Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Znam da je ovo staro pitanje,al me interesuje da li neko ima nekog bas bliskog iskustva sa ovom gitarom i da li je vredi uzimati i ,eventualo, budziti sa nekim boljim magnetima?Inace radi se o Apollo DSN-5745,ima je u Maricevom muzickom servisu.

 

 

 

Thanx in advance

 

Alucard Earl of Black :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je totalno ret pitanje ali moram kad me stisla muka :)

Naime interesuje me kako je Iommi u ovom klipu .. Falling Off The Egde Of The World :muzicar:

 

http://www.youtube.com/watch?v=peg5TKuvr8I

 

 

na 1:42 i josh izrazhenije na 1:50 dobio taj chopping sound tako da se izrazim? I nemoj da je neko reko slajd down ili "zato shto je koncertna oprema" :)

Edited by Frost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reklo bi se da je 'avion'. Znas sta je 'avion'? Trzalicom struzes zice, obicno u smeru od kobilice prema vratu. Ovaj njegov doduse zvuci jako lose, ali je brzo izveden. Najjace avione je po meni radio onaj baja iz Accept. Ima na 'Princess Of The Dawn', tamo u solazi, ludilo.

 

P.S. Na zapadu se to zove pick scraping, ili pick dive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hitno prodajem JACKSON JS 30 sa DiMarcio magnetima!Sivo crna boja,odlicno ocuvana!

Cena 20000 dinara!

 

 

Hitno i povoljno prodajem gitarsko pojacalo LINE 6 SPIDER 3,

 

75 W,400 W preset,12-tica zvucnik-selection,original pakovanje,kao novo,skoro nekorisceno!!!

 

Displej na pojacalu sa svojim procesorskim distorzijama za blues,jazz,metal,rock!

Digitalna elektronika,sjajan zvuk,kristalno jasni tonovi!!!

 

 

Cena 25000

 

 

 

 

 

HITNOOO!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnedavno mi je skvajer ( da znam ) poceo da vristi na prvom i poslednjem polozaju. I to bas vristi, kupi kojekakvih signala, zuji, krchi, i proizvodi svakojakih cuda ( da znam, to je skvajer, al to pre nije radio,niti mi je ispao ).

 

Elektronika? Sta mu bi, ocu da radi da mogu da se zajebavam na vikendici a da ne vucaram s sobom moju gitaru.

 

Ubit cu te. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ima Dimebagove zicke,ali mi se ne svidja to shto kad ih mutiramm,one nastave da daju i dalje zvuk,naravno tishi,a ja to N.E.C.U!hocu potpunu tishinu...jel mozete da mi preporuchite neke chelichne naravno,zicke kojima malo treba da stanu a mnogo da krenu....dakle crnogorski karakter!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako, treba mi par saveta svih vas iskusnih gitarista :)

(u svakom slucaju ljudi koji znaju vise od mene xD)

Tice se opreme... Ja sviram amaterski, ali sa dobrim ambicijama, ako se tako mogu izraziti... :P

Pohadjam casove, teorija, vezbe, blah blah...

Sviram prevashodno metal (Bodomi, Nightwish, HammerFall, Helloween, Blind Guardian...) sa velikim akcentom na prva dva, odnosno ono sto

ljudi zovu mracnije, melodicnije i "tehnickije" stvari...XD

Do sada nikada nisam imao preterano posla sa pojacalima, efektima, pedalama, procesorima, pa bih voleo da me ako biste mogli posavetujete

oko svega toga...

Znam da je Dusan naglasio da ne postavljamo pitanja tipa: "imam 200e...", ali posto sam opsirno obrazlozio svoj problem dacu to sebi za pravo :P

Dakle, posto je izbor i odgvor na moje pitanje sirok rang tehnikalija, siguran sam, ja cu reci da sam ogranicen na nekih 700-800e

Od toga bih recimo na pojacalo izdvojio do 500, a ostalo na eventualnu dodatnu opremu (pedale, procesor... stagod)

Molim savete! Sta valja... koja pojacala, koji efekti, koje marke? Marshall, Line 6, Behringer, Dunlop, Digitech je nesto sto sam ja zapazio...

Voleo bih da cujem vase misljenje!

Hvala unapred! :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel planirash glavu ili kombo da uzimash (u 500 eura ti nece stati glava+kutija)?

 

U mom sluchaju sam kao svoje prvo veliko pojachalo kupio Randall glavu. Konkretan model je RH200 SC G2. Toliko mi se dopalo, da mi je sledece pojachalo koje sam kupio bilo Randall RH150 G3. Sad samo da dochekam 5150 :D

 

Inache, sve je to subjektivno. Ja volim malo modernije da drljam, pa mi randall legao kao kec na jedanaest, a buduci da sam svojevremeno razmishljao o tome da tek pochinjem, tranzistorac mi je delovao kao ok varijanta jer nema jebanja sa lampama. Oba pojachala josh uvek super obavljaju posao.

 

Marshall se meni ne dopada iako sam na tranzistorcu (!) uspeo da nadjem super zvuk, ali je i dalje sve to nekako suvo za mene. Drndao sam i staro i mlado (da se ne misli da sam svirao samo MG100 :) ). Tebi bi mozda obavljalo posao, buduci da Bodomi vole marshall. Morash sam da probash da bi video.

 

Za pedale morash bash da se raspitash. Meni je boss uvek dobro obavljao posao. Jeftine pedale, a rade ono shto treba da rade. Ali u svetu postoji toliko firmi koje imaju super pedale, tako da cesh morati da trazish shta tebi treba za neki zvuk. Ja cu, recimo, da uzmem MXR phaser. , malo da se razbije monotonija na boardu :)

 

Zapravo, najbolje bi bilo da dochekamo dersua, on je, chovek, u ovome duze od svih nas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisi napomenuo koju gitaru imas/sviras..

 

za pojacalo je prvo bitno da li hoces kombo (zgodan za muvanje tamo-vamo) ili mozda nesto glasnije i vece (glava+kutija)...

 

vuk je dao dobre predloge, ali sve zavisi sta se tebi svira, tj. sta ce da ti legne

Edited by Buddha

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...