Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Treba mi pomoc oko pronalazenja "idealne" gitare.Trebala bi da izgleda ovako:da ima binding,da ima 2 huma,1 volume,tone nije obavezan,zice kroz telo,da se proizvodi serijski(za custom-e nemam para),rosewood fretboard,set neck,bla,bla,bla...

Gledao sam slike milion gitara,ali jos nisam nasao ovakvu kombinaciju ili nisam dobro tazio.

Ako neko zna da ima takva gitara,bio bi zahvalan.Ako ne,opet dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posedujem Boss WAH FW-3 pedalu pa mi je riknuo onaj klizeci elektronski deo koji klizi kada se pedala nagazi !Zanima me da li neko zns gde se moze kupiti taj deo ili pak da neko radi sa tim i da servisira?

 

Unapred zahvalan!!!!!!!

 

 

 

Mislis na potenciometar. TO nije nista strasno, rasklopi pedalu, izvadi potencio0metar, idi u bilo koju radnju sa elektronikom, i kupi isti, i zameni. Ako nisi vican, preporucujem maricev muzicki servis ----011 2687 865, ili u najgorem slucaju da odneses kod lea i sky music ----011 3444 500, ali to ti je krajnje resenje, jer ces dosta da se nacekas dok on ne popravi neki najsitniji kvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc oko pronalazenja "idealne" gitare.Trebala bi da izgleda ovako:da ima binding,da ima 2 huma,1 volume,tone nije obavezan,zice kroz telo,da se proizvodi serijski(za custom-e nemam para),rosewood fretboard,set neck,bla,bla,bla...

Gledao sam slike milion gitara,ali jos nisam nasao ovakvu kombinaciju ili nisam dobro tazio.

Ako neko zna da ima takva gitara,bio bi zahvalan.Ako ne,opet dobro.

 

pogledaj medju schecterima ili neki LTD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis na potenciometar. TO nije nista strasno, rasklopi pedalu, izvadi potencio0metar, idi u bilo koju radnju sa elektronikom, i kupi isti, i zameni. Ako nisi vican, preporucujem maricev muzicki servis ----011 2687 865, ili u najgorem slucaju da odneses kod lea i sky music ----011 3444 500, ali to ti je krajnje resenje, jer ces dosta da se nacekas dok on ne popravi neki najsitniji kvar

 

Nije to onaj klasican potenciometar,mada mi se cini da sam te razumeo!!!

 

Hvala

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledaj medju schecterima ili neki LTD

 

 

hvala ti sto si me uputio na schecter,pogledao sam neke modele i stvarno su najblize onome sto trazim.kakve su to gitare?ko ih proizvodi?znas li ko ih kod nas zastupa/prodaje i koliko se krecu cenovno/znam da puno pitam,ali ovo je stvarno blizuonome sto trazim.jos da bude moguce,bice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Americhka firma, ali se modeli za smrtnike prave u koreji. Cene mozesh da chekirash na thomann.de ili music123.com. Pristupachno je, a ima lepih komada. Ja se razmishljam vec dosta dugo da uzmem neku. Postoji radnja na novom beogradu, samo ne znam gde je (valjda rade ekskluzivno schectere, mozda i imaju koji pa da se proba), a inache postoji radnja u Knez Danilovoj - "Music media center", tu mozesh da naruchish, a oni donesu za minimalnu ugradnju. Ortaku su dovezli ltd ec-1000 za 1100 ojra, a ta djitra po sajtovima koshta oko 1000, malko jache.

 

E da, setih se, info za radnju na nbg-u cesh da nadjesh na temi "koju gitaru posedujete", nedavno je jedan drugar pazario sedmozichanog schectera ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc oko pronalazenja "idealne" gitare.Trebala bi da izgleda ovako:da ima binding,da ima 2 huma,1 volume,tone nije obavezan,zice kroz telo,da se proizvodi serijski(za custom-e nemam para),rosewood fretboard,set neck,bla,bla,bla...

Gledao sam slike milion gitara,ali jos nisam nasao ovakvu kombinaciju ili nisam dobro tazio.

Ako neko zna da ima takva gitara,bio bi zahvalan.Ako ne,opet dobro.

Peavey, Jackson, LTD imaju takve slicne modele...

A za 300-400EUR mozes naci OK gitaru. Malo joj nabudzis magnete i milina. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc oko pronalazenja "idealne" gitare.Trebala bi da izgleda ovako:da ima binding,da ima 2 huma,1 volume,tone nije obavezan,zice kroz telo,da se proizvodi serijski(za custom-e nemam para),rosewood fretboard,set neck,bla,bla,bla...

Gledao sam slike milion gitara,ali jos nisam nasao ovakvu kombinaciju ili nisam dobro tazio.

Ako neko zna da ima takva gitara,bio bi zahvalan.Ako ne,opet dobro.

 

http://www.hamerguitars.com/?fa=series&sid=346 - hamer vector...imash alder varijantu i mahagoni flametop varijantu

brate ovo je gitara o kojoj prichash :mrgreen:

za te pare kontam necesh naci bolju...

chak i magneti imaju prilichno dobar zvuk...mada ja bi lichno dodao malo neshto paklenije :mrgreen:

...u shit...nisam skontao da li trazish skuplju ili jeftiniju varijantu...

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.hamerguitars.com/?fa=series&sid=346 - hamer vector...imash alder varijantu i mahagoni flametop varijantu

brate ovo je gitara o kojoj prichash :mrgreen:

za te pare kontam necesh naci bolju...

chak i magneti imaju prilichno dobar zvuk...mada ja bi lichno dodao malo neshto paklenije :mrgreen:

...u shit...nisam skontao da li trazish skuplju ili jeftiniju varijantu...

 

 

Probao sam tu gitaru i jako je dobra,ali sam je eliminisao zbog toga sto je kabasta.Sviram na Jackson Kelly-ju i znam sta znaci vuci po svirkama gitaru za koju nemas gigbag niti neku mogucnost da je koliko toliko sacuvas od mehanickih ostecenja.Zato sam kupio i ibaneza,ali na njemu naprimer nikada ne koristim floyd.Zato i hocu stratoliku ili lp gitaru koje nema flojd,gomilu magneta koji se dele na milion kombinacija...

Trazim nesto prosto,sirovo,za rokanje.

Zelja mi je Epiphone Zakk-ova signatura. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam tu gitaru i jako je dobra,ali sam je eliminisao zbog toga sto je kabasta.Sviram na Jackson Kelly-ju i znam sta znaci vuci po svirkama gitaru za koju nemas gigbag niti neku mogucnost da je koliko toliko sacuvas od mehanickih ostecenja.Zato sam kupio i ibaneza,ali na njemu naprimer nikada ne koristim floyd.Zato i hocu stratoliku ili lp gitaru koje nema flojd,gomilu magneta koji se dele na milion kombinacija...

Trazim nesto prosto,sirovo,za rokanje.

Zelja mi je Epiphone Zakk-ova signatura. :rockdevil:

 

pa sad zavisi sad koju muziku svirash...zakova gitara ima gibsonovu skalu 24.75" - shto znachi opushtenije zice - manje oshtar i manje jasan zvuk, ali lakshi bendovi i manji pritisak = po meni vishe za neku blues - rock varijantu... 22 dva praga, nije kompozitni radius vrata...donekle ce ti otezati shreding...mada ako si pentatonichar i ako imash tanje prste to te i nece tangirati mnogo... :mrgreen:

EMGhz i nisu tako loshi magneti(ja sam ih imao), mada ipak nije to to...trebace ti josh jedno 100 evra za neki "real" EMG... :lol:

eto, to su neke manje zamerke...inache gitara je super... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam tu gitaru i jako je dobra,ali sam je eliminisao zbog toga sto je kabasta.Sviram na Jackson Kelly-ju i znam sta znaci vuci po svirkama gitaru za koju nemas gigbag niti neku mogucnost da je koliko toliko sacuvas od mehanickih ostecenja.Zato sam kupio i ibaneza,ali na njemu naprimer nikada ne koristim floyd.Zato i hocu stratoliku ili lp gitaru koje nema flojd,gomilu magneta koji se dele na milion kombinacija...

Trazim nesto prosto,sirovo,za rokanje.

Zelja mi je Epiphone Zakk-ova signatura. :rockdevil:

Mislim da je ovo reshenje za tebe ako imas para

http://guitars.musiciansfriend.com/product...itar?sku=515553 to ti je fender i gibson u jednoj gitari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc oko pronalazenja "idealne" gitare.Trebala bi da izgleda ovako:da ima binding,da ima 2 huma,1 volume,tone nije obavezan,zice kroz telo,da se proizvodi serijski(za custom-e nemam para),rosewood fretboard,set neck,bla,bla,bla...

Gledao sam slike milion gitara,ali jos nisam nasao ovakvu kombinaciju ili nisam dobro tazio.

Ako neko zna da ima takva gitara,bio bi zahvalan.Ako ne,opet dobro.

 

 

Vidi neki HH strat.ima opcija i sa hardtailom(ako ne,samo fiksiras tremolo) ili Fender Stratosonic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviram u hard rock bendu,ali za zvoju dusu peglam metal.Kao sto sam rekao sviram Jackson Kelly sa EMG 81 u bridge-u,a u bendu koristim Ibanez rg350dx-wh.Moja "idealna"gitara bi bila mesavina ove dve.Cak sam ih stavio u oglase da ih prodajem ili menjam,ali nisam siguran sta da kupim kada ih prodam ili za sta bi ih menjao.Zato sam trazio pomoc jer vise glava bolje misli.Za sada ste me dobro uputili.Poceo sam obracati paznju na neke gitare koje do sada nisam ni znao da postoje.Schecter je jedna od varijanti,mada ko zna mozda bude nesto sasvim deveto.Inace koristim Marshall pojacalo(AVT50) i uglavnom njegov drive.Povremeno gv-2 plus pedalu i to je to.U hard rocku je dovoljna stabilna distorzija i rokaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi :pivopije:

 

Nedavno sam pazario u Nemackoj Epiphone Les Paul studio za 250 €, mahagoni telo i vrat, rosewood fingerboard...(odlicna gitara, bar za mene, posto sam inace basista pa mi treba nekad po kuci malo da sviram i djitru) Pogledao sam pre neki dan u mitrosu koliko kosta ovaj model i samo konstatovao da kod nas deru sa cenama. Gitara je kod njih 38 000 dinara, sto mu dodje skoro duplo skuplje nego sto sam ja platio. Nego da ne gnjavim vise sa tim nego da predjem na moje pitanje.....

 

Skupio sam sada pare da mu zamenim magnete, mislio sam konkretno na aktivne EMG. Dvoumim se izmedju 81 ili 85 u bridge-u!? U neck poziciji sam siguran da bi mi odgovarao EMG 60! Jel imao neko iskustva sa ovim magnetima u les paul-u? Sta mislite da je bolje u bridge-u? 85-ica mi se cini kao da ima malo jasniji zvuk u odnosu na 81. Svaki savet je dobrodosao

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi :pivopije:

 

Nedavno sam pazario u Nemackoj Epiphone Les Paul studio za 250 €, mahagoni telo i vrat, rosewood fingerboard...(odlicna gitara, bar za mene, posto sam inace basista pa mi treba nekad po kuci malo da sviram i djitru) Pogledao sam pre neki dan u mitrosu koliko kosta ovaj model i samo konstatovao da kod nas deru sa cenama. Gitara je kod njih 38 000 dinara, sto mu dodje skoro duplo skuplje nego sto sam ja platio. Nego da ne gnjavim vise sa tim nego da predjem na moje pitanje.....

 

Skupio sam sada pare da mu zamenim magnete, mislio sam konkretno na aktivne EMG. Dvoumim se izmedju 81 ili 85 u bridge-u!? U neck poziciji sam siguran da bi mi odgovarao EMG 60! Jel imao neko iskustva sa ovim magnetima u les paul-u? Sta mislite da je bolje u bridge-u? 85-ica mi se cini kao da ima malo jasniji zvuk u odnosu na 81. Svaki savet je dobrodosao

:pivopije:

ja sam malo isprobavao sa mojim magnetima...85 u bridzu je shit, al stvarno...stavi 81 na bridz, kad budesh malo svirao, necesh se pokajati, i pogotovo se ne boj za jasnost ;) ...shto se tiche 60 = super magnet, samo nekako previshe topao...za moj ukus...

ti magneti ce da legnu u les paul do jaja!!! nisam ih chuo bash u les paulu, al sam ih chuo u slichnim mahagoni gitarama - stvarno odlichno zvuche...

shto se mitrosa tiche, da, znam da su dushmani prokleti! :)

pitao sam ih pre nekako da naruchim jacksona amerikanca koji bilo gde u evropi koshta 1300 evra - ni ne smem da vam kazem koliko su trazili :)

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...