Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Imam Jackson kelly js30...

U bridge-u mi se nalazi EMG81...

Drugi magnet je razvezan jer ne mogu da rade aktivni i pasivni magnet zajedno...

Koji magnet bi mogao da stavim gore...?

EMG85 ili josh jedan 81 ili 60???

Ili neki skroz drugi...

I rekli su mi u radnji da mogu za 30 eur da uzmem potenciometar kojim bi mogao da regulishem oba magneta...

Svejedno...dajte predloge...

A ovaj magnet je ugradjen u Maricu...

Nisam prvi vlasnik gitare inache bih ga sam zalemio...

Ali kad sam video kako je drugi samo isechen...

Skroz su mu skratili kabl...ja sam se komirao kako ljudi ne znaju shta rade....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes bilo koji od ovih koje si naveo, samo zavisi sta hoces da dobijes sa zvukom!!

 

81/85 Jeff Hanneman, Zack Wylde

81/81 Kirk Hamett

81/60 James Hetfield

 

Ako nisi siguran idi u neki music store pa trazi da probas gitare sa tim setovima magneta!!Aktivna elektronika se ne oslanja mnogo na drvo, tako da nece biti neke velike razlike na tim skupljim i na tvojoj gitari!!Tako ces najbolje da cujes sta ti odgovara!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktivna elektronika se ne oslanja mnogo na drvo, tako da nece biti neke velike razlike na tim skupljim i na tvojoj gitari!!Tako ces najbolje da cujes sta ti odgovara!!

 

Delimično tačno!

 

Realno, ne zvuči isto ESP ECLIPSE II sa aktivnim EMG magnetima i neka ARIA sa istim. Dva totalno različita sveta.

 

EMG ne ugrobari zvuk drveta kao što ljudi kod nas misle... Nije to isti zvuk kao kod nekih pasivnih Seymour Duncan magneta, ali nije ni totalno veštački zvuk.

Šta više, kod EMG magneta je jako bitno kakvo drvo koristiš, od koje ti je legure hardware na gudalu....sve to utiče na zvuk

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da naravno da nece zvucati isto, al ja rekoh da proba ove recimo jacksone do 600e sa emg magnetima (to sam mislio kad sam rekao skuplje)!!Taj cenovni rank nek trazi jer su tu uglavnom cene tih gitara dignute za vrednosti magneta, a ne mnogo kvaliteta!!

Naravno da nisam mislio da uzme ESP ili Musicman u ruke pa da ocenjuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da kad smo kod aktivatora....

jel zna neko kakvi su magneti...gledao sam, odnosno slushao kako zvuche na youtube, al u gitarama od 3000$, i ne jeftinijim pojachalima ...kakvi su naspram EMG?

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Jackson kelly js30...

U bridge-u mi se nalazi EMG81...

Drugi magnet je razvezan jer ne mogu da rade aktivni i pasivni magnet zajedno...

Koji magnet bi mogao da stavim gore...?

kao sto rece kongmanowar, moras sam da probas pa da vidis.

Svi ti magneti su odlicni, samo je stvar ukusa.

Eto ako oces bas predlog, moj je 81+85. :D

 

Ides na njihov sajt i pogledas specifikacije magneta, mozda ti pomogne pri odabiru.

 

 

Leonardo?

c,c,c.. ne znas ko je cuveni Leonardo? :D

Ne bih se ja puno nadao za te magnete iz mixa, ja sam ih cekao 8 meseci. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pametan izbor!!  :pivopije:   :pivopije:   :muzicar:

 

pa... vishe jer je bilo oprobano nego shto sam hteo da eksperimentishem. U tri gitare su i emg-ovi, a u jednoj aktivni duncan livewire hmet :)

 

Imao sam i invader i distortion humbucker, ali sam hteo da probam i dimarzio, chisto da vidim kako bi se ponashao

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa... vishe jer je bilo oprobano nego shto sam hteo da eksperimentishem. U tri gitare su i emg-ovi, a u jednoj aktivni duncan livewire hmet :)

 

Imao sam i invader i distortion humbucker, ali sam hteo da probam i dimarzio, chisto da vidim kako bi se ponashao

Pa to ti kazem,sa emg-em ne mozh se zajebesh sigurno,doduse oni pasivni EMG HZ nisu ni za kurac al dobro,niko normalan ne kupuje pasivne emg-eve.  :pivopije: Mene interesuju oni aktivni Duncanovi Blackouts kako rade,Mick Thompson iz Slipknota je preso sa Emg-a na njih,mora da su jako dobri onda.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...