Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

skupljam pare za neko malo jache pojachalo...znachi 100w min...skupio sam do sad oko 750 evra...

gledao sam marshalle... i sve na netu shto nude polovno su uglavnom ili krshine...ili cool glave...ali samo glave...koje koshtaju oko 700 evra...

kontao sam da ulozim u glavu oko 600 evra...a posle se snadjem za neki box...

 

gledao sam malo randall pojachala..chini mi se da su cool shto se tiche odnosa zvuk,kvalitet / cena...

 

da chujem vashe mishljenje...i ako znate koja randall glava je dobra za te pare...sviram thrash metal i hard rock...

Share this post


Link to post
Share on other sites

skupljam pare za neko malo jache pojachalo...znachi 100w min...skupio sam do sad oko 750 evra...

gledao sam marshalle... i sve na netu shto nude polovno su uglavnom ili krshine...ili cool glave...ali samo glave...koje koshtaju oko 700 evra...

kontao sam da ulozim u glavu oko 600 evra...a posle se snadjem za neki box...

 

gledao sam malo randall pojachala..chini mi se da su cool shto se tiche odnosa zvuk,kvalitet / cena...

 

da chujem vashe mishljenje...i ako znate koja randall glava je dobra za te pare...sviram thrash metal i hard rock...

 

malo jeftinije od predvidjenog budzeta,slabija snaga,ali je penal.

nisam probao,ali covek koji jeste kaze da je odlicna glava

http://www.amplialampes.fr/images_magasin/...-rh50t-head.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, što se tiče glave lampaša, 50W je sasvim dovoljno za bilo šta. Nećeš svirati nikad stadionske goleme svirke. :D A što se tiče samog pojačala: laney gh50l. Proveri da li ga ima u mix musicu (kod Džindžera), Buddha sa foruma ima verziju gh100l (100W, logično) i čini mi se da je to jedino pojačalo koje sam ja slušao da ima tako dobro ujednačen i clean i drajv. E sad, ne znam koji stil sviranja furaš i šta te konkretno zanima, ali ovaj gh50l je oko 600e i mislim da je to vrlo dobra kupovina (taj ću ja kupiti čim skupim pare).

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugar ga ima...na njemu cu da snimam demo :mrgreen:

stvarno je svrsh od pojachala...gh mi je u uzem izboru...ali gledam i druge opcije, zato pitam...odlichan mu je dist..jedina zamerka je to shto je malo fuzast...al ne smeta...kad se odvne jache...dobije vishe definicije...

 

+ sad radim probe sa solid state crateom od 100 vati..koji se poprilichno rve sa bubnjem...zato sam i rekao da mi treba vishe vati...

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Crate je tranzistor 100%, mada opet, trebalo bi i takav da bude dovoljan...za 600e novo, a lampasko - jedino taj Lejni Randall 50tt ili Bugere, sve ostalo je ugl. jace od soma.

Edited by heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

za te pare mozesh randall (G serija) sa sve kutijom

 

Imam dva komada (G2 i G3 - mono su po 100 W, stereo je i jache) i sasvim dovoljno rndzaju. Uostalom, kako taj crate ne uspeva da radi posao? Jel koristite chepove za ushi na probama?

 

shto se lampasha tiche, heavy jerk je rekao sve

 

nije ni trebalo da ochekujesh da ce neko da prodaje lampasha + kutiju za 700 evra u Srbiji, a za novo morash da se josh malo isprsish :/

Edited by -Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja ti je preporuka da malo pogledas oglase, ima polovnih lampasa da se nadje i da se uklopis u te novce. video sam pre neki dan da lik na kupujem-prodajem prodaje behringer kutiju 4x12 za nekih 200eura. Nije to losa kutija, nije bas kao marshall ili laney ali za zive svirke je sasvim korektna. Imas i praznu kutiju tu isto za manje pare, pa je nabudzis sa koji oces zvucnicima, imas u Beogradu radnju koja prodaje Celestion. Ako hoces lampu javi mi se na PP, imam neke ponude za tebe koje su sasvim ok i uklopio bi se u taj novac sa ovom kutijom. Ja sam mog marshall-a JCM800 i kutiju hiwatt 4x12 platio oko 800 eura, ali tako sto sam marshall-a nasao za oko 500 eura, kutiju praznu za 30eura i u nju ubacio nove celestion za oko 250eura... samo taj proces je trajao malo duze jer nisam odmah imao pare za sve, a nije ni sve imalo odmah u ponudi. imas puno varijanti, i samo malo sacekaj, pare imas, nesto ce da iskrsne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NE znam ja mislim da je to debilno i uvek na kraju ispadne skuplje,zivimo u kapitalizmu cimanje i vreme je novac,jeftinije je dva put da skupis 1200 evra i kupis ono sto zelis nego kupis nesto za 600 pa prodas ,pa dogradjujes,pa narucis delove preko tute bugarina pa nosis kod elektricara koji je '69te u fabrici bio referent za bandere itd ( svi lampashi su malo fuzasti dok ne odvrnes power amp da brunda :P zato su tolko i glasna da bi naduo,dok tranzistorce sto vishe nadujes vishe je ''fuzast''), moj savet ti je da uzmes nekog randalla g seriju i uzivas!!

El ti taj ortak ima laneya 50ticu? hocu i ja to da probam ako moze :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je taj laney ,al opet je za te pare bolje uzeti kvalitetnog tranzistora

 

Što je bolje da uzme nekog tranzistorca nego da uzme lampaša koji radi fenomenalno (bar njegova verzija od 100W, od 50W nisam probao, ali bi trebalo da je isto, samo naravno, manja snaga)?

 

A što se tiče probanja laneya 50ice, mislim da imaju mix music, Nešo, pa kad se vratim u BG možemo da odemo da probamo i da nerviramo onog Malmstinovića tamo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, to jeste, čovek rekao da je skupio negde oko 750e, Laney je 570 u Mixu. :D Ostatak nek ušteka i nek ganja neku polovnu kutiju, bar bih tako ja uradio na njegovom mestu.

 

A Vuče, uskoro ja treba da kupujem glavu i kapiram da mi je prvi izbor ovaj GH50L, tako da ćemo verovatno videti kako se ponaša kada se napanji i ode u zasićenje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

panjili smo GH100L u studiju kad su By-Pass snimali novi album... dosli smo do pola i glasno je u picku materinu. ne mozes da budes u istoj prostoriji nikako.

 

malo je okrugliji zvuk, medjutim, tu vec zavisi i od kutije. ova moja od 320w je ubica. preko pola smo probali malo, ali nema smisla terati, imao sam utisak da ce mi se raspasti kutija.

 

do pola max, mada ne znam ni za sta ti to treba. mozda da sviras Arenu i to da ti je ultraglasan bend na bini, tipa Slayer, Sepultura ili Motorhead... mada tada uvek imas varijantu da imas dve kutije i onda automatski ni ne moras da panjis pojacalo ni toliko a dobijes glasnije (stereo, jel te, sa dve kutije)

 

po raznim vecim svirkama sam skapirao da koliko god da je velika bina ili svirka isti je princip - sto ti je pojacalo umerenije na bini, toncu je lakse. ti sebi namestis glasnocu za dobru boju i svoj monitoring, a tonac te gura u master koliko se njemu hoce... ako ima nekoliko vokala toncu je problem ako ti je pojacalo preglasno jer mu pojacalo ulazi u mikrofone itd. Kornu nisu na Exitu bile gitare tihe jer je baji bila losa farba na bini ili tiho pojacalo, nego zato sto ga tonac nije poterao dovoljno u razlgas... kad si u publici toliko daleko od bine moze pojacalo da bude nenormalno glasno na bini ali ako si dovoljno daleko jednostavno ne mozes da ga cujes ako ga nema u razglasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav je boss gt-3?

planiram ga kupiti,a nemam iskustva sa doticnom spravom.

citao sam rewiev-se drugih ljudi(stranaca),ali me zanima vase misljenje.

 

mozda ga je neko posedovao,pa ipak je to informacija iz prve ruke!

Edited by wicker man

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...