novog za otprilike 300 evra...sigurno je sada jeftinije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u Mitrosu da pogledam Epiphone i najjeftiniji model(Les Paul look) je ~39.000din.

Ja kontao da Epiphone Standard je najjeftiniji a on kosta ~50.000din.

 

Jel neko zna koji je najjeftiniji model Epiphone-a. Ovaj gari sto radi je bio nesta pogubljen i kaze da je ovaj sto sam ja video od 39.000 najjeftiniji. ???

 

Izgleda da mi ne gine neka Aria ili Stagg. :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti ti te paore iz Mitrosa, kod njih sve kosta jedno 60-70% skuplje nego sto bi trebalo da bude :) ...pogledaj samo cene Fulltone pedala...strasno...

 

Ne znam u kom si fazonu, ali mogu ja da pitam ortaka da li bi prodavao svog Epiphone Les Paul-a?...posto mu gitara stoji u koferu vec sigurno 3-4 godine jer je batalio svirku posle pola godine sviranja ili tako nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epiphone LP za 250e nećeš nikad naći, čak i sa 350e ćeš teško naći dobar komad. To se ne prodaje tek tako. Samo ako naletiš. Kupi neku jeftiniju gitaru i ne gledaj "look" jer to apsolutno nije bitno osim ako nisi pozer. Gitaru sa dva hambakera i žicama koje ne idu kroz telo nađi koja ima slične karakteristike zvuka i ćao. Veruj mi da ćes se vremenom navići na "look" gitare a za 2-3 godine kada budeš malo napredovao i uvideo da ti treba bolji zvuk kupiš lepo "poštenu" gitaru kao što je Epiphone.

 

Ili lepo čekaš da skupiš do 400e i kupiš novo na siguricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi neku jeftiniju gitaru i ne gledaj "look" jer to apsolutno nije bitno osim ako nisi pozer.
Daleko sam ja od pozera,al fazon je sto ceo zivot zelim da imam Les Paul-a pa mi sad gremlini ne daju mira. Evo daj predlog gitare,jer sam otvoren za sve savete. thanks
Ne znam u kom si fazonu, ali mogu ja da pitam ortaka da li bi prodavao svog Epiphone Les Paul-a?...posto mu gitara stoji u koferu vec sigurno 3-4 godine jer je batalio svirku posle pola godine sviranja ili tako nesto...
Thanks na zalaganju. Znam da bih mnogo bolje profitirao sa nekom polovnom gitarom,ali imam gadne uspomene na polovne kupovine. Kupio sam polovan snowboard (pazi to ti je parce drvene fosne) i ne zelis da znas kako sam prosao tako da izbegavam "maksimalno" polovnjake,pa makar kupio i polovnu dzitru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pharaoh.m

 

Necesh umreti sutra pi*ka mu materina. Bice vremena za Les Paul-a, al ako hocesh da nauchish da svirash uzmi prvo neshto jeftinije. Sumnjam da cesh novog naci za te pare, bar ne nekog koji valja. Ja bih ti preporuchio nekog Ibaneza....kad vec hocesh novog... Ili mozhda Yamahu, nemam trenutno informacije koliko koshtaju... al mislim da ima za tu negde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pokusacu da nadjem nekog Ibaneza za te pare.

Ali ipak moram da postavim pitanje:

Koju biste gitaru (gledano po medjusobnom kvalitetu) izabrali od onih koje sam nabrojao ranije:

Aster,Stagg,Aria,Slammer -> naravno da su sve LP modeli.

 

thanks

 

Iz te liste Aria mi deluje najmanje strasna, ali nemoj da me drzis za rec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje bi bilo da probaš sve gitare i da uporediš sam. Obrati pažnju na detalje jer oni najviše govore, kako je urađen vrat, fretboard, pragovi, glava, koje su čivije, magneti kakvi su, bridge da li je kvalitetno izliven, da li je (kamo sreće) već lepo podešena i setup-ovana akcija i vrat. Pa onda da li ti gitara lepo leži u ruci i da li se osećaš komotno dok je držiš, da li ti je teška ili laka za sviranje uzmi neki drugi komad i uporedi..

 

E kada sve to vidiš onda je uključi i isprobaj na pojačalu koje ti se najviše dopada, ali da nije daleko od tvog pojačala koje imaš. Dakle nemoj probati na besnim cevnim pojačalima već na onome što bi inače koristio u kući/studiju itd. Slobodno iscimaj prodavce bez obzira koliko budu nadrkani. Nije to njihova oprema. I pregledaj svuda ali SVUDA za gitaru, obiđi sve prodavnice to ti je moj savet. Nemoj se zaletati nego lepo u neka kola pa ceo dan po gradu u potrazi za dobrim komadom da ne bi posle žalio kad nađeš jeftinije što se često dešava. ROba stiže stalno tako da samo strpljivo.

Edited by Ikhabot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj se zaletati nego lepo u neka kola pa ceo dan po gradu u potrazi za dobrim komadom da ne bi posle žalio kad nađeš jeftinije što se često dešava.

 

Brate ta varijanta ne postoji u NS-u. Zna se da postoji 5 prodavnica : Mitros,Sky,Mix,Stringer i Nota.

A od toga recimo samo Sky drzi Ariu,samo Mitros drzi Yamahu(one 2 gitare u Noti i Stringeru ne racunam pod asortimanom Yamahe), tako da nemam preveliki izbor.

 

A sto se tice pojacala tek tu nisam pametan sta da kupim. Sto se pojacala tice u vecoj sam nedoumici nego za dzitru. :frown: Jel ima nekih predloga? Ne treba mi neko jako pojacalo,cisto za kucnu varijantu,al opet hocu da zvuk ne bude onoliko los kao na nekom BrandX ( jedanput sam cuo kako zvuce pojacala i frapirao sam se).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma uzmi ti prvo gitaru, mnogo je bitno da ti gitara odgovara zajebi pojacalo, ja nisam kupovao pojacalo 2 godine posto sam uzeo gitaru, i ne treba ti iskreno, daj sve pare koje imas na gitaru a posle polako skupljaj za pojacalo, i povedi nekog iskusnijeg sa tobom da probas...

i zaobidji sve to sto si naveo sve je to samo za potpalu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

i zaobidji sve to sto si naveo sve je to samo za potpalu :)

 

Sta da radim kad nemam vise para za gitaru. Imam tih ~300evra i to je to.

A imam 3 meseca slobodno, i hocu da kupim dzitru da mogu da vezbam celo leto.

I sam sam kontao da zaobidjem pojacalo, i taj scenario ce najverovatnije da prevagne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se tice pojacala tek tu nisam pametan sta da kupim. Sto se pojacala tice u vecoj sam nedoumici nego za dzitru. :frown: Jel ima nekih predloga? Ne treba mi neko jako pojacalo,cisto za kucnu varijantu,al opet hocu da zvuk ne bude onoliko los kao na nekom BrandX ( jedanput sam cuo kako zvuce pojacala i frapirao sam se).

 

Ja sam isto relativni pochetnik a uzeo sam u decembru proshle godine Fender Frontmana 25R i prilichno sam zadovoljan. Koshta oko 200e, sad vec mozhda malo manje ali sasvim dobro pojachalo za kucnu upotrebu...

 

I ako si bash pochetnik i ako cesh za godinu-dve imati love za novu gitaru onda bolje iskombinuj neshto sa parama shto imash, uzmi i gitaru i pojachalo pa samo sviraj. Eto uzmi Ariu ako ti se svidja... Mada mislim da bi tu prvu -drugu godinu trebao malo da istrpish za tal Les Paul izgled. Kazhem bice vremena za to...

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...