Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

vidim i ti se pridruzujes. :zuba:

 

floyd je dobar za kako sta.ja npr ne mogu da zamislim death mjetal solo bez floyda.ako mu ima primjenu,sto da ne,ako nema,i kupuje se samo radi rastimljavanja-string tru i schaller mi je mnogo bolje rjesenje.

 

DF:

ako imas nekog preko bare da ti uzme,to je najbolja solucija.ja idem na tu,ako ovi iz m.m. centra ne budu razmni,kao sto nece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mogu da izmuvam s ebay-a pa da stigne nekom rodjaku u zemlji s manjim porezom na te stvari :D il da otputujem ako u Evropi neko prodaje. Samo retko ko na ebay-u pise koje je godiste gitara, mora da se kontaktira.

Elem hvala svima puno, bacam se na stednju pa kad skupim pare vracam se da utanacimo sta :pivopije: mislila sam da moze nesto zadovoljavajuce za manje pare al jbg bolje nesto sjajno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo, nece ni to od 600-1000e da bude sjajno, ali su velike sanse da dobijes dobar instrument. Licno mislim da BC Rich import gitare nisu ni za kurac (mislim. sviraju one, ali za te pare...) dok su njihovi custom modeli iz 80-90ih mama za metal (ovi iz zadnje dekade su malo falicni s' vremena na vreme kako cujem, nije vise to taj kvalitet).

 

Ovi Jackson Dinky-ji DKMG, DK2 i te fore su dosta dobri, ali opet sve to ide od komada do komada. Znaci, probaj komad pre nego sto ga kupis, a to vazi cak i kad bi uzimala usa modele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih,da trenutno imam 1000 e i da hocu da ih potrosim na dzitru,obavezno ebayjisao.i to malo duze vrjeme,samo tak'e stvari mogu da ispadnu.

 

u srijedu picim u m.m. centar da pitam za dean '79 v.,pozelite mi srecu,mada znam da nema nista od tog.a druga opcija mi je pobratim,fino mu dam pare kad dodje u bg,a lik je inace basista,i povesce nekog druga dzitristu da je provjere,mada sumnjam da prva na koju nalete nece biti ok,nisu oni toliki mufljatori kao ovi nasi,samo mufljaju preko net-a,najljepse primjerke ostavljaju za shopove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može i neka menjaža za canon 40 D ;)

 

zajebi Canon ako hoćeš aparat za fotografiju, iz iskustva ti možem kažem da je nikon 'a photographers camera' iliti fotoaparat za fotografe. Canon je prepustio to tržište Nikonu odavno jer u high-end klasi nema odgovore na D300, D700 i D3x. moj savet, štedi pare i kupi D90 i juri stare polovne nikonove objektive i nećeš imati potrebu za novih fotoaparatom jaaaakooo dugo. kad kažem jako dugo mislim bar 10-20 godina kao amater i 5 kao profesionalac. Canon pokušava da osvoji tržište filmadžija i holivuda, filmske i TV kamere ali su im Red Cameras maznuli posao pred nosom.

offtopic, heb'ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savet

 

bigHellraiserC1FR_BCH.jpg

 

Schecter Hellraiser C-1

 

Fantasticna gitara. Cena je negde oko $800, EMG 81, grover civije, mahagoni telo, original floyd... Da imam te pare, ovo bi bio prvi izbor.

 

Schecter je majka!

Edited by MyDyingMind

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schecter gitare su, po meni, ubedljivo najbolje gitare sto se tice odnosa cene i kvaliteta... Jeff Loomis Sig Model je oko 1000-1100 eura, a ta gitara je takvo zlo i izuva doooobru vecinu gitara u tom cenovnom rangu... Jedino sto je sedmica xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, meni su Dean ispod 1000e uglavnom krs (imajuci u vidu sta nude za cenu koju placas; vise placas izgled i kartonskog dimebag-a nego instrument u nekim slucajevima), dok je ovaj Hellraiser dosta dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se schecter gitare nimalo nesvidjaju.pocevsi od tih boja koje su sve barem za mene previse sarenolike,sljaste,a headstock-ovi mi se nimalo nesvidjaju.super su to gitare ali opet kada ona lepo zvuci,a sranje ti izgleda..gitare koje sam ja probao i najvise su meni pasale to su jackson gitare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

icicu bas u septembru u mitros pa ako je imaju isprobacu je posto gitara stvarno odlicno izgleda.samo nerazumem sto esp stavlja te sljokice ili sta je vec na sve ivice vrata i na inlay deluxe modela :? po meni bi bile mnogo lepse bez toga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja opet kazem, svi oni znaju da prave gitare, ali da su recimo Jackson, Schecter i mozda Jibanez i ltd (a i jos neki) boljeg odnosa cena/kvalitet tu do 1000e, posebno ti najjaci import modeli.

 

meni,vidis,su upravo ti import jacksoni,a tek ibanezi ispod 1000 a neki i preko 1000 tesko sranje.ja sam imao pre fender rr3,kupljen u njemackoj i bio je sranje tesko.sledeci jackson mi je bio polovni rr usa koji kao sto pretpostavljas je bio avion,ali imao je nekih mana koje trenutno ne bih oprostio dzitri od 2000 maraka,sto bi bilo sad akjo ne i 3000+ e.

 

schecter dzitre su po meni slabe izrade,imaju dobre features-e,ali ipak nidje nit' izrade nit' karaktera,pogotovo tonalnog.umije i esp da pati od toga,ali od komada do komada.imao sam ltd-ova od 800 pa navise koji su sranje i ltd-ova entry modela koji su bili klanje.

 

 

trenutno,od ovoga sto moze da se proba po nasim shopovima,dean prednjaci,ako izuzmemo signature kartone,i to debelo.poceprkajte po netu i vidjecete da je svukud vise-manje isto.njihov jedini problem je kad se narucuje preko neta posto im je qc u kurcu pa umiju da uvale govna.ali ako ista znas o dzitrama,kupi dzitru u prodavnici,a trenutno dean po meni je trenutno najbolja pazarina.

 

reci mi sta,sem dean-a,mogu uzeti za 360 e a da je mahogani vrat i tijelo,string tru badi,bajnding i grover civije?jos uz to je originalni dizajn,ne kopija,pristojni stock magneti i maple top koji uopste nije los.dok od dean cadillac select-a kojeg sam svirao u m.m. centru odavno nijesam bolje odradjenu dzitru u ruke uzimao.

 

moguce da odje vajaju najgore jacksone(sto pouzdano znam),b.c. rich-ove koji se generalno svukud raspadaju,ltd-ove iz b stock-a itd.u svakom slucaju,treba uci,probati pa tek kupiti,ili poslati nekog ko se razumije,ova prica je zbog okolnosti totalno losa.da smo u usi pa i 'ajd'.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

reci mi sta,sem dean-a,mogu uzeti za 360 e a da je mahogani vrat i tijelo,string tru badi,bajnding i grover civije?

Mozda nista jer jednostavno ne mozes da dobjes te "komponente" za 350e (pricam da nije realno da dobijes za toliko malo para)? No opet:

sve je to lutrija i treba probati...

:da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jacksona dxmg sa zabodenim emg 81,85...gitara me odlichno sluzi i za te pare je bomba..definitivno najbolji vrat koji sam do sada svirao, ali to ne moze da se kaze za ostale jeftinije jacksone...

 

ltd gitare koje sam probao kod nekoliko drugara su stvarno super...jako fine su izrade...chak nema ni lupkanja zica po pragovima, shto ochekujemo kod jeftinijih gitara..kao da im je odradjen setup....imaju jako dobar zvuk, sa obrzirom da su za sada u njima neki esp magneti...chak i neck thru i set thru konstrukcija, za gitaru od oko 400 evra... jedini kech kod njih je shto su radjene od jeftinijeg drveta...

 

bc rich po meni ne kupovati...

 

shto se deana tiche...samo sam chuo fine priche...nisam lichno probao ni jednu gitaru...

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...