Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

i gospodaru faraonu koju si djitru na kraju kupio?

 

Nazalost nijednu. :confused:

 

Novci koji su mi bili obecani, nisam ih dobio. :violent:

 

Jebi ga. Tako je to kad sam u losim odnosima sa matorcima. Totalno sam popizdeo i sad sljakam na gradjevini. Trebace mi dobrih 20 dana da skupim pare i onda kupujem ili SA120 ili Hamer SATF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

phew.. ok.. prosao sam kroz svaku stranu teme, naravno nisam bas sve citao...

trazio sam odgovor, i nisam nasao nista ( mada moze covek dosta nauciti iz vasih postova)

zato sad pitam..

 

 

elem,

 

odlucio sam da prodam igracku od 15W i kupim nesto dobro..nesto sto kontam da je po mom ukusu, marshalla. imam fenixa, kopiju les paula..jbg kontam niko nije cuo za tu marku..proizvodilo se samo 90te i 91ve..

volim rok i grunge pa sam skontao od ljudi da je ono sto mi treba - lampas.

 

trazio sam po netu o marshallu, i porpilicno nista posebno nisam saznao..jedino da mi se svideo ovaj MG50DFX ...

e sad,

 

da li to lampas ????? to nikako da skontam... il imitira lampasa... jbg ne znam, ne razumem se toliko, samo me interesuje kako sad da znam koji je marshall lampas, ili...da nisu svi marshalli lampasi ?il su valvestatovci (citao sam o tome da je to nesto pola-pola..?) ako nisu onda sam postavio urnebesno glupo pitanje za vas profi tonce/elektricare/stavec...

ali moram znati, jer bi kupio tako nesto..od 50 W.. naravno combo mi treba, nemam ja tih para za glave...

 

 

no, unapred hvala

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao FENIX-a!! hehe, to mi je bila 4ta gitara i bila je kvalitetno izrađena ali kao i plavuša lepa a mutava (loši magneti). Tražio sam svuda o firmi ali nigde ništa samo poneki bits&pieces na netu.

 

Kupi AVT 50 Marshall-a to ti je dobar izbor za 400e imaš novo u sky-u a ako ubodeš neki VS2000 preko oglasa to bi ti bilo idealno. To su hibridi znači imaju lampu u pretpojačalu i daju određeni odziv pri sviranju ali ne kao pravi lampaš. Pravi lampaš je skup i za recimo DSL401 koji je jedini izbor za tebe platio bi mnogo više para uz to da moraš menjati lampe koje nisu jeftine i treba im neko vreme da se zagreju. A i pravi zvuk se dobija tek kada se pojača preko pola tako da zaboravi na kućno sviranje ovo je studijsko pojačalo pre nego kućno. Možeš da uzmeš i nekog lampaša od 15W mislim da bi ti za kuću odradio posao a i za neke tiše probe ako je kvalitetno, tipa ako nađeš Marshall Studio 15 mada to je retkost. Imaš i AVT20 mada to je sa zvučnikom prečnika 10" koji ne daje lepo zvuk i džabe ti i lampica i sve. Znači AVT50 ako si za marshall.a, sa njim možeš da cepaš grunge i rock samo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a garant si imo fenixa :S xD ...

e hvala na odgovoru, znaci, da manim lampasa..

razmislicu jos, kontao sam ovog MG50DFX jer nemam bas vise kesa.. a i za to trebam tek da vidim..ih..ionako dobijam stipendiju xD

jos cu videti za ovog AVT50 marshalla..

necu nista manje od 50W drug ima prostor sa bubnjevima..

 

dobro da si mi ti odgovorio, inace bi neki heavy metalac sa posebnim sluhom i ukusom pokusao da me ubedi kako je marshall samo brend il stavec...ono kao, fender i tu neki line6...ih...

u svakom slucaju hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao FENIX-a!! hehe, to mi je bila 4ta gitara i bila je kvalitetno izrađena ali kao i plavuša lepa a mutava (loši magneti). Tražio sam svuda o firmi ali nigde ništa samo poneki bits&pieces na netu.

 

Kupi AVT 50 Marshall-a to ti je dobar izbor za 400e imaš novo u sky-u a ako ubodeš neki VS2000 preko oglasa to bi ti bilo idealno. To su hibridi znači imaju lampu u pretpojačalu i daju određeni odziv pri sviranju ali ne kao pravi lampaš. Pravi lampaš je skup i za recimo DSL401 koji je jedini izbor za tebe platio bi mnogo više para uz to da moraš menjati lampe koje nisu jeftine i treba im neko vreme da se zagreju. A i pravi zvuk se dobija tek kada se pojača preko pola tako da zaboravi na kućno sviranje ovo je studijsko pojačalo pre nego kućno. Možeš da uzmeš i nekog lampaša od 15W mislim da bi ti za kuću odradio posao a i za neke tiše probe ako je kvalitetno, tipa ako nađeš Marshall Studio 15 mada to je retkost. Imaš i AVT20 mada to je sa zvučnikom prečnika 10" koji ne daje lepo zvuk i džabe ti i lampica i sve. Znači AVT50 ako si za marshall.a, sa njim možeš da cepaš grunge i rock samo tako.

 

stvarno ne razumem ljude koji se kjunu u fenixe kao kvalitetne gitare, a ovamo ih prodaju kao zbog losih magneta, pa kod da je tesko promeniti magnet u bridgeu i cao, mislim prodajes celu gitaru koja ti odgovara po svemu uz to je i lepa, samo zbog magneta, gde je tu logika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh, da , razmisljao sam nesto da promenim te magnete... moze neko da pojasni meni (idiotu) koji su mi magneti idealni za kopiju les paula, pa cu se ja raspitati ko moze da mi ih promeni...

 

edit: e da, i koliko bi me to sve kostalo..dal da planiram to uopste..

Edited by TOOL

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvarno ne razumem ljude koji se kjunu u fenixe kao kvalitetne gitare, a ovamo ih prodaju kao zbog losih magneta, pa kod da je tesko promeniti magnet u bridgeu i cao, mislim prodajes celu gitaru koja ti odgovara po svemu uz to je i lepa, samo zbog magneta, gde je tu logika?

 

Nema logike prodao sam je bezveze, ali sada imam bolju gitaru tako da mi je svejedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi samo jedno kratko pitanje! Imam Laptop ali nemam firewire ulaz na njemu! Da li postoji neka mogucnost da prikljucim firewire ulaz na komp. na primer preko onog PC-ulaza koj ima svaki laptop ili tako nesto? Treba mi to da bih prikljucio zvucnu kartu preko firewire... Hvala unapred... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam mali problem sa toniranjem gitare, kada nastelujem da 12 prag i nulti daju isti ton, desava se da kad pritisnem prvi prag, stimer pokazuje visi ton, a kad pritisnem zadnji tj. 24 prag stimer pokazuje nizi ton, do cega bi moglo biti?

 

Nisi napisao za koliko viši i niži ton. Ako je za više od cent-dva onda je do gitare tj. nije lepo sastavljena i tu nema mnogo pomoći, a ako je malo viši ili niži tipa za cent ili dva onda je normalno. Gitara je napravljena po temperovanom sistemu i ni na jednoj gitari ne mogu biti baš tačni tonovi na svim pozicijama tj. uvek će negde biti više ili niže jer su uzete srednje vrednosti u frekvencijskom opsegu i na osnovu njih postavljeni pragovi na 0tom i 12tom pragu. Negde između će sigurno biti malo tamo-vamo.

Edited by Ikhabot

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...