Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

aha,e pa prika,fino kupis nekog dean/ibanez/sta ti ja znam,posto vidim da se lozis na mahagoni do 500-600 da ti ne bude zao,ostatak fino ulozis u kastumiziranje iste po nahodjenju.ako zelis neki fabricki model,niko ti nemoze odgovorit,pa fino pocni da obilazis shopove,kumi-moli da ti daju razne da probas,jebiga dako naletis na nesto.u tom prajs rendzu ja bi ti savjetovao novi dean/esp,oni najvise nude za te pare,ili ako imas neku foru sa ebayjem,lovi neki stari usa jackson/charvel.za 1000 keka ja stvarno neznam sta bi mog'o bolje da uradis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Evo ti jos jedna ideja ... ako mislis da ne sviras solo, drugi magnet ti nece trebati, mozes baciti oko na neke modele gitara koje imaju samo jedan magnet ... kupis jedan magnet umesto dva, pa ti ostane vise para da kupis bolje drvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti jos jedna ideja ... ako mislis da ne sviras solo, drugi magnet ti nece trebati, mozes baciti oko na neke modele gitara koje imaju samo jedan magnet ... kupis jedan magnet umesto dva, pa ti ostane vise para da kupis bolje drvo

bravo,nesto tipa jackson rr24,ili starih charvella.odlicna ideja.a i izgleda sjajno.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Doduse, moci ce da svira i solo, nece imati neki dijapazon zvukova, ali moci ce ... kako je Chuck Schuldiner dugi niz godina sa Dimarzio X2N magnetom i B.C.Rich Stealth modelom ... meni je ta gitara uvek izgleda COOOL!!! Skoro su poceli da je proizvode serijski ... kazu da je identicna kao sto je Chuck svirao ...ali zaboravih koja je cena, mozda bi se trebalo raspitati :rockdevil::rockdevil: :rockdevil:

Edited by Zale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urose, imenjace :), znajuci gde sviras, sta hoces i tako to, preporucujem ti Jackson COW7. Telo od mahagonija, ima 7 zica, jedan magnet emg707, fingerboard od abonosa i svira k'o puter :)

Bolt-on je konstrukcije, ali je sustain odlican. Sa ovim masivnim reversed headstock-om takodje izgleda seksi :) (za razliku od 6 zicanih Jacksona, koji meni izgledaju "slabasno", cak i sa reversed headstockom).

 

Ja je posedujem, i stvarno je preporucujem. Samo, radi licne potrebe cu da promenim magnet, a povrh toga cu ubaciti i neck magnet jer mi treba. Drugar uzeo 6505 glavu pre par dana, znate li vi kaaako to zvuci kad opalis obican power akord, recimo A...deeeree (i to je glava bila na kecu, mozda dvojci).

Cisto, jasno, sa mudima...doduse, emg-a teram na 18V, a i zice su bile stare samo par dana :)

 

evo, baci pogled:

http://www.guitarasylum.com/product_pages/...cows_at_7s.html

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ocu i ja...elem,kod njih ti nema puno filozofije:vettaII pojacalo,par istih preampova,,axeFX,djitra od mahoganija i lundgren magneti.i desnica kraljevica marka.

 

 

 

h.j. i urosh:

 

 

fenomenalna preporuka,bas onako fenomenalna.nemos' se zajebat.cak i 6zicana nije nimalo naivna.i to sto si odradio 18V svaka cast,uvijek sam kontao kako bi prvo sto bi uradio na toj djitri bilo to.kristijanu svaka cast na sjajnom signature-u,nije predrkan,bas ono sto ti treba i sto vrijedi u svakoj situaciji:studio,uzivo itd.

 

 

Edited by umart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima za savete!! :pivopije:

Postoji sada neka kombinacija da predjemo na custom hand made gitare... naravno, osmozicane! :D

Ako to ne daj boze ne uspe, ima daobijem pragove svih radnji da iskopam nesto zabavno...

@H.J. Dragi Imanjeche, ;) tog Jacksona sam odavno merkao... ali to je i dalje vrlo metalska varijanta...

a sto se 6505 tice, mislim da je to sjajna glava sa sjajnim mogucnostima i tonom ali previshe svakidashnja za moj trenutni ukus... :D Nesto sam u duhu da pokusham da smuljam EVH gitaru jer, kako on koristi to pojacalo (tj. kako ga je koristio)... to je zaista fascinantno! :P Mozda tako neka varijanta padne... hihi definitivno ce biti zabavno!! :)

 

Ziveli!! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

h.j. i urosh:

 

 

fenomenalna preporuka,bas onako fenomenalna.nemos' se zajebat.cak i 6zicana nije nimalo naivna.i to sto si odradio 18V svaka cast,uvijek sam kontao kako bi prvo sto bi uradio na toj djitri bilo to.kristijanu svaka cast na sjajnom signature-u,nije predrkan,bas ono sto ti treba i sto vrijedi u svakoj situaciji:studio,uzivo itd.

Pa jes', taj mod je stvarno malo "otvorio" zvuk, mada vadim taj magnet svejedno.

 

@H.J. Dragi Imanjeche, ;) tog Jacksona sam odavno merkao... ali to je i dalje vrlo metalska varijanta...

kako mislis "vrlo metalska"? Pa zar nisi u tom nekom tripu? :confused:

 

hahah odkad sam uzo tog 6505 raskinuo sa devojkom pa vi vidite sta je sex haha.E da al pripazi na sedmozicane posto eto mirko(mor) sa foruma ima istu tu i nikad se ne cuje sta svira zavisi od pojacala dal moz da progune :P

Pomesao si, to nije Mirko, Mirko je cini mi se Nerevarine ili sl. ;)

 

kakva je to 18V varijanta... meni to skroz nije jasno...? :shy:

Pa po default-u emg ide na 9v, medjutim moze i da se prespoji pa da radi na 2 baterije od 9v. U zvuku dobijes na dinamici, i ima veci headroom, pa su clean-ovi bolji. ;)

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

немам речи. билдовање деснице и пасива. иду руку под руку јбг.

:lol:

 

sta,vracas se na pasivu?ja skontah,svi pocnu sa krs stock magnetima,predju na emg zbog dzn dzn,onda se nabilduje desnica pa se ganjja neka super pasiva.sta stavljas?

Pa ima dz, ali mi ne treba taj zvuk, ukratko sterilan je, da ne serem previse. Planiram ove Bareknuckle, rucno motani iz Engleske (doduse, skupi su, jedan je preko 100e, pa jos treba to dokotrljati do ovde).

 

 

Ako te interesuje, overi na:

http://www.bareknucklepickups.co.uk/

 

Imas i forum, zaista ima gomila klipova, a i ljudi hoce da pomognu.

 

Gadjam kalibrisani set Nailbomb 7ica, znaci H-H kombinacija. Samo jos fali lova, a to ka'ce - ne znamo.

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

немам речи. билдовање деснице и пасива. иду руку под руку јбг.

:zuba:

h.j.:

 

 

meni su dosli lungren na nekoj polovnoj djitri sto sam uz'o ima par godina,otad mi se stalno motaju po gitarama.cuo sam za te engleze,klipovi fino zvuce,ako naletim,probacu.ti uglavnom prenesi iskustva i sa srecom pazarina!

Edited by umart

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo imam i ja pitanjce-dva za vas prosvecene:

1.dje mogu da nabavim okvir za hum-ove u bg?i koje bi ste mi preporucili,da znam da ce da traju.znaci radi se o onim koji drze magnet za tijelo.

2.dje mogu u bg da uzmem srafove crne,isto ultra kvalitetne,koje nece znoj da pojede.radi se o full srafovima za svu gitaru,pocev od onih za magnete do onih za zadnju plastiku za floyd.

 

hvala unaprijed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si neka fina skola...zapadna ili skandinavska, finska bukvalno. 'Mi' Rusi straight votku, pa je seces izmedju gutljaja zalogajima zelenog paradajza (imam bas dva na gajbi i poginuce nocas mislim...ako ne onda ovih dana). Ili obrnuto, seces zalogaje kiselog zelenog paradajza gutljajima votke. Ne mos' covek da prestane, jedno sa drugim ide ko kec na deset. Nisu Rusi mutavi :no:. Prvi put kad sam probao tu kombinaciju, dosli nam neki PhD. Rusi u 'Pupin' i o'ma rascistili sto 'da moze da se radi'. Izvukli flajke i kiseli zeleni paradajz u tegli. Oko pola devet. Ujutro :pivopije: .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...