Jump to content

Gitare i oprema


Dushan S

Recommended Posts

Sad sam se vracao sa faxa i probao je...Sumnjam bas da ce na Japanskom Jacksonu da ispadaju pragovi,ali ajde....Ta je cena i rezervisao sam je za sutra,posto neradi banka da dignem novce....

 

Pozdrav!!!

 

Pa,onda imas razloga da castis ako se vidimo na svirci u Boom-u 20-tog!

Mada imam i ja razlog da castim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tako,treba da te napijem.....Kupio sam u ovom periodu sto te nema kod mene, Fender American Deluxe Stratocaster,Fender American Standard Telecaster i sad ovog Jacka,a za ostale sitne stvarcice necu da se hvalim... :muzicar::rockdevil::twisted:

 

 

Vidimo se...

 

Inace gitara kupljena i extra je i nema dileme,cena je 39.991,00 din...Sa koferom SD magnetima i ostalim stvarcicama,samo pederi izvadili kabel,verovatno i kajis posto je kofer bio prazan,samo imbusi....Al ko ga jebe...

 

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tako,treba da te napijem.....Kupio sam u ovom periodu sto te nema kod mene, Fender American Deluxe Stratocaster,Fender American Standard Telecaster i sad ovog Jacka,a za ostale sitne stvarcice necu da se hvalim... :muzicar::rockdevil::twisted:

 

 

Vidimo se...

 

Inace gitara kupljena i extra je i nema dileme,cena je 39.991,00 din...Sa koferom SD magnetima i ostalim stvarcicama,samo pederi izvadili kabel,verovatno i kajis posto je kofer bio prazan,samo imbusi....Al ko ga jebe...

 

Pozz

 

Drzim te za rec!

Salim se.

Nisam kupovao tako agresivno kao ti,ali sam i ja postao vlasnik jednog Jacksona.Uzeo sam Jackson DK-6 COW.Gitara je zlo!

Videces je.Sviracu na njojzi u subotu.

Edited by wicker man

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, pitanje.

 

uzeo sam sad bossov tu3, nešto ranije boss ns 2, za početak dosta.

gitara, pojačalo i ove dve pedale je trenutno što ću da koristim na nastupima (do sledećeg keša).

pitanje, šta ide prvo, šta drugo?

tipa, pojačalo - štimer - ns2 - gitara.

ili da ns2 ide iza u pojačalo( randall rh300g3+)?

 

stvarno se ne razumijem, pa mi je svaka pomoć dobro došla.

 

koja šema bi mi bila najbolje?

 

blagodarim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U suštini, štimer držiš na početku ili na kraju lanca, ali pošto imaš samo te dve pedale, svejedno je. Ja držim na početku da mi odmah mutira signal i kada štimujem da ne moram da isključujem ostale pedale da bih naštimovao džitru.

Edited by trenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da se pohvalim, jer kukah ranije.....

pazarih jednog Schecter-a. Za cenu stvarno je gitara vrh.

Damien.

EMG, Groover civije, mat, slepi misovi na vratu, TOM.......

Stvarno svaka preporuka. Prakticno kao da je ESP od oko 700, 800 eur.

Sad mi se i Valveking cuje kao zver icon_biggrin.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste.

i ja sam se drkao u m.m.c. al na kraju uzeh preko marica.

i stvarno sam prezadovoljan.

cak mi vise odgovara sto je pasivna elektronika.

Jako je tiha. bez gain boosta mozes da udjes u zvucnik i nema ni mikrofonije ni brujanja.

sa boostom oce ponekad da vristi, ali bas kada mu nakrljam gaina.

sve u svemu jako tiha.

A sustain drzi zauvek!!!

Nisam ni znao kako mi se cuje pojacalo dok ovu gitaru nisam zaposedovao.

sve sto mi je trebalo. smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi sta hoces da sviras i na kakvom pojacalu.sto se tice dist pedala i pojacala boss mt-2 moze da zazvuci korektno skoro na svakom pojacalu,pa ako nemas svoje pojacalo ili se cimas po studijima za probe moj bi ti savjet bio taj.ove tri pedale koje si naveo su vise manje van trik poni a poprilicno razlicite sad kad bi ja kupovao od te tri probao bi sa fullbore-om upravo sto je svestranija od ove dvije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hteo sam danas da se napravim pametan i kao i prosli put promenim sam potenciometar.naravno ovaj put sam zaboravio da tacno nacrtam kako je sve pre bilo (nesto se uzjebao potenciometar pa nije hteo da se utisa,samo je stojao na max volumeu,a posto nisam hteo nista da popravljam i imao sam jos jedan reko da zamenim)i evo slike otprilike kako sam upamtio da ide

22644960.jpg da znam da nisam vest u pejntu..elem problem je sledeci.prvo sam po secanju odradio sve ovo osim sa one dve zice sa dzeka(obrnuo sam redosled) i kada sam proveravao da li sve radi sve je bilo ok.sastavim ja sve lepo i kada ukljucim gitaru u pojacalo sve ok radi ali se cuje zujanje.rastavim ja sve to,sastavim kao sto je sada po slici i sada nema uopste nikakvog zvuka tj kada su mi ta siva zica i taj S2A 333K spojeni zajedno onda se i dalje cuje zujanje ali sve ok radi.u pitanju je humbucker magnet spojen na jedan volume potenciometar i to je to.da li sam ja nesto pogresno zalemio ili u cemu je problem?koliko ja vidim nista od zica se ne dodiruje direktno,potenciometar je od 500k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...