Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

ne mogu bash lako da zamislim tu situaciju....mozda mnogo EQ-a koji ce da smanje dublje frekvencije...ili neshto sto menja zvuk gitare u prost MIDI zvuk pa onda pitch pedal.

menjanje zvuka gitare u midi ne postoji, bar ne da ja znam. Ima nekih pokusaja, ali to je skoro nemoguce uraditi. To sto ti kazes za eq-e se prosto moze uraditi koriscenjem hipass-a, ali on ovde misli na harmonik, a ne na visoke/niske frekvencije. Ovako odokativno, verovatno je da to postoji, ali samo odokativno :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo taj harmonic je samo jako visoka frekvencija ali koji standardne gitare ne proizvode tek kad skratis gitaru palcem kad ga radis:)Ne znam nekako sam se nalozio na onaj fernandes sustainer al on to radi posle nekoliko sekundi kontam da moze da se napravi magnet koji to radi odma:(Znate nekog ko pravi magnete u srbiji da pitam dal mozda zna ?

I postoji gitarski zvuk u midi kako funkcionishu pojedini sintovi na procesorima bez midi magneta ?!?

Edited by STARSHOOTER_SUPREME

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam na sta tacno mislis, ali konvertovanje gitarskog tona, ili uopste zivog tona instrumenata u midi je u najavi vrlo tesko (necu da kazem nemoguce, jer mozda postoji), i ja nisam cuo da to ima. Da to postoji, mogao bi da konvertujes sve zivo u midi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dal sam te bash razumeo :(,fora je sto artifishal ja znam da radim samo kad trzam od gore znaci najbrize tempo 130 sesnestine a ja bih teo neku brzu melodiju da sviram a da ima zvuk harmonika kapiras,kao npr http://rapidshare.com/files/310073268/pocetak4.mid.html

Edited by STARSHOOTER_SUPREME

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba mi word of advice :)

 

imam jednokanalnog lampasha, peavey nano valve, koji je za OD dushu dalo.Javlja se problem kada na probi hocu clean, smanjim ja neck magnet do cleana i boostujem volume sa eq pedalom,ali to je malo...ne cuje se preko bubnjeva.Proba sam da na eq pedali pojacham sve potenciomere,ali onda pedala nepodnosljivo zuji,iako radi na baterije.Sad,s cime mogu da dobijem veci volime boost, neka pedala ili volime pedala? hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mozes na pojacalu da smanis gain do nekog cleana i onda uzmes overdrive boost pedalu,dobro je isto ako i imas dva magneta vidis koji ima manje gaina pa i njega promenis prilikom svirke.Pa pazi koja je poenta ,ti se smanjis na gitari pa oces da se pojacas na ekvilajeru ,isto ce ti distrozira prirodni overdrive na pojacalu

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro jr to shto je zamislio

 

Kad sviram na pojachalu na kom ne mogu da menjam kanal, namestim vrlo malo gain-a koji teram sa drive pedalom. Kad hocu clean, prebacim na neck magnet koji je malo utishan i ugasim pedalu. Dodushe, konstantno mi je upaljen kompresor, tako da nemam problema sa tishim signalom kad ganjam clean.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro jr to shto je zamislio

 

Kad sviram na pojachalu na kom ne mogu da menjam kanal, namestim vrlo malo gain-a koji teram sa drive pedalom. Kad hocu clean, prebacim na neck magnet koji je malo utishan i ugasim pedalu. Dodushe, konstantno mi je upaljen kompresor, tako da nemam problema sa tishim signalom kad ganjam clean.

 

Covek, jel koristis kompresor da izjednacis nivo cleana- sa smanjenim potom na necku sa driveom na bridge-u koji je na full volume?Ili cisto da ti sve note budu iste glasnoce kad prebacis na taj smanjeni neck za clean?

I koji kompresor koristis ako nije tajna?musik20.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

5. Nijedan Ibanez ne zvuci kako treba ako je jeftiniji od 700-800 eura, grubo ocenjeno. Zasto? Zato sto su toliko omiljeni RG ibanezi pravljeni po marketinskim normama a ne kvalitativnim. To je gitara pravljena da privuce kupca udobnoscu, tankim i prijatnim vratom, nisko postavljenim zicama, lepim izgledom. Zvuk je takav da dok se gitara probava na maloj snazi (sto je obicno slucaj u prodavnicama) daje "CD zvuk" kao sa zadnjeg albuma vaseg omiljenog benda, pa se vi odusevite i kupite je.

Naravno kad izadjete na svirci i pojacate se malo vise, pa udje i ostatak vaseg benda, svi se cuju osim vas, ibaneza nigde, samo nesto zujka u pozadini. To je slucaj i sa ostalim brand-ovima fancy/heavy gitara mada u nesto manjoj meri. Za razliku od toga cak ce se i zvuk dobre kopije stratocastera bolje preneti u halabuci zive svirke. Stvar je u konstrukciji tipicne nalik stratu gitare, ali to je vec duza prica

Hteo sam da te pitam ovako ja sviram gitaru 2 god klasicnu(akusticnu) i vec neko vreme idem na casove.. kad zavrsim s casovima kupio bih el. gitaru ali neznam koju... slusam sabaton slipknot alogiu i njihovi gitaristi imaju ibanez git. i ja takodje mnogo volim ibanez marku(znam zasto nije zbog njih).. a i nastavnik mi je preporucio(zna da slusam metal) ibanezovu neku za 250-300 evra... kaze da bi mi to bass posluzilo... a i ta cena mi odgovara...ja sad zavrsavam osmi.. verovatno cu imati neki bend u srednjoj a ne bih menjao tu gitaru ako je kupim... ali ti kazes da ne valja pa sam hteo jos jednom da te pitam...   :muzicar:

Edited by METAL MAN =)
jbt ostavio si 5m praznih redova posle posta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

iceman je do jaja,posto vidim da slusas te ,,teze'' grupe znaj da je daron malakian koristi :mrgreen:...nikad je nisam svirao mada svi kazu da je vise za hard rock...elem ako ne zelis da menjas gitaru onda ti preporucujem da zastekas jos 500 jura do srednje i da za 800 evra kupis gitaru koju ces kroz ceo sviracki vek da furas,jeste mnogo,znam ali 'ebiga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idu dvoje gitarista jedan ima ibaneza drugi ipak ima gitaru :)Ne znam ja sam imao veliki problem posle te klasicne gitare ,ibanezovi vratovi su premali i prelaki,posle se tesko navikavas na bilo koju gitaru i zvuce ko tetrisi,imas za te pare i lepog jacksona,jer i jedan bitan razlog,tog ibaneza ces tesko posle da prodas nekom jer ih ima milijardu

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da keve mi,jacksoni su se specijalizovali za metal,imas pristojne js jacksone svakakvih oblika za 40-50.000 po nasim prodavnicama.ja ti licno preporucujem kelly oblik,mada pretpostavljam da ne juris oblik vec zvuk tako da je najbolje da zadjes medj prodavnice i odaberes ono sto ti najvise lezi.

kakav tip metala bi svirao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

neku za 250-300 evra...

 

 

Yamaha Pacifica. Naucno je potvrdjeno da u Srbiji za te pare neces naci bolju NOVU gitaru. :mrgreen:

 

 

ali ti kazes da ne valja pa sam hteo jos jednom da te pitam...  :muzicar:

 

 

Mislim da se Dutja za 6 godina nije predomislio :haha: Uostalom probaj sve i svasta da bi znao sta ti odgovara a sta ne.

 

 

P.S. Ne znam kako sam uspeo da iskuliram alogia deo... :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...