Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

ljudi jel neko od vas probao ove prophecy epiphone? mislim na les paula specificno.

jako sam se nalozio na ovu djitru, ali 65000 kosta. jel mi se vise isplati uzeti nekog jeftinog gibsona za te pare (ako se uopste moze naci) ili je ovo bolja varijanta? jebem ti kako je dobraaaa

 

vider

DSC_0504.JPG

 

pa za 700 keka lagano se moze i odje nac' polovni gibson,najcesce nijesu "faded" duborezi i sranja vec prava stvar.uz manje dorade i eto ti jako ozbiljne gitare.

 

 

epifoni su sranje.mamipara,najbolje receno.

 

savjetovao bih ti da,posto znam da ganjas taj "southern" vajb,ako ne naletis na gibsona,probas sa nekim deanom,svakakvi se mogu izcackati za te novce.

 

ako se ne varam,skoro je lik prodavao na kupujemprodajem voodoo (jes' da je seljacka serija,al' nije duborez) cini mi se sgja za cirka 700 keka,sjajna pazarina.

 

posto i ja ganjam slican stil,nije los ni vukov savjet o viperima,i oni se svakakvi mogu naci za 700 e.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje ako neko zna resenje nek pomogne a ako ne nek iskulira duhovite dosetke i spam

 

Daklem , imam Electro Harmonix Small Clone Chorus pedalu i zelim da je ubacim u Boss bcb60 pedalbord.

Pedalbord ima napajanje predvidjeno za bosove pedale. To je znaci onaj okrugli konektor slican kao na punjacima za mobilne.

Pedala ima ulaz trs 1/8 to jest mala banana ili mali jack ili kako god ko voli da ga zove. Znaci prvo sto mi je bilo logicno jeste da nadjem negde konektor da prespojim napajanje na malu bananu ali u radio klubu (a ni u muzickim prodavnicama po beogradu) nemaju takav konektor. Koje mi je jos moguce resenje ?

Jedna od stvari koja mi pada na pamet je da seljacki presecem kabl i zalemim drugi konektor al nekako bi gledao ako ikako mogu da izbegnem tu opciju.

Svaka pomoc je dobrodosla

pozdrav

 

 

Ne znam da li imas standardnu ili nano varijantu pošto za ovu drugu nisam siguran ali na standardnoj pored toga što je input za struju drugačiji, okrenut je i polaritet struje, tako da i ako uspeš da nađeš i nabudziš jack koji ti treba, nećeš moći da ga koristiš na bossovom pedalboardu. Ja imam poseban adapter za svoj small clone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam shto se cimate sa obrnutim polaritetima, samo zice obrnete i cao.

 

Ja sam tako uradio sa bossovim govnjivim kablicima i adapterima. Sve boss pedale standardno, a RAT ima svoj obrnuti (ne izgleda kao iz radnje, ali radi bez problema) :)

 

Jbg, ako hocesh da ti se shljaka, morash da preradjujesh. Shta sam se budzevina nagledao po koncertima poznatijih grupa, jedan rez na tvom pedalbordu nece nishta da sjebe :haha:

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toga na bossovim adapterima nema. Spolja + iznutra -, samo ih obrnesh.

 

Takodje, po prvi put chujem da se neshto napaja uz pomoc TRS konektora :/

 

edit:

 

nadjoh sliku i vidim da je TS u pitanju

 

dve zice su u pitanju, zaseci kabl kod konektora, zameni TS konektorom, obrni zice, zalemi, izoluj :)

 

TS obichno ide + (hot) na T (tip - vrh), zemlja (u nashem sluchaju -) S (sleeve) - to ej sluchaj sa tvojim adapterom.

 

josh jedan edit - ipak potrazi nekog ko ce da ti to sredi, poshto vidim da dosta konfuzno pishem :)

 

Najbitnije - ne morash da sjebavash originalni adapter, samo modifikuj jedan bossov kablic

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa za 700 keka lagano se moze i odje nac' polovni gibson,najcesce nijesu "faded" duborezi i sranja vec prava stvar.uz manje dorade i eto ti jako ozbiljne gitare.

 

 

epifoni su sranje.mamipara,najbolje receno.

 

savjetovao bih ti da,posto znam da ganjas taj "southern" vajb,ako ne naletis na gibsona,probas sa nekim deanom,svakakvi se mogu izcackati za te novce.

 

ako se ne varam,skoro je lik prodavao na kupujemprodajem voodoo (jes' da je seljacka serija,al' nije duborez) cini mi se sgja za cirka 700 keka,sjajna pazarina.

 

posto i ja ganjam slican stil,nije los ni vukov savjet o viperima,i oni se svakakvi mogu naci za 700 e.

hmm pa ne bi bas isao toliko daleko pa da kazem da su sranje jbg.. evo jeftiniji modeli za 200-300e jesu losi, ali ova prophecy serija mi je preterana. probao sam SG-a sa emg magnetima iz te serije, gitara je vise nego odlicna. svirljivost, ton, vrat odlican, izrada... moram da vidim tog lp-a uzivo pa cu odluciti..

 

btw, deana jednog vec imam, dbdt model.. tako da ne znam. ramizljao sam o dime-o-flame, ali kad ovde nema nista da se proba, jebes mu mater.. morao bih naruciti 'na slepo'..

 

a sto se tice vipera, u mitrosu probah ltd viper1000, vrišti ko nenormalan :D samo sto ne bih da uzmem sa emg-ima, jebesh ga.. nije to za bluz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bjurid:

 

sto se tice dean-a,normalno da ne treba narocito ne njih narucivati na slijepo,jer im je QC u kurcu totalnom,vise sam mislio da procackas po ns-u i bg-u mozda se i nadje jedan fin komad.

 

gitara sa emgijevima je super investicija,uvijek mozes da ih skines i prodas za 170-180 e a za te pare lagano kupujes kombinaciju koju god budes htio,eventualno manja doplata.

 

sto se tice epifona,ja sam iskustveno formirao svoje misljenje,jos sad svaki dan slusam barem jednom nekog sa njima i vjeruj mi da je 700 e jednostavno previse dati za bilo kog epifona.a lagano kupujes genuine gibsona za te pare,samo prati oglase i sacekaj malo.

 

sefirot:

 

normalno da svira epifone na turneji,nakrka emg i boli ga cosak,sjebe se tu noc,baci je u smece i novu vadi iz paka.to svi gitaristi viseg srednjeg ranga rade.nema bas on para da sjebava svaku drugu noc gibsona.jos je pod ugovorom.al' se zapitaj sta nosi u studio i na bitnijim koncertima.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sefirot:

 

normalno da svira epifone na turneji,nakrka emg i boli ga cosak,sjebe se tu noc,baci je u smece i novu vadi iz paka.to svi gitaristi viseg srednjeg ranga rade.nema bas on para da sjebava svaku drugu noc gibsona.jos je pod ugovorom.al' se zapitaj sta nosi u studio i na bitnijim koncertima.

 

 

 

 

Naravno, ako se moze naci Gibson dobar za 50 000 din ne treba razmisljat, ali mislim da ce u Srbiji jedan prosijecan gitarista, u nekakvom bandu u usponu i sa ovim standardom koji imamo, sasvim ok proci i sa jednim Epiphonom. Mislim, ne sviram ni jedno ni drugo i potpuno drugu opremu koristim, ali ima finih komada Epiphona za male pare koji su na sasvim zadovoljavajucem nivou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fora je sto nam je standard takav da nemamo para da kupujemo jeftino.znaci ovo sto kupis ide i u studio,i uzivo,i kuci,i na slike na gejspejs/jewmetal/cafebuk...zato se vise isplati kupiti nesto sto ces moci da drljas dobar komad vremena nego da svake 2-3 g pucas 600 e na krsten komad opreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa evo ovako.. bio, isprobao, nisam bas zadivljen... :/

daleko od toga da gitara nije super i da nije lepo svirati na njoj, ali mislim da sam ocekivao malo previse..

za 700E sam ocekivao malo bolji zvuk jbga.. vrat nije tipicno debeli gibsonovski, malo je tanji, ali ne pretanak. vrlo dobra gitara, ali 150-200eura preskupa

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa evo ovako.. bio, isprobao, nisam bas zadivljen... :/

daleko od toga da gitara nije super i da nije lepo svirati na njoj, ali mislim da sam ocekivao malo previse..

za 700E sam ocekivao malo bolji zvuk jbga.. vrat nije tipicno debeli gibsonovski, malo je tanji, ali ne pretanak. vrlo dobra gitara, ali 150-200eura preskupa

 

eto vidis.

 

 

zasjedi na oglase i cekaj,iskocice nesto dobro za te pare vjeruj mi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma neam pojma, fora je u tome sto ni sam ne znam sta trazim.. cini mi se da cu za sada samo da promenim pikap na staroj gitari..

neke preporuke za magnet? masno, tesko, ali razgovetno? :) prvo sam razmisljao o invaderu, pa o dimebuckeru, sad mi se i ovaj dirty fingers nesto mota po glavi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako se odlucis za pasivu, vrlo je bitno da znas kako ce tvoja gitara da reaguje sa kojim magnetom. ja sam to iskusio na mojim gitarama, ali sam uspeo nekako da slozim svaku sa odredjenim magnetom. za pocetak idi na seymour duncan sajt, pod support imas tone wizard pa tu ces imati nekih uputsava otprilike na sta da gledas.

nemoj da se zeznes, zaletis se das pare i posle nije to ono sto si hteo. evo na primer, u mom matorom ibanez les paul-u se nikako nije slagao seymour duncan invader, ni dimebucker, ni custom, tek sa jb-om sam dobio ono sta sam hteo, cist, a opet agresivan zvuk, dok na primer invader se odlicno slozio u epiphonu U2, koji je sper ploca, ali zvuk je brutalan, dok invader ni dimebucker nisu hteli u bc rich warlock nikako, a sa custom je gitara progledala, dok je dimebucker legao k'o bog u career flying v. sve ima veze, polako razmisli, imas youtube, na svakom sajtu proizvodjaca magneta imas neke semplove, specifikacije, slusaj muzicare koji koriste odredjene magnete, vidi koje gitare koriste, malo istrazuj, pa tek onda kupuj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja jedno pitanje..

Doslo je vreme da KONACNO!! promenim gitaru,budzet mi je OKO 1000 jevra,mozda koju paru vise i razmisljao sam o Gibson Les Paul Studio gitri.

Da li iko ima iskustva sa ovom gitarom?

Vredi li?

Ili postoji neka bolja za te pare?

Imajte na umu da trazim nesto tipa Iommi/Page/Hendrix zvuk....ЧИРЗ!!! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma neam pojma, fora je u tome sto ni sam ne znam sta trazim.. cini mi se da cu za sada samo da promenim pikap na staroj gitari..

neke preporuke za magnet? masno, tesko, ali razgovetno? :) prvo sam razmisljao o invaderu, pa o dimebuckeru, sad mi se i ovaj dirty fingers nesto mota po glavi..

 

JB

 

namontirao sam ga u jednu djitru i svrshavam na tu prljavshtinu u drajvu

 

@ lnk

 

dobra je djitra, ali mozda ti bolje legne SG, mozda i explorer ili V (to je u istom cenovnom rangu)

 

mozda ti gibson uopshte ne legne

 

nadji ono shto ti se svidja i PROBAJ

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto imas tanacki mahogani u ml-u ja bih isao na dimebucker,znas da ce da radi.invader bolje lezi na alderu.

 

ili,aktiva,duncani su vise po mom ukusu,emg ce da radi i na kauc da ga nakacis.

 

 

 

 

sto se tice lp studija,gledaj da ne uzimas ovo iz ove decenije,znaci sto starije,ja bi inace za te pare od novih gledao nekog USA dean-a,kad se vec ganja gibson feel,a vazda bi motrio oglase ne bi li kakav polovni lp npr goldtop za te pare iskrsao,ipak je ovo balkan a ti imas 1000 keka u dzepu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nznm,iz koje god godine da su,vrat je radjen po modelu '59 ili tako nesto iz doba jure :bigblue:,magneti su valjda isti,ali ja se stvarno ne razumem ako su vec te neke bitne specifikacije iste,zasto je bitno uzeti sto stariju gitru?Neki overall feel ili cisto da mozes da kazes da imas gitaru napravljenu u doba dok je Hendrix vojsku sluzio? :D

Objasni ako mozes,stvarno mi treba svaki info pre nego sto grunem tol'ke pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...