Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Prvo i prvo, izlazne lanpe se i menjaju svakih godinu dana u principu. Ako si profi muzicar, cesce. Ako si profi muzicar na turneji jos cesce. Drugo, ne jebe Hotplate lanpu nego cinjenica da si zapalio ojacavaleca na 10. Ne znaci da moras. Tako da ti ne stoji nijedna tvrdnja. U principu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

turneja je drugo, pricam o trenutnom stanju :D kad krenemo na veliku turneju da nas i bog vidi a ne samo hotplate :D

 

to za hotplate se slazem, na to sam i mislio, lanpu spaljuje snaaaaaga a ne hotplate. hvala na informaciji (ne znadeh da tako nesto uopste postoji dok nisi spomenuo), korisna stvarcica u svakom slucaju. ce vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko bi me kostala ugradnja magneta

 

ubacio bih jedan EMG 81...i kapiram da nije previse komplikovano, ali ne bih ja moju Kerry da diram :)

 

i ugradnja Floyd-Rose-a ??

 

kako kapiram da je vazno KOJa gitara, KKV signature....onaj paket

Edited by FreaK_

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da je ugradnja uracanata u cenu i MMS-u.

Nije to nista komplikovano.

EMG81 je aktivni magnet, koji se obicno ne kombinuje sa pasivnim, tako da ces verovatno morati da menjas oba magneta u isto vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

utacunato ???...do yaya... u MMS-u sam i gledao, tj planirao da uzmem....

a ja planiram samo bridge za sad da koristim, pa jel bi mogao taj external source power kod srba poznat kao baterija da cjushnem u neck ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko da li mogu da se naruche Epiphone modeli gitara u Mitrosu i koliko se ovi ugradjuju?? Hvala

 

1. Ako si mislio da naručiš gitaru upirući prstom u Epiphone katalog - nemoj to raditi. Probaj u Mitrosu sve Epiphone gitare i videćeš da se naizgled dva npr. Sheraton modela razlikuju i u ruci i na uvo. Nažalost, gitaru koju poručuješ preko kataloga moraš kaparisati, a ne znam šta se dešava kad dođeš po nju, ona ti se ne dopadne i ti odustaneš od kupovine...

 

2. Koliko se ovi ugrađuju to zna samo gazda Mitrosa. Jer on zna odakle nabavlja instrumente i po kojoj ceni, kao i svaki distributer ne samo gitara već svega. Ali to tebi svakako ne znači ništa.

 

3. Ako si zapeo za Epiphone, vidi nekog kojeg već imaju u radnji - tu se nećeš zajebati ili vidi nekog po oglasima (evo, imam ja jednog, ali ovo ti navodim samo kao primer) jer mogu se naći dobri komadi za pristojne novce. Evo, slučajno znam jednog tipa iz Inđije i odaziva se na ime Dadula. Nađi ga na Serbian Cafe Oglasima i kod njega ćeš sigurno naći sve što ti treba.

 

4. Tip koji se odaziva na ime Sly me je zamolio da objavim da je prodao Fender Pro reverb combo iz 1973., 2x12" Fender speakers, dobre lampe, radi kao sat (on se ne snalazi na ovom Forumu niti na kompjuteru uopšte), tako da to više nije aktuelno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa me interesuje sta mislite o behringer pedalama, valjaju li nešto?

 

Zavisi od pedale do pedale. Neke su sjajne za te pare koje daješ, npr. ja sam pazario TU100 štimer pedalu za nekih 20 evrića, što je 5X jeftinije od Boss-ove. Opet neke su užasne, pa sve da su džabe ne ih koristio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje- dal je bolje furati pojacalo sa 1x12 ili 2x12 zvucnicima, posto ionako ce ici na razglas, a i nisam bas u prilici da sviram na Marakani pa da vidim neku vecu razliku.:)

 

Pitam zbog nosenja jer je lakse dosta 1x12 nositi, i smestiti na bini i u kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan Bentli ili dva Bentlija.

 

Jedna casa viskija ili dve case viskija.

 

Jedno pivo ili dva piva.

 

Jedna zlatna olimpijska medalja ili dve zlatne olimpijske medalje.

 

Jedna mala od 22 leta ili dve male od 22 leta.

 

Jedan zivot ili dva zivota.

 

Djavo bi ga znao.

 

 

A jes' fakat lakse.

Edited by Odliveni Mozak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan Bentli ili dva Bentlija.

 

Jedna casa viskija ili dve case viskija.

 

Jedno pivo ili dva piva.

 

Jedna zlatna olimpijska medalja ili dve zlatne olimpijske medalje.

 

Jedna mala od 22 leta ili dve male od 22 leta.

 

Jedan zivot ili dva zivota.

 

Djavo bi ga znao.

 

 

A jes' fakat lakse.

 

1. Ovo peto!

2. Sta, bre, "1x12 ili 2x12"?! Uvek 2x12" ako već nemaš 4x12" [a najbolje je 2x(4x12")]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedan problem imam LTd Ex -400 sa emg 81-60 e sad imam problem kad na probama i svirkama promenim magnet mnogo se jako cuje ono KLIK koje se cuje prilikom promene magneta...Kao da se taj klik prenosi preko pojacala i bash je glasan:( Saveti ?

 

1. Promeni prekidač - uzmi neki "koji se me čuje". Pretpostavljam da ti se "klik" čuje jer prekidač udari u deo kojim je pričvrćen za drvo i preko drveta prenese udarac na magnet, pa u pojačalo.

2. Razlog mogu biti i loši (jevtini) kablovi koji, za divno čudo, mogu da proizvode razne zvukove kada se mrdaju, gaze, pa čak i kada se njaka prekidač.

3, Ne znam šta može biti :mrgreen: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...