Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

To za Mitros nije bas tacno uvek. Evo, recimo ja sam platio gitaru 700e, a cena joj je, najjeftinije sto sam nasao na netu (U koju nije ukljucena posiljka) oko 550e, s tim sto je poznato da na zapadu ljudi daju mnogo jeftinije cene od preporucene retail cene. Inace, retail za npr. ovu moju je oko 1100 dolara, sto mu dodje i skuplje od 700e.

 

Mislim, naravno da je tako kako je, ponekad bas deru, ponekad i ne, ali jbg.

 

Inace, 85ica je malo toplija od 81 jer je u pitanju alnico magnet, ali sa druge strane 81 je malo "vruciji" ;)

 

Koriste ljudi i jedan i drugi u bridgeu, mnogo njih, tako da nema nekog pravila.

Edited by Vajar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi :pivopije:

 

Nedavno sam pazario u Nemackoj Epiphone Les Paul studio za 250 €, mahagoni telo i vrat, rosewood fingerboard...(odlicna gitara, bar za mene, posto sam inace basista pa mi treba nekad po kuci malo da sviram i djitru) Pogledao sam pre neki dan u mitrosu koliko kosta ovaj model i samo konstatovao da kod nas deru sa cenama. Gitara je kod njih 38 000 dinara, sto mu dodje skoro duplo skuplje nego sto sam ja platio. Nego da ne gnjavim vise sa tim nego da predjem na moje pitanje.....

 

Skupio sam sada pare da mu zamenim magnete, mislio sam konkretno na aktivne EMG. Dvoumim se izmedju 81 ili 85 u bridge-u!? U neck poziciji sam siguran da bi mi odgovarao EMG 60! Jel imao neko iskustva sa ovim magnetima u les paul-u? Sta mislite da je bolje u bridge-u? 85-ica mi se cini kao da ima malo jasniji zvuk u odnosu na 81. Svaki savet je dobrodosao

 

:pivopije:

 

Ja imam emg 81 u bridzu i mislim da nema boljeg aktivnog magneta za tu poziciju,narocito ako zelis jak ton.Perfektno cita tonove,dobar sustain,jasan i rezak zvuk.Za moj ukus malo tup na clenu,ali ko jos mari za clean u nekoj tvrdjoj muzici?Sto se tice kombinacije 81/85,pa Cika Zakk koristi bas tu kombinaciju i to u les paulu,znaci majstor je proverio i nema greske.Kupuj,ugradjuj i rezi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inache postoji radnja u Knez Danilovoj - "Music media center", tu mozesh da naruchish, a oni donesu za minimalnu ugradnju. Ortaku su dovezli ltd ec-1000 za 1100 ojra, a ta djitra po sajtovima koshta oko 1000, malko jache.

 

Povoljno do moga.

http://guitars.musiciansfriend.com/product...WELAID=26043305

 

Ta gitara kosta 850$, sto je 850*62 = 52700 din

Ortak je dobio za 1100E, a to je 1100*83 = 91300 din

 

"Povoljnost" = 91300/52700= 1.73x po danasnjem kursu, verovatno je bilo i gore jer je dolar bio jos slabiji ove godine.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.thomann.de/gb/esp_ltd_ec1000_vb...df474a013719d09

 

ovde slobodno pogledaj

 

Ja americhke sajtove gledam tako shto odmah dolare prebacim u eure, tako da si se malo prerachunao. Takodje sam shvrljao po inozemstvu, a tamo za tu gitaru traze i vishe po radnjama.

 

Idi u mitros i pitaj ih za koje pare ce je dovuci ;)

Kada je nabavish za 850 $, pozovi me i odmah cu da je uzmem od tebe. Mozda ti i 900 dam :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro,ne mozete vi cene u americi(na sajtovima) da poredite sa cenama ovde,njima je doprema maltene dzabe,a ovde dok se transportuje,pa dok se ocarini pa dok se plati porez,pa lezarina(posto se to nikada ne rasproda,samo sto ovi nasi prodaju i gitare koje stoje u radnji po 5-6 godina po istoj ceni kao i nova,koja je tek stigla,dok to u inostranstvu odmah potpada pod NEW OLD STOCK iliti NOS pa je automatki jeftinija) i jos dok se omasti diler(ni njemu se ne isplati da uzima proizvod od kog nece profitirati) i eto zasto toliko kostaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro me podseti :D

 

u fr su isplanirali da obore pdv na nekih 5% ili tako neshto, mozda chak i manje. Ja sam odushevljen :D

 

@cronnin

 

daleko od toga da je duplo skuplje, ali se mora uzeti u obzir i poshtarina i lezarina i ostaa sranja + ugradnja firme. Ja privatno dovlachim 5150 vec 100 godina jer trazim da prodjem shto jeftinije u transportu. Po evropi mi je lako da proshvercujem, ali odande... Zato mi americhki sajtovi nisu nikakav reper

 

Mislim, dzabe sam ja platio pojachalo 500$ kad ce me transport i ostale zajebancije koshtati josh najmanje 300

Edited by sǝɹɐ

Share this post


Link to post
Share on other sites

he...sad ce da skinu ovi nashi carine pa ce mo dobiti jeftiniju opremu ;)

Carina na gitare u Srbiji je 1% i gde ćeš manje!? Naravno plus pdv, to je normalno u svetu. Na pojačala i još neku elektroniku carina je 15% što nije malo s obzirom da se ta roba ne proizvodi u zemlji. Problem je što ovi naši nazovi trgovco bifluju cene i imaju velike zarade, počev od uvoznika koji je dao pare do maloprodajne trgovine koja i dalje ima neverovatno visoke marže, Tako primera radi Vintage LP u nemačkoj je 250 e, a kod nas 420. Kupio sam potenciometar za wah kod Banzaia i platio 20 e sa sve transportnim troškovima do Beopgrada, isti je kod Marića 2.800 dinara iliti 35 e. Prema tome nisu problem carine već nezajažljivi tajkuni kojima nikada nije dosta. Nažalost, sve se i dalje u ovoj zemlji svodi samo na lično bogaćenje. Ne zaboravite da se roba kupuje na veliko, bira se prodavac, cene su exportne, trošak transporta na količinu je mali, po pravilu se kod ozbiljnih prodavaca sve plaća akreditivima na 90-120 dana pa vi vidite. Nema osnovanog razloga da muzički instrumenti budu skuplji ili mnogo skuplji nego u drugim zemljama. "Ko umije njemu dvije"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe..zato sam i stavio wink ;) na kraju brate... rast standarda my ass...cene nece pasti, za to se ne bojim...vec ce uvoznicima ostati josh koji dinar u dzepu... uvoz i zaduzivanje do maximuma, a izvoz...ma ko ga jebe...

pojeftinjenje roba i usluga i sa tim i gitara i pojachala - HAHA!

evo vec vidim redove prezadovoljnih kupaca ispred Mitrosa :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

posedujem career kopiju skvajera-stratokastera shta god da je i SSS je,hteo bih sada da ugradim humbucker nishta posebno neki ibanez/jackson stock i poshto je nova maska 15eura u maricu,a meni se nedaju ti novci,jel pametno seci ovu? i kod kakvog majstora to da nosim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam drugara koji je to testericom za tehnichko prosekao :D

 

dodushe, skrnavo je, ali je magnet uredno proshao i stoji ali UKOSO, ortaka je mrzelo da bushi nove rupe, pa je iskoristio stare :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest sabrina

Ako je neko zainteresovan,prodajem 4 nove i neupotrebljavane klasichne gitare-Imai,Dimitriu,Casstimira i Sabljic! Molim da se za sve informacije obratite preko PP,vrlo rado cu odgovoriti! :muzicar:

Hvala! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...