Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Aj sad jedno pitanjce - valjaju li čemu SX gitare? Prvenstveno neke jeftine kopije strata ili telecastera. Jedan moj drug se nameračio da je kupi pa reko da znam da ga upozorim na vreme. :)

 

 

 

 

 

 

 

kakogod tekla dalja rasprava ,kroz dve sledece dve strane cemo zakljuciti da je za te pare NAJBOLJA Yamaha Pacifica.pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto pominjes izuzetke? Ovo je metal forum i prica se o EMG magnetima. Uvek ce se naci neko ko se ne slaze, i ko koristi EMG za HIP-HOP ili kao drzac za sapun.

 

OK, ako ljudi u poslednje vreme RADI FORE prebacuju 85 u bridge a 81 u neck (NAOPACKE kako kazes) znaci da svi koji NE IZVODE fore i fazone u poslednjih 30 godina sviraju ritam na 85-ci u necku, a solo na 81-u u bridgeu, zar ne?

 

To sto sam u nekom od postova izmesao magnete, je zato sto me vi zbunjujete, a da nije tesko da se tako nesto desi svedoci i potpuno ista greska koju je Dersu napravo odmah nakon mene.

 

Nemam nameru nista nikom da objasnjavam na silu. Znam da je to sto pricate pogresno, a ko ne veruje nek gleda malo LIVE nastupe HM bendova, pa nek vidi kada je koji magnet ukljucen.

 

Uostalom i Words_Of_Steel je primetio da nesto nije u redu sa tom vasom logikom kad je malo istrazivao po internetu:

 

"A to saznanje se kosi sa prethodnim aksiomom,tako da sam sad malko zbunjen Naravno,necu poceti da sviram ritam na necku,ali u cemu je fora?"

Ideja je u tome da kroz razgovore sa ljudima saznaš nešto više a ne da pokušavaš da odbraniš svoje skromno znanje po svaku cenu, jer je negde i logično da bude skromno, zar ne? To bi bilo kao da ja Dersuu objašnjavam koja pojačalo kako zvuči a sama tehnička činjenica da je on tu gde je i da ima određeno iskustvo je valjda dovoljna da je bolje slušati ga i pokupiti koju informaciju. Elem, poenta je informisati sebe a minut pretrage u Google-u koji si i ti mogao da potrošiš umesto da trčiš da se raspravljaš je recimo dao ove rezultate:

http://acapella.harmony-central.com/archiv.../t-1349393.html

http://acapella.harmony-central.com/forums...d.php?t=1816915

http://www.ultimatemetal.com/forum/equipme...mg-81-85-a.html

http://acapella.harmony-central.com/showthread.php?t=885765

http://www.humbuckermusic.com/emgemhu.html

 

Ne da se radi o najrelevantnijim linkovima, nemam vremena da tražim, bat ju gat d ajdia. Nisam siguran da mogu sa 100% sigurnosti da ti navedem bendove ali 85 in the bridge su ti na primer Soilwork i Killswitch Engage, a van metala Steve Lukather, i to godinama, nije nova moda. Konačno vođen istom pričom, jedan momak ovde sa foruma je ubutao 85 u jeVtinog Jacksona, pa kad ga je prodavao ja uzeo tako da i lično imam gitaru sa 85 u bridge-u i jebe kevu. Dakle više uči i informiši se manje se raspravljaj oko gluposti, nema potrebe.

 

Pozz

 

kakogod tekla dalja rasprava ,kroz dve sledece dve strane cemo zakljuciti da je za te pare NAJBOLJA Yamaha Pacifica.pozdrav
:lol:

 

Hvala ti, a koliko je Pacifica odprilike? Ova SX je oko 180 evra.
SX ti je ljuti daleki istok a distribuiraju ih skoro isključivo ovi momci

http://www.rondomusic.com/electricguitar.html

Naleteo sam na neke priče po netu igrom slučaja i tako i čuo za brend. Ono što znam je da se slabo pominje SX a mnogo više druga firma koju Rondo distribuira, Agile, i kao, ljudi su u fazonu da je mrak za te pare. SX ti je kao što vidiš jeVtiniji od kineskog Squier-a, takoreći, 180 je pomalo skupo za tu gitaru, naravno ako se ispostavi da je slučajno dobro urađen komad a tebi se sviđa, možda i ima smisla. Ja sam nedavno probao jednog SX-a, V oblik, vidim da sad nema takvog na sajtu, i kvalitet izrade je bio ok, videla se malo džaboća u izradi, a tip nije imao pojačalo da je čujem, ali mislim da kad bi cena bila konkurentna tim nekim 100 evra i žilet gitarama, prednost bi imao SX. Naravno, verujem da izrada nije nešto konzistentna pa, šta da ti kažem, vidi. Ja mu ne bih dao više od 150e za SX, iz principa, i to ako mi se dopada komad. Realno, 120-130 eura u oglasima, ako ga ovako neko prodaje, ne znam da li ti misliš na radnju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti na opsirnom odgovoru.

Gitaru ne kupujem ja (ja vec imam Jacksona) vec moj drug pa sam hteo da se raspitam za njega. Ja mislim na radnju, ima kao neka akcija (ili je to neki beginners pack od SX-a), 180 evra ta gitara i pojacalo od 10w, nisam siguran koje, nije mi rekao.

Edited by Child in time

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj imam jedan problem .....Poceo sam levom rukom da mnogo stistkam zice prema vratu i primetio da ponekad stvarno ume da promeni zvuk na pojedinim pojacalima se to cuje dosta vishe nego recimo na DI na kome vezbam...E sad pitanje...Od zavisnosti koje pragove imamo jumbo,flat itd kako to utice na zvuk?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je Behringer konacno izbacio one Bugere, ima vec jedno godinu dana kako su im i endorseri zapalili jer pojacala nije bilo ni na vidiku u radnjama...

 

http://www.americanmusical.com/BrandItems--b-608

 

Cene su kapiram nestandradno niske cak i za Behringer - npr. ovaj 5150 rip off je $399 :D

 

This boutique-style valve head is constructed using precision manufacturing, blended with our artisan hand assembly, so you can be confident it will stand the test of time. The next time you wield your axe, feel the Soul of Valves with the BUGERA 6260.

 

:lol:

 

Ali zelim da vidim svejedno, jebemu - dao bi im 400 evropskih kinti da osetim dusu laNpe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzi me da kvotujem,al moram da stanem u svoju odbranu bar malko :opusteno:

 

Ja sam samo poceo da se pitam dal je moguce da ti pajseri K.King i Jaymz zaista sviraju na necku(u svetlu onoga sto pise na EMG sajtu i sajtovima koji govore o njihovim opremama),ako zaista turaju te pickupe tamo gde pise da ih turaju. E sad,jebem ga,znam da je to nemoguce zato sto se u Slayerovim solazama, npr., JASNO cuje kako je neck u pitanju,a onaj ostri bite(bajt) kad sviraju rifove. Sve u svemu,jedan prolazni tripcic.

Definitivno nisam rekao da "ta logika nesto nije u redu"!

 

U svakom slucaju,nije mi ni palo na pamet da menjam sviranje,aksiom je aksiom! :meshuggah: A ja sam metalac,meni je najbitnije da kada sviram brze delove solaza mogu da se prebacim na neck i da se lepo zamaskira ako brljnem tu i tamo nesto,i onako lepo samo dzitra prede... :pivopije::muzicar:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam pitanje već postavio u temi o elektronici,ali kako niko ne odgovara,reko' da postavim i ovde...

 

Trebao bih da menjam potenciometre,ali nemam nikakvog iskustva sa servisima/majstorima/graditeljima gitara,pa me interesuje imate li koga pouzranog da mi preporučite.Treabao bih da kupim negde potenciometre i da mi ih neko ugradi,jer se u elekroniku razumem ko moja baba u psihodelični tehno.

 

Izvinjavam se ako sam postavljanjem istog pitanja u dve teme u razmaku od 5 dana prekršio neko pravilo foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidiš,nisam primetio da ispod avatara ne piše lokacija...Iz Bg-a sam.I još nešto,bio bih vam zahvalan kada bi ste mi rekli koliko bi me to koštalo,naravno čisto orjentaciono ništa precizno.

pa mozes potenciometre da kupis ili u mixu ili u maricu i kostaju oko 450 kinti s tim da u maricu oni imaju servis pa im das deset evra i oni ti u to uracunaju i cenu pota i namestanje ( barem su meni tako naplatili pre jedno godinu i po) , ako menjas samo jedan naravno. Al ono sto bi mogao da uradis jeste da kupis taj pot za 450 kinti i da odes ko Mirka Tasica na Kanarevo brdo i da njemu das jos deset jura a on da ti zameni to i da ti uradi set up lepo, zategne vrat namesti kojekaka sranja i tako...

Ako se zainteresujes za njega, posalji mi pp pa cu ti dati broj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sam pitanje već postavio u temi o elektronici,ali kako niko ne odgovara,reko' da postavim i ovde...

 

Trebao bih da menjam potenciometre,ali nemam nikakvog iskustva sa servisima/majstorima/graditeljima gitara,pa me interesuje imate li koga pouzranog da mi preporučite.Treabao bih da kupim negde potenciometre i da mi ih neko ugradi,jer se u elekroniku razumem ko moja baba u psihodelični tehno.

 

Izvinjavam se ako sam postavljanjem istog pitanja u dve teme u razmaku od 5 dana prekršio neko pravilo foruma.

 

 

Slazem se, rado ti preporucujem maric, odes, sednes, sacekas 15-tak minuta, l dobijes sve sredjeno, znaci sve kod njih zavrsis... Za slucaj da ne znas, to ti je na slaviji, 200 metara iznad meka, sa leve strane....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, rado ti preporucujem maric, odes, sednes, sacekas 15-tak minuta, l dobijes sve sredjeno, znaci sve kod njih zavrsis... Za slucaj da ne znas, to ti je na slaviji, 200 metara iznad meka, sa leve strane....

 

Da,da,znam gde je MMS,samo nisam znao koliko su pouzdani,hvala u svakom slučaju. :wink2: Reci mi,jesi li ti koristio usluge njihovog servisa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj imam jedan problem .....Poceo sam levom rukom da mnogo stistkam zice prema vratu i primetio da ponekad stvarno ume da promeni zvuk na pojedinim pojacalima se to cuje dosta vishe nego recimo na DI na kome vezbam...E sad pitanje...Od zavisnosti koje pragove imamo jumbo,flat itd kako to utice na zvuk?

 

Hej, ljubitelju dobrih gitara!

Otkrij i eliminisi uzrok tvog iznenadnog jaceg stiska zica. Posto pises: "Poceo sam levom rukom da mnogo stistkam zice" To je bila sala!

Sad ozbiljno: mislim da na zvuk ne utice, ali utice na tonove koji izlaze iz gitare, tj. pojacala. To su one razlike vecini primetne za uvo, a svaki stimer ih prepoznaje. Ti tonovi (odnosno frekvencije) su negde izmedju dva susedna praga (na gitari) i umeju opasno da nerviraju. Mislim da to nema veze sa tipom pragova (jer sam iz zajebancije uspeo da napravim slican problem na par razlicitih tipova gitara, pa time i pragova) jer ce ti svaki instrument "proplakati" ako ga budes "koristio mimo propisanih - utvrdjenih normi", bilo da "mnogo stiskas zice", krivis vrat (da,da, ima i toga!), itd.

E sad, ako se tvoje pitanje odnosilo na nesto drugo, ja se izvinjavam i tebi i svima na komplikovanom i bespotrebnom odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da,znam gde je MMS,samo nisam znao koliko su pouzdani,hvala u svakom slučaju. :wink2: Reci mi,jesi li ti koristio usluge njihovog servisa?

 

Ja ne bih isao kod njih. Lik koji radi tamo (Doktor) mi je izgubio sraf od magneta, nije zavrsio deo posla(trebao je da popuni rupe neke i da napravi nove, a umesto toga mi je pickguard zasrafio sa starim pomerenim rupama), kada mi je menjao civije, izbio mi je deo drveta )otprilike povrsine 1,5x1,5, pa je to lepio super lepkom, Napravio je par ogrebotina i jednu ogromnu koja je stigla do drveta... Ne salim se. On sve radi na pultu od pola metra, sto svakako nisu uslovi za rad... Sto se tice ljudi kojima je lepo uradio posao... Blago njima. Ja znam samo da mi je upropastio gitaru...

 

ZAOBIDJI MARIC!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da,znam gde je MMS,samo nisam znao koliko su pouzdani,hvala u svakom slučaju. :wink2: Reci mi,jesi li ti koristio usluge njihovog servisa?

 

 

Ja sam vise puta radio svakakve popravke i servise, i nikada nikakav problem nisam imao, sve je bilo do jaja, cak su mi jednom radili i neki mnogo zajeban poduhvat u vezi elektronike, nesto sto sam se ja istripovao i zamislio da napravim, i odradili su vrhunski. Ja za njih imam samo reci hvale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne bih isao kod njih. Lik koji radi tamo (Doktor) mi je izgubio sraf od magneta, nije zavrsio deo posla(trebao je da popuni rupe neke i da napravi nove, a umesto toga mi je pickguard zasrafio sa starim pomerenim rupama), kada mi je menjao civije, izbio mi je deo drveta )otprilike povrsine 1,5x1,5, pa je to lepio super lepkom, Napravio je par ogrebotina i jednu ogromnu koja je stigla do drveta... Ne salim se. On sve radi na pultu od pola metra, sto svakako nisu uslovi za rad... Sto se tice ljudi kojima je lepo uradio posao... Blago njima. Ja znam samo da mi je upropastio gitaru...

 

ZAOBIDJI MARIC!

Meni je sredio gitaru pre neki dan,jedino mi je malo ogrebao pickguard :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...