Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

opet ja...

 

šta bi mi bilo pametnije?

imam jacksona JS30(ugrađni EMG 81 i 85),sa floydom,

i peavey rotora EXP.

 

do sad džekson mi je bio u drop B, pivi u Dis-u.

pivi je nesumnjivo bolja gitara, skuplja, kvalitetnija.

 

da li bi mi bilo bolje da pivija preštimam u drop B, on je neck through, sav je u mahagoniju, a da džeksona vratim u Dis?

 

unaprijed zahvaljujem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ovako. Imam mali problem sa gitarom.

Na okviru od magneta, šaraf koji reguliše visinu magneta se totalno olabavio i ne može da se zavrne. Izvadio sam šaraf i mislim da nije sjeban navoj. Magnet je spao dole, tj. ona donja strana se ulubila. Nisam vadio magnet i skidao okvir, pa sam hteo da se prvo raspitam do čega bi moglo biti. Možda onaj navoj unutra na koji šaraf naleže ili feder taj, jebemliga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, zanima me kakav je METAL MUFF? Da li ga je neko koristio, ili posedovao-poseduje?

Imam Strata sa Duncan, Distortion na bridzu i Duncan Vintage ssl-1 na neku. A to kroz Peavey-a Valveking-a + Randall cab.

Sviram HC, melodic death i Nu....pa me zanima vase misljenje. Tranutno koristi ds-1, i ok zvuci, ali nije dovoljno (mudovit), pa tragam za necim boljim. Probao sam metal mastera, death metal, zone, ds-2 i jos neke, i nije to zvuk koj mi treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne koristim drajv sa pojacale jer (verovatno zbog krsh lampi) ima previse mutan zvuk, cak i kada su visoki na maximumu nekako ih nema,

a kada ukljucim gain boost malo se popravi zvuk, ali zato mikrofonije do iznemoglosti, a pogotovo kada sa bendom sviram, kao da mu sve iz okoline smeta. Jedino je ok kada ga odpanjim na 7-8, ali buduci da mrcina ima 100 vati, nemam gde da sviram tako. Nadjacavam sve iz benda i opet shit. A sviram sa ds-1-om, probao sam njega da koristim kao overdrive za dist sa pojacala, al nije dobro. jdino sam sa clean kanalom prezadovoljan, drug ima 6505 i dist mu je majka, al mi je sa V.K. bolji clean, pogotovo sa njegovim prirodnim reverbom. Al balade ne prave mosh icon_ne.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, distorzije obilazim vec 5-6 godina, te ne mogu da ti pomognem u tom smeru. Jesi l ise drkao sa texture potom? Jeste taj VK kinez, ali ima solidan zvuk, poznajem bar chetvoricu ljudi koji to furaju i nikad nisu bili krsh.

 

Koju gitaru imash? Jel koristish neki eq ili comp? Noise gate?

 

Koju kutiju ti imash, a koju drugi gitarista?

 

Meni je uvek zao da vidim da je drajv sa pojachala nekorishcen (pogotovo lampshki :haha: ).

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Squiera,black and chrome, ali elektronika mu je sroz promenjena, a i drvo mu je solidno, natrefio se dobar komad slucajno.

A nemam ne eq ni gate ni comp. Sviram sa ds-1-om i procesorom, koj koristim za delay i ponekad wah, dok ne skupim novaca za anologne igrackice, ali zvuk sam pokusavao da namestim samo sa gitarom direktno ukljucenom u pojacalo i nije to, to. Nije to toliko los zvuk, ali nije ono sto sam ja zamislio, i nije toliko mastan. V.K. sam uzeo najvise jer je jako povoljno bilo, a lozim se na peavey-a duze vreme, i kazem, sa cleanom sam prezadovoljan, dobro zvuci i ds, ali kopam i dalje, da dobijem bas svoj zvuk, al za relativno male pare.....jer 5150, ili JSX ili XXX su mi definitivno preskupi.

Znam da produkcija radi dosta, oni skriveni rack-ovi iza bine, i druga gomila raznog, ali voleo bi da dobijem zvuk PRIBLIZAN, ali bar priblizan, Adamovom (iz KSE). Da bude tecan drajv, ne onako hrapav i chrunch, ali sa gomilom gaina, ali imak probojan, da sece. Jbg na znam kako recima bolje da objasnim. Nadam se da bar deo zarumes.

Hvala puno u svakom slucaju.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Squiera,black and chrome, ali elektronika mu je sroz promenjena, a i drvo mu je solidno, natrefio se dobar komad slucajno.

A nemam ne eq ni gate ni comp. Sviram sa ds-1-om i procesorom, koj koristim za delay i ponekad wah, dok ne skupim novaca za anologne igrackice, ali zvuk sam pokusavao da namestim samo sa gitarom direktno ukljucenom u pojacalo i nije to, to. Nije to toliko los zvuk, ali nije ono sto sam ja zamislio, i nije toliko mastan. V.K. sam uzeo najvise jer je jako povoljno bilo, a lozim se na peavey-a duze vreme, i kazem, sa cleanom sam prezadovoljan, dobro zvuci i ds, ali kopam i dalje, da dobijem bas svoj zvuk, al za relativno male pare.....jer 5150, ili JSX ili XXX su mi definitivno preskupi.

Znam da produkcija radi dosta, oni skriveni rack-ovi iza bine, i druga gomila raznog, ali voleo bi da dobijem zvuk PRIBLIZAN, ali bar priblizan, Adamovom (iz KSE). Da bude tecan drajv, ne onako hrapav i chrunch, ali sa gomilom gaina, ali imak probojan, da sece. Jbg na znam kako recima bolje da objasnim. Nadam se da bar deo zarumes.

Hvala puno u svakom slucaju.

 

axxxx

 

evo, imash srece :D

 

Blejao sam sa tehnicharima killswitcha 2 dana (zagreb i bg), poshto sam ja "tehnichario" heteri :haha: .

Furaju splawn pojachala sa maxon pedalama. Nema nikakvih dodatnih sranja, ni rackova. Clean ofarban chorusom, delayem i slichnim sranjima, a drajv sa pojachala + maxon OD. Po dve ozvuchene kutije (+ po par komada chisto da poziraju ;) ).

 

Za njihov lajv zvuk nema nauke. Nadam se da je ovo bilo od pomoci.

 

edit:

 

Jasno je meni da je ovo Srbija i da su ljudi na budzetu, ali ne mozesh da imash zvuk priblizan ameru koji je to sve dobio za dz (a koshtalo bi ga oca i majke i bubrega). I sam sam pocheo sa gitarom od shpera, dva raspala kabla i DOD distorzijom :D

 

Dodaj par pedala. Moj prioritet bi bio noise gate, pa neka pegla za signal. OD pedala pod obavezno (ja koristim OD pedalu pred svoj 5150 i zvuk je osetno masniji). Na prvom mestu bih ipak, razmishljao o nekom ozbiljnijem instrumentu. Ne mora da bude 1000+ evra, ali squier :no: ... Pogotovo ovi novi.

 

Ovo je neko moje razmishljanje, uzimaj sa rezervom :haha:

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam da je skvajer, skvajer, al finansije, a i nekeko sam emotivno vezan smile.gif ... a nisam hteo da kupim neku predobru gitaru, pa da je sviram na liniji, vec sam pokusao da dobijem svoj zvuk koj mogu da nosim sa sobom, a ovo pojacalce nemam nameru da menjam neko vreme.

Probacu da pozajmim od nekoga tu pedalu, pa ako mi resi problem i da je pazarim.

A sto se gitare tice, tek sam tu u losoj poziciji, volim ibaneza, ali gomila ljudi ovde me ubedjuje da su ibanezi, pogotovo ovi malo jeftiniji djubre, jackson mi bas ne lezi, a esp/ltd koj mi se svidja kosta boga oca....icon_sad.gif

Eeeee Caparison....zelja pusta....pa jos delinger......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc oko dileme.Dakle ovako... :)

 

Razmisljam da prodam Jackson js30 ( http://www.allacoustic.net/jackson%20js30wr.JPG ) i kupim ltd ex260 ( http://www.mveducation.com/assets/products/46975_l.jpg )

 

ILI DA

 

pljasnem EMG na Jackson.E sad jedina stvar je razlika u kvalitetu gore pomenutih gitara koju ja ne znam...

Hvala na pomoci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam zasto bi to radio, ako je ta ltd-ovka uopste i kvalitetnija, to je tako mala razlika. Obe spadaju u zadnju klasu. Mislim, da uzimas agathis gitaru i nije neki deal, bolje stekaj za neku u rangu min 600-1000e, tu ces osetiti da si presao na bolji instrument. Ili se strpi i skupljaj, ili tutni emg na Jackson-a i skupljaj za novu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...