Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Ovako, imam sledeci problem. Imam Mesa Boogie DUal rectifier glavu i kabinet. I to je prosto preglasno pojacalo. Bukvalno kada sviram u maloj sali skc-a, pojacam pojacalo na dvojku. Ne stave me u razglas, nego sam moj ton sa bine, nadglasava ceo bend, i drugo pojacalo (randala tranzistorca od 150w), koji je opanjen preko pola, i ozvucen i ubacen na razglas. Pogledao sam u uputstvu od pojacala, i pise sledece. Nista vise, samo u 2, 3 reda. Kako u fazonu, moguce je da smanjite snagu pojacala, tj da prepolovite, kao izvucete 2 od 4 EL34-ke koje imaju u njemu. Pise da se izvuku samo 2 srednje lampe, a 2 krajnje ostave. I onda shodno tome da se izvuce i bilo koje od 2 rectifierke na izlazu. Da li je to zaista tako, da ja samo uradim po tome kako su rekli, i samo izvucem odgovarajuce lampe, ili moram to da nosim majstoru, da on cacka neke druge stvari, podesava i slicno.....?

 

Tako je. Nego, jel to dvokanalac ili trokanalac? DR ne znaci nista samo po sebi. Koji model? Jel imas nesto u petlji? Ako imas, gde ti je Send/Retunr pot? Smanji ga pa probaj ako imas nesto u petlji. DR nije zahvlano pojacalo sem za oranje. DR Road KIng je nesto drugo vec. Tebi bi verovatno vise odgovarao RoadKIng ili, cenim, bilo koji Mark series.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je. Nego, jel to dvokanalac ili trokanalac? DR ne znaci nista samo po sebi. Koji model? Jel imas nesto u petlji? Ako imas, gde ti je Send/Retunr pot? Smanji ga pa probaj ako imas nesto u petlji. DR nije zahvlano pojacalo sem za oranje. DR Road KIng je nesto drugo vec. Tebi bi verovatno vise odgovarao RoadKIng ili, cenim, bilo koji Mark series.

 

 

to je dual rectifier solo head....dakle sa tri kanala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima par problema pri tome, nisu svi magneti istih rupa(mislim na dubinu)I problem je ako treba da stavljas josh neku bateriju za aktivce a nemas mesta za baterije,i najveci problem je ako imas potenciometar za medju pozicije a kod dosta magneta fazne relacije se preklapaju pa nemozes oba da koristis u medjupoziciji..ali uglavnom to je vrlo moguce uraditi bez neke nauke

Ljudi a da ve pitam,meni se mnogo cuje pikovanje trzalicom,imam ltd ex 400 mahagony+ emg 81 i 60 koristim jazz trojke ali probao sam i razlicite trzalice i uvek mi se cuje pikovanje koje ponekad ume strasno da iritira..Da li bi se to promenilo stavljanjem pasivca mozda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda da udaljish magnet od zica

 

u svom gotic v-u sam imao jedno 4-5 magneta i dok nisam stavio JB sve je bilo ok

 

sad hvata udarce

 

udaljio sam magnet od zica i podigao akciju (posmnjao sam na pragove i preveliko landaranje zice) i bolje je, ali se i dalje chuje picking na shestoj zici

 

promenicu debljinu, pa cu da javim rezultate

 

inache, shto se tiche pasive, tu (uglavnom) nema smetnji, ali se aktivci i pasivci ne vole preterano (jedan drugar ima 81 i dva single pasivca u svom vesteru) i nema shanse da idu istovremeno

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA frka je sto ja imam onaj earvana nut i njemu su se rupe vec prosirile na 11 i kao ne valjda da se vraca na 10 jer ces imati buzza..:(

 

dali mi kanibali sinoc paket zica 14-62 (oni te koriste za G i A) :)

 

stavicu na viper (koji takodje ima earvana compensated nut), pa cu da javljam utiske :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve ste budale. :haha:

 

Starshooter: E meni se isto cuje, pogotovo kada sam snimao gtr.

 

Kao sto kaze Vuk, malo sam odaljio magnet od zica, i uzeo meksu trzalicu i bilo je bolje.

 

 

 

 

 

Preporucite mi neko pojacalo za thrash metal.Cena do 20 000 din.

 

Do koje snage??  Za male pare imas Spidere (Line6) i Behringere, jeftina su a za te pare su skroz OK pojacala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marshalla ces tesko naci za te pare. Cak i ovi tranzistorci su bar 250eur minimum. (govori o polovnjacima)

 

evo npr ovaj lik za marshalla od 40w trazi 250eur..

 

http://www.kupujemprodajem.com/Marshall-valvestate-40w-model-8040-99713-oglas.htm

 

 

 

Peavey je OK, trazi ga po oglasima. Mada nisu ni oni bas jeftini.  Ali za 200eur ce moci da se zbudzi nesto. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...