Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Covek, jel koristis kompresor da izjednacis nivo cleana- sa smanjenim potom na necku sa driveom na bridge-u koji je na full volume? Ili cisto da ti sve note budu iste glasnoce kad prebacis na taj smanjeni neck za clean?

I koji kompresor koristis ako nije tajna?musik20.gif

 

Uvek se trudim da clean i dirve po glasnoci budu jedan u blizini drugog.

 

Potrdicu se da budem jasan koliko mi alkohol dozvoljava. :D

 

Daklem - clean - drive - pojachalo koje ima samo jedan kanal i koji sam namerno ostavio da bude drive.

 

Neck magnet je stishan na minimum ( + oslabljen gain sa pojachala da bi ubio prirodan drive istog (smanjuje se gain, ne volume!!!!!)). Kompresor ga tera sve vreme zbog slabije/jache okinutih zica koje mora da pegla i time reglishe glasnocu.

 

Djitra na bridge magnetu (ali sa maksimalnim volumeom) + isti oslabljeni gain + kompresor (boss cs-3) i overdrive pedala (koja radi kao drive boost) = moj drive.

 

Da bih imao zeljeni clean, ubijam drive pedalu, prebacujem na vec stishani neck magnet i eto :)

 

Da odgovorim na pitanje - svaka nota je iste glasnoce, bilo da je drive ili clean xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala molba za clanove:

 

1.) Nemojte citirati post ako pisete ispod njega

 

2.) Nemojte citirati velike postove, uradite samo npr   @username:  pa vas odgovor

 

da bi teme bile preglednije.

 

 

Fala. :)   (kako je gej smajli)

Edited by METAL MAN =)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

 

 

Neznam da li sam potrefio temu,ali me zanima da li na Randall-ovim pojacalima pase Marshall ili Vox footswitch?

 

Imam WH40 ima dva kanala i dva drivea,tako da kontam da mu treba sa dva prekidaca,jos kad bi mi neko ko je tako nesto probao rekao da li da kupujem ili ne.Nisam u prilici da ga nosim do radnje da bih ga probao,a nikoga neznam ko ima pomenute switcheve.

 

Zvao sam Artist i kazu mi da nemaju posebno!

 

Sta da radim?

 

Hvala u napred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

dvokanalci obichno rade i sa footswitchem sa jednim prekidachem (channel 1/2 ili gain 1/2), eventualno 2 komada (channel 1/2 (gain 1/2), reverb on/off) ili tako nekim zavrzlamama kojima ih opreme

 

ako imash "banana" ulaz, probaj sa footswitchem opremljenim TS (mono) konektorom ili TRS (stereo) konektorom

 

bilo koji - vox, marshall, ruchno pravljeni... shta god da ti padne shaka a ima "bananu"

 

ako nema, verovatno ce biti neki DIN, a to je jebachina

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gitara da ima da se kupi kod nas u BG-u za blues, rock, heavy,... do 800eura... za sada mi je favorit Fender Road Worn 60S Strat 3TSB - koji kosta 88 hiljada malo vise nego sto planiram ali bi se skupilo

Zanima me sta mislite o pomenutoj gitari, ima li neko iskustava i da li ima nesto bolje od toga za meni odgovarajucu cenu...

Molio bih da mi preporucujete gitare koje imaju da se kupe u BG-u....

 

 

unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kul je jedino se meni licno ne svidja to sto je izgrebana i nasminkana da izgleda kao da je sviras i imas 30 godina(zbog toga je i malo skuplja,u odnosu na ostale meksikance).to mi je malo pozerski,sem ako je stvarno nemas toliko.A inace sto se tice zvuka,i osecaja super je.

Imas i classic 60s(oko 50000) i classic player 60s(oko 55000),koje su u tom fazonu,pa ti preporucujem da probas sve tri,pa koja ti najbolje legne

Edited by METAL MAN =)
rekoh ja da ne citirate ako pisete ispod!!!
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest jagermeister

Nedavno sam kupio Dean ML 79F gitaru i slobodno mogu reci da je gitara vrhunskog kvaliteta, cista mahagonija, totalan metal zvuk, rokanje do daske, ima neverovatan sustain a pri tom nisam menjao magnete nego su ostali dean magneti. Floyd je licenciran i nikad nije izasao iz tunninga. Neverovatno mekana gitara i mozete izvuci Dimebag squilove samo tako. Svi koji su je probali kod mene su odusevljeni a poseuju veoma dobre gitare. Toliko o gitari posto sam cuo da mnogi pricaju gluposti o njoj i da postavljaju pitanja kakva je itd. Tako da svako ko zeli samo napred.Cena 70000din.

E sad ono sto me zanima je...da li neko slucajno poseduje Randall head i kakva su iskustva sa njom, da li neko prodaje polovnog posto sam zainteresovan.

Takodje me interesuje poredjenje sa Marshall Jcm 900 ili DSL. Hvala puno

Edited by jagermeister

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam randall (tranzistor, rh150 G3, prodah jedan rh 200 skoro (i warhead je bio trandza)) i 5150 (nikako 6505, koji je govno spram gorespomenutog), a dsl 100 sam svirao na exitu i mogu reci da moze da se sagne jcm 900

 

ako zelish da uporedish randall i peavey, javi se

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest jagermeister

imam randall (tranzistor, rh150 G3, prodah jedan rh 200 skoro (i warhead je bio trandza)) i 5150 (nikako 6505, koji je govno spram gorespomenutog), a dsl 100 sam svirao na exitu i mogu reci da moze da se sagne jcm 900

 

ako zelish da uporedish randall i peavey, javi se

 

ok javicu ti se na pm ili mi ti ostavi broj gde mogu da te pozovem, super da neko prodaje...kad si vec imao warhead kazi mi dal moze neki randall da se uporedi s njim trenutno, cuo sam da je bas dobar

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam randall (tranzistor, rh150 G3, prodah jedan rh 200 skoro (i warhead je bio trandza)) i 5150 (nikako 6505, koji je govno spram gorespomenutog), a dsl 100 sam svirao na exitu i mogu reci da moze da se sagne jcm 900

 

ako zelish da uporedish randall i peavey, javi se

JA bre uporedio 6505 sa 5150 i studiram to i to su potpuno ista pojacala,mozda si probao na razlicite kutije,a plus verzija se razlikuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko bi kod nas izasao 5150 sa nekom ok kutijom tj jel to uopste ima naci kod nas da neko prodaje? posto vidim da su u americi negde i za dzaba tipa za 500$ (u losijem spoljnom stanju,za lampe ne znam),a negde su i po 1500...

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA bre uporedio 6505 sa 5150 i studiram to i to su potpuno ista pojacala,mozda si probao na razlicite kutije,a plus verzija se razlikuje

 

i ja sam slichnog mishljenja... mada postoji kult da su prve 5150 glave puno kvalitetnije radjene...al sta znam...

vuche ako mislis na one custome 5150 i te zajebancije onda pricha ode u drugom smijeru :)

ali ova dvica je identichna glava sa 6505+

guitartop.jpg

p32966.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba su pojacala klase AB dakle komponente i nachin izrade je potpuno isti i to su najbolja pojacala jer je odnos izmedju izoblicenja i pojacanja najbolji.

JEdino sto u orginalnom 5150 tesko da ces naci kod nekog orginalne lampe,jer ih vlasnik posle nekog vremena promeni pa se tesko nadje 5150 koji zvuci kao 6505.

@dimmu ja sam moj 6505 i kutiju 4x12 platio oko 2500 evra i preporucio bih ti da narucis u mega musicu posto ces u artistu da cekas jedno godinu dana,6505 ubiva i rushi zidove tako da kod nas na svirkama i kuci ti nista ne vredi bez atenuatora koji se ubih da nadjem:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dimmu ja sam moj 6505 i kutiju 4x12 platio oko 2500 evra i preporucio bih ti da narucis u mega musicu posto ces u artistu da cekas jedno godinu dana,6505 ubiva i rushi zidove tako da kod nas na svirkama i kuci ti nista ne vredi bez atenuatora koji se ubih da nadjem:(

zahvaljujem na informaciji :D

kud nezivim u americi,ono sto vidim na internetu je kod njih 100x povoljnije nego kod nas :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA se izinjavam hteo sam da napishem 2000 (moram da prestanem da slusham Varesea)ne znam zasto sam napisao 2500 :(tek sam sad video, oko 800 je kabinet 412 6505 ravan ,uzeo zato sto ima zvucnike koji mogu da podnesu tvankovanje nema snimanja metala dok ne pocnu da se mrdaju.JA narucio moje preko artista prvo i cekao 6 meseci onda povuko kaparu narucio u mega music i stiglo mi za dve nedelje zato sto oni idu stalno po nemacke.Isto ti je svud samo sto tamo jbg uzmes na kredit od 18 dolara mesecno bez kamate i ne osetis.Za snimanje ubica al sam se malo razocarao sto nemogu da sviram u stanu i tako to dimmu ako oces da ti prodam moz se dogovorimo :)Preporucio bih ti da ne uzimas plus verziju jer je clean isto sranje kao i kod obicne verzije ali obicna verzija ima vishe headruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...