Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Peavey Explorer, mahagoni drvo, 2xhambakeri

 

Rotor? Kratka skala a 24 praga? Tu bi mogao da stavis screamin demona u neck, ali ovde je to raritet. Ja se ovih dana igram sa jednim i stvarno neocekivano dobro zvuci u obe pozicije. Druga odlicna a jeftinija opcija je full shred neck. U tvojoj gitari bi trebalo da zvuci veoma dobro, cenim da ne vijas vintage ton?

U sustini, sve zavisi od toga sta trazis od neck pozicije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kirk:

 

U Jackson DKMG Dinkyju imam pasivne EMG-ove, a u LTD Viper-u imam aktivne. Razlika je bukvalno dupe/oko :D

 

A inache, imao sam Rotora. Strpao sam u njega SD Distortion humbucker. To je rezalo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kirk:

 

U Jackson DKMG Dinkyju imam pasivne EMG-ove, a u LTD Viper-u imam aktivne. Razlika je bukvalno dupe/oko :D

 

A inache, imao sam Rotora. Strpao sam u njega SD Distortion humbucker. To je rezalo ;)

 

Brate to je ono sto ja kazem da sam hteo da osedim od emg-hz magneta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rotor? Kratka skala a 24 praga?

Aham. :da:

Druga odlicna a jeftinija opcija je full shred neck. U tvojoj gitari bi trebalo da zvuci veoma dobro, cenim da ne vijas vintage ton?

U sustini, sve zavisi od toga sta trazis od neck pozicije.

I planirao sam neki od ova 3: JB, FullShred ili Distorsion

Ma kakav vintidZ :D Samo rdzdzdz..

 

Nek treba da ima tople tonove kod soliranja, samo to i nista vise. :D

@K1rk_84

Ako vec uzimas EMG onda bih ti preporucio aktivne. Zbog toga EMG jeste to sto jeste.

Meni su nekako krs ti EMG-HZ.

Znam, ali ja trenutno nemam para toliko, posto je komplet aktivnih 81+85 npr oko 220EUR.

Stavio bih samo u bridge za pocetak.

 

@kirk:

U Jackson DKMG Dinkyju imam pasivne EMG-ove, a u LTD Viper-u imam aktivne. Razlika je bukvalno dupe/oko :D

A inache, imao sam Rotora. Strpao sam u njega SD Distortion humbucker. To je rezalo ;)

Znao sam da je to ta kombinacija!

Dinki+Passivni EMG. :D

 

Probacu EMG pa cu da vam javim utiske, ako mi se ne dopadne, stavicu Dunkana.

Svaka skola se placa. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A polovni su precenjeni, tipa traze 50EUR za magnet koji kosta oko 60nov. U kurac.

 

brate u cemu je problem? to su jebeni magneti, nije da mogu da se sjebu bog zna kako...

 

btw koja je to fora svi bi da zvuce do jaja a nece da pljunu kintu. Sta bi ti, da ti ga neko da za 30 jura?

Edited by nerevarine

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate u cemu je problem? to su jebeni magneti, nije da mogu da se sjebu bog zna kako...

btw koja je to fora svi bi da zvuce do jaja a nece da pljunu kintu. Sta bi ti, da ti ga neko da za 30 jura?

Pa ne bi se bunio. :D

Salim se, pa ja bi kupio dankana ali niko ne prodaje, trazim vec 3 meseca, nasao sam nekoliko JB modela ali za Strat. A Fullshred mi je otisao ispred nosa.. :(

 

Meni je glupo da dam 70 EUR za magnet koji na primer u mitrosu kosta 82 nov.

Ne mogu da se sjebu ili slicno, ali ipak NOVO je NOVO.

Za 800-1000 kinti cu da kupim nove sa garancijom, + ce da mi ugrade u servisu.

To je moje misljenje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pozdrav ljudi...mogu li da vas zamolim da mi iznesete svoje misljenje o Boss ME 50, naravno cenim misljenja ljudi koji su imali prilike da ga isprobaju. Hvala!!!

 

 

Brate, imao sam ga, i to je opasan proc. Ako imas pojacalo, i trazis nesto da ti zameni pedale, kupi ga, neces se ni malo pokajati, mnogo dobro radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, imao sam ga, i to je opasan proc. Ako imas pojacalo, i trazis nesto da ti zameni pedale, kupi ga, neces se ni malo pokajati, mnogo dobro radi

 

 

E hvala machine head, cenim odgovor...medjutim naisao sam na neki sajt(vidim da su pretezno bosanci i hrvati tamo) neznam sad kako se tacno zove ali oni su ga opljuvali u p.m...kao nesto u fazonu previse je digitalan (sto mi je malo tesko poverovati)

Zasto si ga ti prodao ako ti je ok??

Edited by skoroGilbert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreme mi je da uzimam neki bas(nadam se do kraja Avgusta),pa se dvoumim novi ili polovan, jer ako bih uzimao novi ne bih davao vise od 17-18 000, a cenim da cu ga prodavati za 3-4 god da bih kupio novi i bolji, ili zabatalio stvar, zanima me koliko ce mu se spustiti cena, tj da li cu vise izgubiti ako budem prodavao nov ili polovan...

 

EDIT: Zanimaju me saveti, preporuke i sl.

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreme mi je da uzimam neki bas(nadam se do kraja Avgusta),pa se dvoumim novi ili polovan, jer ako bih uzimao novi ne bih davao vise od 17-18 000, a cenim da cu ga prodavati za 3-4 god da bih kupio novi i bolji, ili zabatalio stvar, zanima me koliko ce mu se spustiti cena, tj da li cu vise izgubiti ako budem prodavao nov ili polovan...

 

Pa ako tako gledas na te stvari, onda uzmi polovan.

Ako npr kosta 300 EUR mozes da ga nadjes za 200-250, a kada ga prodajes mozes za otprilike iste te pare, 10/20EUR mozda jeftinije.

A ako uzmes nov, posle ces morati da ga prodas za mnogo manje pare.

 

Npr ja sam prvu gitaru (Apollo) platio oko 250EUR u Maricu, Sledece godine sam je jedva prodao za 120EUR, jer je u prodavnicama pala na 180EUR.

A zato sam polovan proc platio oko 160EUR, i prodao za te iste pare posle 3-4 meseca..

Share this post


Link to post
Share on other sites

boss me 50, zato sto sam imao skoro sve procesore na svetu, od bossovih gt 8, gt 10, digitecha gnx 4, line 6 pod xt live, vox tonelaba, i me 50 radi ubedljivo najbolje. Kao da si kupio sve bossove pedale, i stavio u jednu spravu, bukvalno toliko dobro radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje svima!!!

 

Korg AX3000G ili Boss ME 50...

 

Voleo bih da iskusniji (sto se konkretno ovih spravica tice) kazu rec dve..

 

Hvala

 

 

Ako ces za distove,Boss Me-50 ti je tanak,koju god distorziju izaberes od svih emuliranih u njemu,a sto se efekata tice..tu i tamo,neki su dobro odradjeni,neki i ne...zavisi sta ti treba...ako ces emulacije pojacala,bolje pazari Vox Tonelab ,ili Line 6 pod xt live...ako ti je akcenat na dist-u,pazari procesor sa lampom u sebi,tipa Boss Gt-8,ili neku lampasku distorziju...pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...