Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Pa nije neki problem da se izbusi rupa za hum, i stavi neck magnet (to cu mozda i ja da uradim, ali trenutno imam druge prioritete). Sve i to da uradis, izaslo bi te manje od 1000e koliko vidim da spominjes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzeo sam tu djitru u razmatranje...jedina 'mana' mi je 1 hum, kod sedmice ipak hocu 2 huma :(

 

Pogledaj i OVO

Nisam nikad svirao ovaj model pa zato ne znam kakva je ali ima sve ono sto si naveo! Jedino sto ima Dimarzio magnete a ne EMG. Okreni ove iz Mix music-a pre nego sto dodjes u BG da vidis da li ga imaju u radnji. Ako me secanje ne vara mislim da sam nedavno video neku Schecter sedmicu u Mitros music-u. Nazovi i njih pa proveri!

 

:pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ali kada već uzima novu gitaru i zna da mu trebaju dva hum-a, bolje da uzme već neku gotovu verziju nego da buši novu gitaru i time gubi garanciju.

Da, ali fora je sto je izbor u sedmicama jako mali (posebno meni, jer sam jurio mahagoni telo), a ova gitara je zaista dobra (ono sto nisam rekao je i da je Japanac, znaci nije Kina, Indonezija i te fore), i vredi ulagati u nju. I cena je odlicna. Na primer LTd sedmice su dosta skuplje.

A garancija brzo prodje u nasim radnjama :)

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali fora je sto je izbor u sedmicama jako mali (posebno meni, jer sam jurio mahagoni telo), a ova gitara je zaista dobra (ono sto nisam rekao je i da je Japanac, znaci nije Kina, Indonezija i te fore), i vredi ulagati u nju. I cena je odlicna. Na primer LTd sedmice su dosta skuplje.

A garancija brzo prodje u nasim radnjama :)

 

Ja jednom kad sam pitao za garanciju likovi u Mitrosu me samo bledo pogledali :uhoh: Na primer u Nemackoj (ili bilo gde u svetu) imas i 30 dana money back garanciju. Ne svidi ti se gitara i vrate ti pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali fora je sto je izbor u sedmicama jako mali (posebno meni, jer sam jurio mahagoni telo), a ova gitara je zaista dobra (ono sto nisam rekao je i da je Japanac, znaci nije Kina, Indonezija i te fore), i vredi ulagati u nju. I cena je odlicna. Na primer LTd sedmice su dosta skuplje.

A garancija brzo prodje u nasim radnjama :)

 

Ova gitara je preterana,imao sam je,ali sam morao da je prodam iz drugih razloga :no: Ima ebony fretboard i i to debeli sloj,ne neka socijala kao na LTD-u. Vrlo lagano mahagoni telo,izuzetno je fina skala,udobna za sviranje,pragovi su odradjeni precizno u nanometar :o Veruj mi prsti ce ti leteti na njoj i sviraces je sve vise i vise... ima odlican sustain.Finish na gitari je brilijantan.Mislim da ti taj neck magnet nije presudan u drop stimovima,a i ne znam koliko sviras sola u fazonu John Petrucci na njemu da bi ti koristio,uglavnom svaki bolji majstor moze da ti sredi pitanje neck magneta ,tako da nije problem, i iznad svega ,gitara je MADE IN JAPAN,nije neko chinesko ili indijsko sranje,nece se nista sjebati,veruj mi da ti nece garancija ni trebati...Gitara slicnog kvaliteta izrade i funkcije nije ispod 1000 eur.,ako ugrabish prliliku probaj,kupuj i ne razmisljaj

Edited by Buckethead

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji procesor ili kombinacija pedala mi može omogućiti zvuk đitre na koji će sve ribe u publici ovlažiti, već nakon par uvodnih taktova?

Treba ti samo tri stvari, i varijanta je zagarantovana:

 

Dva komada Pioneer CDJ 1000:

cdj1000.jpg

 

i jedan komad Pioneer DJM-600:

239077.jpg

 

posle toga skineš neke razne mp3 fajlove koje niko ne zna, i radiš po scenariju "Carevo novo odelo".

 

Čak i ne moraš da imaš ovu opremu, dovoljno je da je tražiš na rajderu, već i tako ćeš delovati jako nadrkano.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate nema 'leba od toga,kakve ploce,gitare,procesori,pedale,kurci-palci,nisu ovo sezdesete,lakse mu je da se prijavi za zvezde granda,da izgleda k'o onaj plavi emo i uspeh kod riba koje ce da piskaju firnjaz u publici je zagarantovan,em ce i svaka majka da pozeli takvog zeta.Kud ces vece slave. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba ti samo tri stvari, i varijanta je zagarantovana:

 

Dva komada Pioneer CDJ 1000:

cdj1000.jpg

 

i jedan komad Pioneer DJM-600:

239077.jpg

 

posle toga skineš neke razne mp3 fajlove koje niko ne zna, i radiš po scenariju "Carevo novo odelo".

 

Čak i ne moraš da imaš ovu opremu, dovoljno je da je tražiš na rajderu, već i tako ćeš delovati jako nadrkano.

 

Cheerz! :pivopije:

 

 

Di me nadje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Nota music tradeu, iliti control sound. Evo http://www.control-sound.com/shop/

 

Samo da znas, dosta je veci nego sto izgleda na slici, bas dosta pedala moze da stane

 

Hvala druze. U fazonu sam da pravim bord ili da kupim neku ovakvu varijantu i da pedale fiksiram cicak trakom ;-)

Imam adapter sa pet izlaza tako i da njega uglavim u cose :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

momci imam jedno pitanje za was....

trebam da uzmem nowu elektricnu,pa imam polemiku izmedju owe 3 gitare

 

1. Ibanez GRG170DX-CA

2. Ibanez GRG121

3. Kramer Pacer FT202S

 

pa ako neko zna shta je najbolje od swega owoga nek kazhe.... :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

ја сам се изненадио шта кинез прави за ситне паре:

 

GRGR121EX

http://www.dv247.com/assets/products/60842_l.jpg

 

- изгледа накурчено

- квалитет израде изнад свих очекивања

- тремоло фиксиран, чивије делују поуздано, прагови оптимални и ОК обрађени

- изгледа накурчено

- тело резонира као код праве гитаре :) (што указује да уз измену магнета постаје озбиљан инструмент)

- магнети ми се чине танани за озбиљнију крљачину (што није никакво чудо за ове паре, ово је практично једина ствар која је одваја од озбиљно-озбиљног инструмента)

- фабрички кабл је буља (још једно чудо, јеботе)

- изгледа накурчено

 

а могуће и да је био добар комад, мада не бих реко, зајебан је тај чика Ибањез, и за ситне паре је зајебан...

 

моја топла препорука!

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta uraditi sa kutijom(4x12) da se prilikom prenosa i prevoza ne ošteti, tj. da se ne izgrebe?

da li je moguće presvući je nekim malo čvršćim materijalom ili napraviti neku jaču presvlaku?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...