Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

sky music ima malo poznat (?) servis u kome moze bas svasta da se nadje... tamo sam uzimao neke delove za gibona... originalni, jesu vrh ali im je i cena vrh! :D Mislim da bi oni to mogli imati jer su oni ipak servis... MOzda nije losa ideja da se raspitash telefonom pre nego sto bacish put pod noge! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo imam i ja pitanjce-dva za vas prosvecene:

1.dje mogu da nabavim okvir za hum-ove u bg?i koje bi ste mi preporucili,da znam da ce da traju.znaci radi se o onim koji drze magnet za tijelo.

2.dje mogu u bg da uzmem srafove crne,isto ultra kvalitetne,koje nece znoj da pojede.radi se o full srafovima za svu gitaru,pocev od onih za magnete do onih za zadnju plastiku za floyd.

 

hvala unaprijed

 

setih se necheg: jel tebe zanimaju regularni okviri ili oni za "shkembaste" djitre,m edju kojima i LP? KAd sam trazio, nisam nigde nashao za LP, samo regularne, ravne.

 

sky music-ov servis je sjajno "popravio" jedan bas i od tad sam reshio da se za svako sranje sa djitrom drkam ili sam ili sa drugarom koji se zajebava sa im stvarima. Vishe volim sam da sjebem nego neka budala kojoj moram pride i da platim.

Edited by -Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li znacajne razlike u samom zvuku izmedju bubrega Line 6 POD 2.0 i POD XT ,s obzirom da je razlika u ceni znatna?

 

generalno,svi line6 modeli zvuce isto,samo se razlikuju u broju od ovoga do onoga.eto taj xt ima mlogo vise modela od pod-a 2.0.oni modeli koje dijele zvuce isto tj. emulacija jcm800 ti je ista kod pocket pod-a(ako ga ima) i kod xt pro-a.i pod xt ima pedale,wah-volume papucicu,metalno kuciste,ecetera,ecetera...sto pod 2.0. nema.

 

Predlozite mi koju gitaru i pojacalo da uzmem za 20 000 din.

 

novo slabo sta.polovnjaka i nekako.to ti mislis sve zajedno za 20.000?

 

 

 

 

 

Edited by umart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogresno sam shvatio caleta.Za gitaru mi daje 20 000.Ne znam da li da uzmem nekog ibaneza.

Za te pare tesko ces naci neku ok novu gitaru. Mozda Aria ili Apollo, ali Ibanez GIO ili neki GRG NIKAKO!!

Isto vazi za one nazovi Djeksone js20 ili kako vec ide.. uzasni su..

 

Ako oces Ibaneza juri RG 370DX ili RG 350EX, ja mislim da za 250EUR moze da se nadje dobro ocuvana.

ako nista i RG270 moze lepo da ti posluzi za pocetak.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

apollo & aria нису океиј гитаре. пре ћеш наћи неког Шектера са којим динаром више, или половњака - да те служе и упуте у то шта ћеш купити кад ствар постане озбиљна, него да се после пар месеци нервираш са оним шупљим веслима. половни ибанез је најбоља комбинација, дефинитивно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi,generalno 84 je u pravu,sem i sto po mom misljenju takodje aria i kompanija bas i nisu dobra solucija,sem sto ima jedan grg koji umije da ponekad bude ok komad,dosad sam naletio na jedan:

http://www.mixmusic-company.com/show_book.php?isbn=9030041

pazi,nije to neka gitara,ali sto se tice mjetalskijeh novih,ovo je naj solucija ako se nabode komad.i dobro izgleda,sto je bitan aspekat kad je budes prodavao da kupis nesto ozbiljnije.

Edited by umart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si neka fina skola...zapadna ili skandinavska, finska bukvalno.

Presudna je ljubav prema limunu, kojeg trpam gde god stignem. A zeleni paradajz, eto ubo si, jedini turshijast proizvod koji preskacem otkad znam za sebe. Sve ostale gutam kao zmija.

 

Slavski: Cisto da pomenem, "grana za soliranje" je no no u tom cenovnom rangu, imaj i to u vidu. Fiksna kobilica i udaraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li znacajne razlike u samom zvuku izmedju bubrega Line 6 POD 2.0 i POD XT s obzirom da je razlika u ceni znatna ?

 

Ima. PodXT koristi Vetta tehnologiju novijeg datuma i superiornijih sposobnosti. Samim tim i zvuka. POD 2.0 koristi staru tehnologiju, zaboravio sam konkretno ime. Razliciti su ne samo algoritmi, nego komplet softverska tehnologija kreiranja zvuka. E sad, ima ljudi kojima se stariji POD 2.0 vise svidza. Probaj pa vidi ako ti jeftiniji odgovara.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apdejtuju se zajednicki delovi, ali sam algoritam za kreiranje tona je zavisan i od hardvera. Stari POD-ovi nemaju taj neki chipset verovatno, koji bi mogao da podrzava Vetta modeling tehnologiju. Bas neki dan asm natrapao na neki clanak oko toga, juce prekjuce i samo sam preleteo okom, nije me zanimalo. Nisam snimio link nazalost, nemam ga. Neki audio inzenjeri su drobili o tim tehnologijama modeliranja. Generalno, Vetta je daleko superiornija, slazu se svi (inzenjeri).

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno,pricam ti da pod 2.0 iz 2004 nije isti pod 2.0 danas.u smislu da su implementirali tu tehnologiju u svu liniju proizvoda.izvini,napravih zabunu sa ovim "apdejt" nisam znao bolji izraz u momentu.napih se zbog bjesova,heb'ga.a normalno veta II je vrh njihove linije,pa valjda njoj posvecuju najvise i vremena.ali ovi pod-ovi,toneporti,guitarprti pizde materine,sve je to isti djavo po tom pitanju.samo ovaj ima vise modela,ulaza,pedala,itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

PodXT koristi za razliku od svih navedenih (pod-ovi,toneporti,guitarprti pizde materine) drukciju tehnologiju, istu kao i Vetta i Vetta II. Znaci nije ista sa POD 2.0. Zato i ne mozes da skines patcheve za PODXT i instaliras ih na POD 2.0. Bar ja mislim da ne moze. Mrzi me da gledam, kome treba nek pogleda, nek se raspita online. Uglavnom, svakako pre PODXt nego POD 2.0. Bolji su ti patchevi kazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' sto lazu, nego kenjaju. Mrzi ih da RTFM (Read The Fucking Manual) pa onda pricaju napamet, ili rekla kazala, ili kako im je po nahodjenju, danas jedno sutra durgo. Vredi raspitati se pre pazara uvek. Pazi kad bih ja to pazario jos bi se dodatno informisao da ne ispadne da sam u krivu i kupujem macku u dzaku. Ali necu to kupiti pa me nije vise briga. Mada imam taj GuitarPort 2.0 od Line6 i znam da mogu da skidam POD 2.0 tonove ali ne mogu PODXt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

apollo & aria нису океиј гитаре. пре ћеш наћи неког Шектера са којим динаром више, или половњака - да те служе и упуте у то шта ћеш купити кад ствар постане озбиљна, него да се после пар месеци нервираш са оним шупљим веслима. половни ибанез је најбоља комбинација, дефинитивно.

pazi da se razumemo, ne kazem ja da su one najnaj ali kada se prica o NOVIM gitarama u cenovnom rangu od 200-250eur one su bolje od "firmiranih" gitara po toj istoj ceni.

 

Ja sam svirao Apollo skoro 2 god, i uopste nije losa gitara.

Imao sam prilike da probam i neke Arie a i rg170,270, GIO i GRG varijante i mogu reci da te firmirane gitare nisu nista bolje od navedenih, a skuplje su od njih.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yamaha Pacifica za 150e (polovno, naravno) mi se čini kao dobra investicija. Ako si već početnik, ova džitra je odlična, čak i za kasnije, promeniš magnete i može dugo da te služi, dok ne kreneš ozbiljnije da sviraš. Ja sam je prodao jer sam kupovao novu džitru, a morao sam da vratim dug što sam pozajmio za novu gitaru, inače bih je čuvao zauvek. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' sto lazu, nego kenjaju. Mrzi ih da RTFM (Read The Fucking Manual) pa onda pricaju napamet, ili rekla kazala, ili kako im je po nahodjenju, danas jedno sutra durgo. Vredi raspitati se pre pazara uvek. Pazi kad bih ja to pazario jos bi se dodatno informisao da ne ispadne da sam u krivu i kupujem macku u dzaku. Ali necu to kupiti pa me nije vise briga. Mada imam taj GuitarPort 2.0 od Line6 i znam da mogu da skidam POD 2.0 tonove ali ne mogu PODXt.

aman coece,pricam ti za patke sa support-a.za patceve normalno da su zasebni za svaki ponaosob,ali ja svo vrijeme pricam za modeling pack-ove:fx junkie,metal shop,bass itd.e'o npr ja imam patch sa hiwatt pojacalom na ux2,ja rek'o da se zategne kakav iommi,kad 'os' kita,plati modeling pack pa zatezi koliko goj oj.isti ti modeling pack-ovi su i za pod procesore,barem za podxt.sad kakva je situacija sa pod 2.0,neznam.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...