Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

http://www.maric.rs/pp/?slika=/REPOSITORY/372_DSN-5745_amb_zoom.jpg

 

E ovako, bio sam danas u Maricu i probao sam tu gitaru. Proizvodi se u Kini, ista fabrika gde se i Apollo proizvodi, ali se drugacije zove jer je kao "visa klasa". :)

 

Gitara nije bila setapovana, i probao sam na nekom drljavom pojacalu, ali utisci su skroz pozitivni.

 

Nek trU, vrat je skroz OK, masa ne zuju, magneti su ototalno OK, neck je topao, e sad jbg ne znam kao drzi stim kad se drlja floyd.

 

Jedina zamerka je sto je vrat bio nekako prljav na par mesta (u dnu kod 20-og praga), nista strasno, ali brate ako vec kupujem novo ocu bre da se sija!!

 

on kaze da kao u fabrici to nakaradno lepe, ali kao sticice ih jos, pa cu moci da izaverem neku "cistu", jelte kao stalan kupac. :D

 

Tako da cu verovatno pazartiti, pa cete dobiti full review. ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to se resava limunovim uljem :) imaju oni ulje, kosta oko 500 dinara.

Pa pazi, meni je ona skroz ok, moja jedina zamerka su bili magneti i sto rucica od flojda ima luft, pa se cuje ono klang kad ga koristis, a magnete ces svakako kupovati nove (meni je strasno pistala na pojacalu, al jbg, ja sam uzeo iz one prve ture koja im je stigla :P ), a zamena floyda novim je oko 50 evra (i to je neka srednja cifra) ima i za jeftinije, mada kao, 50 eura da dobijes neki OK floyd, msm na bridge deo, ne na ceo komplet :) ili jednostavno ono sto su oni meni rekli, hirurska guma oko rucice i nema lufta :P XD ili neka guma koja se koristi kad stavljas ceviu wc-u, pa da ne kaplje... kako li se zove, jbm li ga

 

po izgledu, ona je meni full rock gitarica, old school fazon, nista nafurano. A po performansama je tu negde, mora ipak da se ulaze, msm ne mozes mnogo ocekivati od elektronike za 20000 RSD... al jbg :P tu su EMG, pedalice pa pojacalca, uh uh uh XD svrs XD

 

sad samo treba skupiti pare za sve to :P XD

Edited by METAL Man

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piste magneti... makar meni su, kad ukljucis dist brate zuje i piste ko ludi XD al dobro, sad imam emg pa je super.. a za flojd jbg, tako je, deo milimetra ti treba lufta, ukljuci na pojacalo u studiju ili svoje kucno pojacaj pa ces cuti kad ti rucica udara u maticu koju srafis kad stavljas.... to je bedak teski :( XD al se sve da resiti

XD

 

a ulje, vraca sjaj drvetu i cuva ga, pa je i zbog toga korisno :) nece ispucati drvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

pfff,zavisi sta oces da sviras,potpuno su raznovrsne po pitanju duzine vratova,drveta i elektrike.najbolja ol-araund gitra za metal iz ovog arsenala je ltd,dok jedina gitara koju bi ja u svakom slucaju izbjegao u sirokom luku je faded gibson,samo ces baciti pare,i to ne male.

 

ibanez iako djeluje primamljivo,ne moze se pohvaliti korektnom izradom,plus activator magneti barem meni nijesu djelovali upotrebljivo nizasta.

 

jackson je sjajan,ali imas samo bridz magnet,pa razmisli da li ti treba neck.ako ne,ovo bi ti preporucio u svakom slucaju.

 

prs je,a tu i tamo,kao da kupujes najeftiniji bmw samo da bi imao bmw,iako znas da tu nema ni b od bmw.upotrebljiva je,ali po meni posle gibsona najgore rjesenje.

 

sampion ovog izbora po meni je ltd-drvo,izrada,a i imas opciju ako ti ne legnu emgjevi da ih dobro prodas i u najgorem slucaju malo doplatis za dobar set magneta po svom izboru,dal' pasivnih ili aktivnih,svejedno,jer je vec naprvljen fabricki prostor za baterije,sto nije slucaj sa prs-om,gibsonom i ibanezom.

 

jos samo napisi sta bi ofrlje najvise svirao sa njom,pa da ti izkristalisem preporuke.ali ja da sam na tvom mjestu bi posebno obratio paznju na ltd i jackson.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su Jackson i LTD zapale za oko i uho(barem ono sto sam cuo na YouTubu).

Ja licno sviram blues,rock i sve vrste metala(black,trash,death...) i sa svojim bendom sviram black\trash.Mada cini mi se da ce LTD pobediti s tim da cu staviti SD JB\59.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nema potrebe da se cimas,tu konfiguraciju ima jackson,ima raznih modela po slicnoj cijeni.moj savjet ti je da zasjednes u mitros,stavis kesh na sto da bi skakali oko tebe i trazis da te prikopcaju na kutiju 4x12 i da te malo odvrnu.ako koristis dist/od pedalu ponesi svoju i ako koristis jos sta bitno za taj preamp stage (tipa compressora,noise gatea,eq-a,boostera..) i to obavezno,ponesi svoje kablove,stavi baterije u pedale i zdravo.

 

ja bi za te pare cimao vipera 401.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu si.viper je sa emg 81/85 kombinacijom,eclipse je emg 81/60.drvo i skale su valjda iste,mahogani,set neck,24 praga,24"75' skala.meni je viper samo vizuelno bolji,i cini mi se da malcice bolje lezi u rukama nego eclipse,ali to su apsolutno isti vratovi.mozda viper ima malo vise visih zato sto je manje drveta,ali mislim da to i nije toliko osjetno.sad,kako mrzim emg neznam koliko sam mjerodavan da ti ista kazem o njima,81 znas najvjerovatnije i sam kako zvuci,dok je za neck poziciju po meni 60ca bolje rjesenje.

 

u pravu si,u varijanti sa i bez flame maplea viper je za oko 50tak evra jeftiniji,barem u mitrosu.sad,mislim da zadnji put kad sam bio u mitrosu nijesam vidio eclipse sa flameom,a vipera nikako se ne sjecam.vidio sam eclipse 401 obicni,i to bijeli.da narucujes preko njih neznam da li ce ti uopste izaci u susret,a definitivno bi osjetio po dzepu.mada popunjavaju ponudu svako malo,esp im dobro prolazi,tako da moguce da ces nabasati na ono sto ti treba u nekom kratkom vremenskom periodu,ako uzimas kod njih.

 

rece black/death sviras?ne znam koliko ti je gibsonova skala bolja,moj bi izbor bila veca za tu vrstu svirke,ali to zavisi i od stima,mada sumnjam da si visi od D,tako da bi ti ipak savjetovao 25"5' skalu i 24 praga,mozda i neki baritone ako si u H ili dublje.

 

najbolje bi bilo da postujes video nekog benda koji napribliznije svira ono sto bi sa tom gitarom najvise svirao,tako cu ti najbolje reci.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji Eclipse sa Duncanima. Taj eclipse koji gledash se pravi u indoneziji. Ostale djitre su usa/japan/koreja.

 

Faded Gibson je ok djitra jer su tu u odnosu na standard shtekali sa farbom i magnetima. Sve ostalo je isto. LP ima boljku da su odradili chambered body (tj. sjebali ga i izbushili kako bi "bolje rezonirao"), ali SG ili V nisu takvi. Ide i za blues i za metal.

 

Iceman preglomazan, ali lepo zazvuchi. Mada pre za metalj.

 

Korejski PRS je dobra djitra, a buduci da njih kao i one americhke rade CNC mashinama (samo shto americhki josh imaju i carved top), bukvalno ne postoji razlika u izradi (ali u kvalitetu drveta postoji). Dobra djitra za blues.

 

Jackson je smo i SAMO metalurgija.

 

Moja skala bi za tebe bila V, PRS, COW, Iceman, Eclipse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a rekao bi co'ek da se ja i ti dosta slazemo u ovim stvarima,ali kontam da bacas hejt na ltd zbog indonezije?

 

 

fadedi su krs,stedi se tu na masu stvari,i jakog sam misljenja da to treba izbjeci po svaku cijenu.iceman sam zahejtovao zbog izrade,jer ga probah kako sam se nalozio na oblik,a i da probam magnete koji mi se nikako nijesu dojmili.sad moze bit' da je kao i vecina gitara kod nas b stock,pa da ti nabasas na fin komad...i cini mi se da je indonezija,ali nemoj me drzat' za rijec.

 

jackson je super.stvarno bilo sta iz pro,mg ili jacih serija da uzmes tesko da ces se zajebati.

 

ja bih ti jos eventualno preporucio da bacis pogled na deane,super su,za te pare pazarujes samo takav komad.sto se tice v,dean u toj cijenovnoj klasi nudi najbolja rjesenja,neki od dejv mastejn signacjur modela.sisa fadeda u svakom mogucem polju.i koreja je.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam se i zaejbao za magnete. Reklo bi se da i faded varijanta poput standardne fura 500t i 496r shto bukvalno znachi da su razlike kozmetichke. Gde su se josh shtekali osim za farbu (nitro finish je skup)?

 

JA bih, lichno, bez frke uzeo jedan faded SG i eventualno zamenio magnete ukoliko mi se ne bi dopali.

 

Momak nije zakacen samo za metal vec svira dosta razlichitih stvari. Rasporedio sam gitare po tome shta chovek hoce da svira a ne po tome koja je bolja za metal. Taj gibson nudi najvishe opcija.

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja prichu o faded varijantama kontam tako shto ona usrana nitro farba koju koriste u standardnim serijama trazi bolju obradu instrumenta i treba joj dosta vremena da se osushi. Faded instrumente ofrlje oshmirglaju, prelakiraju nekom shnj farbom u bukvalno jednom sloju, sasushe se "odmah" i samim tim mogu da proizvode vishe komada u serijama. Shto se instrument masovnije prizvodi, niza je cena.

 

Danilo iz consa mi je dao malo da pipam njegov faded SG. Standardno puno drvo (nemaju pravo da lazu za drvo, a kazu u Gibsonu da je to mahagoni, pa makar i nizerazredni - ti Gibsoni se prodaju za iste pare kao i ltd-ovi, a za manje para nego MG ili Pro Jacksoni), standardne komande, chivije su ok (na svirkama na kojima sam gledao tu djitru, nije je previshe doshtimavao). Nema block inlaye, pearl logo i SG simbol po glavi (koje standard serija ima). Gitara za sviranje.

 

Shto se V-a tiche, standardna serija ima tachke - kao i faded, nema gibson logo na glavi - kao i faded, komande su im iste, magneti takodje, pragovi ce donekle da drze (sigurno par godina, pa neka menja chovek ako zeli)... Ta gitara je bolja od mog goth V-a, a ja sam ga svojevremeno platio 550 evra novog.

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,svejedno,ja i dalje tvrdim da po meni ima mnogo boljih pazarina za te pare.za te pare davaju jackson kevin bond koji je neck thru,3 piece mahagoni:cjelina trup i vrat plus dva wing-a),ebony fingerboard...gitara je zlo,al' nema neck magnet.ako tebi sa tim moze da se poredi faded gibson onda ja stvarno ne znam cemu prica dalje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ako prichamo o cenama ovde :D

Inache, otishao sam na sajt music trade-a, digli su cene, i to poshteno. Opet - momak je naveo koje gitare merka i za shta bi mu sluzile. U tom sluchaju bih razmishljao o PRS singlecut-u.

 

Za 600-650 evra (koliko u svetu koshta faded) ne moze da se nadje ovaj novi jackson koji lichi na KB model (poshto KB vishe ne prave), vec za 1000-1100 ojra. A i nisu neck-thru gitare po mom ukusu jer kad se tu slomi vrat, onda je kraj. Set neck je meni omiljena opcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg,meni je san kad porastem jednog dana da imam pravi neck thru (kao kevin bond,a kevin bond ima u mitrosu i to na paprenom snizenju jer ne mogu da je prodaju godinama,nisu ljudi odavde ljubitelji spartanaca,pa to ti je).sastejn,nikad dosta sastejna.jos je to jedini rr koji se pravio od mahoganija.

 

ako je tako,onda prs mu nekako dodje najnormalnije rjesenje.ja sam mislio da se jaci ltd modeli prave u koreji,ali ako je indonezija,i to tako slab kvalitet izrade...ma jackson jace serije od x mu sad dodje za nas u srbiji najbolje rjesenje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...