Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ei Nis brate. Jedne od najjacih ikada, mada je QC malo popustio 'posle rata'. Mesa Boogie su ih godinama koristili. I to u Mk IIC+, alo.

 

Znam da su Ei keva, ali ne znam da li se vise proizvode, posto ih nigde nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde mogu da nadjem 12AX7 lampe solidnog kvaliteta?

 

Ei Niš je već dugo u agoniji i praktično ne rade. Ja sam uspeo da izvučem neku količinu ECC83 od njih, ali se nisu proslavile. Očigledno su dugo stajale, a možda su i one koje nisu prošle rigoroznu kontrolu. Pojačanje im je preveliko i unose šum, daju prilično oštar zvuk. Pogledaj u Mitrosu oni ih drže kao rezervne delove za Fender pojačala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei Niš je već dugo u agoniji i praktično ne rade. Ja sam uspeo da izvučem neku količinu ECC83 od njih, ali se nisu proslavile. Očigledno su dugo stajale, a možda su i one koje nisu prošle rigoroznu kontrolu. Pojačanje im je preveliko i unose šum, daju prilično oštar zvuk. Pogledaj u Mitrosu oni ih drže kao rezervne delove za Fender pojačala.

 

Koje je vase misljenje o DD-6 Digital Delay ?

Koliko se krecu polovne pedale?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

PAzi realno bolje uzmi dd-3 jer onaj delay od 5 secundi ne treba nikom sem consekrejshn and stuff haha I dosta je skuplji zbog nekih dodakata koji nisu bash nekog kvaliteta tipa ima loop koji je sranje i tako to.

Krecu se koliko ih sutnees al mislim da zavisi od kabla koliko mogu da se pomeraju:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boss Delay je generalno skupa pedala (efekat). DD3 je oko 110-120e čini mi je i drži cenu naravno kao i svaki bolji boss (toliko je bio kada sam ga ja kupovao a prodao sam ga polovnog za nekih ~100e pre nešto manje od godinu dana.

 

Moj ti je savet, kao i starshooterov, da uzmeš DD3 jer ima sasvim dovoljni delaytime od 800ms (realno nećeš ni toliko nikad koristiti, neka klasična podešavanja se vrte od 200ms do 400ms, ali eto čisto da se ima). Ima hold funkciju gde kada staneš na pedalu loop-uje šta si zadnje odsvirao (u zadnjih 800ms naravno) i može biti korisno ako ti treba jedna nota koja se stalno vrti. Takođe ako nađeš stare japanske verzije ovog delay-a one će biti još skuplje od novih sa tajvana jer imaju kvalitetniji i topliji efekat, (pogotovu posle 3-4 feedback-a)

DD6 je preskup za šta nudi a to su stereo izlaz, 4sekunde delaytime-a, nekoliko različitih efekata od kojih realno nećeš u praksi koristiti nijedan u ~95% slučajeva. Tako da ako misliš da platiš veću cenu samo zbog stereo izlaza i nepotrebno velikog delaytime-a ne vredi (osim ako ti to i treba naravno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boss Delay je generalno skupa pedala (efekat). DD3 je oko 110-120e čini mi je i drži cenu naravno kao i svaki bolji boss (toliko je bio kada sam ga ja kupovao a prodao sam ga polovnog za nekih ~100e pre nešto manje od godinu dana.

 

Moj ti je savet, kao i starshooterov, da uzmeš DD3 jer ima sasvim dovoljni delaytime od 800ms (realno nećeš ni toliko nikad koristiti, neka klasična podešavanja se vrte od 200ms do 400ms, ali eto čisto da se ima). Ima hold funkciju gde kada staneš na pedalu loop-uje šta si zadnje odsvirao (u zadnjih 800ms naravno) i može biti korisno ako ti treba jedna nota koja se stalno vrti. Takođe ako nađeš stare japanske verzije ovog delay-a one će biti još skuplje od novih sa tajvana jer imaju kvalitetniji i topliji efekat, (pogotovu posle 3-4 feedback-a)

DD6 je preskup za šta nudi a to su stereo izlaz, 4sekunde delaytime-a, nekoliko različitih efekata od kojih realno nećeš u praksi koristiti nijedan u ~95% slučajeva. Tako da ako misliš da platiš veću cenu samo zbog stereo izlaza i nepotrebno velikog delaytime-a ne vredi (osim ako ti to i treba naravno)

 

Pravo veli Ikhabot. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno sa 5 sekundi vremena nemaš puno prostora za loop-ovanje (da ne pominjem što nema overdub-a), mada ne kažem da nije korisno u nekim situacijama. Ja sam na DD3 koristio HOLD funkciju koliko sam mogao ali generalno sve je to slabo. Ako ti treba LoopStation onda ćeš pre koristiti Boss RC2/RC20 ili Boomerang/DD50 eventualno ako se ima. Ja imam DD20 delay koji ima loop od 23 sekunde i mogućnost overdub-a i ni to nije nešto ali eto služi mi itekako, toliko da sam postao zavistan od toga jer radim vežbe sa tim. Ali jedno je kada imaš 23 sekunde da snimiš progresiju a drugo je kada imaš samo 5. Ne možeš pošteno ni neki solo da uvežbaš, možeš eventualno dva hvata da loop-uješ.

 

Tako da svakako da treba razmisliti da li uzeti DD6 jer 5 sekundi ne opravdava cenu po meni, jedino što paning delay (stereo izlaz)i to je to. Warp i Reverse su interesantni ali ih realno ja nikad nisam koristio zato što ni na DD20 nisu ugradili neku kontrolu tih efekata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih samo odglumio sad glas razuma i podsetio:

- Za cenu Boss DD-a može se kupiti solidan polovan procesor u oglasima koji ima i delay i još mnogo šta

- Za malo više para može se kupiti rack sprava i foot controler koja ima jednako dobar zvuk i opet još mnogo šta

- Osim ako nemate na znam kako dobar setup, delay će u svakom slučaju biti zamazan kad prođe kroz pojačalo. jedini problem je ako su konvertori na procesoru jeftinjara, ali uvek je moguće kupiti nekog Zoom-a za 50 jura i onda ga kačiti u effects loop.

 

A inače, imam ovde jedan DD koji je već broj ali ga retko koristim :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dushane, jedno pitanje? Koji bi proc tipa do 200 evra preporucio samo za efekte? Ne mislim tu na rack sprave, vec na one sto se kaze igracke, ali da ih koristim samo za efekte ,a preamp ugasim da mi sto manje farba ton? Drajv vucem iz pedala, a treba mi samo za stvarcice tipa chorus, delay i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na sevetima.

Ako neko prodaje boss dd3 neka me kontaktira. Ja sam ozbiljan kupac i spreman sam da dam realnu cenu za polovnu pedalu.

 

Koju ozvucnu akusticnu da uzmem za 200 evra? Polovna mi vise odgovara....

... treba mi za tezge :)

Edited by Shix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju ozvucnu akusticnu da uzmem za 200 evra?

 

Takamine EG321C, Mix Music, 220 evra nova, super radi.

 

 

 

btw

 

sto se price o dilejama tice :D

Bossove DD-ove nikad nisam probao, jer sam uspeo da nadjem RV3 koji mi super radi posao. ima i dileju i reverb u jednoj pedali - 3 moda za dileju solo, 4 moda za kombinaciju dileje i reverba zajedno i 4 moda za reverb solo. dileja solo fura i do 2 sekunde, to mu je valjda maksimum.

 

medjutim, imao sam srecu da nadjem tu pedalu pre jedno 6 godina, jer se ona ne proizvodi vec duze vreme. baje iz Bossa su se dosetili "Zasto da prodajemo dva efekta u jednoj pedali kad mozemo da odvojimo efekte u dve razlicite pedale i naplatimo duplo". tako su, pretpostavljam, nastali ubrzo RV5 i potom DD6.

Edited by Buddha

Share this post


Link to post
Share on other sites

SHix uz DD3 planiraj da imaš i još dva dodatna kabla za effects loop, jer ćeš delay morati tako da kačiš ( koliko sam shvatio koristiš dist sa pojačala).

 

Tako i povezujem pedale. :da:

 

@starshooter OK! Trenutno za tezge koristim Compresor CS1 i DS1. Gain za ritam vucem iz pojacala i to mi pot stoji na sredinu a compresor mi sluzi uglavnom za solo. DS1 mi takodje sluzi za solo ali za neke pesme gde mi treba jaci gain. Za tu varijantu mi deelay i nije potreban jer imam na pojacalu. Pedalu vise uzimam za autorksi bend na kome neke solaze treba da sviram tim efektom.

 

 

Edited by Shix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dushane, jedno pitanje? Koji bi proc tipa do 200 evra preporucio samo za efekte? Ne mislim tu na rack sprave, vec na one sto se kaze igracke, ali da ih koristim samo za efekte ,a preamp ugasim da mi sto manje farba ton? Drajv vucem iz pedala, a treba mi samo za stvarcice tipa chorus, delay i sl.

Po meni nije bitno, nego samo koliko strada zvuk. Vežeš ga u lanac pre pojačala, staviš sve na bypass i slušaš da li ima razlike kad je uštekan i da li ima razlike kad se uključiš direkt u pojačalo. Neko je već pomeuo Boss-a, u principu je bolja varijanta starije sprave koje su u ono vreme bile dobre i od dobrog proizvođača, nego neke koje su imale u ono vreme trista čuda a već tad bile jeftinjara.

 

 

Dusane, jedno pitanje? Za pet soma dolara, koji bi polovni multiefektor pazario?

 

Aj' sad, jarane :smoke:!

 

E, da...po starom srpskom obicaju, ako se zajebes i ne procitas mi misli, you suck ass :ph34r:. Al' mislim da mi vec citas misli.

Jel to ono, da imaš 5000$ kakvog bi polovnog fiću pazario tj trik pitanje, (pa se radi o nekom amp-u, multiefektu i switch-ing sistemu) ili misliš na nekog polovnog Eventide-a? :mrgreen: Za ovo drugo se ne bi bunio da mi poklone, slušao sam nedavno neki audio demo ovog H8000 i razboleo sam se, mislim, jebo samo gitaru, nego ovako da ga imam da teram šta stignem kroz njega!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To drugo, polovno. Rekoh ja, citas mi misli, pravi si vestac. Nego ima i' ovde polovnih, onih starijih i za tri, tri i po somica. Keve mi.

 

Ja resio da paznem jednog sedum oli osum iljade (rabljenog) pa da rentam ovim moji DJ ortacima kojima sam pustao demo (ali im nisam rekao kakvo je to napravo) i ovi popizdeli, nastao metez i pometnja. Aj sto mixuju anyway, spinuju skrecuju, al' zvuce kao da mixuju filharmoniju u Skali (Milanskoj, ovog puta) bogati.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...