Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Pazi veoma veliki razlog zašto se meni Bandit svidja je zato ( nemojte sad da me prozivate šta će ti to...ti si budala pojačalo ima drajv i tako... :mrgreen: ) odlično radi sa pedalama a probao sam bogami 3 pedale na njemu ( Digitech hothead,Boss MT-2,Boss DS2 )...Što se tiče Metal Mastera to je pedala koja radi dobro ako imaš perverzija pojačalo,ali onda se postavlja pitanje šta će ti pedala...U suprotnom zvuči veštački i jako loše.

Po onome što si pisao MT2 i DS1 za tebe odlična kombinacija. :pivopije:

 

Ja dok odgovori ti već postavio druga pitanja....

Edited by The Hive Mind

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ništa o tim pedalama, eventulano da ne verujem u te "duple" kombinacije, ali možda da ti savetujem da ipak staviš lepo hum u bridge. Ako nema izgleda da kupiš neku bolju gitaru u skorije vreme onda lepo stavi neki solidan hum, ne mora neki ekstra skup i lepo drljaj do mile volje. Ne zaboravi da ako staviš hum zaboravićeš na ostale magnete na drajv kanalu. Single sa skvajera (a i generalno singlovi - neki više a neki manje) jednostavno NIJE za veliki drajv. Novi hum košta oko 7000jebiga, možda čak bolje i to da uzmeš nego pedalu, ne znam... Ako već planiraš da uzmeš dve pedale ili jednu skuplju, moj savet je - jeftinija pedala i hum za bridge. Znači SD1 i JB Junior ti je sigurica. I jedno i drugo ima u mitrosu za sve ukupno ~12000, mada probaj i u megamusicu i liri, možda ima jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ikhabot

 

Pa sad se razumemo, mislim tesko da ima tog kombo pojacala, izuzev nekih marshalcica, koji su dao bog, skupi u pich.. mat... da ima dobru distorziju i zbog toga sam se raspitivao za pedale.Nema idealnih pojacala sve mora da se boostuje i to je to.Pa el da te pedale jurim po oglasima il da uzmem nove i gde su najjeftinije?

 

Verujem da si ti vec odlucio da kupis te pedale i sta vec, ali dopusti da cujes jos jedno misljenje ;)

 

Funkcije overdrive/dist pedala IMHO:

 

Overdrive je esencijalan za zajebana high gain lampaska pojacala - u nekom najjednostavnijem obliku pedala sa 2 pota je podesena na level-max, gain-0. Ako imas i tone pot - mozes da dosas srednjih malo ili vec po ukusu :bigblue: Znaci, namestis prvo na pojacalu kako volis, pa upalis tako podesen drive i onda mozes malo i da spustis gain sa pojacala posto je signal koji ulazi u njega sada dosta jaci i brze "distorzira". Tako das pojacalu malo da dise, a sve postane vise tight i definisano.

 

Drive mozes da koristis i za boostovanje leadova ako ti je primarni zvuk vise blagi crunch nego surovo oranje neko. Ako nije, onda ne razumem zasto u tu svrhu nije mnogo bolje koristiti EQ. Dodas srednje i visoke + volume boost.

 

Distorzije sluze da imas u steku ako nemas svoje pojacalo, a ides na svirku negde gde ne znas sta ce da te zatekne ili vec znas da je neprikladno za tvoje potrebe. Ni jedna ne zvuci spektakularno, ali mogu da te spasu ponekad.

 

Nista od ovoga^ ti ne treba ako ces kupiti tog Bandita. Bolje kupi neki proc sa efektima, ili delay pedalu ili wah ili stagod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marko, Mon_a[MOR]e

 

Ma izbegavam procesore jer mi to za male pare sve lici na all-in-one sto na kraju nikako ne izadje na dobro, jer posle nekog vremena provalis da je to bila samo igracka i onda dolazi prodaja i muka ziva.Plus sto ja vecinu tih efekata iskreno ne bih koristio jer nebih umeo prvilno da rukujem.Ipak to su stvari gde sluh i iskustvo dolaze do izrazaja a ja sam tek u fazi formiranja.Uz kurac opicen dilej iliwah licice mi kao da vozim IMT deluxe.Pedale su deo standardne opreme i ako odaberem pravu sluzice me dobro, i valjano.Videcu najverovatnije necu uzimati za prvo vreme distorziju, sluzicu se banditovom.Ne bih razmisljao o svirkama jer sad su mi studije prioritet a gitara razonoda :rockdevil: .

 

 

@Ikhabot

 

ma imas pravo sto se tice hum-a, e sad ponovo pitanje koji da li postoji razliciti tipovi i da li pi svi pasovali na squiera.Skoro sam bio do marica i oni mi pokazali neki EMG za oko 6000.Kakvi sve hum-ovi postoje i kako se krecu cene, nemoj da ispadne na kraju da za te pare kogu da kupim novu ili ocuvanu gitaru koja ce bolje raditi od moje.Izvini stamparska greska OD-3 prema SD-1, zbunjuju me ove oznake.

 

 

@The Hive Mind

e moj brat ima Digitech hothead i lepo ga sluzi, on ima nekog randalla commander on kaze da je 200w.Interesantm=no da kad je on na tom randalu probao metal mastera otkinuo je, igle letele na sve strane haos.Malo se pokajao za svoj hothead.Kasnije je imao svirku dosao lik ozvucio mu pojacalo i hothead je zvucala duplo bolje nego kod kuce.Kakave su ove bossove u poredjenju sa digitechovim distorzijama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@The Hive Mind

e moj brat ima Digitech hothead i lepo ga sluzi, on ima nekog randalla commander on kaze da je 200w.Interesantm=no da kad je on na tom randalu probao metal mastera otkinuo je, igle letele na sve strane haos.Malo se pokajao za svoj hothead.Kasnije je imao svirku dosao lik ozvucio mu pojacalo i hothead je zvucala duplo bolje nego kod kuce.Kakave su ove bossove u poredjenju sa digitechovim distorzijama?

 

Pazi ovako glavna razlika izmedju Boss-a i Digitech-a je u tome što Boss pedale rade manje više isto na svakom pojačalu tj. pouzdanije su "plug and play" dok Digitech nikada nisi načisto na jednom pojačalu jebe kevu po meni 10x bolje od svakog boss-a ,a na drugom zvuči ko najgore sranje.Ono što fali digitech pedala su srednji tonovi imaš samo visoke i niske da podešavaš.I ja svaki put kad ozvučim pedalu ( hot head ) i dodam joj srednjih na mixeru raspametim se kakav boss kakve pizde materine :mrgreen:

Ali ako se ne ozvuči ima previše prljavštine za moj ukus i nikako nije za metal,medjutim sa ti midlivima dobije čvrstinu, muda i sve ostale lepe stvari :bigblue::mrgreen::bigblue:

 

U principu ako planiraš da kupiš neku srednju klasu pojačala ,a ne želiš njegovu distorziju već sa pedale možeš uzeti digitech ,ali proveri dobro da li ta kombinacija na jačoj snazi daje distorziju kakvu želiš!!!Ako se tebi sviđa ,a pritom distorzija ne rasteruje ljude u radijusu od jednog kilometra uzmi nju nema šta ko da ti priča.Ali imaj na umu da kad dodju svirke na red jedina 100% sigurna varijanta ti je da sviraš na svom pojačalu.Bandit je jako zahvalno pojačalo što se tiče Digitech pedala.

U suprotnom Boss.

 

Za kraj Metal master jebe kevu na maloj snazi ali ga nikada nisam čuo da ne zvuči ko gomila sintetike na većoj snazi.

Metal zone sam kada sam kupio Hot Head nosio sa sobom ako Hot head zakaže.

 

Boss = pouzdan dobar zvuk,ali po meni samo dobar :twisted:

 

Digitech = jebe kevu, ali samo u odredjenim uslovima

 

Nadam se da te nisam smorio...sa dzinovskim postom...Poz :pivopije:

Edited by The Hive Mind

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Draža

 

Jebacki, nisam bio siguran dal da uzmem bandita al kad cujem te igle sav se najezim, hvala puno, inace el ti ovo sviras, cuo sam pesmu prokleta bajka i neke covere metallice, no remorse.E mnogo samse palo na onu prvu solazu sad je i ja sviram ali ne bas kao na traci.

 

@The Hive Mind

 

E lepe sto si mi objasnio to oko podesavanja za hothead, ja bas i nisam tako dobar da mogu da prepoznam kad kom tonu fali high, low..To se vezba kao i sve ostalo, navezbacu i ja jednog dana, nemam pojma ako si cu sto je draza okacio bandita primecujes da nema tu sta mnogo da ispravi pedala, sve je super.Mozda uzmem neki SD-1 ili neki efekat da malo zabiberim dist i to je to.A bratu cu da prosledim ovaj veoma koristan savet za pedalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Digitech generalno inferiorna firma u odnosu na Boss-a. Boss je ipak referenca. Nećeš se pokajati ako uzmeš boss-a, dok se možeš pokajati ako uzmeš Digitech-a - a to je po meni dovoljno.

Što se tiče hum-ova, koji god da staviš u skvajera zvučaće bolje od tog koji trenutno imaš. Imaš pravo za Marića, to jeste dobar izbor (mada nisi napisao koji su ti model tačno nudili..). U skvajera bolje da guraš neki aktivni EMG koji će da fura svoju filozofiju nego JBjr koji je više "plave krvi".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma o tom hum-u necu da lupam jer o tom aspektu gitare znam vrlo malo.Ima neki ovde nudi neki hum skinut sa affinity daje ga za 25e.Mislim sta bi mi ti preporucio od poboljsanja za max 3000dinara, mislim da nema smisla trositi velike pare i ulagati na gitaru koja sama po sebi ne vredi mnogo.Mada postoji mogucnost i da stekam kintu i da nista ne budzim squiera pa da lepo kupim drugu a ovu da prodam, sve u svemu otom potom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma o tom hum-u necu da lupam jer o tom aspektu gitare znam vrlo malo.Ima neki ovde nudi neki hum skinut sa affinity daje ga za 25e.Mislim sta bi mi ti preporucio od poboljsanja za max 3000dinara, mislim da nema smisla trositi velike pare i ulagati na gitaru koja sama po sebi ne vredi mnogo.Mada postoji mogucnost i da stekam kintu i da nista ne budzim squiera pa da lepo kupim drugu a ovu da prodam, sve u svemu otom potom.

 

 

Nemoj da kupujes magnet koji je neko izvadio sa Skvajera :bigblue: To bas nema mnogo poente, a nije da ga daje za kikiriki(kao sto bi bilo normalno).

 

U krajnjoj liniji, ako hoces da kupis dobar magnet - raspitaj se, probaj ako neko vec ima u dzitri, a onda kad kupis novu gitaru stavi magnet u nju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino razmislas, mislim sve se uklapa dobar magnet u dobru gitaru pa lepa svirka, a pare?Vecita misterija kako tesko dolaze a kako olako odlaze, a kako kod mene u poslednje vreme vise kinte procuri nego sto ja uspem da stashujem za vise ciljeve.Cekace se taj patch al' jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo polako, i strpljivo štekaj za hum, pa ga nabudži u skvajera, a stari magnet sačuvaj. Lako ćeš posle kada kupuješ novu gitaru da uzmeš taj hum i staviš u nju. Znači uzmi neki dobar hum za bridge. E sad pošto je taj hum u singl foramtu razmišljaj kakva ti gitara u buduće treba. Traži neku sa salbim magnetima ali da ima dobro drvo. E onda je lepo budiš polako. Na godinu dana promeniš po magnet i za dve godine imaš jako dobru gitaru. Jebiga to su sve dugoročni planovi ali ako si strpljiv i provališ da je tako jedini način onda je to to. Sledeći put kupi neku HSS kombinaciju pa stavi taj hum u neck. Eto, sada jedino da potražiš koji hum u singl formatu ide i u bridge i u neck. Pokušaj na EMG sajtu, pa onda i na SD i Dimarzio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec pricate o magnetima,dali je moguce staviti SD Dimebucker ili SH-8 invader u neck poziciju.Imam Yamaha AES 620 sa alnico hamom u necku,pa me interesuje da li bi se osetila razlika na tranzis.pojacalu-konkretno Line 6 ,75W.Nije jeftin eksperiment pa bih molio nekog strucnijeg da mi predlozi sta da radim.

Edited by teodorica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Yamaha AES 620 sa alnico hamom u necku,pa me interesuje da li bi se osetila razlika na tranzis.pojacalu-konkretno Line 6 ,75W.

пријатељу, јел можеш да се снимиш да видимо како звучи Џ-тра? може и нека фотка јебемму.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi stavljao hi gain magnete u neck?

U bridge-u je Duncan SH-4 JB.Koja bi bila najbolja kombinacija sa njim.Postojeca varijanta zvuci original Les Paul,ali bih hteo nesto jos agresivnije,a da izuzmemo aktivne magnete

Edited by teodorica

Share this post


Link to post
Share on other sites

зато ти и кажем да беснеш неку свирку, пошто знам да изгледа к'о Лес Пол али нешто не верујем да се чује тако. Ја ту гитару капирам као Гоудина. ћебасто-лоу аутпут-џези.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bih da zamenim magnete u mom Les Paul Custom Ibanezu pa se premisljam oko Seymour Duncan SH4 (JB) ili SH6 (Super Distortion), pa ako neko ima neke predloge...

Ah da, sviram agresivnu mesavinu hc-a i death-grind-a, koristim DS1 u JCM800 i to bi bilo to. U drugoj gitari je SH8 Invader ali je on mnogo nabuzden, fali mu cistine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...