Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Koliko ja znam, Behringer foot controler (onaj 1010 valjda) ima opciju "amp control", štaviše ako me sećanje ne vara, ima dva komada toga.

Pored standardnog slanja MIDI poruka dabome, dakle trebalo bi da radi posao, tojest da može da menja i presete na FX procesoru, a i kanale na pojačalu.

Jebada kod tih beringera je što imaju skrnave enkodere, pa mu eksprešn pedala ume zekiti, tipa od 127 vrednosti, radi mu 49, i tako te fore, no to i nije od toliko velikog značaja.

 

:pivopije:

Edited by Secracon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto se channel switching (pogotovu na Mesa pojacalima) nekad radi momentalnim (momentary) a nekad latch (e jebem li ga kako mi ovo prevodimo) prekidacima. Pa ti onda em treba odgovarajuci amp switcher em ti treba odgovarajuci kabel do ulaza za kontrolu kanala na Boogie-ju. Zato postoje firme kao Axess Electronics koje rade sve te radnje.

 

On a sidenote, dje si Kume, dje nestade :pivopije: ?

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Once again ako me sećanje ne vara, beringerove amp kontrole su programibilne do tog nivoa da možeš definisati da li će biti momentary ili latch. Kinez je čudo... :)

 

'bout that sidenote: e'o me kume, malko slabije tupim lately, a i onako bih se samo ponavljao. Tu sam ja, pratim, i tako to...

Obzerviram...

 

Ako je istina ono "Nomen est omen", onda bih samo to i trebalo da radim: da nadgledam. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu da prekontrolisem te Kineze. Sto kazes, Kinez je cudo.

 

A sto s' tice ovog drugog, mislim da cu da prestanem i da nadgledam okolo. Previse se tu gluposti primilo bojim se da se ne udavim u istoj. Ne na ovo temi konkretno, ali na okolnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zanima me koju el. gitaru da kupim do 500eura, nisam pocetnik, jesam sa elektricnom... akusticnu sviram jako dugo i znam solidno da sviram... ali nemam nesto mnogo iskustva sa el. gitarama pa me zanima koju da kupim do 500eura, a treba mi za METAL, ROCK i BLUES... znaci svirao sam neki gloopi ibanez u mitrosu od oko 30000din. i zvuk je jednostvano barem po meni previse orijentisan ka metalu... a meni treba neka univerzalnija gitara, za neke balade, blues, metal, maidene xD, rock....

 

izvinjavam se ako sam pogresio temu ali bih vas molio da mi pomognete......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me koju el. gitaru da kupim do 500eura, nisam pocetnik, jesam sa elektricnom... akusticnu sviram jako dugo i znam solidno da sviram... ali nemam nesto mnogo iskustva sa el. gitarama pa me zanima koju da kupim do 500eura, a treba mi za METAL, ROCK i BLUES... znaci svirao sam neki gloopi ibanez u mitrosu od oko 30000din. i zvuk je jednostvano barem po meni previse orijentisan ka metalu... a meni treba neka univerzalnija gitara, za neke balade, blues, metal, maidene xD, rock....

 

izvinjavam se ako sam pogresio temu ali bih vas molio da mi pomognete......

 

Bilo koji les paul ce ti raditi posao.Epiphone,Ibanez Art serija,Ltd ec serija...sve su to gitare sa sa 2 huma,2 volume pota 1 ili 2 tone pota,tako da mozes dobiti sasvim pristojan zvuk za sve pravce koje si naveo.

Naravno to je moje misljenje.

Sigurno ce ti ovde jos neko dati neki drugi(pametniji)predlog,pa ces ti vec videti sta ti valja. :muzicar:

Uglavnom se ti modeli koje sam ti naveo krecu izmedju 350 i 500 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam video, ovde guraju bolt on (shrafljen vrat) Diamond modele, ne znam sad tacno, ali imaju split elektroniku. Mada, mislim da bi ti vise legao Strat, kao sto rece covek iznad, jer i Shecteri zvuce malo naprzenije i generalno je tesko naci univerzalniju gitaru od dobrog Strata. Probaj. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam video, ovde guraju bolt on (shrafljen vrat) Diamond modele, ne znam sad tacno, ali imaju split elektroniku. Mada, mislim da bi ti vise legao Strat, kao sto rece covek iznad, jer i Shecteri zvuce malo naprzenije i generalno je tesko naci univerzalniju gitaru od dobrog Strata. Probaj. ;)

 

hhaha, sada pitanje gde da nadjem dobar meksikanac kao sto je rekao covek iznad xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi trenutno sam u dilemi...zanima me da li je neko svirao Peavey tour 450 bass glavu posto planiram nju da uzmem,i gde mogu da uzmem bass zvucnike i hornu,i po kojoj ceni?Jer cu najverovatnije praviti kutiju sa 4 zvucnika od po 10''...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam ja jednu sedmicu nedavno. Jackson COW7, to je signature od lika iz Fear Factory. Doduse, ima samo 1 magnet - EMG707. Platio sam je 700e. Valjda je jos imaju u Mitrosu, proveri. Ja sam potpuno zadovoljan, sem sto licno ne volim toliko EMGe, pa cu menjati magnet, i mozda dodati i Schaller-e. Ali gitara, znaci telo i vrat - do jaja ima osecaj pod rukama. Takodje mi se i masivna reversed glava svidja dosta.

 

Preporucujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...