Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Jedno pitanje: Da li postoji neka tecnost, sprej, votevr, sa cim mogu da cistim vrat od gitare od masnoce. Perem ruke pre svakog sviranja, ali sranje se ponovo masti i to me izludjuje!

 

Ima puno toga za ciscenje. Medjutim ja ti preporucujem prvenstveno Chem-pak Tone Finger-Ease lubrikant za zice, kao preventivu. Pri tome, ne mos' da verujes koliko pomaze fluidnijoj svirci. Probaj. Petrucci i ja stojimo iza produkta :rolleyes:.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako je decko zainteresovan za EMG SL20 (Steve Lukather set) moze meni da se obrati, posto isti prodajem! ;)

 

Zna li neko gde moze da se uzme neck plate tj. plocica koja spaja telo i vrat gitare... Nijedan od majstora nema, Mitros, Mix i ostali takodje, pa ako neko ima neku ideju a da nije narucivanje iz inostranstva, bio bih zahvalan... :pivopije:

 

I, naravno, ako se neko pametan javi i kaze da to moze da se napravi, hvala mu puno, to znam i sam, pitanje je GDE? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi treba mi pomoc, predlog ili sta vec.

 

Hocu da menjam u bridge-u, pa me zanima koja je razlika izmedju Seamour Duncana i Dimarzzija.

Oba imaju slicnu cenu.

Treba mi za neki tvrdji zuk, sviram power/progressive metal.

 

Na primer:

Seymour Duncan SH-10 / SH4 - Jeff Beck

DiMarzio Evolution / Super Distortion

ili slicno...

Hvala

Edited by K1rK_84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate oko toga se ne razmislja :) DiMarzio i EMG magneti su keva za METAL!! (moj ukus) - eto moram da se ogradim, da me neko ne napljuje.

 

Naravno, Duncan nikad nisam imao prilike da cujem.. Tako da..

Edited by Nazzgul

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ kirk:

 

ja vishe volim duncane od dimarzia, a sad ce svi u krug da hvale i kude :)

 

Najbolje je da nadjesh ljude koji imaju, pa da probas. U svakom sluchaju, teshko cesh se zajebati sa dobrim firmama, mozda ti na kraju presudi i izgled maske za magnet :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi treba mi pomoc, predlog ili sta vec.

 

Hocu da menjam u bridge-u, pa me zanima koja je razlika izmedju Seamour Duncana i Dimarzzija.

Oba imaju slicnu cenu.

Treba mi za neki tvrdji zuk, sviram power/progressive metal.

 

Na primer:

Seymour Duncan SH-10 / SH4 - Jeff Beck

DiMarzio Evolution / Super Distortion

ili slicno...

Hvala

 

Posto sam probao skoro sve preporucio bih ti Jeff Beck-a, ima najvise mase, ali je i prilicno cist... Evolution nemoj, imam ga ja u Ibanezu i mnogo je trebly, vristav i pipav...

 

Ibanez RG-20072 SVW Silver Wolf -- LIMITED EDITION --

 

Ljudi sta mislite o ovoj gitari. Mogu da je dobijem za 900e. Novu. Japanac.

 

http://www.musik-schmidt.de/osc-schmidt/ca...tml?language=gb

 

Mislim da za te pare mozes da uzmesh nesto mnooogo bolje, sa mahagonijem, EMGjevima ili Dimarzio-vima, pogledaj neki Jackson, LTD, Schecter... Ali ako vec zelis tu konkretnu gitaru, onda je uzmi! :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest dejandime

Hvala Acid. Nisam se ja zagrejao za tu gitaru nego covek ponudio posto ih donosi iz Nemacke. Uskoro ce mu stici neke pa cu pitati za vasa misljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ko je sta pitao, ima danas bar 10-tak firmi koje prave boli glava magnete, a 50-tak firmi koje prave magnete generalno, i svi rade...Dok sam covek ne proba na svojoj opremi, nema nikakvih kriterijuma...

 

 

Elem, SD (Seymour Duncan) su sjajni magneti, istog kvaliteta kao DiMarzio i jos puno drugih proizvodjaca. Svakako imaju drugu najsiru ponudu posle DiMarzia. Onaj neki lik Marty Friedman iz nekakvog Megadeth-a je na svom Jackson Kelly-ju picio SD JB (Jeff Beck) sve vreme. Meni to lici na metal... :ph34r:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate oko toga se ne razmislja :) DiMarzio i EMG magneti su keva za METAL!! (moj ukus) - eto moram da se ogradim, da me neko ne napljuje.

Naravno, Duncan nikad nisam imao prilike da cujem.. Tako da..

@ kirk:

ja vishe volim duncane od dimarzia, a sad ce svi u krug da hvale i kude :)

Najbolje je da nadjesh ljude koji imaju, pa da probas. U svakom sluchaju, teshko cesh se zajebati sa dobrim firmama, mozda ti na kraju presudi i izgled maske za magnet :D

Posto sam probao skoro sve preporucio bih ti Jeff Beck-a, ima najvise mase, ali je i prilicno cist... Evolution nemoj, imam ga ja u Ibanezu i mnogo je trebly, vristav i pipav...

Ne znam ko je sta pitao, ima danas bar 10-tak firmi koje prave boli glava magnete, a 50-tak firmi koje prave magnete generalno, i svi rade...Dok sam covek ne proba na svojoj opremi, nema nikakvih kriterijuma...

Elem, SD (Seymour Duncan) su sjajni magneti, istog kvaliteta kao DiMarzio i jos puno drugih proizvodjaca. Svakako imaju drugu najsiru ponudu posle DiMarzia. Onaj neki lik Marty Friedman iz nekakvog Megadeth-a je na svom Jackson Kelly-ju picio SD JB (Jeff Beck) sve vreme. Meni to lici na metal... :ph34r:.

 

Hvala svima na komentarima.

Za sada vodi Dunkan znaci. :)

Ja sam cuo sve te magnete, ali u razlicitim gitarama..

Dimarzio u Ibanezu i Hammeru, Dunkana u warlocku i jacksony, i svi meni oni ok zvuce..

A ja imam Peavey.. Tako da mi to i nije od pomoci. :D

 

Zato me i zanimaju neka vasa iskustva i slicno.

Ja sviram iz D#, bendove tipa Kamelot, Evergrey, tako da mi treba neki magnet sa dobrim rDzDzDz.. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gitara koja ima svetliji zvuk je idealna za SH8 iliti Seymour Duncan Invader ako hoces rDzDzDz... Ja sam ga instalirao u moj U2 Epiphone koji je dosta svetlijeg zvuka, i sada reze k'o blesav.

Ako je gitara mahagoni i dosta tamnijeg zvuka moze SH4 (Seymour Duncan Jeff Back) ili SH5 (Duncan Custom) ako volis da spustas stim, on ti je (SH5) cist na svakom stimu (C#, B itd), a ako hoces cist haos kao Soulfly na poslednjem albumu iliti Sepultura na Arise onda SH6 (Duncan Distortion). Tona distorzije i cistine i ide u sve gitare jer ima veoma jak output, slicno kao EMG.

Ja sam obozavalac Seymour Duncan magneta, cak sam nasao upotrebu i za SH13 koji je najosporavaniji njegov magnet (rDzDzDz na tamnim gitarama, dok na svetlim vristi k'o blesav), ali sve je u tvom licnom ukusu. Najbolje ti je da pogledas sta koriste muzicari u bendovima koje slusas, pa otprilike mozes da stvoris neku pribliznu sliku. Npr. kod Max-a iz Soulfly se bas oseca haos SH13 magneta, u koje god on pojacalo ukljucio gitaru.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gitara koja ima svetliji zvuk je idealna za SH8 iliti Seymour Duncan Invader ako hoces rDzDzDz... Ja sam ga instalirao u moj U2 Epiphone koji je dosta svetlijeg zvuka, i sada reze k'o blesav.

Ako je gitara mahagoni i dosta tamnijeg zvuka moze SH4 (Seymour Duncan Jeff Back) ili SH5 (Duncan Custom) ako volis da spustas stim, on ti je (SH5) cist na svakom stimu (C#, B itd), a ako hoces cist haos kao Soulfly na poslednjem albumu iliti Sepultura na Arise onda SH6 (Duncan Distortion). Tona distorzije i cistine i ide u sve gitare jer ima veoma jak output, slicno kao EMG.

Ja sam obozavalac Seymour Duncan magneta, cak sam nasao upotrebu i za SH13 koji je najosporavaniji njegov magnet (rDzDzDz na tamnim gitarama, dok na svetlim vristi k'o blesav), ali sve je u tvom licnom ukusu. Najbolje ti je da pogledas sta koriste muzicari u bendovima koje slusas, pa otprilike mozes da stvoris neku pribliznu sliku. Npr. kod Max-a iz Soulfly se bas oseca haos SH13 magneta, u koje god on pojacalo ukljucio gitaru.

Cool, thnx! :pivopije:

Moja gitara ima telo i vrat od Mahoganija. I sama po sebi je dosta jaka.

Moj ortak ima Full Shred™ SH-10 pa razmisljam da probam to cudo na njoj. :D

 

Ja mislim da Thomas Youngblood iz Kamelota koristi JB u ESP ali nisam siguran.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ovih dana probao sijaset nekih korejskih i kineskih magneta, svi cepaju samo tako. Nije vise problem u magnetima, prave ih i pojedinci sasvim korektno. Po pretpostavkom da covek ima gitaru i pojacalo, ono kakav takav 'rig', opremu...magnet ti da onaj 'final touch' nekom tvom zvuku. Svi magneti manje vise mogu da rade dz-dz na kvelitetnijim pojacalima. Neki riljaju vise od drugih naravno, sto ce reci maju jaci izlaz, sto ce raci daju vise 'output gain'. Ali isto tako vecina kvalitetnijih pojacala imaju input gain kontrolu i drive (distorziju). Kad promenis magnet ili kompetno gitaru, tu dostelujes gain i drive i to je to. Imao sam recimo neku budzenu gitaru, ash body, Fender HMT vrat, japanac, i na njemu JB-a i Bill Lawrence-a. Mislim suluda kombinacija, strpao ortak sta je imao, napravio mi djitru i poklonio za rodjendan, nisam pravio pitanje. To je sviralo samo tako, od funky-ja preko Rush-a i Dream Theater do Tallice. Tad sam furao po kuci neki maleni Gallien Krueger tranzistorac, model 250ML.Experimentisati znaci...

 

Kad rece Dream Theater, a neko spomenu i DZ-DZ-DZ, onaj Petrucci sve ove godine koristi DiMarzio Steve Special i poslednjih par godina D-Sonic. To uopste nisu DZ-DZ magneti, ber nisu dizajnirani prvenstveno za tu namenu. Ali on eto rilja poslednjih 4-5 albuma...magneti isti, ali je promenio pojacalo i opicio taj gain i drive. Magnet je vise nekakvo ogledalo ekspresivnosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...