Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Pa meni se dopao i na netu je sasvim solidno ocenjen.Mada iskreno na netu je tesko naci combo pojacalo u tom cenovnom rangu a da je maksimalno ocenjeno.Vise mi se svidja od randalla od 75w zbog jedne jednostavne cinjenice da ima dva ulaza za gitaru, pa ako neko navrati do mene moze komotno da se ukljuci i da dzemujemo.Pa da li bi mi preporucili da u skorijem vremenskom roku nabavim i neku pedalu koja bi mogla da nadoknadi neku manu samog pojacala.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A tek distorziju... to objasnjava Lale iz Magme.

 

Distorzija na Randallu je dobra, ali nema toliko mogućnosti menjanja karaktera. A Lale svira 50W tranzistorca koji po meni ne može baš da se poredi za hibridnim banditom, ja sam mislio na 75W hibridnog Randall-a. TO je već dobra mašina za te pare, ako ne i najbolja za hevi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni se dopao i na netu je sasvim solidno ocenjen.Mada iskreno na netu je tesko naci combo pojacalo u tom cenovnom rangu a da je maksimalno ocenjeno.Vise mi se svidja od randalla od 75w zbog jedne jednostavne cinjenice da ima dva ulaza za gitaru, pa ako neko navrati do mene moze komotno da se ukljuci i da dzemujemo.

Sve je stvar lične preferencije. Ako se tebi više sviđa Peavey - onda ga kupi. Moj ti je savet da odeš do Artista jer drže i jedan i drugi model i isprobaš oba lepo i detaljno. Mislim da ćeš se prijatno izenaditi kada čuješ Randall-a. Još jedna bitna stvar, proveri koliko su upotrebljiva ta dva ulaza na Peavey-ju u radnji, dešavalo mi se često da kada ubodem dve gitare na nekim pojačalima za "duplim ulazom" jedan signal guši drugi pa dobiješ više štete nego koristi. To ne mora da znači da je slučaj sa Bandit-om, ali eto ako jeste onda je to minus generalno. TO moraš preoveriti svakako ako planiraš da daš pare za nešto.

Pa da li bi mi preporucili da u skorijem vremenskom roku nabavim i neku pedalu koja bi mogla da nadoknadi neku manu samog pojacala.

Dakle priznaješ da pojačalo ima manu :) Pa valjda uzimaš pojačalo zbog NJEGOVE distorzije a ne da bi posle peglao zvuk sa pedalom. Ako ćeš već da menjaš dist sa Bandita, onda kupi neto drugo što ti odgovara. Moguće da ti treba možda još jača distorzija od Bandit-ove. Ako je tako, onda napiši šta sviraš pa da ti možda preporučimo nešto. Ovako je malo nejasno šta tačno tražiš.

Ikhabot, hvala tu puno na tako detaljnom objasnjenju. Drug mi taman za 15,20 dana ide u SAD pa ce mi tamo kupiti MT-2 (ako je nadje jeftinije nego sto je ovde).

Molim i drugi put :pivopije: Svakako iscimaj ortaka da ti donese odande+ako imaš kinte iscimaj ga i za druge sitnice kad već imaš priliku. Naši prokleti dileri će ti uzeti i poslednju paru za sve što kupuješ ovde.

Edited by Ikhabot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi stvar je prosta, sviram svasta megadeth metallicu da ne nabrajam mada u poslednje vreme se mnogo palim na van halen rifove tako da mi je to sledece, imam nekog bednog squiera, ali to mi nije bitno.Uzeo sam gitaru da naucim da sviram a ne da se kurcim kolko sam je platio i kako su lepe boje.Gitara je sasvim ok, a pojacalo ne bih uzimao na slican princip jer njega za razliku od gitare ne nameravam da menjam uskoro.Nasao sam lika na netu koji hoce da proda bandita za 250e svedeceg vikenda on dolazi za bg i videcu da sredim stvar.Mislim da realno za taj budzet ne moze da se nadje bolje pojacalo.Sto se tice randalla i ja sam prvo bio za njega mi je skup i ovih 250e su vrh koji nameravam da dam.Mislim da nov u artistu randal kosta preko 320e a to mi je mnogo zaista.Mislim necu srljati sa ovom kupovinom, ako se desi da to pojacalo koje nameravam da kupim nije korektno onda pare nazad u kasicu i cekam bolju priliku.Ako mi ti nadjes nesto bolje za te pare javi bio bih ti vrlo zadovoljan. :pivopije: :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa što ne reče da je frka sa kintom, mi se ubismo pronalazeći neke varijante misleći da uzimaš novo? Nebitno da li se pališ na Megadeth ili Halena, sve dok se budeš palio na metal generalno ovo pojačalo će biti dobro za tebe, pogotovu za tu cenu (pripazi samo da je očuvano i probaj da spustiš za kojeg jevreja nikad se ne zna možda je frka ;) ). Verovatno će da ti zatreba pedala pošto Bandit nema BAŠ toliko distorzije (imaš skvajera tako da ništa od masnog zvuka). Trebaće ti neki boost tipa SD1, svetlija rokerska varijanta na overdrive kanal ili MT2 tamnija metalska varijanta na clean kanal. Po svemu sudeći treba ti kilo distorzije ako juriš Halena, bolje možda ipak da juriš MT2 da gruneš Pivija do maksimuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok ljudi hitno mi treba pomoć.naime brat treba da mi kupi neku gitaru,ali je dosta mlad i neiskusan pa bi mu trebao savjet.dobio je na ponudu neke gitaru lead star,pa vas pitam da li je neko od vas imao iskustva sa ovom gitarom i valja li cemu.na izgled nije losa ,mada cini mi se da je dosta korišćena.uz nju je dobio i pojacalo ROLAND bolt-30 lampasa ogromno je i ima snagu cini mi se 110 vati.e sad me interesuje vrijedi li to zajedno 250 e,i koliko vi mislite da vrijedi.gitara je malo ostecena ,nemo jednu zicu i dva praga su nekako urezana ako to sto znaci .eto toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam sad vremena da objasnjavam, ali ako pise 'Lead Star' a lici na Gibsona (The Paul, ne Les Paul) i crvena je (samo taku sam video), ne znam! He-he. Nisam je svirao. Bila pre 25 godina u Jugi. I vise. Ono, ako gotivis Tita, gotivis sve. U to vreme sta god ' smo imali, hebalo je dadaiju. Amri dan danas ne mogu da skapiraju da smo imali masinu za ves na gajbi. Trula burzoazija i masinu za sudove. Aj' se ne lazmo, masinu za SUSENJE vesa niko nije imao. Ni Josip Broz, brate, nego konopac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ikhabot, na koji konkretno model mislis (spomenuo si "75W Randall hibrid") i koliko ga cene u Artistu?

Randall pravi jedan jedini hibridni kombo model od 75W a to je RG75DG3. A koliko ga cene ne znam tačno. Cena hibrida je uglavnom slična, to je ipak za one koji bi da uđu u svet lampi na mala vrata tako da je tu konkurencija dosta oštra. Nema nekih sad ubitačno skupih modela i tačno se zna za šta daješ pare. To je neko moje mišljenje, naravno ne mora da znači da jeste tako u stvarnosti. Ponekad je neka cena nebudženija od druge zbog troškova isporuke ili ako je neka fabrika dalje a neka bliže, ipak smo mi na Balkanu i ovde stiže malo robe. Zovi Saleta iz Artista pa ga pitaj ako ti treba tačna cena.

ok ljudi hitno mi treba pomoć.naime brat treba da mi kupi neku gitaru,ali je dosta mlad i neiskusan pa bi mu trebao savjet.dobio je na ponudu neke gitaru lead star,pa vas pitam da li je neko od vas imao iskustva sa ovom gitarom i valja li cemu.na izgled nije losa ,mada cini mi se da je dosta korišćena.uz nju je dobio i pojacalo ROLAND bolt-30 lampasa ogromno je i ima snagu cini mi se 110 vati.e sad me interesuje vrijedi li to zajedno 250 e,i koliko vi mislite da vrijedi.gitara je malo ostecena ,nemo jednu zicu i dva praga su nekako urezana ako to sto znaci .eto toliko.

Kapiram da taj lik prodaje to za cenu "evo ti samo ga iznesi iz gajbe" (ništa lično protiv lika koji to prodaje naravno radio sam slične stvari ;) ). Moj je savet da se ne zaleće mnogo sa tim pojačalom iz više razloga. Ako je brat mlad i neiskusan verovatno da mu ne treba pojačalo od 100W - gde će da svira toliko glasno? Pogotovu pojačalo koje ima lampe na izlazu!! Ponavljam lampe na izlazu. TO svakako jeste bolje rešenje nego lampe na ulazu (preampu) ali ne i za kućnu vežbu. Da bi to pojačalo zasviralo mora da se odvrne a kada se odvrne dolazi milicija. Bez zezanja. Druga stvar oko pojačala ono ima lampe, a lampe treba da se menjaju sa vremena na vreme i nisu jeftine. Održavanje hibrida je jeftino ALI ne i hibrida koji ima lampe na izlazu jer tamo ima više lampi i veće su (skuplje). Treće, pojačalo jeste vintage raritet i vredi za nekoga ko juri takav ton (mada ni ton ajde sad nije nešto ekstra, više je za neki mutniji jazz/blues pretpostavljam) ali samim tim što je retko nema ni delova za njega. Ako se nešto pokvari popravka može da košta.

Za gitaru ne znam ali ako se baš vidi da je svirana... pitanje da li je kupovati, bolje sačekati onda bolju kupovinu SAMO gitare. Kapiram da je hteo da uzme gitaru samo zato što dobija i pojačalo zar ne? TO je jeste zanimljivo ali (po meni) loša kupovina.

MOJ savet je da kupi lepo za sve pare gitaru ili za 200e novu gitaru a za 50e pedalicu ili procesorčić po izboru. TO je po meni mnogo bolje rešenje za početnika. Ovako će završiti sa dve vintage grdosije i za godinu dana će se smoriti i tražiti nešto modernije.

Edited by Ikhabot

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ikhabot

 

Pa sad se razumemo, mislim tesko da ima tog kombo pojacala, izuzev nekih marshalcica, koji su dao bog, skupi u pich.. mat... da ima dobru distorziju i zbog toga sam se raspitivao za pedale.Nema idealnih pojacala sve mora da se boostuje i to je to.Pa el da te pedale jurim po oglasima il da uzmem nove i gde su najjeftinije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E uvek zaborvim da pitam kakva su vasa iskustva sa pedalama boss i digitech, kojima bi dali prednost.Cuo sam metal master i mnogo mocno zvuci, mada me mnogo nervira jer uzasno zuji i na hambakerima a ne smem ni da pomislim kako bi bilo na singlovima, nisam cuo mt-2 kako bi nju uporedili sa predhodnom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoces moje misljenje?

Digitech meni bas ne valja(zavisi kakav ti je kriterijum,ustvari),a Boss je dobar.

Mt-2 je komplikovaniji,treba dosta da se izucava,jer ima mnogo opcija.A i zvuk je bolji.

Najbolje je da probas te dve na istoj gitari i istom pojacalu,pa koja ti se vise svidi.Nemoj slucajno da gledas likove sa youtube-a kako namestaju zvuk,jer ti se nece svirati nista(veoma bitna stvar!!! :) )

E,ovako,u Mega Musicu imas Mt-2 za oko 7000,ako se ne varam...ima i neka nova Boss-ova pedala,Metal Core(tako nesto),crna,ali bas nekako masna...ako zelis,probaj i to.

A mogao bi i da kombinujes Ds-1 ili Ds-2 sa nekim overdrive-om(one zute,ima ih dosta :lol: ),mislim da bi ti ton bio manje metalski,ali prijatniji(opet zavisi od pojacala i ukusa) .

Sto se mene tice,bolje ti je sa pojacala da imas nesto(na dist mislim) i da samo imas SD-1,npr. .

Svaka cast za Halena...ne treba ti bas kilo distorzije za to,nego ritam i solo farba,a to moze da se izvuce sa onim sto sam napisao u prethodnoj recenici.

A pojacala idealnih ima,samo treba dosta para :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno sve za pare, al jbg kad sam slepac pa skupljam deset po deset jevreja da kupim nesto.Ok u svakom slucaju svi se slazete da je neophodan SD-1 tako da cu se potruditi da ga nabavim prvom prilikom, mislim da ce za prvo vreme posluziti banditova distorzija a onda ako se bas oparim mozda i uzmem neku masnu da peglam. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da nisam pitao da li pedala zuji, nikad nisam imao nekog narocitog posla sa pedalama tog tipa a dok ne odem do mega musica kopkace me pitanje kako ce da se ponasa sobzirom da imam singlove na gitari.Takodje isto pitanje i za mt-2 posto mi je najverovatije to sledeca stanica, mada razmisljam o nekom flandzeru jer je to onaj pravi van halen zvuk koji mi se tako svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za divno čudo SD1 nema previše šuma. Pošto je sama pedala dosta topla daje i "topao", zdraviji šum (za razliku od recimo DS kombinacija koje daju malo nezdrav šum). Mada ne treba preterivati sa TONE kontrolom pošto jede bas i otvara šum na visokim. Samo da znaš da SD1 nema mnogo gain-a, dakle tebi bi bio dobar verovatno SAMO kao boost pedala. ALi za te pare stvarno prva liga. Za MT2 ne znam koliko ima šuma jebiga verovatno da ima dosta ako je guraš na drive kanalu. Za clean stvarno ne znam. Druga stvar, tebi će singlovi uvek da zuje to je sigurno. Jedini lek protiv toga je da staviš neki humbucker umesto singla. Proveri lepo obe pedale i propusti kroz šake taj banditov gain kanal onako uzduž i popreko pa vidi da li ćeš da ga koristiš. Ako ti se svidi njegov gain kanal lepo kupiš SD1 i ćao. Ako ne teraj na clean-u MT2. Prednost MT2 je i ta što ćeš svuda imati sličan ton, ali ako odneseš SD1 recimo na marshall-a onda imaš boost-ovan marshall ton ako me kapiraš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno te kapiram, ma hteo sam ja da zamenim singl na bridzu ali mi kazu da je to malo glupo jer je drvo gitare sranje pa unaredjivanje i nije neka mnogo logicna opcija, steta sto mi to nisu rekli oni iz mitrosa kada sam kupovao squiera, pa umesto da dam jos 2-3 hiljade i uzmem nekog ibaneza al jbg, meni je bilo potrebno da vezbam pa makar to bilo i na guslama sa 6 zica.Dal znate nekog ko prodaje telo gitare, imam neku ludu ideju da sam sklapam gitaru neki strat sa floydom, humbaker na bridzu i ... pa posto vi imate kontakta sa ljudima koji popravljaju gitare vratove i tako te 'sitnice' da li znate dal neko prodaje delove gitare.E stvarno preterujem al jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj kad ste se tolko raspričali o Banditu, da i ja bacim koju lepu. Napominjem da pišem za Bandit I, ne za Bandit II.

 

Klin ništa specijalno, bar za moj ukus. Naravno daleko od lošeg.

Reverb takođe ne bih komentarisao, jer generalno volim suvlji i siroviji zvuk bez prostornih/modulacionih efekata. Opet stvar ukusa.

Ono zbog čega je meni ovo pojačalo brutalno je drajv. Ima jako oštar zvuk, puno midlova, jednostavno dobro "izlazi" svaki ton. Harmonici vrište sve u šesnaes'. Baš onakav zvuk kakav volim da čujem. Opet stvar ukusa. Imaš i "postani roker" dugme, na koje mu smanjuješ drajv(da ne kažem kratiš muda), ako zatreba za neko tezgarenje.

Line out mu je govno. Al' to ti ni ne treba.

Na Futsviču menjaš klin/drajv i reverb on/off.

Oba ulaza za gitaru funkcionišu, mogu dva čoveka da vežbaju u isto vreme. Ali samo da vežbaju, nemoj da ti padaju na pamet neke ideje.

 

Sutra ću ti postaviti kraći audio snimak, sada me jako mrzi.

 

250 evra za Banditosa je dobra cifra. Drugar je polovnog platio 300.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ur Ra

 

Ma znam da hoce al pusi me da sanjam o svojoj gitari, nemoj da me vracas u stvarnost.A i da hocu da kupim neku drugu gitaru prvo nemam ideju koju bih uzeo, i gde.Ako razmisljam o novoj onda tek nemam para.Ma muka sve dodje mi da ispsujem sve zivo i oteram u kurac al ajde tesim onom mislju da ne svira gitara sama i da treba godinama da chamim nad squirom pre nego sto i pomislim na bolju.Najgore je kad razmisljas ja bi ovu gitaru, ili onu ili onu trecu a kad bi ti je dali ti ne bi umeo ni cestito skalu da odsviras a kamoli nesto drugo.Ovim ne mislim na sebe nego onako pricam figurativno, malo i hipoteticki.Ma bice bolje :rolleyes

 

@Draža

 

E odkad sam odlucio da uzmem bandita te reci hvale mi tako dobro padaju, plus sto sam malocas sa _NeSa_-om i Ikhabot-om pravili kombinacije vec buduceg pedal borda i ova tvoja prica o dist. ce se bas lepo uklopiti sa SD-1.Iako ujutru imam zavrsni kolokvijum iz nacrtne mislim da cu da celo vece razmisljam o combu.

 

A sto se tice cene mislim da su mi rekli u artistu da nov kosta 32000 tako da ako pojacalo bude u onom stanju kao sto mi je lik pricao preko telefona ovo ce biti fenomenalan dil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...