Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Nedavno sam u zameni dobio komplet EMG magneta 81/85. Montirao sam ih u moj Ibanez les paul custom i stvarno sam zadovoljan rezultatima, ali ima jedna stvar sto me buni. U drugoj gitari imam Duncan Invader i cini mi se da on ima jaci signal od EMG 81. Na sajtu EMG pise da su oni izuzetno veliokg outputa, a ovamo Invader ima jaci signal. Da li to ima neke veze sa visinom magneta, EMG je oko 2mm udaljen od zica, dok je Invader oko 3mm? Nije da se zalim na zvuk, 81 je savrsen, utegnut i jasan, clean zvuci malo neprirodno ali pod distorzijom je extra. Da li treba jos podici EMG ka zicama da bih dobio istu jacinu signala ili tako to treba da zvuci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

EMG shto blize mozesh zicama, a da iste ne zapinju o njega. Invader zaita ima jak output, secam se svojevremeno za snimanje nekog demoa, u mojim gitarama sam imao invader i komplet 81/85 i odluchio se da snimam sa duncanom :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imajte na umu da aktivni magneti moraju da se ugrađuju sa svojim potenciometrima u kompletu. Ako ih nakačite na one standardne potove od 500 (ili 470) kOhma, ode mast u propast. Radiće kao da su stišani.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magnete sam povezao van gitare, i ostavio ih u sobi, a gitaru sam odneo u podrum i prikljucio na pojacalo, pa je zbog toga slab signal. Svasta

Cela elektronika je standardna koja ide sa EMG magnetima, problem je samo bio u visini magneta, treba da se skoro do zica podignu, onda budu dosta jaki

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masa ljudi po netu sere o tome da su EMG aktivci napakovani sa veoma slabim magnetima i da preamp u njima obavlja sav posao (shto mi nekako i logichno, ako uporedim sa EMG-HZ koji su kurton na suvo, a zvuche skoro isto kao aktivci kad im udarish gain booster ili neki overdrive preko drajva sa pojachala).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Magnete sam povezao van gitare, i ostavio ih u sobi, a gitaru sam odneo u podrum i prikljucio na pojacalo, pa je zbog toga slab signal. Svasta

Cela elektronika je standardna koja ide sa EMG magnetima, problem je samo bio u visini magneta, treba da se skoro do zica podignu, onda budu dosta jaki

Hmm to kod podizanja magneta vazi kod pasivaca, a kod aktivnih, kao sot rece starshooter, samo se jaci pick cuje kada se priblizi, povecanje outputa je veoma malo.. mada ko zna... ako sad lepo radi, nije ni bitno do cega je. :D

Ja imam Invadera, trebalo bi da je oko 17k (u vrhu je, ako ne i prvi, sto se tice outputa kod pasivnih magneta), a na netu sam nasao da je za EMG oko 10k.. mada nije samo to presudno kada je u pitanju snaga i zvuk magneta..

 

EMG 85/81 Pickup:

Resonant Frequency (kHz) - 2.55

Output Noise (dBV) - -89 / 91

Output Impedance (Kohm) - 10

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

 

 

Da li se isplati uzeti Jackson DK2M sa maple vratom?Video sam uMitrosu popust i ispadne 40000 din sa koferom,made in Japan,SD magnetiJB i Jazz,floyd,kofer...Jel ima neka bolja gitara za ove pare a da je na tuforu?

 

Kad se sve nekako sabere i oduzme,posebno nova dva SD magneta su oko 200E,kofer oko 120,ako ne i vise,sama gitara ide za manje od 100E,mislim da je to super deal,ali me zanima i necije drugo misljenje,pa da se malo dvoumim,ovako nevidim nikakvu otezavajucu okolnost da je pazarim (osim sto je ipak 400E malo puno za danasnja vremena i sto bih kupio i pedalboard i sto bih svasta nesto...)...

 

http://www.stevesmusiccenter.com/JacksonDK2MSWBig.jpg

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je ok...maple vrat je meni lichno nekako "mekshi" za sviranje od rosewooda/ebonyja...

al mislim da pragovi lakshe ispadnu, poshto je i javor mekshe drvo

al za te pare sve to...super varijanta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozovi ih da proverish da li je to zaista tako kao shto pishu na sajtu. Interesovao sam se za dve gitare za koje se ispostavilo ili da nemaju na lageru ili da se cena koju sam video na sajtu ne podudara sa onom iz prodavnice. Ako ovo tvoje zaista koshta toliko koliko kazesh, uzimaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...