Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

+1 za 57icu jer je univerzalniji, mada mislim da je više za snimanje gitara (srednjaka) nego za sve glasovne primene, ali u svakom slučaju bolji od 58ice za sve što ti treba.

Plus kada je tezga u pitanju pevačici će dobro doći majk koji se ponaša dobro u svima uslovima a tu je 57ica bolja, a i možda ponekad zatreba gitaristi neki majk a imaju lošiji "pevački" od shurke za ozvučavanje pojačala, onda ona lepo iznajmi gitaristi za 5e shurku a peva na lošijem :mrgreen:

A gde ja da nadjem tu famoznu 57-icu? :D

 

Sha, pa i 57 i 58 su online oko 70-tak Evra?!?

Gde si to nasao majke ti?

Kod nas u prodavnicama su oko 120-130EUR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Srbiji nema 57ica preko oglasa tek tako jer je stalno aktuelan i brzo ode. Načekaćeš se preko oglasa. Ako ti treba odmah skupi lepo kintu i kupi u radnji. U sky-u je oko 120e ja mislim i to je najjeftinije. Ne znam da li ima u Liri

Share this post


Link to post
Share on other sites

www.musiciansfriend.com

SM57 i SM58 99 baka.

Sve je to lepo, ali bilo bi pozeljno u srbiji. :D

 

U Srbiji nema 57ica preko oglasa tek tako jer je stalno aktuelan i brzo ode. Načekaćeš se preko oglasa. Ako ti treba odmah skupi lepo kintu i kupi u radnji. U sky-u je oko 120e ja mislim i to je najjeftinije. Ne znam da li ima u Liri

Ma nije problem naci nov mikrofon, ali nemam kesa toliko.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Srbiji nema 57ica preko oglasa tek tako jer je stalno aktuelan i brzo ode. Načekaćeš se preko oglasa. Ako ti treba odmah skupi lepo kintu i kupi u radnji. U sky-u je oko 120e ja mislim i to je najjeftinije. Ne znam da li ima u Liri

Pogledaj u Mitrosu, ne drži me za reč ali mislim da je ispod 10.000 dinara, pitaj ih telefonom za cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijedan mikrofon nije isključivo vokalni jer bi to značilo da može da razazna šta je glas a šta instrument i onda može da prenosi isključivo zvučne talase koje proizvodi ljudsko biće a mikrofoni još uvek nisu toliko pametni. A na šurkinom sajtu lepo piše za šta služi btw

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA to znam, ali neki bolje kao mikrofoni za vokal, a neki bolje kao razglasni.

Zato pitam.

Meni prvenstveno treba da snimim gitare, a zatim da ga iskoristim na svirkama za pevanje.

 

Pise:

PG58 Vocal Microphone

A rugged microphone tuned to accentuate the clarity of lead and back-up vocals.

 

Zato sam i pretpostavio da je iskljucivo za vokal...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valjda vidiš da je bolji za vokalne primene mada to ne znači da ga nećeš koristiti i u druge. U mnogim situacijama kod domaćih svirki ni nemaš drugi izbor a ako ti je ovaj (jeftin) PG58 najbolje što imaš onda ga koristi i isprobaj i na pojačalu pa vidi šta će da se desi. Svakako da neće da ekplodira ako ga staviš na zvučnik. Nije mi jasno za šta će ti tačno. Jel da snimiš gitare u studiju ili kući sa njim ili na svirkama ili šta?? Jel ti treba za lead ili prateće vokale. Sve zavisi od primene i od toga koliko imaš para jebiga. A ti dobro razmisli za šta će ti tačno pa napiši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam to.. meni prvenstveno treba za gitare pa tek onda za vokal.

Imam 6 pesama koje zelim da snimim za Demo, dakle kucna varijanta.

Posle toga mi nece trebati, tako da cu ga dati pevacici da ga koristi za svirke.

 

Idealno resenje mi je bio Shure SM58, ali me je lik ispalio. Imam 80EUR.

 

Nasao sam u MIX-u za oko 60 eura neki mikrofon, kaze da je kopija Shure SM57 i da je odlican za ozvucavanje gitara.

 

A pevaljka neka sama kupi PG 58, i neka ga koristi za svirke. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam to.. meni prvenstveno treba za gitare pa tek onda za vokal.

Imam 6 pesama koje zelim da snimim za Demo, dakle kucna varijanta.

Posle toga mi nece trebati, tako da cu ga dati pevacici da ga koristi za svirke.

 

Idealno resenje mi je bio Shure SM58, ali me je lik ispalio. Imam 80EUR.

 

Nasao sam u MIX-u za oko 60 eura neki mikrofon, kaze da je kopija Shure SM57 i da je odlican za ozvucavanje gitara.

 

A pevaljka neka sama kupi PG 58, i neka ga koristi za svirke. :D

 

Mislim da Mitros ima Sennheiser E835 i da ne prelazi 80 E. Proveri i ako ga imaju uzmi neces se pokajati. Pravljen je kao pevacki mikrofon, ali je odlican i za instrumente.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze informacija ako iko ima!?

zanima me koliko koshta ovaj Squier 4 Sound System u beogradu....

ako iko zna, bio bih mu zahvalan kad bi mi odgovorio :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da Mitros ima Sennheiser E835 i da ne prelazi 80 E. Proveri i ako ga imaju uzmi neces se pokajati. Pravljen je kao pevacki mikrofon, ali je odlican i za instrumente.

Da to mi je i bilo pitanje na pocetku cele ove rasprave.

Da li da uzmem njega ili Shure SM 58.

 

Pazario sam JTS NX-7S - 55EUR. Za te pare - ja sam prezadovoljan. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to mi je i bilo pitanje na pocetku cele ove rasprave.

Da li da uzmem njega ili Shure SM 58.

 

Pazario sam JTS NX-7S - 55EUR. Za te pare - ja sam prezadovoljan. :D

 

Da u redu. Meni je ovakva forma foruma jezivo nepregledna, ali šta da radim kada vlasnici žele da bude baš tako. Mislim da sam reagovao na to da li uzeti Shure 57 ili 58 pa sam ti predložio 58 obzirom da bi se kasnije koristio isključivo kao pevački mikrofon. Nedavno sam isprobao e835 i vrlo mi se dopao jer može uspešno da se koristi i kao instrumentalni mikrofon. Ipak je to vrhunska firma pa i te jeftine stvari naprave dobro. Ja, recimo, posedujem njihov kondenzatorski merni mikrofon koji vrlo uspešno koristim za snimanje akustične gitare. Da se ogradim - samo u kućnim uslovima.

Edited by Sava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode...jel zna neko gde je Zanov servis na Medaku...u kojoj ulici?

Zaboravih ime ulice,bio sam pre 2 meseca kada mi je monitrao neki pickup...Posle okretnice trola ides pravo jednom ulicom i posle 500m skrenes nadesno,bese u toj ulici i ide neki autobus,zaboravih mu broj...U svakom slucaju pozovi choveka pa nek ti rekne:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...