Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Zato sto ovako mozes da kombinujes preamp i poweramp razlicitog proizvodjaca + ako furas rack setup logicnije je da ti sve stoji u racku. Ili mozes da imas neku glavu kojom nisi skroz zadovoljan pa da je pimpujes novim preampom, tj. da koristis vanjski preamp i poweramp iz glave... mogucnosti :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog kvaliteta izrade i trafoa (mreznog suma). Kada kao dizajner odvojis preamp i poweramp (kao i u vecini audio hi-fi slucajeva, ali ne ovih cheapo nego onih sto tu zovu egzoticnim) u posebne celine (fizicki) imas bolje opcije u dizajnu, pogotovo kod stepena za napajanje i ispravljanje. Smanjis i intermodulaciona izoblicenja. I jos stosta. Mada, verovatno si i to sve vec znao :smoke:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog kvaliteta izrade i trafoa (mreznog suma). Kada kao dizajner odvojis preamp i poweramp (kao i u vecini audio hi-fi slucajeva, ali ne ovih cheapo nego onih sto tu zovu egzoticnim) u posebne celine (fizicki) imas bolje opcije u dizajnu, pogotovo kod stepena za napajanje i ispravljanje. Smanjis i intermodulaciona izoblicenja. I jos stosta. Mada, verovatno si i to sve vec znao :smoke:.

 

 

hehe, ti si neki zajebani ;) naravno da nisam znao, ne razumem se u elektroniku, a voleo bih da nauchim malo o el. kolima itd... ali kako cu kad vec sad imam 3 keca iz fizike:D

 

da sumiramo, ko ima para za bacanje, kupice odvojeno power amp i preamp, ko nema kupice glavu i bice sasvim zadovoljan...

 

kad smo vec kod glava, da vas pitam, shta mislite o peavy tripple x-u? na njemu sam snimao neke pesme u studiju, i koje josh preporuchujete da gledam? (trazim masnu distorziju, za zvuk tipa michael romeo)

btw, cene da budu ovozemaljske, mislim, tripple x koshta 1200dolara preko neta, a ima polovan za 400-500...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo od jednog lika Mesa Boogie Mark II i sinoc sam ga malo cackao. Ima savrsen klin ali distorzija mi je malo cudna... izgleda da ne reaguju potovi za bass i midle... nista se ne desava kad ih okrecem... nisu mi bas jasni ni oni potovi sto se izvlaze osim za gain, to sam provalio... jaca i slabija distorzija ali oni drugi kao da ne reaguju ili sta je u pitanju? Ima li neko iskustva sa tim pojacalom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad smo vec kod glava, da vas pitam, shta mislite o peavy tripple x-u? na njemu sam snimao neke pesme u studiju, i koje josh preporuchujete da gledam? (trazim masnu distorziju, za zvuk tipa michael romeo)

btw, cene da budu ovozemaljske, mislim, tripple x koshta 1200dolara preko neta, a ima polovan za 400-500...

 

Objasni mi kako se dobijaju ti polovnjaci za 500 da uzmem i ja jednog :bigblue:

 

Na TripleXXX su sam snimio jedan demo i nije mi se dojmio mnogo (druga pesma u playeru je XXX - ultra kanal). Sad, istina je da je sve to snimano na brzinu i da se nisam igrao sa tim vec je gazda odma' preporucio Ultra kao default za metal. Cuo sam posle da je Crunch kanal jako lep tako da je moguce da bi skroz promenio misljenje kad bi se opet sreo sa istim :bigblue: Jbg, nisam mnogo od pomoci :)

 

Probaj i JSX, slicna su pojacala a mozda ti se Satriani vise svidi...

 

edit: sad sam video - Michael Romeo:

 

quads_lg.jpg

 

:D

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo od jednog lika Mesa Boogie Mark II i sinoc sam ga malo cackao. Ima savrsen klin ali distorzija mi je malo cudna... izgleda da ne reaguju potovi za bass i midle... nista se ne desava kad ih okrecem... nisu mi bas jasni ni oni potovi sto se izvlaze osim za gain, to sam provalio... jaca i slabija distorzija ali oni drugi kao da ne reaguju ili sta je u pitanju? Ima li neko iskustva sa tim pojacalom?

 

Imam ja, ali moras da mi kazes tacno koji je model. Znaci IIa, IIb, IIc ili IIc+. Serijski broj pomaze u vecini slucajeva. I fotka. Svi imaju overloaded kontrole ali na drugu foru tako da moram da znam verziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend Red Wave To The Blocks trazi gitaristu...

pozeljno bi bilo da se isti snalazi i sa backing vokalima, ali nije obavezno...

muziku benda mozete preslushati na gornjem linku...

u pitanju je otprilike alternative rock sa nekakvim blues prizvukom...

bend se bavi OZBILJNIM autorskim radom i planira zive nastupe uskoro...

sva pitanja i kontakt na pp...

pozdrav

 

nadam se da se ne ljutite shto postujem i ovde...

pretpostavio sam da vecina vas posecuje bash ovu temu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja, ali moras da mi kazes tacno koji je model. Znaci IIa, IIb, IIc ili IIc+. Serijski broj pomaze u vecini slucajeva. I fotka. Svi imaju overloaded kontrole ali na drugu foru tako da moram da znam verziju.

 

Ipak je u pitanju samo pojacalo. Vecina potova ne rade tako da ne mogu boju tona da mu podesim... sve je nekako muljavo. Oni ekvilajzeri su zapekli od stajanja i slabo funkcionisu. Tacan model neznam, a gde da nadjem serijski broj? Nisam ga nesto zapazio...

Hvala Dersu na pomoci :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije moguce...

 

-U Mixu u ovom trenutku imas jedan Ibanez Apex2 u radnji(+kapiram da mozes bilo koji mass production model Ibaneza da narucis - cak i 8zicani RG2228 :muzicar::lol: )

-U Liri ima jedan Squier7 :bigblue:

-Maric radi Music Man(mozes Petruccija da narucis u svim bojama :bigblue: )

-Mitros radi Jackson (COW7)

-Artist - Washburn(nemam pojma sta Washburn ima da ponudi ali bar jednu budget 7icu uvek imaju)

-Preko Mega Musica mozes da narucis sve sto distribuira Musik Produktiv

 

i verovatno jos opcija koje sam zaboravio... mnogo je teze kupiti odgovarajuce zice nego gitaru ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam da moze da se poruci, ali nema ih nigde u prodaji. :mrgreen:

U mitrosu moze da se poruci samo Fender i Yamaha.

Artist nema, moze da se poruci, ali oni mi nisu pouzdani.

Video sam Axis 2 u Mix-u i kosta 750 eur, a njegova realna cena je 600 Eur.

Dobro me potsetiste za Mega-Music, trknucu tamo da narucim nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije moguce...

 

-U Mixu u ovom trenutku imas jedan Ibanez Apex2 u radnji(+kapiram da mozes bilo koji mass production model Ibaneza da narucis - cak i 8zicani RG2228 :muzicar::lol: )

-U Liri ima jedan Squier7 :bigblue:

-Maric radi Music Man(mozes Petruccija da narucis u svim bojama :bigblue: )

-Mitros radi Jackson (COW7)

-Artist - Washburn(nemam pojma sta Washburn ima da ponudi ali bar jednu budget 7icu uvek imaju)

-Preko Mega Musica mozes da narucis sve sto distribuira Musik Produktiv

 

i verovatno jos opcija koje sam zaboravio... mnogo je teze kupiti odgovarajuce zice nego gitaru ;)

 

E, a u tom Mega Musicu... znas li mozda koliko se ugradjuju u cenu? Ako ne budem uzimao COW sedmicu, mozda mi bude interesantno neshto od onoga shto ima na Musik Produktiv sajtu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo, nisam. :bigblue:

Jedino shto me nervira kod COW-a je boja, ta mrtva crna koju svi furaju... Ona crvena varijanta COW-a je dobra, ali izadje preko hiljadu eura :/

Kontam da cu ga prefarbati u Desert Yellow ako ga uzmem, da se slazhe sa mojim Ibanezom :)

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, a u tom Mega Musicu... znas li mozda koliko se ugradjuju u cenu? Ako ne budem uzimao COW sedmicu, mozda mi bude interesantno neshto od onoga shto ima na Musik Produktiv sajtu.

 

Ugradjuju se 10%, a ako si dobar sa prodavcima moze i manje. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i sigurno su ti dali neku adresu nemackog sajta sa koga nabavljaju instrumente i rekli ti da na tu njihovu cenu dodas 10 %

 

Ustvari ti daju katalog te prodavnice na licu mesta, pa ti izaberi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacan model neznam, a gde da nadjem serijski broj? Nisam ga nesto zapazio...

 

Kad gledas pojacalo otpozadi, treba da bude sa desne strane, ugravirano na onoj plocici. Najraniji modeli MkII su imali nalepnicu, onu sto smo mi nekad imali po kancelarijama i na stanovima (ime i prezime i te fore). Ne valja sto su potisi crkli i zapekao se EQ. Probaj da ocistis/sredis to. Strasno. Ako je slucajno IIc ili IIc+, onda imas premiju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...