Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Nadjoh... http://www.artistsystems.net/mex/artikal.php?art=1385

 

brate 490EUR, a polovnih nigde nema.  pa da imam te pare ja bih se zenio. :D ja vam rekao do 300EUR...

 

Cu da se ciganisem ja lepo za onaj Marshall, mozda i spusti jos malo. :haha:

 

a neki peavey envoy ili bandit?

 

Jedno pitanje za sve gitariste :) Kako ste vi ucili da svirate? Jeste citali neke lekcije, knjige, uzimali casove, ili jednostavno uplaili GP i udri?

 

nirvana i udri :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje za sve gitariste :) Kako ste vi ucili da svirate? Jeste citali neke lekcije, knjige, uzimali casove, ili jednostavno uplaili GP i udri?

Od svega po malo. ;)

 

Ka sto Vuk rece, Nirvane metalice :) su OK za vezbuckanje, mada ima i dobrih vezbi odradjenih u GPu.

 

 

Mada uvek dobro doci da se ode na koji cas, da ti neko iskusniji pokaze par fora za usavrsavanje tehnike.

 

 

a neki peavey envoy ili bandit?

pa Laney i taj pivi bandit nisu losi, mada.. probao sam dosta tih jeftinijih marki (Berindzer, Pivi, Vox) ipak mislim da bi mi za neku tezgicu gde mi je bitan OK zvuk bilo potrebno pojacalce tipa marshall npr AVT serija ili mozda MG (mada nisam fan pojacala sa efektima)..

 

Pregovaram sa par likova pa ce valjda da se nadje nesto.  :opusteno:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg sad, peavey i vox u isti kosh sa behringerom :)

 

AVT nije glasno pojachalo (probavao kod raznih ljudi, ali mozda i najbolji primer je u "Chainsaw" studiju gde su AVT 150 i MG 100 glave u jednoj prostoriji na istim kutijama i MG jednostavno prozdire AVT)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj bre samo kenjkate za bzv,ko da ce vam se celog zivota svidjati jedan ton,pa ja 20 put da sviram 20 puta cu da cacnem ekvilajzer da promenim malo :) Fora je sto su to sve dobra pojacala za tu cenu i to su sve pojacala na koja ako oces da sviras metal treba ti metal zone i to vec svi znate posto ste svirali na njima na svirkama..i sta palamudite pola godine ,nego pancevac kupuj to pojacalo pa da castis neku slaninicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali AVT ima lampasko predpojacalo,a MG je tranzistorac.Svirao sam na oba i MG nemoze primirisati AVT-u sa zvukom.

 

ne bih se bash slozio, mnogo mi se vishe dopada MG zvuk

 

kod kuce imam dve randall glave (G2 i G3 (lampa u predpojachanju) serije) i medju njima nisam nikada chuo neku razliku u zvuku :)

 

@starshooter

 

prodao sam metalzone onog momenta kad sam stekao prvo pojachalo i nikad vishe ne zelim da posedujem tu pedalu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U stvari, jel taj tvoj AVT nova ili stara generacija? I koji?

 

Jbg, MG ima onakav drajv kakav volim + ima contour kontrolu koja mnogo bolje radi nego na randallu i bash ume da dodatno farba. AVT mi nekako suv spram njega.

 

Kakvu muziku svirate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stara generacija.AVT 50 bez onog X.I naravno Englez.Sviramo hard rock obrade,a autorska ti je nesto poput mixa Motorhead,Metallica(raniji radovi) uz primese ovih novih vibe-ova.Nemam pojma kakav bi to pravac bio.Mesano meso sa puno ljute paprike!

Share this post


Link to post
Share on other sites

imash sad avt tribute

 

Stara generacija.AVT 50 bez onog X.I naravno Englez.Sviramo hard rock obrade,a autorska ti je nesto poput mixa Motorhead,Metallica(raniji radovi) uz primese ovih novih vibe-ova.Nemam pojma kakav bi to pravac bio.Mesano meso sa puno ljute paprike!

 

oldschool se lagano vraca :)

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj bre samo kenjkate za bzv,ko da ce vam se celog zivota svidjati jedan ton,pa ja 20 put da sviram 20 puta cu da cacnem ekvilajzer a promenim malo :) Fora je sto su to sve dobra pojacala za tu cenu. :)

 

Upravo! Svako ima neki svoj ukus, i svakome ce razlicito da legen svako pojacalo.

 

nego pancevac kupuj to pojacalo pa da castis neku slaninicu :) 

 

Naravno! Mora da padne slanina i sljivovica!  :pivopije:

 

 

 

 

 

prodao sam metalzone onog momenta kad sam stekao prvo pojachalo i nikad vishe ne zelim da posedujem tu pedalu :haha:

 

Meni je MEtalzone super, posle metalmastera najbolja za neku masnu metalcugu. :haha:

 

Ali opet kazem, sve je stvar ukusa.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...