Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Je l' neko zna gde mogu da se zamene civije i koliko to kosta? Pukla mi civija na akustari a sad mi je i malo frka oko para pa mi treba neki servis koji vrsi popravku po povoljnim cenama. Hvala unapred!

Edited by MunzeMetal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čivije imaš da kupiš u skoro svim prodavnicama muzičke opreme a i ne verujem da je veliki problem da ih zameniš sam. Ja, na sreću, nisam nikada imao sličnih problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam civije za akusticnu kupio u Mitrosu, pre 3 godine su bile oko 600-700 dinara. Mozes sam da ih namontiras, samo se shafi. Ja sam onda skinuo stare i odneo u Mitros da bih video da li ce nove da pashu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze kurac da se kupe svuda. Mozda sada ima, da ne gresim dusu.

 

Kada smo basista i ja trazili, nigde nije bilo, tj i ako ima nema onakve kakve nama trebaju.. a sad da stavimo jednu razlictu civiju je sranje.

Narucis i onda cekas 100god da se oni smiluju da donesu.

 

Ali su jeftine, ja mislim da je 15eur ceo komplet nisam tacno siguran.

 

Probaj u MAricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u maricu ima onih guitar parts jeftinoca, uzimaju se na komad, mislim da je 400 din/kom

 

na zelenjaku ima framus, mislim da su oko 600 dinara komad, ima i locking varijanti

 

mix drzi sperzel, ali ne znam koliko ih sad imaju, to se grabi dok ima

 

mitros goni fender, ali ne znam koliko su para, en interesuju me :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti zavisi kakav ti zvuk dzitre treba.po meni najbolja je kombinacija mahagoni-hi gain magnet(pasiva tipa invader,dimebucker,itd...) ili neki dojajni paf (super 58),ostale vrste drveta narocito ne gotivim,mada moze da se nabode.ako se zaglavi sa basswoodom iz istih stopa aktiva u nj,to vazi za sve slabije vrste drveta.inace u zadnje vrijeme sam se odusevio korinom,sjajno drvo,mada mislim da ne dava bottom kao sto pricaju,a i jos sam relativno mlad pa cu da trpim mahagoni.mozda kad se jos malo postara predjem na korinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Male tajne velikih majstora

 

 

Svi koji imate bolt-on vratove(vazi samo za gitare :D ),probajte ovu foru.

 

Nastimujte gitaru,popustite malo srafove(za pola kruga),cuce se mali "krc",sto znaci da je vrat bolje nalegao na telo,opet nastimujte gitaru(za nijansu ce opasti stim),zatim dotegnite srafove i opet nastimujte gitaru(jer ce za nijansu ce biti sharp) i razlika bi trebala biti mala ali primetna-malo bolji sustain i puniji zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aoo,bogami si zaboravio da odje vecina ima squiere i slicne.vi koji imate squiere i ekipu niposto se ne igrajte sa ovim!!!!!!

 

dje krenu ljude da ovako zajebes,sunce ti...aooo.

 

salim se,vjerovatno ti nije palo na pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aoo,bogami si zaboravio da odje vecina ima squiere i slicne.vi koji imate squiere i ekipu niposto se ne igrajte sa ovim!!!!!!

 

dje krenu ljude da ovako zajebes,sunce ti...aooo.

 

salim se,vjerovatno ti nije palo na pamet.

 

 

Jes' vala,nije mi palo na pamet,mada radili su ljudi to i na SX stratu i Classic Vibe-u(to mu dodje Squier,jel?),tako da moze,mada u pravu si,ako je losija gitara,ovo joj nece nista pomoci(veslo ce i dalje zvucati kao veslo).Ne brinite nista se nece sjebati,majstorska je fora,nije trac(cak pise i u uputstvu za G&L gitare)

 

Najbolje se izvali poboljsanje na fenderu.

Edited by sale 83

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam ja to bolan,ali kazem ti da se desavalo da yamahinu pacifiku iz vrha serije useru na moje oci tako.i to adzic i ekipa sa cetinja(ne neki kvazi majstori).a SX (ipak kako koji) ti je jako potcijenjena marka gitare.najbolju kopiju lp koju sam svirao(a bilo je i eclipse-a po 1600 e) u odnosu cijena kvalitet je bio scorpy lp njiov.a tek agile-i...ludilo.sad mi salje rodjak galveston RR od 250 e nov od mahagonija i sa set neckom i sa sve bindingom i kaze mi(a svira coek 25g,studio muzicar) da je najbolja djitra za te pare ikad.ce da vidimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

suseno 20 godina u reci ? nekako mi to prelazi granice logickog razmisljanja.

 

Nije mislio da je drvo 'suvo' dok je u reci, ali najkvalitetnije drvi jeste ono koje je dugo boravilo u vodi ili mulju jos bolje. Stoga treba juriti nase splavadzije, adadzije, pecarose i slicno. Mnogi su pre dvaes tries godina kupovali camce koji su imali delove od mahagonija u potpalublju ili na palubi. U drvetu zive bakterije koje prave sebi kanale (pore) kroz koje prolazi vazduh. Kada se te pore prirodno zatvore spolja prilikom dugogodisnjeg boravka u vodi ili na vodi (u mulju najbolje kazem), dobijes savrseno drvo koje je lagano i sonicno zbog tih pora iznutra koje su ostavile bakterije, a drvo je naknadno zacepljeno sa svih strana. Medjutim, to je egzotika i puka sreca naleteti na tako nesto. Mi smo jurili pre dvaes godina likove po Dunavu da nam odvale daske od mahagonija sa otherwise istrulelih camaca na obali. Taj mahagoni je savrseno 'sealed' bolje nego da si ga sto puta zatvarao 'sealer-om'. Takav mahagoni potamni, a javor pocrni u mulju. Ali i dalje ostane fantastican. ne znam da li sete imali prilike da pogledate takve akusticne gitare od crnog rebrastog javora. Jedan baja ih je pravio u Slavoniji posto su neki radnici natrapali na javor u lokalnom kraju u mulju koji je lezao 3,000 godina u istom. To die for. Korekcija. To kill for. On je pravio samo klasicne gitare i slavonske instrumente, i jednu je poslao negde u Spaniju, dal Paco De Luciji ili tako nekom liku. Ovi se oduzeli, 'poslali' mu spansku inkviziciju da utvrde kad je napravio dil sa Sotonom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mislio da je drvo 'suvo' dok je u reci, ali najkvalitetnije drvi jeste ono koje je dugo boravilo u vodi ili mulju jos bolje. Stoga treba juriti nase splavadzije, adadzije, pecarose i slicno. Mnogi su pre dvaes tries godina kupovali camce koji su imali delove od mahagonija u potpalublju ili na palubi. U drvetu zive bakterije koje prave sebi kanale (pore) kroz koje prolazi vazduh. Kada se te pore prirodno zatvore spolja prilikom dugogodisnjeg boravka u vodi ili na vodi (u mulju najbolje kazem), dobijes savrseno drvo koje je lagano i sonicno zbog tih pora iznutra koje su ostavile bakterije, a drvo je naknadno zacepljeno sa svih strana. Medjutim, to je egzotika i puka sreca naleteti na tako nesto. Mi smo jurili pre dvaes godina likove po Dunavu da nam odvale daske od mahagonija sa otherwise istrulelih camaca na obali. Taj mahagoni je savrseno 'sealed' bolje nego da si ga sto puta zatvarao 'sealer-om'. Takav mahagoni potamni, a javor pocrni u mulju. Ali i dalje ostane fantastican. ne znam da li sete imali prilike da pogledate takve akusticne gitare od crnog rebrastog javora. Jedan baja ih je pravio u Slavoniji posto su neki radnici natrapali na javor u lokalnom kraju u mulju koji je lezao 3,000 godina u istom. To die for. Korekcija. To kill for. On je pravio samo klasicne gitare i slavonske instrumente, i jednu je poslao negde u Spaniju, dal Paco De Luciji ili tako nekom liku. Ovi se oduzeli, 'poslali' mu spansku inkviziciju da utvrde kad je napravio dil sa Sotonom.

 

to mu dodje ona fora sto likovi iz amfisounda jure?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mislio da je drvo 'suvo' dok je u reci, ali najkvalitetnije drvi jeste ono koje je dugo boravilo u vodi ili mulju jos bolje. Stoga treba juriti nase splavadzije, adadzije, pecarose i slicno. Mnogi su pre dvaes tries godina kupovali camce koji su imali delove od mahagonija u potpalublju ili na palubi. U drvetu zive bakterije koje prave sebi kanale (pore) kroz koje prolazi vazduh. Kada se te pore prirodno zatvore spolja prilikom dugogodisnjeg boravka u vodi ili na vodi (u mulju najbolje kazem), dobijes savrseno drvo koje je lagano i sonicno zbog tih pora iznutra koje su ostavile bakterije, a drvo je naknadno zacepljeno sa svih strana.

I kazu ljudi, fora radi samo u slatkoj vodi jer so pobije blagotvorne bakterije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...