Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

licno, meni je Peavey XXX govno. zvuci mi kao tranzistor... moj ukus, sorry. ne znam sta se ljudima dopada kod tog pojacala, majke mi.

 

5150 (onaj pravi, stari) sam probao, svirao nekoliko puta (i live i u studiju na snimanju) i mnogo mi se dopao. da nisam otkrio Laney GH100L verovatno bih jurio 5150.

 

5150II nisam probao ali sam cuo (preko) da se nisu nesto proslavili. zato ih ni nema toliko okolo. 6505 sam probao i svirao i jako je dobro pojacalo, e sad... lale iz magme je imao peh sa 6505, dok se to sa 5150 nije desavalo.

 

sigurno postoji neka caka zbog cega se u svetu vise jure 5150-ice od 6505-ica. 5150 pojacala ima puno na ebayu po americi jer ameri vole stalno da menjaju pojacala, da imaju i probaju sve zivo, nece da sviraju isto pojacalo celog zivota fazon.

 

bilo bi zanimljivo da se napravi neki uporedni test sa 5150/6505 (obe glave, dve iste kutije), no, mozda zvucno i nema toliko ogromne razlike, ali u delovima sigurno ima. kontam da su 5150 bili bolje izrade i napravljeni da traju duze, a 6505 modernije/jeftinije fazon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao ja i odneo profesoru iz audiotehnike sheme da mi kaze sta nije isto i identicni su.triple X bez compresora nemoz bash mnogo,mnogi ga snimaju da dodaju prljavost.zar lale nema plus verziju 6505?

E sad el znate nekog ko ima guitar synth roland gk-3 ? Da li on mora da ides uz gr 20 procesor i da li je taj proccesor samo za zvukove(klavir ,strings itd)ili ima i delay ,reverb?

Share this post


Link to post
Share on other sites

triple xxx je pojacalo sa samo jednom sonickom varijantom,ali ta varijanta,po meni,nenadjebivo zvuci.posto je scoop recti u pitanju,treba mu dati dosta low enda sa gitarom,a tu mislim prvenstveno odabir magneta i jacinu desnice.nikad mek gitarista nece zvucati na tom pojacalu,zato sto je suvo jer je ideja cijelog pojacala u hotnessu(hens d nejm).ne kazem danilo da si mek,samo vjerovatno i nijesi nabadao neki jaci magnet u to pojacalo i nijesi mu ga dao po pič'ci.

 

eventualno neki mudatiji kabinet se nakaci i to je kraj.znaci hate/love pojacalo,u zavisnosti ko kako svira i ko kako voli.mislim naravski na ultra kanal.kranc i klin su tu da posluze,sa krancom se nesto i moze iskombinovati (preporucio bih kombinaciju za zakk wylde overdrajvom za blagi grit boost).

 

mada,ako je po vama svestranost jedan od bitnijih kriterijuma u ocjenjivanju,slozicu se sa vama.to je glava za odredjeni ton i to je to.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 nebitno koliko gejna ima,desnica,magnet i drvo definisu ton,pogotovu na velikom gejnu.kirk windstein ti je dobar primjer toga.znaci,ako je output gitare muljav recti tip pojacala ce ga pretvoriti u gomilu nedefinisane kakofonije,a ako je output jak,jasan i kristalan vjeruj mi i da ce na najraspalijoj trandzi drajv biti dobar.

 

evo ti iz iskustva pricam,toliko klinaca sa ltd-ovima,jacksonima i slicnim mid prajs gitarama i ko zna kojim procesorima dolazi u studio pa zvuce ko kurtoni,a dodje brat dejan sa kopijom lpja,nabode se u marsalla valvestate 100 otpanji gejn do kraja i kolje,al' mu je desnica k'o u kraljevica marka.

 

a sto se tice overdrajva,po meni je super kombinacija kranc kanal sa mid gejnom malo boostovati(kljucna rijec malo,gejn pedale na 2-3),tj dodati mu samo malo "grita".

 

 

 

inace,kilo gejna lesim.

Edited by Δ.Δ.Δавид

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao mesa boogie dual rectifier, sad sam uzeo engl-a, powerbal e 645. i otkida kako zvuci. Bila je neka trostruka zamena u pitnaju, doplate, kurci, palci, tako da ja sad kod sebe imam tog XXX kog treba da prodam. Istina, ja sam ga davno kada je izasao probao, i zakljucio da je govno. Medjutim, sad kad je kod mene par dana, i kada sam se malo igrao sa njim, ima i one neki svoj smek, radi dobro ako ga lepo namestis. Ali zasita je za metal i nista drugo....

 

Ali mimo toga, svima toplo preporucujem, KUPITE ENGLA! Sve ono sto mi je uvek falilo u tonu nekih pojacalo, pa i dual rectifiera, nasao sam u englu. Ja sam odlepio, bruka kako zvuci pojacalo, i kako je dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam slichnog mishljenja... mada postoji kult da su prve 5150 glave puno kvalitetnije radjene...al sta znam...

vuche ako mislis na one custome 5150 i te zajebancije onda pricha ode u drugom smijeru :)

ali ova dvica je identichna glava sa 6505+

guitartop.jpg

p32966.jpg

 

elem, postoji izvesna razlika u pojachalima (starim) na kojima pishe EVH shtampano i u vidu potpisa (imamo 3 5150 u bendu, pa poredimo, + nam ljudi donose 6505 i 6505+ glave (5150 II nismo imali prilike da probamo, osim onu neshe bojkovica, a on lampe u tom periodu nije menjao). Shtampani EVH je postao sveti gral :D

 

U osnovi, drajv je drugachiji izmedju MK1 i MK2 (tu ubrajam 6505/5150 i 6505+/5150 II).

 

6505 je lakshi par kila (bez trafoa koje dodajemo, buduci da smo iz amerike dovlachili glave) od 5150 i imao sam nevidjena sranja snimajuci sa tim glavama.

 

Naime, nash drugar i snimatelj/producent Marjan iz studia "Chairoom" je od mene trazio da donesem 6505 umesto 5150 (koje smo poredili) jer je jednostavno 5150 muljaviji i nema ono shto chovek hoce da ima kad snima. Meni je to bash draz i takav zvuk sam jurio. Chistiji je 6505, a to je za tehnichare xD

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li su gitaristi pedofili sa foruma upoznati sa instrumentom posebno pravljenom za njih tako da cu ipak za svaki slucaj ostaviti slliku da vide.

 

teenar-460-100-460-70.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...