Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

A meni su se izbrazdala prva dva, tri praga, i to samo ispod b i e zice, je l' bih mogao neshto sam da odradim, ili bi se nasao neki majstor da mi sredi tih par pragova(cujem zujanje pri vibratu i bendingu, a i nokat mogu da uglavim u brazdu, dok ostali pragovi izgledaju k'o novi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi bilo u redu da te ispravim... :) ne zato sto si pomesao fix i mobilni,nego ime - Zan,i zivi na Medaku,poslednja stanica 29.

 

Ajde sada ja tebe da ispravim: radionicu drže dvojica ljudi koji se zovu Žan i Joca, a mesto gde se nalaze zove se Padina i praktično pripada Malom Mokrom Lugu, tačnije pripadalo je ranije sada su tu napravcljene neke izmene. Medaković je naselje ispod Padine i deli ih ulica.

 

No to nije tako bitno. Lično nisam bio zadovoljan njihovim servisiranjem, neko možda i jeste. Možda da pokušaš kod Mirka Tasića 011 3594347, Matije Gupca 26, Beograd. Žan je Mirkov učenik.

Edited by Sava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde sada ja tebe da ispravim: radionicu drže dvojica ljudi koji se zovu Žan i Joca, a mesto gde se nalaze zove se Padina i praktično pripada Malom Mokrom Lugu, tačnije pripadalo je ranije sada su tu napravcljene neke izmene. Medaković je naselje ispod Padine i deli ih ulica.

 

No to nije tako bitno. Lično nisam bio zadovoljan njihovim servisiranjem, neko možda i jeste. Možda da pokušaš kod Mirka Tasića 011 3594347, Matije Gupca 26, Beograd. Žan je Mirkov učenik.

 

Pa dobro...Joca mu je valjda pomocnik... :) Zan je tu glavni.Mislim,to je sad kao da uporedjujes Vozdovac i Banjicu...deli ih ulica...

Meni je Zan sve dobro odradjivao dosad,iako sam cuo dosta primedbi na njegov rad,te se slazem da je Tasic sigurnija varijanta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim,to je sad kao da uporedjujes Vozdovac i Banjicu...deli ih ulica...

 

Pa da i opštine se dele ulicama. Za nas starije Beograđane te podele nisu besmislene, one su se vremenom iskristalisale radi preciznije orijentacije. Sada smo već malo previše OT.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to nije tako bitno. Lično nisam bio zadovoljan njihovim servisiranjem, neko možda i jeste. Možda da pokušaš kod Mirka Tasića 011 3594347, Matije Gupca 26, Beograd. Žan je Mirkov učenik.

Ovo u Munzeu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam imao najbolja iskustva sa Žanom, čisto da napomenem. Mada je ispao fer i nije mi naplatio opet nije mi odradio posao kako treba. Mislim da treba probati kod drugog za svaki slučaj. Ako odeš kod drugog a ti nam lepo ovde dostavi izveštaj kako lik radi pa da znamo za ubuduće to bi bilo cool. poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam imao najbolja iskustva sa Žanom, čisto da napomenem. Mada je ispao fer i nije mi naplatio opet nije mi odradio posao kako treba. Mislim da treba probati kod drugog za svaki slučaj. Ako odeš kod drugog a ti nam lepo ovde dostavi izveštaj kako lik radi pa da znamo za ubuduće to bi bilo cool. poz

 

Ja relativno cesto idem kod Mirka Tasica, tj. kada mi nesto nije u redu sa gitarom i uvek je sve bilo maximalno dobro uradjeno.

Sto se cena tice, cenovnik je proizvoljan, ali, recimo da neki najminimalniji rad naplacuje oko 500 kinti, kada ima nesto da se uradi (setup, zamena potenciometara, magneta i sl.) je oko 800, brusenje i poliranje pragova 20 jura itd.

 

pOz

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi el bi mogao neko da mi kaze adresu Artista.Hteo bih da pogledam neka pojacala.Prevashodno me interesuje randall mada ako neko ima neki dobar predlog za neko 'budzetno' pojacalo snage oko 50w koje bi moglo da zadovolji.Znam da je pitanje zadovoljenja vrlo diskutabilno, ali verujem da ste shvatili.Ko nije znaci da nece ;) .

 

A da, unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da pazarim mikrofon za snimanje gitara (kucna produkcija za Demo) i da ga posle dam pevaljki da ga aka na svirkama. :)

 

imam 2 opcije:

Sennheiser E835 nov 80EUR

ili Shure SM58 polovan za iste te pare. (nov je valjda oko 120EUR...)

 

Sta mi vi preporucujete?

 

Ili ako imate neku bolju varijantu za te pare...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da pazarim mikrofon za snimanje gitara (kucna produkcija za Demo) i da ga posle dam pevaljki da ga aka na svirkama. :)

 

imam 2 opcije:

Sennheiser E835 nov 80EUR

ili Shure SM58 polovan za iste te pare. (nov je valjda oko 120EUR...)

 

Sta mi vi preporucujete?

 

Ili ako imate neku bolju varijantu za te pare...

Probaj da nađeš 57-icu ako možeš, to je neki standard za gitare a može da posluži za pevanje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da pazarim mikrofon za snimanje gitara (kucna produkcija za Demo) i da ga posle dam pevaljki da ga aka na svirkama. :)

 

imam 2 opcije:

Sennheiser E835 nov 80EUR

ili Shure SM58 polovan za iste te pare. (nov je valjda oko 120EUR...)

 

Sta mi vi preporucujete?

 

Ili ako imate neku bolju varijantu za te pare...

 

Svakako uzmi 58-cu jer je za pevanje bolji od 57-ce, a možeš uspešno da ga koristiš i za snimanje gitare. Malo eksperimentiši sa položajem i dobićeš dobar rezultat. Ja ga držim upravno na membranu, malo van centra i rezultat je dobar. E835 nisam koristio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako uzmi 58-cu jer je za pevanje bolji od 57-ce, a možeš uspešno da ga koristiš i za snimanje gitare. Malo eksperimentiši sa položajem i dobićeš dobar rezultat. Ja ga držim upravno na membranu, malo van centra i rezultat je dobar. E835 nisam koristio.

Moraću da te ispravim, ali iako je 58-ica kao "vokalni" mikrofon jedina suštinska razlika u odnosu na 57 je što ima taj šatro "pop" filter na sebi i to da 58 ima presence boost koji kreće tamo oko 3-4 kile, tj subjektivno je zvuk malo otvoreniji. Naravno u praksi to ne mora da znači da je mikrofon bolji za vokal, već zavisno od vokala, upravo 57 može da bude bolji, znači zavisi. Ja bih i dalje uzeo 57 jer ima univerzalniju primenu, i mislim da mu je to bolja varijanta ako cje snimati josh neshto a ne samo vokale. E sad ako ima stalnog pevača koga snima, onda bi najbolja stvar bila kad bi mogao da ima oba na jedan dan pa da uporedi. 58 mi nije nešto za snimanje gitara.

 

E da možda smo dužni čoveku upozorenje: Bilo bi dobro kad bi mogao da proveriš poreklo mikrofona. Nedavno sam probao jednu 58-icu koja je radila kao sve samo ne kao 58-ica. U opticaju je jako mnogo kopija, a kod mog drugara u studio je banuo tip koji je imao vishe 58-ica i nudio ih "Za samo 80-ak evra". U ovom slučaju ako baš želi Šurku, bilo bi dobro da se prištede pare pa uzmi u radnji, ili od nekog za koga se zna da je uzeo u radnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da nađeš 57-icu ako možeš, to je neki standard za gitare a može da posluži za pevanje.

 

 

Svakako uzmi 58-cu jer je za pevanje bolji od 57-ce, a možeš uspešno da ga koristiš i za snimanje gitare. Malo eksperimentiši sa položajem i dobićeš dobar rezultat. Ja ga držim upravno na membranu, malo van centra i rezultat je dobar. E835 nisam koristio.

 

 

Hvala ljudi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za 57icu jer je univerzalniji, mada mislim da je više za snimanje gitara (srednjaka) nego za sve glasovne primene, ali u svakom slučaju bolji od 58ice za sve što ti treba.

 

Plus kada je tezga u pitanju pevačici će dobro doći majk koji se ponaša dobro u svima uslovima a tu je 57ica bolja, a i možda ponekad zatreba gitaristi neki majk a imaju lošiji "pevački" od shurke za ozvučavanje pojačala, onda ona lepo iznajmi gitaristi za 5e shurku a peva na lošijem :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...