Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Evo ako nekome zatreba : KAPICE

 

E posto vidim da se bavis kapicama:)

 

dva pitanja:

 

1)Kako se skidaju? Jel treba samo da se povuku nagore ili ima neka fora? Plasim se da ih ne sjebem nekako :redface:

 

2)Jel na strat potenciometre mogu da idu kapice za Les Paulove ili je oblik drugaciji? Ja imam neku kpiju strata na koju bih turio kapice u stilu Gibsona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ne chupaj kao magare ako imas push/pull potove. Ako ne ide, podvuces majicu ispod kapice, omotas je oko nje i onda vuces majicu.

 

I nisu svi zvezdasti isti, u osnovi, postoje "fine i "coarse" narezi (24 i 19). US proizvodnja se uglavnom drzi prvog, svi ostali drugog. Uglavnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomoc !!!

 

Ljudi trebalo bi da uvezem gitaru iz inostranstva ali neznam kako bi to proslo na carini...iskreno receno plasim se da me ne oderu ovako neupucenog...

Sta reci na carini(aerodromu posto bi stizalo preko bare)...???

Postoji li mozda mogucnost slanja nekom vrstom poste...u obliku paketa...???

 

Svakome ko ima iole pojma a zeli da odvoji koji minut da mi pomogne

hvala do neba!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da zaboravio sam da napomenem da je polovna gitara u pitanju.Zar je moguce da sve zavisi od dobre volje carinika??

 

A slanje u paketu...ima li neko iskustva sa tim?? ... jel moguce to uopste i ako jeste koliko to kosta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E posto vidim da se bavis kapicama:)

dva pitanja:

1)Kako se skidaju? Jel treba samo da se povuku nagore ili ima neka fora? Plasim se da ih ne sjebem nekako :redface:

2)Jel na strat potenciometre mogu da idu kapice za Les Paulove ili je oblik drugaciji? Ja imam neku kpiju strata na koju bih turio kapice u stilu Gibsona

hahaha.. :)

1. Proveri da nemaju mali srafic, ako nemaju samo povuci. Ali nemoj kao sivonja. :D

2. Pa sve zavisi kakav ti je navoj, mada bi u sustini trebalo da moze. Vecina ima "zvezdast oblik"

Ja sam video za Peavey, BC Rich, Ibanez, Apollo i Jackson, i imalu su isti.. e sad jebiga kakav je za Fender nemam pojma. X)

 

 

Shaki: imas PM, zovni me! :pivopije:

 

 

jbt...izgleda da je napokon malo pala cena,ranije ja mislim da je bilo oko 110 evra :o)

 

Prosle god je bila oko 8000 din, tj oko 95EUR. Ja bio sa ortakom kad je pazerio. ;)

Sad je sigurno jeftinije, zovi par radnji i pitaj. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba zaboraviti sht je tom sawyer rekao. Ja sam to zaboravio, a sa livewire-om koji sam pazario proshle godine su mi stigli potovi sa vecom osnovom. Mada, pretpostavljam da su na tvojoj gitari manji, kao i kod 99% ljudi sa ovog foruma :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba zaboraviti sht je tom sawyer rekao. Ja sam to zaboravio, a sa livewire-om koji sam pazario proshle godine su mi stigli potovi sa vecom osnovom. Mada, pretpostavljam da su na tvojoj gitari manji, kao i kod 99% ljudi sa ovog foruma :D

 

Lol. Ako ne nadjes kod nas te vece kapice, smesi ti se narucivanje iz amer'ke svaki put kad ti trebaju nove kapice. mada se to desava u stvari jaaaako retko,posto su izdrzljive, a i nije da mozes da ih sjebes tek tako:)

 

Ok, ovo je prilika da proverim da li je ta moja dzitra stvarno made in USA ko sto mi je rekao lik koji mi je prodao. Nisam mu ni tad poverovao,a sad cemo videti dal je zaista baronisao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja reshenje za to. Dodushe, neortodoksno. Odlomio sam jedan deo vrha pota i uzeo standardnu kapicu sa shrafom, zashrafio. Radi kao sat :D

 

a poreklo djitre se proverava na druge nachine :D

 

Moja je korejska, pa sad ima veci pot ;)

Edited by Antares

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jebem mu mater, postoje serijski brojevi :D

 

Ako je amer, mora imati podrshku na sajtu. Samo ih iscimash da provere tvoj sb i oni ti lepo kazu shta i kako.Fender, jackson, gibson... svaka americhka firma ima takvu podrshku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...