Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Aj ljudi bre odgovorite jednom, vec treci put postavljam ovo pitanje :)

 

Valja li cemu Roland Cube 30X i vredi li 270 eura?

 

Hvala unapred!

 

 

Imam ja Roland Cube 30 w sa footswitchem (ne x,razlika je samo u tome sto ovaj moj nema stimer koji ti u principu i ne treba jer je krsh) ,inace je pojacalo odlicno,ima messa boogie rectifier simulaciju gde mozes da nabudzis zvuk koliko hoces,kao novo,za 250 eur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedan problem imam LTd Ex -400 sa emg 81-60 e sad imam problem kad na probama i svirkama promenim magnet mnogo se jako cuje ono KLIK koje se cuje prilikom promene magneta...Kao da se taj klik prenosi preko pojacala i bash je glasan:( Saveti ?

 

Cuje se klick jer treba malko podmazati unutar prekidaca ili ga zameniti novi kosta 5-10eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno pitanje za iskusne, moglo bi mi puno pomoći!!!!

peavy 6505+( sa odgovarajućom kutijom) ili peavy triple XXX(takođe sa odgovarajućom kutijom)?

ili možda nešto treće do tog cijenovnog ranga.

spremam se za kupovinu.

naravno treba mi za metalurgiju.

inače ima jackson PS 30 sa EMG 81 i EMG 85, drop B štim.

unaprijed zahvaljujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

triple je mali zujaviji, manje basa a vise gaina

6505 je malo "rokerskiji", tj. prirodniji mu je drajv

 

zavisi sta vise volis

 

6505 ima dva kanala (klini drajv)

a triple ima 3 (klin, drajv i solo tj. solo ima najvise dista)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je razlika izmedju boss dd-6 i dd-3?

I ima li kod nas da se kupi dd-6,samo videh trojku da ima u prodaji?

 

Kod DD-6 delay mode ide do 2600 ms dok kod DD-3 ide do 800 ms. DD-6 ima mono i stereo ulaz i izlaz, DD-3 ima ulaz, izlaz i direct out.Sa Hold funkcijom kod DD-6 mozes da snimis sempl u trajanju od 5.2 s. DD-6 takodje ima i opciju Reverse, sto mu nekako dodje kao solaza (ako se moze ono nazvati solazom) u Give it Away. Meni se licno vise svidja DD-3 iako ima manje opcija od DD-6. Dovoljan je za moj bass.

 

Vidjao sam nekad u Mitros-u da imaju DD-6. Mozes da proveris i u mega music-u, kod njih mozes i da narucis ako ga trenutno nemaju.

 

:pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno pitanje za iskusne, moglo bi mi puno pomoći!!!!

peavy 6505+( sa odgovarajućom kutijom) ili peavy triple XXX(takođe sa odgovarajućom kutijom)?

ili možda nešto treće do tog cijenovnog ranga.

spremam se za kupovinu.

naravno treba mi za metalurgiju.

inače ima jackson PS 30 sa EMG 81 i EMG 85, drop B štim.

unaprijed zahvaljujem

 

 

6505+ NARAVNO Totalno je glupo porediti ova 2 pojacala, 6505 je daleko bolji. XXX mi se nikako ne svidja, znam za sta su ga sve proglasavali i koliko hvalili, ali se meni ni malo ne svidja. 6505 i neces pogresiti

 

 

Koja je razlika izmedju boss dd-6 i dd-3?

I ima li kod nas da se kupi dd-6,samo videh trojku da ima u prodaji?

 

 

Imas i u mitrosu, i u mega musicu, i u nota music trade-u (to ti je ona na zelenom vencu), otprilike svuda ti je dd3 10000 din, a dd6 oko 12000 din

Edited by machine head

Share this post


Link to post
Share on other sites

buddha i machine head, hvala puno.

 

ako ima još neko nešto pametno da kaže, slobodno...

 

Nije da sam imao iskustva sa istima - ali ni na fotografiji nisam video da neko svira te Peavey kabinete :D Ne kazem da su losi ili bilo sta, ali ako je to skuplje od 400-500 jura i ako bas ne mozes da probas - mozda bolje da vidis sta je jos dostupno :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

buddha i machine head, hvala puno.

 

ako ima još neko nešto pametno da kaže, slobodno...

Znam da XXX ima josh jednu veliku prednost a to je dampening switch koji zapravo menja omazu 8,16,24 oma tako da bukvalno mozes da ga prikacis na kutiju koju zelis i da dobijes razne vrste zvukova tight,loose itd

 

 

DA I JEDNO OGROMNO PITANJE : Gde bre vi svirate pa da mozete da iskoristite lampaske glave do kraja u maloj sali skca,dangubi itd i combo varijanda od 50 w je dosta za naduti??

Edited by STARSHOOTER_SUPREME

Share this post


Link to post
Share on other sites

za snimanje moze do kraja, na mestima koja si spomenuo npr. na mom Laney-u ne smem volume preko 1.5 ili 2 (eventualno 2.5 - 3) da ne bi ljudi poludeli :D

 

na vecim binama, tipa Exit ili Zajecar mozes glasnije bez problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi od prostora do prostora, u principu zavisi sta se sve ozvucava na svirci.

 

ako se ne ozvucava pojacalo logicno je da ces da ga poteras glasnije, e sad sve zavisi koliko je veliki prostor i koliko je prvi red ljudi odaljen itd.

 

mi smo u principu dosta glasni, tako da meni glasnoca odgovara ako noga, dobos i vokal mogu da se poteraju u razglas preko basa i gitare, uglavnom te odnose namestamo na tonskoj...

 

opet kazem, sve zavisi od fazona koji sviras. u thrash i speed metalu npr. je vokal uglavnom tisi u matrici itd. (pa gitare mogu glasnije), u hardcoreu je vokal glasniji, u poweru mora vokal da bude iznad svega itd. finese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA to ti je ko da imas merdzu u dvoristu i koristis ga jednom godisnje jednostavno se ne isplati nekako:(

као што спонзорушама није битно колико мерџу истерујеш у годину дана, тако ни готичаркама није битно да ли је на 2.5

 

исплати се

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA to ti je ko da imas merdzu u dvoristu i koristis ga jednom godisnje jednostavno se ne isplati nekako:(

 

 

Ja nekako ovo vidim kao glas razuma.

 

Ljudi su poludeli, jebote slusam price u fazonu Bez 4 kabineta sa po 4x12 nema dobre svirke.

 

A u pizdu materinu jednom sam drzao svirku u crnoj gori sa nekim levim bendom sa vox pojacalom od 10w nakacen na razglas i niko se nije zalio.

 

A sve preko 2x12 ja vec gledam kao perverzije, osim ako stvarno svirate svake nedelje na ogromnim svetskim binama i i odpanjujete se ko magarci dok ne odu bubne opne.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...