Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ето, оде чо'ек због којег постоји ова тема сада. Слава му.

 

 

 

 

Је ли, Максо, шта је ово? Никад нисам видео нешто слично.

 

ma schallerov hannes bridge, neko novo chudo tehnologije :)

 

also, RIP Les Paul, 'fala ti za ovog epiphonovog lp customa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se moze pogresiti pri kupovini Jacksona ili BC Richa u rangu 400eur? Vidim svi su manje vise isti, bolt on vrat, 24 praga, dva humbuckera... posto trazim neku gitaru V oblika jer je lepsa i laksa od ove koju imam (nekog Ibaneza starog skoro 20god) i odjednom ispada da gomila spada u taj opis - virgo vintage celtic (dobro nije bas V oblik), JS30RR Rhoads, BC Rich Metal Master V2... ne znam kakav zajeb moze da se desi?

Pretpostavljam da je horor poruciti kod nas da ti neka prodavnica nabavi? Mislim verovatno se ugradjuju tipa 200eur.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa zavisi ako ces uzimati sa floyd rose-om onda tu mozes da se zajebes tipa da se gitara rastimava,a ako ces string throu pogledaj da li pusta stim tj kakve su civije,kakvi su magneti,vrat,naravno tu je i finish i to je to..valjda nisam nista izostavio.. slozicu se sa dead man-om bolje pazari jacksona za tih 400 eura mada da dodas jos 100-150eura (ispravite me ako gresim) mozes kupiti B.C. Rich NT Warlock koji ima barem kako oni kazu original floyd rose,nato (kako pise na sajtu eastern mahagony) itd itd. no vise o gitari na ovom linku.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dimmu: pa sad, postoje dve varijante, jedna je da uzmem nesto za tipa 300eur (kao onaj entry level Jackson) sto ne mora da bude skroz dobro a druga je za tipa 600-1000eur sto mi se ne dopada jer bih morala da ustedim plus je izbor mnogo veci a ja to mrzim (mislim tad bih razmisljala i o finisu i slikama na pragovima i tako tim zajebancijama). Sad ako postoji nesto sto je 'em lagano em V ili neki bc rich oblik em se ne rastimava, ima 24 praga i 2 humbuckera' i sto ne bih pozelela da menjam desetak godina onda bih uzela bez razmisljanja :da: i naravno floyd rose

Mislim meni trenutno i ovaj Ibanez obavlja posao ali ne mogu recimo da stimujem nize niti da kupujem deblje zice (mislim da bi se polomio :) ), kontakti prekidaju, jebiga mator je i sl. Ne znam kako su me uopste ubedili pre 6-7 godina da ga kupim starog 10 za 600 maraka.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je zena,a ja bi joj preporucio istog dean-a kojeg ja ganjam da uzmem,zdogovorimo se ja i ona lijepo da nam dopreme dvije za 930 e i ljepota paspopova.

 

ipak je to set nek,mahogani(tanja je dzitra,pa je s' toga i laksa),string tru,grover civije(genericke,al' kazu da rade pristojno,mada ja stavljam schaller),magneti za stock sasvim solidni,neck je cak stavise mlogo dobar.

v79-lg1.jpg

a zvuci ovako:

lincoln continental medj' dzitrama.

 

a kakvog ti to ibaneza imas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da bude nabolja na svetu al posto necu profi da sviram ipak bih nesto sto mi se makar malo dopada :D a i nema floyd

Ne znam tacnu oznaku, il je RG360 ili RX360 (mislim da to drugo ne postoji :) ).

Vodio me prijatelj pre 6-7 god da kupimo gitaru i nadjemo tu, tada super ocuvanu, za 600 maraka. Jebote da mi je sad 600eur ne da je ne bih uzela... Nisam ocekivala takav zajeb od coveka koji svira pola zivota i ne bi me zajebao namerno.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

550 ojra

 

bolja je varijanta od jacksona, ali sumnjam da ce mu naplatiti ispod 600, a chovek trazi do 400

mislim da je Double Fire zensko :) pa da i to sto kazes ispod 600 evrica nece je dobiti :|

@dimmu: pa sad, postoje dve varijante, jedna je da uzmem nesto za tipa 300eur (kao onaj entry level Jackson) sto ne mora da bude skroz dobro a druga je za tipa 600-1000eur sto mi se ne dopada jer bih morala da ustedim plus je izbor mnogo veci a ja to mrzim (mislim tad bih razmisljala i o finisu i slikama na pragovima i tako tim zajebancijama). Sad ako postoji nesto sto je 'em lagano em V ili neki bc rich oblik em se ne rastimava, ima 24 praga i 2 humbuckera' i sto ne bih pozelela da menjam desetak godina onda bih uzela bez razmisljanja :da: i naravno floyd rose

Mislim meni trenutno i ovaj Ibanez obavlja posao ali ne mogu recimo da stimujem nize niti da kupujem deblje zice (mislim da bi se polomio :) ), kontakti prekidaju, jebiga mator je i sl. Ne znam kako su me uopste ubedili pre 6-7 godina da ga kupim starog 10 za 600 maraka.

au ako oces floyd rose mislim da ces morati za malo kvalitetniju gitaru da se ispruzis za jos 100-200 eura na tih 400 jer taj RR koji te interesuje mislim da nije ispod 600-700eura tj ako mislimo na RR3(RR je koliko ja znam string throu),a i realno ako vec imas mogucnosti pazaris gitaru od 600-1000eura malo ustedi pa ces imati stvarno odlicnu gitru.jeste izbor je veliki ali opet provedes par sati u prodavnici i nosis kuci gitaru koja te moze sluziti veoma,veoma dugo..

 

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodavnici? Koliko sam videla kod nas uopste nema takvih gitara (BC rich valjda niko i ne drzi) :confused: Mislila sam da uzmem iz inostranstva, em je jeftinije em ako je neka do jaja gitara nema sta da joj fali.

@steve: pa kazem da mi se ne svidja :D mislim uzasna mi je. Eventualno bi neki Stratokaster bio gori :) a i ne izgleda kao instrument za drljanje melodik bleka :)

hint-kad kliknete na neciji nick imate ili plavu ili roze ikonicu koja oznacava pol :wub:

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jackson imas u Mitros Music-u,a B.C. Rich je bio u artistu u novom sadu ako se nevaram,a valjda i mix music i dalje drzi bi si riceve.mozda i ja sad serem ali zar neces otici prvo u prodavnicu da isprobas tu gitaru pa je onda narucis iz inostranstva? posto ja i dalje mislim da je bolje prvo probati gitaru,a ne kupovati je na slepo :S no pogledaj onda i 55037.jpg to je Jackson DKMG i mislim da ce lepo leci za drljanje melodik bleka :) sad sve zavisi za koliko mozes dobiti takvog u inostranstvu,mada ja bi pre jurisao polovne iz 2004/2005 sa pasivnim magnetima i afterburnerom jer su tada dinkiji bili mnogo kvalitetniji nego ovi sto se danas proizvode i prodaju..

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto vidis,trebala si samo naglasiti stil svirke,i sve je jasno.

 

ispod rr3 nista nemoj gledati,pogotovo ovi kod nas,jer su to vecma mitrosovi sa falinkama.b.c. rich ima kod dzindzera,ali nema na sajtu sta ima,vec bi se morala prosetati do njega.ili je to neki slican onakav mali cumez kao dindzerov?

 

kako ti se cine esp-ovi v-ovi?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...